Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει θεμα μαλλον.Κι εγω μετα την Λολλιποπ σχεδον εξαφανιστηκε το θεμα του gps και του χασιμου σηματος...

Το οτι αργει λιγακι να κλειδωσει η ειναι χαμηλο λιγο το σημα εχει να κανει με πολλα πραγματα αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα. Υποτιθεται οτι εαν κλειδωσει θα πρεπει να δουλευει αψογα.

Κανονικα με κιτκατ επρεπε να δουλευει χωρις κανενα προβλημα. Με λολιποπ υπαρχει γενικο προβλημα bug του Android και καποιες φορες χανει στιγμιαια το σημα.Ειδικα εαν δουλευεις μονο gps με data απενεργοποιημενα. Η μονη λυση μεχρι στιγμης ειναι να δουλευεις το GPS σε λειτουργια πτησης. Το προβλημα ομως δεν ισχυει για ολους διοτι εχει να κανει και με τον παροχο. Εγω σημερα θα δοκιμασω με vodafone μιας και με cosmote ειχα προβληματα.

Υπαρχουν ενα σωρο κοσμος που το αντιμετωπιζει απλα googlaρεται lolipop gps problems και θα καταλαβετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σχετικά με το gps και την καθυστέρηση που παρουσιάζει το στίγμα, παραθέτω μια φωτο από το gps status όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο.. Έχω δοκιμάσει sygic,here maps,google maps και σε όλα κολλάει πολύ. Λέτε να το πάω στο service?

 

Δοκιμασε σε λειτουργια πτησης πριν κανεις καμια κινηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σχετικά με το gps και την καθυστέρηση που παρουσιάζει το στίγμα, παραθέτω μια φωτο από το gps status όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο.. Έχω δοκιμάσει sygic,here maps,google maps και σε όλα κολλάει πολύ. Λέτε να το πάω στο service?

 

Τι λαθος βλεπετε στο screenshot για να συγκρινουμε και τα δικα μας?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι αργει λιγακι να κλειδωσει η ειναι χαμηλο λιγο το σημα εχει να κανει με πολλα πραγματα αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα. Υποτιθεται οτι εαν κλειδωσει θα πρεπει να δουλευει αψογα.

Κανονικα με κιτκατ επρεπε να δουλευει χωρις κανενα προβλημα. Με λολιποπ υπαρχει γενικο προβλημα bug του Android και καποιες φορες χανει στιγμιαια το σημα.Ειδικα εαν δουλευεις μονο gps με data απενεργοποιημενα. Η μονη λυση μεχρι στιγμης ειναι να δουλευεις το GPS σε λειτουργια πτησης. Το προβλημα ομως δεν ισχυει για ολους διοτι εχει να κανει και με τον παροχο. Εγω σημερα θα δοκιμασω με vodafone μιας και με cosmote ειχα προβληματα.

Υπαρχουν ενα σωρο κοσμος που το αντιμετωπιζει απλα googlaρεται lolipop gps problems και θα καταλαβετε.

 

Παντως εγω ουτε πριν ειχα θεμα με το σημα του gps με Κιτκατ ουτε τωρα με Λολλιποπ κ ειμαι με Cosmote....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ουτε πριν ειχα θεμα με το σημα του gps με Κιτκατ ουτε τωρα με Λολλιποπ κ ειμαι με Cosmote....

 

Πραγματικα ειναι πολλοι οι παραγοντες. Παντως γινεται ενας ψιλοχαμος οσων αφορα αυτο το θεμα.

Εμενα με κιτκατ το gps δουλευε απροβληματιστα. Μιλαμε το ελιωσα στην κυριολεξια ωστε να ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται για hardware.

Μετα καπακι περασα λολιποπ και αντε παλι οι αποσυνδεσεις.

Δοκιμασε να δουλεψεις με gps sensors μονο και χωρις data και πες μου.

Κοιτα ομως, υπαρχει περιπτωση να αργησει να στο κανει η να στο κανει μια φορα στην ωρα ακομα και καθολου.

Εγω το δοκιμαζα πανω απο 3 ωρες καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ένας από αυτούς που σου είπαν να το πάρεις??? Αν δεν είμαι θα αυτοκτονηθω!!! Χοχοχοχοχοχ :p:p:p:p πέρα από την πλάκα εγώ το κινητό το προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Ησουν αδερφε :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μου έβγαλε το σήμα του συγχρονισμού (??) ενώ τις εχω απενεργοποιήσει όλες. Ξέρετε τι μπορεί να το προκαλεί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μου έβγαλε το σήμα του συγχρονισμού (??) ενώ τις εχω απενεργοποιήσει όλες. Ξέρετε τι μπορεί να το προκαλεί;

 

Στο μυαλό μου έρχονται δύο πράγματα:

Όταν είχα KK με Greenify donate + Xposed έβλεπα στο sync accounts του settings πολλές περισσότερες υπηρεσίες από όσες νομίζει κάποιος ότι συγχρονίζονται. Τώρα με LP και δίχως τα παραπάνω όπως πριν φαίνονται μονάχα τα κλασσικά.

Η εφαρμογή Timely όταν ανοίγει ή κλείνει φαίνεται να προσπαθεί να συγχρονίσει με άλλες συσκευές. Βλέπω κι εγώ το κύκλο χωρίς να έχω ανοιχτούς τους συγχρονισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να ειναι στη οθονη κλειδωματος τα χειριστηρια του original player της συσκευης μας; Εχω φαει το κοσμο, αλλα δεν βρισκω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να ειναι στη οθονη κλειδωματος τα χειριστηρια του original player της συσκευης μας; Εχω φαει το κοσμο, αλλα δεν βρισκω κατι.

