Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μισό για να μην γίνει παρεξηγήσει.

Κανένα απο τα δυο που πήρα δεν ήταν σφραγισμένο το κουτί.

Και εμένα αυτο μου είπαν ότι έτσι έρχεται,και δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης με τους συγκεκριμένους πωλητές.

Μιλάω για την συσκευή.η μια είχε στα πάντα αυτοκόλλητα,οθόνη,πλαινα,πίσω διπλό πλήκτρο έντασης,και κάμερα,και η άλλη σε όλα εκτός απο την κάμερα.

Και τα δυο 32αρια μαύρα,swz προέλευσης.

 

απο cityshop το πηρα κ οπως ανεφερα κ πιο πανω ηταν εντελως σφραγισμενο,εγω εκοψα το αυτοκολλητο ασφαλειας.τα παντα κομπλε μονο δεν ειχε τα αυτοκολλητακια πισω στα πληκτρα. 16αρι γαλλικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα πρέπει να είναι σφραγισμένα. Όλα τα υπόλοιπα τα ακούω δικαιολογίες.

Εμένα εκεί που πάει το μυαλό μου είναι ότι είναι επιστροφές doa και επιστροφή στην αγορά μετά από έλεγχο.

Εγώ πάντως δεν θα τα αγόραζα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όλα πρέπει να είναι σφραγισμένα. Όλα τα υπόλοιπα τα ακούω δικαιολογίες.

Εμένα εκεί που πάει το μυαλό μου είναι ότι είναι επιστροφές doa και επιστροφή στην αγορά μετά από έλεγχο.

Εγώ πάντως δεν θα τα αγόραζα.

 

doa και να εχει την ταινια ασφαλειας εξωτερικα?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Όλα πρέπει να είναι σφραγισμένα. Όλα τα υπόλοιπα τα ακούω δικαιολογίες.

Εμένα εκεί που πάει το μυαλό μου είναι ότι είναι επιστροφές doa και επιστροφή στην αγορά μετά από έλεγχο.

Εγώ πάντως δεν θα τα αγόραζα.

 

Ναι και εγω ετσι ελεγα, αλλα οταν πας στον επισημο διανομέα και σου λεει οτι ολα ετσι μας ερχονται απο εξω, τι να σου πω... και το ακουσα και απο 3 συνολικα μαγαζια... Το δικο μου ειχε παντου αυτοκολλητα και στην καμερα και παντου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω ετσι ελεγα, αλλα οταν πας στον επισημο διανομέα και σου λεει οτι ολα ετσι μας ερχονται απο εξω, τι να σου πω... και το ακουσα και απο 3 συνολικα μαγαζια... Το δικο μου ειχε παντου αυτοκολλητα και στην καμερα και παντου.
εμενα δεν ειχε στην καμερα,αλλα το εξωτερικο αυτοκολλητο ασφαλειας το εκοψα εγω για να ανοιξω το κουτι.δεν νομιζω να ειναι απο doa. Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω ετσι ελεγα, αλλα οταν πας στον επισημο διανομέα και σου λεει οτι ολα ετσι μας ερχονται απο εξω, τι να σου πω... και το ακουσα και απο 3 συνολικα μαγαζια... Το δικο μου ειχε παντου αυτοκολλητα και στην καμερα και παντου.

Λογικό δεν είναι να απαντάνε έτσι.

Υπάρχουν μαγαζιά που αγοράζουν καινούργια κομμάτια και υπάρχουν άλλα που αγοράζουν ευκαιρίες οι οποίες είναι όλα απο επιστροφές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να απαντάνε έτσι.

Υπάρχουν μαγαζιά που αγοράζουν καινούργια κομμάτια και υπάρχουν άλλα που αγοράζουν ευκαιρίες οι οποίες είναι όλα απο επιστροφές.

γιωργο κατα την εμπειρια σου,το δικο μου λογικα θα ειναι καινουργιο ε?ειχε κανονικα το αυτοκολλητο ασφαλειας απο εξω.εγω το εσκισα.μονο στα πληκτρα δεν ειχε αυτοκολλητακι,γυρω γυρω γυρω κ στην οθονη ειχε. Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να απαντάνε έτσι.

Υπάρχουν μαγαζιά που αγοράζουν καινούργια κομμάτια και υπάρχουν άλλα που αγοράζουν ευκαιρίες οι οποίες είναι όλα απο επιστροφές.

