Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες,για να πιάνω 4g πρέπει να κάτω τίποτα εκτός από τη ρύθμιση στα δίκτυα; θέλει ρύθμιση από Vodafone? 3g πιάνω κανονικά αλλά 4g όχι και έχει σίγουρα εδώ που είμαι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα πάει σε κατάστημα και έκανα την ίδια ερώτηση και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο... να στείλω μήνυμα... μισό

στο 1285 για ενεργοποίηση 4g

Link to comment
Share on other sites

To g3 εχει ευκολο root ?

Υπάρχουν καλες custom roms και υπάρχουν θεματα εγγυησεων τυπου counters κλπ ?

Υπάρχει κάτι που θα πρεπει να κοιτάξω/ελεγξω πριν το αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

Αργούν άτομα οι custom Rom. Ούτε εύκολο recovery δεν έχει προς το παρόν.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από δύο εβδομάδες έκλεισε και εμένα το άτιμο. 16αρι γαλλικό. Ευτυχώς σηκώθηκα το βράδυ και το είδα αλλιώς θα αργούσα στη δουλειά το πρωί... Το μόνο διαφορετικό που έκανα είναι ότι το φόρτισα όταν ήταν 60% ενώ δεν το φορτίζω πότε πριν πέσει κάτω από 15%.λετε να παίζει τίποτα με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από δύο εβδομάδες έκλεισε και εμένα το άτιμο. 16αρι γαλλικό. Ευτυχώς σηκώθηκα το βράδυ και το είδα αλλιώς θα αργούσα στη δουλειά το πρωί... Το μόνο διαφορετικό που έκανα είναι ότι το φόρτισα όταν ήταν 60% ενώ δεν το φορτίζω πότε πριν πέσει κάτω από 15%.λετε να παίζει τίποτα με αυτό;

Δεν φταίει η φόρτιση... Απλά στο έκανε...

Το δικο μου μην το ματιασω περιπου ενα μήνα τώρα αγορασμενο απο media markt austria δεν έχει τέτοια συμπτώματα...

Επίσης με το τελευταίο update έχει στρώσει αρκετά αλλά σίγουρα μπορεί και καλύτερα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν γίνει root και έχουν κάνει EFS Backup: πως τα καταφέρατε;

Έκανα root με PurpleDrake έχοντας την 10g κι όλα καλά. Εγκατέστησα και μερικές εφαρμογές κι όλα καλύτερα. Τότε είδα τη σύσταση για το efs αλλά...

βλέπω τον κώδικα, βλέπω τις οδηγίες αλλά δεν καταλαβαίνω. Ολοφάνερα μου λείπουν γνώσεις που δεν έχω και χωρίς πιο λεπτομερείς οδηγίες μπα!

Αν κάποιος το έχει να βοηθήσει στο συγκεκριμένο, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Edit: Ξεστραβώθηκα και βρήκα που είναι τα αρχεία τα οποία αποτελούν το EFS αλλά δεν μπορώ να πάρω αντίγραφά τους με copy/paste ή send κάπου...

Edit2: Αφότου βρήκα πως ξεκινάει το adb shell όλα καλά πλέον και με το backup.

Edited by xsad
Link to comment
Share on other sites

Φέρνεις το κινητό στο αυτί σου και απαντάει μόνο του.

 

Εκτός από αυτό το σενάριο(του αυτιού) δεν γίνεται αντί να το σέρνουμε να πατάμε το πράσινο κουμπάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό το σενάριο(του αυτιού) δεν γίνεται αντί να το σέρνουμε να πατάμε το πράσινο κουμπάκι ?

 

Αυτό λέω κι εγώ αλλά απ ότι βλέπω δε γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Κατά την διάρκεια ομιλίας ακούτε ένα τσικ κάθε μερικά δευτερόλεπτα από το ακουστικό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά την διάρκεια ομιλίας ακούτε ένα τσικ κάθε μερικά δευτερόλεπτα από το ακουστικό;

Όχι δεν ακούω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ.

 

Στην ερώτηση περί μπαταρίας:

όταν του βγάζω τα μάτια, μια χαρά είναι (θα μου τη βγάλει τη μέρα άνετα).

όταν το αφήνω και λίγο ήσυχο είναι απλώς εξαιρετική (2+).

