Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote εχει DOA για τα LG 14 ημερολογιακές,μπορώ να το γυρίσω DOA?

Να το γυρίσεις doa λόγω θερμοκρασίας ή σου έχουν μείνει οι κίτρινες γραμμές στην οθόνη?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να το γυρίσεις doa λόγω θερμοκρασίας ή σου έχουν μείνει οι κίτρινες γραμμές στην οθόνη?

Οταν προσπαθώ να κατεβάσω το real racing 3 βράζει και παρουσιάζει στην γωνία της οθόνης ευθείες λεπτές κίτρινες γραμμές οι οποίες αυξομειώνονται και κολλαει...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι απο το παιχνιδι και να μην εχει σχεση με το κινητο... Βγαλε screenshot... Εαν οι γραμμες βγουν στη φωτογραφια ειναι απο το παιχνιδι...αν οχι εχει προβλημα η οθονη...
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα δεν μου σβηνει η οθονη.δηλαδη μετα απο κληση που το αφηνω να σβησει μονη της η οθονη,μενει ανοιχτη.συμβαινει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα δεν μου σβηνει η οθονη.δηλαδη μετα απο κληση που το αφηνω να σβησει μονη της η οθονη,μενει ανοιχτη.συμβαινει και σε εσας?

 

ναι που και που κανει κατι σκαλωματα στης κλησεις και στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

οκ-ευχαριστω.

οποιος θελει ας μου πει την γνωμη του για τις φωτο που εχω ανεβασει στο αντιστοιχο νημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401634&page=11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρήγγειλα το LG G3 από μαγαζί στο Skroutz. Είμαι κάτοχος IPHONE 4 (παλιό ε?? χαχαχα). Θα ήθελα να ρωτήσω αν η sim του IPHONE θα ταιριάζει στο LG ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι off topic

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα

Παρήγγειλα το LG G3 από μαγαζί στο Skroutz. Είμαι κάτοχος IPHONE 4 (παλιό ε?? χαχαχα). Θα ήθελα να ρωτήσω αν η sim του IPHONE θα ταιριάζει στο LG ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι off topic

 

Τελικά το Google είναι ο καλύτερος μας φίλος...

http://voicegatorwireless.com/clients/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=2

 

Εδώ λέει ότι και τα δύο φοράνε micro sim. Οπότε no problem..

Link to comment
Share on other sites

Απλα δες εαν η καρτα σου υποστηριζει 4g... Εαν δεν το χρειαζεσαι τοτε δεν εχεις λογο να την αλλαξεις.

 

Παιδια υπαρχει τροπος να συγχρονιζω τους σελιδοδεικτες απο τον στοκ browser με το λογαριασμο google ετσι ωστε οταν κανω factory reset να τους επαναφερει; Το εκανα στο nexus αλλα στο g3 δεν μπορεσα να το κανω...

Link to comment
Share on other sites

Απλα δες εαν η καρτα σου υποστηριζει 4g... Εαν δεν το χρειαζεσαι τοτε δεν εχεις λογο να την αλλαξεις..

 

Αυτό πως μπορώ να το δώ? Είμαι σε WIND. Να πάω σε κατάστημά τους?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα (το πρώτο μου ever) NANDroid backup με adb command στο καινούργιο μου unrooted G3 και το αρχείο μου βγήκε μόνο 70MB! Τόσο λίγο βγαίνουν αυτά; Δεν είναι disk image; Δηλ. άμα του αλλάξω τα φώτα από εδώ και πέρα και κάνω adb restore στο μέλλον θα βγει "καθαρό" όπως σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως μπορώ να το δώ? Είμαι σε WIND. Να πάω σε κατάστημά τους?

Νομίζω ότι για να έχεις 4g στην wind επειδή μόλις τώρα μπήκαν στο δίκτυο ούτως ή άλλως πρέπει να αλλάξεις sim. Πάρε στην εξυπηρέτηση και θα σε ενημερώσουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να έχεις 4g στην wind επειδή μόλις τώρα μπήκαν στο δίκτυο ούτως ή άλλως πρέπει να αλλάξεις sim. Πάρε στην εξυπηρέτηση και θα σε ενημερώσουν

Παιδες,για Wind θελει να αλλαξετε την καρτα και να παρετε την νεα.Εχω φιλο με g3 16GB στην 4.4.2.(τελευταιο update πριν την 5.0) και επιασε κανονικα 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για wind δεν ξερω παντως στην cosmote οι καρτες που ειναι συμβατες με 3g ειναι συμβατες και με το 4g...