[ATTACH]58411[/ATTACH]

 

Αυτο εννοείς??

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως μπορω να ξεχωρισω αν ενα κινητο ειναι branded χωρις να ανοιξω συσκευασια; Επισης γνωριζουμε για το kaizer store στην πανεπιστημιου και για τα κινητα που δινει;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως μπορω να ξεχωρισω αν ενα κινητο ειναι branded χωρις να ανοιξω συσκευασια; Επισης γνωριζουμε για το kaizer store στην πανεπιστημιου και για τα κινητα που δινει;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εγω από εκεί το πήρα τον Δεκέμβριο και δεν έχω κανένα θέμα και τα παιδιά είναι πολύ καλά. Για branded το kaizerstore το γράφει αν είναι και γενικά μπορείς να τους ρωτήσεις γιατί ξέρουν αν είναι ή όχι εκ των προτέρων . Τώρα δεν ξέρω αν αναγράφει κάτι διαφορετικό στο κουτί αν μπορούσε κάποιος άλλος εδώ να βοηθήσει

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Αξιζει να το παρω απο δω ειναι καινουργιο? Το ειδα στο bestprice.gr. http://www.sellphone.gr/shop/lg/lg-d855-g3-4g-nfc-32gb-silk-white-eu/?ref=bestprice.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Αξιζει να το παρω απο δω ειναι καινουργιο? Το ειδα στο bestprice.gr. http://www.sellphone.gr/shop/lg/lg-d855-g3-4g-nfc-32gb-silk-white-eu/?ref=bestprice.gr

Εγω δεν το ξέρω το κατάστημα καθόλου. Αλλά εφόσον λέει ότι είναι ευρωπαϊκό και δεν λέει κάπου ότι είναι μεταχειρισμενο δεν νομίζω να έχει θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω όμως αλλά ακριβώς από κάτω έχει το ίδιο κινητό στα 450ευρώ, δε ξέρω τι γίνεται.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή λογικά θα το πουλησώ όταν γυρίσω Αθήνα, αν θέλω να το γυρίσω μαμά κατάσταση, κάνω απλά την αναβάθμιση μέσω PC suite? Γιατί είμαι στην ΚΚ με root, σβησμένες εφαρμογές, xposed και θέλω να το δώσω με Lolli σε μαμά κατάσταση. Μου έχει βγάλει ΟΤΑ εδώ και καιρό το update. Μεσω pc suite μπορώ να κάνω clean install να σβήσουν όλα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις μέσω του lg tool και θα είσαι μια χαρά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή λογικά θα το πουλησώ όταν γυρίσω Αθήνα, αν θέλω να το γυρίσω μαμά κατάσταση, κάνω απλά την αναβάθμιση μέσω PC suite? Γιατί είμαι στην ΚΚ με root, σβησμένες εφαρμογές, xposed και θέλω να το δώσω με Lolli σε μαμά κατάσταση. Μου έχει βγάλει ΟΤΑ εδώ και καιρό το update. Μεσω pc suite μπορώ να κάνω clean install να σβήσουν όλα;

Θα ακολουθήσεις αυτά τα βήματα και γίνει "καινούργιο"

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές χάνει την σιμ κάρτα και την ψάχνει, για λίγα δευτερόλεπτα αυτό βέβαια, και δεν μου επιτρέπει να κάνω κλήσεις. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές χάνει την σιμ κάρτα και την ψάχνει, για λίγα δευτερόλεπτα αυτό βέβαια, και δεν μου επιτρέπει να κάνω κλήσεις. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό;

Εμένα δεν μου έχει τύχει. Την έβγαλες καθόλου και να την ξαναβάλεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει τύχει. Την έβγαλες καθόλου και να την ξαναβάλεις?

 

To έκανα τώρα...για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές χάνει την σιμ κάρτα και την ψάχνει, για λίγα δευτερόλεπτα αυτό βέβαια, και δεν μου επιτρέπει να κάνω κλήσεις. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό;

 

Αν έχεις κομμένη κάρτα καλό είναι να την αντικαταστήσεις με κανονική micro. Είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αντικατάσταση SIM. Αν έχεις κανονική micro και το πρόβλημα είναι συχνό ίσως πρέπει να μιλήσεις με Procordia.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Και μακριά από adaptor σε περίπτωση που κάποιος είχε iPhone γιατί σπάει την εσοχη της sim όπως ειπώθηκε παραπάνω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κομμένη κάρτα καλό είναι να την αντικαταστήσεις με κανονική micro. Είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αντικατάσταση SIM. Αν έχεις κανονική micro και το πρόβλημα είναι συχνό ίσως πρέπει να μιλήσεις με Procordia.

 

Η κάρτα είναι ολοκαίνουργια και όχι κομμένη, άλλαξα πάροχο πρόσφατα, είχε μια προσφορά ένας νέος πάροχος που δίνει 1600 λεπτά, 1G 3/4G και όλα αυτά για 21.50. Για την Κύπρο αυτή είναι φοβερή τιμή. Αραιά και που μου το έκανε και με την παλιά κάρτα που ήταν κομμένη.

Link to comment
Share on other sites

Παρτιδα 410 ραγισμα στο μικρόφωνο... Αγορασμένο τον Νοέμβριο. Το εχει στείλει κανεις για service για τέτοιο λόγο και αν ναι ποσο καιρο το κρατησαν;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...