Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα κουλό μου φάνηκε αυτό με το ανταλλακτικό. Δηλαδή δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν ένα ανταλλακτικό ελληνικής αντιπροσωπείας ώστε να μην περιμένω τόσες μέρες; Ίδια καλούπια είναι...

 

Άσε, σαχλαμάρες. Κι η HTC την ίδια σαχλαμάρα κάνει με τα παραεισαγωγής. Θέλουν να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά εσείς τι προτινετε, G3 ή το κάπως πιο σίγουρο και σιγουρα χωρίς ρωγμές G2 ;; Για πείτε ρε παιδιά, για τι απο ψάξε ψάξε έχει πονέσει το κεφάλι μου ........ :p

 

1. Το G2 το 32άρι, καλύπτεται κανονικά απο την LG Hellas ή όχι ;; το λεω γιατί δεν έχει φέρει επίσημα στην χώρα μας.

2. Για την μπαταρία του G2 τι λέτε ; Πιστεύεται ότι θα τα φτύσει μετά από 1-2 χρόνια λόγο των πιο λίγων κύκλων ζωής που έχει;; (500) Μετά σίγουρα δεν θα θέλω κανά 50 ++ € για αλλαγή ;;

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λεω αν ολοι εχουν παρασιτα, απλα τα αγνοούν ή απλωςσυσκευη απο συσκευή ειναι διαφορετικη.δεν ξερω αν αξιζει να παει πισω.

Ακριβώς.Απ την άλλη είναι η αλήθεια πως μόνο και μόνο για σπάσιμο στην lg δεν είναι και άσχημα να σου στέλνουν ένα κινητό κάθε μήνα και να το στέλνεις πάλι πίσω.Είναι άδικο να δίνεις τόσα λεφτά και να σου παρουσιάζει προβλήματα που ούτε κινητά 10ετιας δεν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καινουργιος στο site και ειπα να γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου για το g3 που εχω 20μερες πρωην κατοχος g2 32gb.καταρχην να πω οτι ειμαι απλος χρειστης δεν ασχολουμε με ροοτ και αλλα πραγματα που ουτε τα καταλαβαινω.ξεκιναμε οθωνη παρολο που του g2 ειναι ποιο εντονα τα χρωματα του g3 μου αρεσει ποιο πολυ ειναι ποιο ξεκουραστη στο ματι.ηχειο πολυ ανοτερο στο g3.μπαταρια ανωτερη του g2 γυρω στο 15% αλλα μειον οτι δεν ειναι αποσπομενη.ποιοτητα κατασκευης ανωτερο το g2.ταχυτητα λιγο ποιο γρηγορο μου φαινεταιι το g3.καμερα εδω ειναι πολυ μπροστα το g3.ακουστικο το ιδιο και τα δυο.κοληματα καποια ελαχιστα στο g3 που δεν ειχα καθολου στο g2.σε γενικες γραμμες δεν μετανιοσα καθολου για την αλλαγη που εκανα και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο το g3.ελπιζω να βοηθησα.

g3 16gb 408γαλλικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε ειχα g2 32gb και εβγαλε μια κιτρινιλα η οθωνη και μου την αντικατεστησαν οποτε μη μασας απο την εγγυηση εχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν κατέχω πολλά,

 

θα ήθελα να αφαιρέσω 1-2 προεγκατεστημένες εφαρμογές και να διευρύνω αυτές στο split window.

 

Με towelroot θα μπορέσω να το κάνω; Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα g2 32gb και εβγαλε μια κιτρινιλα η οθωνη και μου την αντικατεστησαν οποτε μη μασας απο την εγγυηση εχει κανονικα

 

Το 32αρι G2 σου ηταν Ευρωπα'ι'κο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καινουργιος στο site και ειπα να γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου για το g3 που εχω 20μερες πρωην κατοχος g2 32gb.καταρχην να πω οτι ειμαι απλος χρειστης δεν ασχολουμε με ροοτ και αλλα πραγματα που ουτε τα καταλαβαινω.ξεκιναμε οθωνη παρολο που του g2 ειναι ποιο εντονα τα χρωματα του g3 μου αρεσει ποιο πολυ ειναι ποιο ξεκουραστη στο ματι.ηχειο πολυ ανοτερο στο g3.μπαταρια ανωτερη του g2 γυρω στο 15% αλλα μειον οτι δεν ειναι αποσπομενη.ποιοτητα κατασκευης ανωτερο το g2.ταχυτητα λιγο ποιο γρηγορο μου φαινεταιι το g3.καμερα εδω ειναι πολυ μπροστα το g3.ακουστικο το ιδιο και τα δυο.κοληματα καποια ελαχιστα στο g3 που δεν ειχα καθολου στο g2.σε γενικες γραμμες δεν μετανιοσα καθολου για την αλλαγη που εκανα και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο το g3.ελπιζω να βοηθησα.