Ισχύει...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορουν να φυγουν καπως τα εικονικα πληκτρα που εμφανιζονται δεξια της οθονης(τριγωνο,στρογγυλο,τετραγωνο) στις εφαρμογες και τα παιχνιδια?

σε πολλες περιπτωσεις ειναι ενοχλητικο.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

μπορουν να φυγουν καπως τα εικονικα πληκτρα που εμφανιζονται δεξια της οθονης(τριγωνο,στρογγυλο,τετραγωνο) στις εφαρμογες και τα παιχνιδια?

σε πολλες περιπτωσεις ειναι ενοχλητικο.

Ρυθμίσεις - προβολή - πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης - απόκρυψη πληκτρων αρχικής οθόνης. Διαλέγεις σε ποια εφαρμογή να μην βγαίνουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στο μενού της οθόνης, κάτω - κάτω και διαλέγεις τις εφαρμογές που θέλεις να κρύβονται. Hide Home touch buttons λέγεται το υπομενού (link).

 

Ξέρει κανείς αν η εφαρμογούλα που ανάβει το φακό με το volume down (key plus for lg) δούλευε σε παλιότερη έκδοση με το lollipop και αν ναι σε ποια; Γιατί τώρα γράφει ο developer "*Volume Down button action disabled in Android 5.0 and above due to restrictions from LG".

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να προσέξω πριν πάρω το κινητό μεταχειρισμένο; ποιες παρτίδες είχαν προβλήματα και τι να ελέγξω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να προσέξω πριν πάρω το κινητό μεταχειρισμένο; ποιες παρτίδες είχαν προβλήματα και τι να ελέγξω;

 

Να προτιμήσεις παρτίδα 408 και πάνω..Και επίσης να το κοιτάξεις για ρωγμές στο σημείο του αισθητήρα των υπέρυθρων και στο σημείο κάτω του μικροφώνου

Link to comment
Share on other sites

Re paidia einai dinaton? Mou exei spasei ta neura. Mia me ti mauri othoni otan vgaino apo efarmoges mia me sfalmata tis arxikis othonis...kai tora eno to pliktrologio einai gurismeno sta ellinika grafei me latinikous xaraktire... Patao to delta kai moy vgazei "d"...

Sorry gia ta greeklish alla den ginetai na grapso allios...

To kinito einai 100% stock

Link to comment
Share on other sites

Re paidia einai dinaton? Mou exei spasei ta neura. Mia me ti mauri othoni otan vgaino apo efarmoges mia me sfalmata tis arxikis othonis...kai tora eno to pliktrologio einai gurismeno sta ellinika grafei me latinikous xaraktire... Patao to delta kai moy vgazei "d"...

Sorry gia ta greeklish alla den ginetai na grapso allios...

To kinito einai 100% stock

 

Δοκίμασε ένα clear data και στα 2 μέσα από τις ρυθμίσεις (θα χαθεί οποιαδήποτε παραμετροποίηση έχεις κάνει και στα 2) να δεις αν θα στρώσει ειδάλλως πας για factory reset.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις παρτίδα 408 και πάνω..Και επίσης να το κοιτάξεις για ρωγμές στο σημείο του αισθητήρα των υπέρυθρων και στο σημείο κάτω του μικροφώνου

 

την παρτιδα που την βλεπουμε?

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι την ενταση της φωνης να την παω κατευθειαν ως το τερμα χωρις αυτο το ηλιθιο μηνυμα προειδοποιησης για τα αυτια γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα clear data και στα 2 μέσα από τις ρυθμίσεις (θα χαθεί οποιαδήποτε παραμετροποίηση έχεις κάνει και στα 2) να δεις αν θα στρώσει ειδάλλως πας για factory reset.

Ναι το εκανα ηδη... Με reboot δεν εστρωσε αλλα με εκκαθαριση δεδομενων εστρωσε. Απλα ολο κατι δεν λειτουργει σωστα. Τελικα μαλλον πρεπει να ξαναφλασαρω τη lolipop απο flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...