Βέβαια η χρήση του καθενός, τι έχει συνηθίσει και τι περιμένει είναι κουβέντα περίεργη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άκουγα το τσικ όταν είχα την γνήσια θήκη του κλειστή και την επιλογή για τον καλύτερο ήχο. Μόλις απενεργοποιησα την επιλογή για τον καλύτερο ήχο που έχει δεν το κάνει. Είμαι στην 10e
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να αλαξω το Τ που εχω με το G3 μου αρεσει αρκετα ομως απο μπαταρια πως τα παει?

 

Στο μέσο όρο των ναυρχίδων του 2014 πιστεύω. Σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερα από το xperia t.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,σημερα παρελαβα κ γω 16αρι γαλλικο,ειχε κανονικα την σφραγιδα ασφαλειας απ εξω κ ολα τα αυτοκολλητα περιμετρικα κ στην οθονη,το μονο αυτοκολλητο που δεν ειχε ηταν στα πισω πληκτρα,απο οτι εχω δει σε unboxings υπαρχει ενα αυτοκολλητακι κ εκει.το κουτι ηταν εντελως σφραγισμενο.
Link to comment
Share on other sites

fm radio εχει το το G3?

Έχει. :)

Δεν είναι samsung.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,σημερα παρελαβα κ γω 16αρι γαλλικο,ειχε κανονικα την σφραγιδα ασφαλειας απ εξω κ ολα τα αυτοκολλητα περιμετρικα κ στην οθονη,το μονο αυτοκολλητο που δεν ειχε ηταν στα πισω πληκτρα,απο οτι εχω δει σε unboxings υπαρχει ενα αυτοκολλητακι κ εκει.το κουτι ηταν εντελως σφραγισμενο.

 

 

Σε δυο που εχω ξεσφραγισει εγώ είχαν και στα πίσω πλήκτρα.

Το ένα απο τα δυο είχε και στην κάμερα.οποτε μην σε αγχώνει αυτό απο την στιγμή που είχε όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο που εχω ξεσφραγισει εγώ είχαν και στα πίσω πλήκτρα.

Το ένα απο τα δυο είχε και στην κάμερα.οποτε μην σε αγχώνει αυτό απο την στιγμή που είχε όλα τα υπόλοιπα.

 

περιεργο ομως κ ηταν εντελως σφραγισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σε 3 μαγαζια που ρωτησα πριν το αγορασω, κανενα δεν ηταν σφραγισμενο. Σε ερωτηση μου και στα 3, μου ειπαν οτι ετσι ερχεται... προφανως τα ανοιγουν για να βαλουν μεσα δεν ξερω τι (ακουστικα ; ) ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σε 3 μαγαζια που ρωτησα πριν το αγορασω, κανενα δεν ηταν σφραγισμενο. Σε ερωτηση μου και στα 3, μου ειπαν οτι ετσι ερχεται... προφανως τα ανοιγουν για να βαλουν μεσα δεν ξερω τι (ακουστικα ; ) ...

 

εμενα ηταν εντελως σφραγισμενο με την ταινια ασφαλειας στα διπλα,η συσκευη περιμετρικα ειχε τις ταινιες προστασιας οπως κ η οθονη,μονο στα πισω πληκτρα δεν ειχε τις διαφανες ταινιες που εχω δει σε video unboxing.16αρι γαλλικο 406 παρτιδα.δεν νομιζω να ειχαν ανοιξει την συσκευασια.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σε 3 μαγαζια που ρωτησα πριν το αγορασω, κανενα δεν ηταν σφραγισμενο. Σε ερωτηση μου και στα 3, μου ειπαν οτι ετσι ερχεται... προφανως τα ανοιγουν για να βαλουν μεσα δεν ξερω τι (ακουστικα ; ) ...

 

 

Μισό για να μην γίνει παρεξηγήσει.

Κανένα απο τα δυο που πήρα δεν ήταν σφραγισμένο το κουτί.

Και εμένα αυτο μου είπαν ότι έτσι έρχεται,και δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης με τους συγκεκριμένους πωλητές.

Μιλάω για την συσκευή.η μια είχε στα πάντα αυτοκόλλητα,οθόνη,πλαινα,πίσω διπλό πλήκτρο έντασης,και κάμερα,και η άλλη σε όλα εκτός απο την κάμερα.

Και τα δυο 32αρια μαύρα,swz προέλευσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...