Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικα μια ερωτηση. Αυτο ειναι στην λιλιποπ διοτι τωρα εχω κιτκατ στο τηλεφωνο για κατι δοκιμες που κανω και δεν το βρισκω

 

Ναι, εγω σε lollipop το βλεπω .

Link to comment
Share on other sites

Να συγκρινω θερμοκρασιες

Λοιπον εμενα οταν το αφηνω παιζει περιπου 30 βαθμους. Σε χρηση ιντερνετ βιντεο και γενικα οταν το σκαλιζω φτανει εως και 55 και αν τρεξω κανενα antutu φτανει εως και 75-80 ειδικα εαν ειναι στους 40 με 45 βαθμους οταν το ξεκιναω. Εαν το ξεκινησω στους 30 θα παει εως 70 περιπου.

Παντως ειναι σιγουρο οτι το G3 δουλευει ψηλα αλλα μην ανησυχεις διοτι ριχνει συχνοτητες και επανερχεται. Γενικα η 800 σειρα snapdragon ειναι καυτη.

Ας ελπισουμε ο snapdragon 820 που λεγεται και kryo να ειναι πιο ενταξει στις θερμοκρασιες αφου αποδεικτηκε οτι και ο 810 ειναι καυτος.

Ναι, εγω σε lollipop το βλεπω .

ΟΚ σ ευχαριστω διοτι το εψαχνα και δεν το εβρισκα σε κιτκατ που ειμαι.

Αυριο τελειωνω τις δοκιμες και επανερχομαι σε λολιποπ παλι οπου και θα το δοκιμασω διοτι ειναι καλη φαση να ειναι μονο στο σπιτι ξεκλειδωτο.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρηση και εγώ τα ίδια.. Προχτες ηταν 60-65 με πολύ browsing +YouTube +recent apps Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια αρχάρια ερώτηση... το κινητό το αγόρασα πριν μερικές μέρες με την kitkat και μέσα σε λίγη ώρα μου έβγαλε το update για την L. Έπρεπε πριν το Update να κάνω ένα factory reset ώστε να κάτσει καλύτερα η L; Ή απο εδώ και πέρα καθότι έχω φορτώσει το κινητό σε κάθε νέο update Πρέπει πρώτα να κάνω reset Και μετά το Update;
Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρηση και εγώ τα ίδια.. Προχτες ηταν 60-65 με πολύ browsing +YouTube +recent apps

Ναι ρε συ μια χαρα εισαι. Ειναι φυσιολογικο. Επισης θερμοι επεξεργαστες ειναι και οι Exynos. Και τα Galaxy που εχουνε αυτον τον τυπο εχουνε υψηλες θερμοκρασιες.

Παιδιά μια αρχάρια ερώτηση... το κινητό το αγόρασα πριν μερικές μέρες με την kitkat και μέσα σε λίγη ώρα μου έβγαλε το update για την L. Έπρεπε πριν το Update να κάνω ένα factory reset ώστε να κάτσει καλύτερα η L; Ή απο εδώ και πέρα καθότι έχω φορτώσει το κινητό σε κάθε νέο update Πρέπει πρώτα να κάνω reset Και μετά το Update;

Για μενα καλο ειναι και πριν και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μια ερωτηση. Αυτο ειναι στην λιλιποπ διοτι τωρα εχω κιτκατ στο τηλεφωνο για κατι δοκιμες που κανω και δεν το βρισκω

Αν και απάντησαν ήδη ναι, σε L.

Εχεις δοκιμασει αν δουλευει το Trusted face?

Εγω το εχω ενεργοποιημενο αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα.

το κινητο κλειδωνει κανονικα και μου ζηταει pin για να ξεκλειδωσει.

Δεν βολεύει. Δουλεύει, αλλά για να δουλέψει πρέπει να το φέρεις στο ύψος που το είχες όταν το ρύθμισες κι έτσι ξεκλειδώνει. Δεν ξέρω μήπως γίνεται κι από διαφορετική προοπτική να ξεκλειδώνει.

τι να το κανς το bluetooth και το NFS...

Δεν θα ταν καλυτερο στα devices να εχει και συγκεκριμενα wifi? πχ να ξεκλειδωνει οταν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi του σπιτιου μου..

Κι εγώ το είχα σκεφτεί αυτό με τις devices. Θα βόλευε να είχε επιλογή για router. Αλλά εντάξει και το trusted places εγώ το βρήκα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω τον nova.

Εν τω μεταξύ ο nova ήταν η πρώτη δουλειά σε κάθε galaxy.

Εδώ δεν χρειάζεται να αλλάξουμε laouncher?