g3 16gb 408γαλλικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε ειχα g2 32gb και εβγαλε μια κιτρινιλα η οθωνη και μου την αντικατεστησαν οποτε μη μασας απο την εγγυηση εχει κανονικα

 

Να σε πω εχεις παρατηρήσει την παραμικρή ρωγμή στο κάτω μερος της σησκευης, εκεί που είναι το μικρόφωνο ;; η και πανω ;; Παρολαυτά σαν καλά να τα λες... Περιμένω και αλλά σχόλια ... :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πληρώνεις 7 ευρώ για τον έλεγχο αν είναι εκτός εγγύησης και από εκεί και πέρα όσα σου πουν ότι μπορεί να κοστίσει η επισκευή.. Αν είναι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις τίποτα (ούτε το 7ευρω). Για τα μεταφορικά δεν ξέρω. Νομίζω στέλνει η LG δωρεάν κούριερ.

Αν πάρετε την αντιπροσωπεία στέλνει κούριερ και το παιρνει δωρεαν.Έχω πρόσφατο παράδειγμα φίλου μου που τους ανάφερε προβλημα εντος εγγύησης σε l7 στο Βόλο

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρετε την αντιπροσωπεία στέλνει κούριερ και το παιρνει δωρεαν.Έχω πρόσφατο παράδειγμα φίλου μου που τους ανάφερε προβλημα εντος εγγύησης σε l7 στο Βόλο

 

Ναι, ξέρω οτι είναι δωρεαν, αλλά λέω σε περιπτωση που η βλαβη είναι εκτός εγγηυσης , είναι παλι δωρεάν ; όπως και να έχει δεν είναι και τρομερό ποσο τα 7 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το άσπρο έχει θέμα με ρωγμές στις πρώτες παρτίδες.

 

 

Είσαι σίγουρος γιαυτό ποου λες ;; που το διαβάσεις ;; η το συμπερανες απο κάπου ;; γιατί στο google αν πατήσεις θα σου βγάλει μονο άσπρα G3, εκτός απο ενα μάλλον που φαίνεται να είναι η μαυρο η γκρι. Εγώ για το μαυρο ενδιαφέρονται παντός.

Link to comment
Share on other sites

1. καλύπτεται αν και δεν το εισάγει .. άλλαξε στάση μετα απο πολλά παράπονα

 

2. αλλαγή μπαταρίας στο g2 27 ευρώ .. με όλα μέσα, εργασία, νέα μπαταρία κλπ κλπ

 

3. το g3 έχει βελτιωθεί πολύ με λολιποπ , το έχει φίλος και το δοκιμασία .. αλλά είναι μεγαλο για μένα, το όριο είναι το g2

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι;

Μα πως γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παρει κανείς official update σε ροοτ τηλέφωνο 32αρι για λολι??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Το εχετε γυρισει σε art ή προτιματε davlik; γιατι το γυρισα σε art και μαλλον πιο smooth ηταν πριν με davlik...

 

Γρηγορότερο με το art μου βγαίνει αλλά έκανα την αλλαγή άμεσα τις πρώτες μέρες, όταν ακόμα δεν είχα καταλάβει και πολλά από το android αλλά από όσα διαβάζω εδώ κι εκεί μικρή πρέπει να είναι η πρόοδος σε απόκριση στο kitkat. Στη μπαταρία δεν μου βγάζει κάτι το αρνητικό σε σχέση με την αλλαγή μία η άλλη πρέπει να είναι βέβαια δεν δούλεψα το κινητό κανονικά τις πρώτες μέρες για να έχω μέτρο σύγκρισης.

