Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το LGFlashTool2014 έχω καταφέρει να βάλω από http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

την DEU/GERMANY V20F LGD855 και την 6NE/NORTHERN EUROPE_16G V20H LGD855.

αλλά παρόλο που βλέπω ότι μπήκαν οι εκδόσεις 'οπως φαίνεται στις πληροφορίες συστήματος,

δεν φεύγει η οθόνη έναρξης και απενεργοποίησης της vodafone, μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το LGFlashTool2014 έχω καταφέρει να βάλω από http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

την DEU/GERMANY V20F LGD855 και την 6NE/NORTHERN EUROPE_16G V20H LGD855.

αλλά παρόλο που βλέπω ότι μπήκαν οι εκδόσεις 'οπως φαίνεται στις πληροφορίες συστήματος,

δεν φεύγει η οθόνη έναρξης και απενεργοποίησης της vodafone, μπορώ να κάνω κάτι?

Εδώ θα βρεις τα στοκ boot animation αρχεία. Αντικαθιστάς τα bootanimation.zip & shutdownanimation.zip στον φάκελο /system/media. Επίσης στο 6ο ποστ θα βρεις και το original αρχείο ήχου το οποίο επίσης αντικαθιστάς στον ίδιο φάκελο.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβαζα θα έπρεπε να είχε φύγει το vodafone.Δεν επηρεάζεται πουθενα αλλού στο λειτουργικό?

νομίζω ειδα να τρέχει ένα vodafone update στις διεργασίες.

Να αφήσω την v20h ή να βάλω την γερμανική του την v20f (γερμανικό το κινητό)

και να περιμένω update.Κατα τα αλλά θα ακολουθήσω τις οδηγίες αντικατάστασης του boot animation.

Link to comment
Share on other sites

Απλα η αλλαγή του boot animation με την αλλαγή των αρχείων απαιτεί root. Κατι το οποίο δεν υπάρχει σε stock lollipop Firmware.......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος του κινητού με Lollipop και προερχόμενος από το LG L9II.

Το τηλέφωνο το έχω καμία βδομάδα κι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές εκτός από κάποια θεματάκια που εντόπισα κυρίως με τον stock και τον nova launcher.

 

Στον stock launcher εντόπισα κάποια lag και στην εναλλαγή των σελίδων και στο άνοιγμα μενού και εφαρμογών. Τα lag ήτανε πιο έντονα όσο είχα ενεργοποιημένο το smart bulletin το οποίο έκλεισα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Όπως επίσης, γίνεται να αλλάξουμε μέγεθος πλέγματος?

 

Όσο αφορά τον nova οι απορίες μου είναι η εξής:

1. υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock on με τον free Nova?

2. δεν μου εμφανίζει το Widget του ημερολογίου….

3. δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια του dock

4. ενώ αλλάζω την προβολή τοv ρύθμισεων σε καρτέλες την επόμενη φορά που μπαίνω στις ρυθμίσεις εμφανίζεται πάλι σε λίστα.

5. το quicle cicle δουλεύει απροβλημάτιστα με τον Nova?

 

Και μερικά γενικά θεματάκια!!

6. το smart cleaning τι ακριβώς σβήνει? Πειράζει και τα δεδομένα εφαρμογών?

7. το ξυπνητήρι είναι αξιόπιστο? Στο L9ii με κρέμασε καναδυό φορες..

8. επειδή το τηλέφωνο το πήρα χωρίς ακουστικά, αξίζει να αγοράσω τα δικά του τα οποία έχουνε 17€ η να κοιτάξω για κάποια άλλη λύση και πια?

 

Αυτά τα λίγα για αρχή!!!!!

 

Αν σε ενδιαφέρει ο ήχος μακριά από τα ακουστικά της LG δεν αξίζουν να αγοραστούν εκτός πακέτου.