Διπλό tap στην πάνω μπάρα και κλειδώνει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαβάζοντας το site του kaizer, διαπιστώνω πως ο όρος DOA υφίσταται. Τ ο απόσπασμα είναι το κάτωθι: "Σε τυχόν παραλαβή από τον αγοραστή ελαττωματικού προϊόντος ισχύουν οι παρακάτω όροι: Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάστημα (3ής Σεπτεμβρίου 35) εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του και το παραστατικό αγοράς. Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ. Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το http://www.kaizer.gr μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη."

 

Βάση του παραπάνω μπορείς να πάς στο κατάστημα και να απαιτήσεις να σταλεί το κινητό για έλεγχο στη Procordia και εάν διαπιστωθεί πρόβλημα, να απαιτήσεις την αντικατάσταση του ή μπορείς να το πάς ο ίδιος στη Procordia για τεχνικό έλεγχο και να ζητήσεις εγγράφως τα αποτελέσματα του ελέγχου και κατόπιν να μεταβείς στο Kaizer με το έγγραφο. Ο νόμος ο οποίος προστατεύει τον καταναλωτή είναι ο Nόμος 2251/94 περί προστασίας του καταναλωτή. http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=8

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...

Λοιπον, το πηγα στην procordia και το τηλ το εφτιαξαν.

Δηλαδη, του αλλαξαν μητρικη !!! αρα ειχαμε σοβαρο προβλημα, που φαινεται οτι με ενα απλο sw update δεν θα γινοταν τιποτα.

Παντως, ευτυχως που το εφτιαξαν, γιατι θα επρεπε να παμε πισω στον kaizer και δεν μπορω να πω οτι θα ημουν ενθουσιασμενος.

Βεβαια η LG ειχε πει οτι δεν δινουν εγγραφως τα αποτελεσματα του ελεγχου.

Τελικα ο καθενας κανει οτι θελει στην Ελλαδα.

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

 

stad

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...

Λοιπον, το πηγα στην procordia και το τηλ το εφτιαξαν.

Δηλαδη, του αλλαξαν μητρικη !!! αρα ειχαμε σοβαρο προβλημα, που φαινεται οτι με ενα απλο sw update δεν θα γινοταν τιποτα.

Παντως, ευτυχως που το εφτιαξαν, γιατι θα επρεπε να παμε πισω στον kaizer και δεν μπορω να πω οτι θα ημουν ενθουσιασμενος.

Βεβαια η LG ειχε πει οτι δεν δινουν εγγραφως τα αποτελεσματα του ελεγχου.

Τελικα ο καθενας κανει οτι θελει στην Ελλαδα.

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

 

stad

Μια χαρά! Welcome Back και χωρίς προβλήματα εύχομαι από δω και στο εξής!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ πόση ώρα να τραβήξω ένα screen shot κατέβασα και πόσα apps αλλά τίποτα... Πατάω το power + volume down, τραβάει την φώτο αλλά δεν την εμφανίζει γιατί λει οτι είναι κατεστραμμένη!! Και άλλο bug στην Lollipop; Μπορείτε εσείς να τραβήξετε screen shot;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ πόση ώρα να τραβήξω ένα screen shot κατέβασα και πόσα apps αλλά τίποτα... Πατάω το power + volume down, τραβάει την φώτο αλλά δεν την εμφανίζει γιατί λει οτι είναι κατεστραμμένη!! Και άλλο bug στην Lollipop; Μπορείτε εσείς να τραβήξετε screen shot;

Δοκίμασες με το Quick memo; Μπορείς και μ' αυτό να πάρεις screenshot!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ πόση ώρα να τραβήξω ένα screen shot κατέβασα και πόσα apps αλλά τίποτα... Πατάω το power + volume down, τραβάει την φώτο αλλά δεν την εμφανίζει γιατί λει οτι είναι κατεστραμμένη!! Και άλλο bug στην Lollipop; Μπορείτε εσείς να τραβήξετε screen shot;

Έχεις κάρτα μνήμης και το έχεις βάλει να αποθηκεύεται εκεί?

 

Και εγώ μπορώ κανονικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το quick memo έγινε η δουλειά, ευχαριστώ.

Τελικά ύστερα από restart τώρα λειτουργεί το ss

Αβυσσος η ψυχή της lollipop... Αντε μπας και πάρουμε 5.1 και φτιάξουν μερικά πράγματα...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αβυσσος η ψυχή της lollipop... Αντε μπας και πάρουμε 5.1 και φτιάξουν μερικά πράγματα...!