Με το lollipop θα δούμε ελπίζω αξιοσημείωτη βελτίωση ή τουλάχιστον εύχομαι να είναι έτσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορούμε να πληροφορηθούμε από κάπου επίσημα πότε πρόκειται να αναβαθμιστεί σε lolipop το g3 μας. Πως αναγνωρίζουμε την χώρα προέλευσης της συσκευής? Κάπου διάβασα για τα 3 γράμματα π.χ. σε μένα λέει 6SW και υποθέτω πως είναι Ελβετία (Switzerland). Ισχύει αυτό?

 

Να δες http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history Ελβετικό είναι πάντως υπάρχουν πολλά Ελβετικά. Στο suffix είναι τα γράμματα.

Για ευκολία σου κάνε ταξινόμηση στη στήλη της χώρας ή της ημερομηνίας του update

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλώς σας βρήκα. Χθες πήρα την απόφαση να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο 2 μηνών κινητό g3.Κοιτάζοντας στις ρυθμίσεις εφαρμογών πόση είναι η χρήση ram με καμία εφαρμογη να τρεχει έπαθα σοκ,χρησιμοποιει το 1,5 έως το 1,7 της μνήμης αφήνοντας ελάχιστα ελεύθερο περίπου στα 300mb.....Είναι φυσιολογικό; Φαντάζομαι πως όχι....υπάρχει τρόπος να διορθωθει;

Το κινητό είναι το 16g 2gb ram

Ευχαριστώ

 

Σχετικά με τη διαχείριση της μνήμης στο λειτουργικό Android ο παρακάτω σύνδεσμος είναι κατατοπιστικότατος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3647489#post3647489

Αξίζει πραγματικά ένα πέρασμα ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν και προτρέχω πολύ και μακάρι να μην μου τύχει, αλλά αν χτύπα ξύλο χρειαστεί να το στείλω για service στην procordia, (ή όπου αλλού, αν και lg θα πάρω, αλλά τέσπα) και του έχω φορέσει αντιχαρακτικό γυαλύ ( tempered glass ) και θήκη (όχι την επίσημη,plastic rubber λεει το σιτε, των 8€), πρέπει να τα αφαιρέσω πριν το στείλω ;; Υπάρχει δηλ περίπτωση να μου ακυρώσουν την εγγύηση ;; Αν και την θήκη θα ήθελα να την αφήσω για προστασία, όσο αφορά το γυαλί ;; έχει και 15 € (με τα μεταφορικά) όχι τίποτε άλλο, θα μου πείτε και την θήκη μπορεί να την χάσουν...... :p Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Αν και προτρέχω πολύ και μακάρι να μην μου τύχει, αλλά αν χτύπα ξύλο χρειαστεί να το στείλω για service στην procordia, (ή όπου αλλού, αν και lg θα πάρω, αλλά τέσπα) και του έχω φορέσει αντιχαρακτικό γυαλύ ( tempered glass ) και θήκη (όχι την επίσημη,plastic rubber λεει το σιτε, των 8€), πρέπει να τα αφαιρέσω πριν το στείλω ;; Υπάρχει δηλ περίπτωση να μου ακυρώσουν την εγγύηση ;; Αν και την θήκη θα ήθελα να την αφήσω για προστασία, όσο αφορά το γυαλί ;; έχει και 15 € (με τα μεταφορικά) όχι τίποτε άλλο, θα μου πείτε και την θήκη μπορεί να την χάσουν...... :p

Εμενα παντως μου αλλαξανε και την οθονη μαζι με τα πλαστικα για καποιο λογο.. Και φυσικα εχασα το γυαλακι..

παρε ενα φθηνο γυαλι απο σκρουτζ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αλλαξανε και την οθονη μαζι με τα πλαστικα για καποιο λογο.. Και φυσικα εχασα το γυαλακι..

παρε ενα φθηνο γυαλι απο σκρουτζ.

 

θα με συμφερε πολύ αυτο που λες, έχουν τα eshop με 4.99 με εκπτωση, αλλά δεν ξέρω αν είναι 9h, απλός έλεγα αν πάρω να πάρω κάτι καλό, καταλαβαινεις. Αρα απο οτι κατάλαβα δεςν είχες θέμα με την εγγύηση. Thanks !!