Δυστυχώς δεν έχω πρόχειρα δύο τρία να σου προτείνω αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά απο την Τρίτη ειμαι ένας πανευτυχής κάτοχος g3 16αρι και εγω και η κοπέλα μου πηραμε το ίδιο με το που τα ανοιξαμε ηρθαν κανονικά τα 5 και αλλες 2 ενημερώσεις γαλλακια ειναι 411 ειναι και τα προλάβαμε 310€!! Απίθανο τηλέφωνο δεν κολλάει καθόλου η μπαταρια ανετα την μερα με 30% φωτισμο τουλάχιστον 3,5 ωρες την μερα τηλεφωνα ίντερνετ μαιλ οχι παιχνιδια αρκετο youtube οθοναρα απιστευτα χρώματα παρα πολυ καλη καμερα απίστευτο φλας-φακο λες και αναβεις λαμπατερ!! το μονο που δν μπορω να δω ειναι το 4G λογο wind.. Αλλα που θα παει θα βαλει και αυτη καποτε. Για οσους το σκέφτονται με κλειστα τα ματια.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Redraws δεν υπάρχουν πια.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κινητό έστρωσε γενικά μετά το τελευταίο update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που το πήρατε να λέτε και την χώρα του κινητού σας. Εγώ ακόμα τίποτα από Ελβετία
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που το πήρατε να λέτε και την χώρα του κινητού σας. Εγώ ακόμα τίποτα από Ελβετία

Εμένα είναι NEU

Χαίρεται! Ήθελα να ρωτήσω πως ακριβώς βλέπουμε από που είναι η συσκευή;;

Στο κουτί κάτω από το χρώμα ή κατεβάζεις από play store το LG Phone from και θα δεις ότι πληροφορίες θες για το τηλέφωνο σου!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να επιλέγω ποιες εφαρμογές θα εμφανίζονται όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να επιλέγω ποιες εφαρμογές θα εμφανίζονται όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο?

Ρυθμίσεις - προβολή - κλείδωμα οθόνης - συντόμευσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - προβολή - κλείδωμα οθόνης - συντόμευσεις

 

thanks και έψαχνα πόση ώρα :lol:

 

υγ δεν έχω επιλογή συντομεύσεις

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.μου ήρθε χτες η 20h και την έκανα κομπλέ.σήμερα όμως του έκανα μια επανεκκίνηση και την ώρα που άνοιγε έκανε άλλη μια ενημέρωση χωρίς να λέει κάτι άλλο.Ούτε έκανε πολλή ώρα.ξέρει κανείς τι συνέβη?έγινε σε κάποιον άλλο?Δεν κατάλαβα τι επιπλέον άλλαξε ούτε πάει κάτι στραβά
Link to comment
Share on other sites

thanks και έψαχνα πόση ώρα :lol:

 

υγ δεν έχω επιλογή συντομεύσεις

Δεν επιλογή συντόμευσεις στο υπομενου του κλειδώματος οθόνης? Είναι η 4η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες καλησπέρα.μου ήρθε χτες η 20h και την έκανα κομπλέ.σήμερα όμως του έκανα μια επανεκκίνηση και την ώρα που άνοιγε έκανε άλλη μια ενημέρωση χωρίς να λέει κάτι άλλο.Ούτε έκανε πολλή ώρα.ξέρει κανείς τι συνέβη?έγινε σε κάποιον άλλο?Δεν κατάλαβα τι επιπλέον άλλαξε ούτε πάει κάτι στραβά

Εμένα δεν έκανε κάποια άλλη ενημέρωση του έκανα τώρα άλλο ένα restart μπας και αλλά τίποτα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω τέτοια επιλογή

Κιτ κατ ή lollipop έχεις? Αν και δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά, σε lollipop πάντως εκεί είναι. Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot από το μενού στο κλείδωμα οθόνης?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! takaros31 . το δικό μου πορτογαλικό τίποτα ακόμη!

Ε λογικά σε κάνα δυο μέρες θα ερθει!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lolipop του crash αλλά και με την οφισιαλ δεν είχα τέτοια επιλογή

Η official που έχω εγώ έχει κανονικότατα. Μάλλον του crash δεν έχει. Νομίζα ότι το τηλέφωνο είναι stock.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...