 

Eίναι buggy έκδοση από τη μάνα της. Εγώ ήμουν υποψιασμένος από τότε που διάβαζα για τα μηνύματα τερματισμού των ρυθμίσεων. Μένω στην Κ.Κ. μέχρι να βγει μία πλήρως απροβλημάτιστη έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης απο δω και περα πως πρεπει να το φορτιζω? αυτα τα 3 ερωτηματα παρακαλω απαντηστε

 

τι να το κανς το bluetooth και το NFS...

Δεν θα ταν καλυτερο στα devices να εχει και συγκεκριμενα wifi? πχ να ξεκλειδωνει οταν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi του σπιτιου μου..

 

Το πρόγραμματακι που ξεκλειδώνει χωρίς cnock code με wifi λέγεται smart unlock και οχι smart lock και είναι ΕΔΩ https://play.google.com/store/apps/details?id=net.loadinghome.smartunlock πολύ ελαφρύ και λειτουργεί απροβληματιστα.

Edited by ADAN
LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα οταν το αφηνω παιζει περιπου 30 βαθμους. Σε χρηση ιντερνετ βιντεο και γενικα οταν το σκαλιζω φτανει εως και 55 και αν τρεξω κανενα antutu φτανει εως και 75-80 ειδικα εαν ειναι στους 40 με 45 βαθμους οταν το ξεκιναω. Εαν το ξεκινησω στους 30 θα παει εως 70 περιπου.

Παντως ειναι σιγουρο οτι το G3 δουλευει ψηλα αλλα μην ανησυχεις διοτι ριχνει συχνοτητες και επανερχεται. Γενικα η 800 σειρα snapdragon ειναι καυτη.

Ας ελπισουμε ο snapdragon 820 που λεγεται και kryo να ειναι πιο ενταξει στις θερμοκρασιες αφου αποδεικτηκε οτι και ο 810 ειναι καυτος.

 

ΟΚ σ ευχαριστω διοτι το εψαχνα και δεν το εβρισκα σε κιτκατ που ειμαι.

Αυριο τελειωνω τις δοκιμες και επανερχομαι σε λολιποπ παλι οπου και θα το δοκιμασω διοτι ειναι καλη φαση να ειναι μονο στο σπιτι ξεκλειδωτο.

 

Συγνώμη αυτό εσύ το λες Νορμάλ? 70 βαθμούς ? με γάντια το πιανεις?και εμένα ανέβαζε θερμοκρασία αλλά όχι τόσο πολύ 70 με 80 νομιζω οτι βραζεις και νερό

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λίγο γιατί κάτι δεν μου πάει καλά. Πόση ώρα σας παίρνει περίπου μια φόρτιση από το 30% έως το 100% ? Γιατί το έβαλα για φόρτιση και είχε 39% και μου έβγαλε χρόνο φορτίσματος 2ώρες και 52 λεπτά :blink: Δεν θυμάμαι να έκανε τόσο πολύ παλιά. Τώρα είναι στο 63 και μου 1 ώρα και 30 λεπτά. Πολύ δεν είναι? Δοκίμασα και με άλλους φορτιστές , αλλά πάλι ίδιο χρόνο μου δίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ειναι.. Περιπου 2 ωρες και φορτιζει απο το 10% αλλα κλειστο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,πριν κάνα μήνα πήρα και εγώ το εν λόγω κινητό(lg g3 32gb) από σκρουτζ και έως ώρας δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση,φοράει ακόμα ΚΚ(4.4.2). Πρέπει να κάνω κάτι έξτρα? Είναι το d855.

Aπο μπαταρία πάντως έως τώρα μια χαρά τα πάει,1,5 μέρα με αρκετή χρίση και δεν πολύ ζεσταίνεται

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ειναι.. Περιπου 2 ωρες και φορτιζει απο το 10% αλλα κλειστο..

 

Και πάλι ρε Κωνσταντίνε δεν εξηγείται. Δεν έχω κάτι να συγχρονίζεται που να αυξάνει τόσο πολύ τον χρόνο της φόρτισης. Λές να τα έχει παίξει η μπαταρία?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,πριν κάνα μήνα πήρα και εγώ το εν λόγω κινητό(lg g3 32gb) από σκρουτζ και έως ώρας δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση,φοράει ακόμα ΚΚ(4.4.2). Πρέπει να κάνω κάτι έξτρα? Είναι το d855.

Aπο μπαταρία πάντως έως τώρα μια χαρά τα πάει,1,5 μέρα με αρκετή χρίση και δεν πολύ ζεσταίνεται

Κατέβασε στο pc το LG pc suite και συνδεσε το τηλέφωνο. Έχει και τώρα ένα κουμπί που λέει έλεγχο για διαθέσιμες αναβαθμίσεις. Πάτησε το και λογικά θα σου βγάλει όλα τα update από το pc. Τι χωρας ειναι??? Καλορίζικο!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...