Link to comment
Share on other sites

sea εγραφε το κουτι μαλον ευροπαικο ηταν αλλα κανενα παραπονο απο την εγγυηση ουτε μεταφορικα πληρωσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 32αρι G2 σου ηταν Ευρωπα'ι'κο;

sea egrafe sto koyti

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε πω εχεις παρατηρήσει την παραμικρή ρωγμή στο κάτω μερος της σησκευης, εκεί που είναι το μικρόφωνο ;; η και πανω ;; Παρολαυτά σαν καλά να τα λες... Περιμένω και αλλά σχόλια ... :)

οχι ουτε ρογμες ουτε παρασιτα στο ακουστικο που λενε καποια παληκαρια

Link to comment
Share on other sites

Στην Procordia. Αφενός είναι δίπλα στο σπίτι μου, αφετέρου δεν νομίζω ότι μπορείς να το στείλεις "στην LG". Όλα τα smartphones εκεί πάνε.

Ναι είναι μεγάλη ξενέρα. Έχω κράξει πολύ την LG για αυτό το θέμα και δεν θέλω να αναλώνομαι και να κουράζω αλλά οι ρωγμές δεν είναι το μόνο πρόβλημα που έχει παρουσιάσει το G3 κατά καιρούς.

Το G2 συσκευάρα δεν το συζητώ.

 

Και μένα κουλό μου φάνηκε αυτό με το ανταλλακτικό. Δηλαδή δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν ένα ανταλλακτικό ελληνικής αντιπροσωπείας ώστε να μην περιμένω τόσες μέρες; Ίδια καλούπια είναι... Όχι, φυσικά και δεν στο κάνουν αντικατάσταση. Πρώτα περνάει από έλεγχο για να ελεγχθεί ότι είναι εντός εγγύησης. (Αν δεν είναι πληρώνεις 7 ευρώ)

Και εγώ με το πρόβλημα της ρωγμης μάλιστα σε χρυσό χρώμα που δεν εισάγεται απο την lg Hellas σε μια εβδομάδα είχα πίσω. Και μου καθυστερησαν στο ταχυδρομείο γιατί Είμαι Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

Να δες http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history Ελβετικό είναι πάντως υπάρχουν πολλά Ελβετικά. Στο suffix είναι τα γράμματα.

Για ευκολία σου κάνε ταξινόμηση στη στήλη της χώρας ή της ημερομηνίας του update

 

Ευχαριστώ!...Ναι όντως ελβετικό είναι. Από ότι φαίνεται έχει πολλά ελβετικά, κάποια έκδοση έχει πάρει και lolipop.

Είναι κανείς εδώ που να έχει πάρει επίσημη αναβάθμιση σε loilipop να δούμε τυχόν διαφορά στην συμπεριφορά?

Link to comment
Share on other sites

sea εγραφε το κουτι μαλον ευροπαικο ηταν αλλα κανενα παραπονο απο την εγγυηση ουτε μεταφορικα πληρωσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sea egrafe sto koyti

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι ουτε ρογμες ουτε παρασιτα στο ακουστικο που λενε καποια παληκαρια

 

SEA είναι ασιατικό

Link to comment
Share on other sites

sea εγραφε το κουτι μαλον ευροπαικο ηταν αλλα κανενα παραπονο απο την εγγυηση ουτε μεταφορικα πληρωσα

sea egrafe

 

 

SEA είναι ασιατικό

Sorry παιδια για το "λαθος" νημα!!! Αλλα μου εκανε πολυ εντυπωση που η LG καλυψε Ασιατικη συσκευη! Εγω εχω 32αρι Ασιατικο G2 εδω και 13 μηνες......... ευτυχως βεβαια δεν χρειαστηκε να το "διαπιστωσω" προσωπικα, αλλα ειχα την εντυπωση οτι δεν εχουμε εγγυηση! :p

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς το G3 θα παω λογο της μεγαλυτερης οθονης βασικα, αν και έχω λιγες μέρες να το σκεφτω το θεμα, anyway.. Ευχαριστώ παντός όσους βοηθησαν ..!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς το G3 θα παω λογο της μεγαλυτερης οθονης βασικα, αν και έχω λιγες μέρες να το σκεφτω το θεμα, anyway.. Ευχαριστώ παντός όσους βοηθησαν ..!!

 

δε θελει σκεψη,λιγη τολμη ισως.το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο και στο γραφει ενας εντελως ιδιοτροπος τυπος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...