 

Θα ρισκάρει ένα μαγαζί να πουλήσει κινητό επιστροφης,για καινούργιο ;δεν νομίζω και συγκεκριμένα όταν μιλάνε για κατάστημα που έχει πολλούς ευχαριστημένους πελατες.

Πολύ τραβηγμένο μου ακούγεται αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ρισκάρει ένα μαγαζί να πουλήσει κινητό επιστροφης,για καινούργιο ;δεν νομίζω και συγκεκριμένα όταν μιλάνε για κατάστημα που έχει πολλούς ευχαριστημένους πελατες.

Πολύ τραβηγμένο μου ακούγεται αυτό που λες.

 

συμφωνω μαζι σου ηλια,δεν το ρισκαρει φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Και τι νομίζετε ότι κάνουν οι εταιρίες όλα αυτά τα κινητά, ανακύκλωση;

Φυσικά και τα ξαναβγαζουν στην αγορά, διορθωμενα φυσικά.

Προσωπικά κινητό με κομμένη ταινία, δεν το δέχομαι από μαγαζί σαν καινούριο. Αυτό πρέπει να το κάνει ο αγοραστής. Τώρα η ζελατίνη στην κάμερα μου ακούγεται τυχαίο γεγονός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και τι νομίζετε ότι κάνουν οι εταιρίες όλα αυτά τα κινητά, ανακύκλωση;

Φυσικά και τα ξαναβγαζουν στην αγορά, διορθωμενα φυσικά.

Προσωπικά κινητό με κομμένη ταινία, δεν το δέχομαι από μαγαζί σαν καινούριο. Αυτό πρέπει να το κάνει ο αγοραστής. Τώρα η ζελατίνη στην κάμερα μου ακούγεται τυχαίο γεγονός.

 

καλως τον γιαννη...

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

εμενα ηταν εντελως σφραγισμενο με την ταινια ασφαλειας στα διπλα,η συσκευη περιμετρικα ειχε τις ταινιες προστασιας οπως κ η οθονη,μονο στα πισω πληκτρα δεν ειχε τις διαφανες ταινιες που εχω δει σε video unboxing.16αρι γαλλικο 406 παρτιδα.δεν νομιζω να ειχαν ανοιξει την συσκευασια.

 

εμένα το γαλλικό 406 είχε στα κουμπιά πίσω αυτοκολλητα για προστασία.και ήταν και με ταινια ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πρόβλημα με τις επανεκκίνησεις λυθηκε;;;

Δεν νομίζω. Εμένα πρέπει να έκανε πάλι εχτές μια επανεκκίνηση. Με τη 10g έχω δύο σε 5 μέρες. Μικρό το κακό όμως αφού δεν κλείνει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 εβδομάδες τώρα. Είναι από την επίμαχη παρτίδα 406 γαλλικό. Δεν μου έχει κάνει ούτε μία φορά επανεκκίνηση.
:p
Link to comment
Share on other sites

ενοτητα ακομη δε βλεπω για το g3..

 

Κάτσε ακόμα Χριστούγεννα δεν ήρθαν.Απορώ με τους διαχειριστές γιατί το κάνουν αυτό .Εχω στείλει και προσωπικό μήνυμα και καν δεν μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν.Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να ανοίξετε μια ενότητα για το g3 και να μπορούμε να αναλύσουμε εκεί όλοι εμείς που έχουμε το κινητό όλες τις λεπτομέρειες και να ανταλλάξουμε απόψεις από το να γράφουμε ότι θέλουμε μόνο σε ένα τόπικ και να γίνετε σούπα η όλη κατάσταση...?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν θυμάμαι να είχε ζελατίνα στα πίσω κουμπιά. Ήταν ολοκαίνουριο δεν τίθεται θέμα γι'αυτό.

Τα προβληματικά και τα DOA τα δίνουν οι εταιρίες σε ειδικές τιμές στο προσωπικό.

Τουλάχιστον 2 μεγάλες εταιρίες του χώρου που ξέρω είναι έτσι.

Όσο για επανεκκινήσεις δεν έχω τίποτα ακόμη και είμαι 32αρι ελληνικό 407 σειριακό. άλλοι που ξέρω με ακριβώς ίδια παρτίδα έχουν θέματα.

Επίσης έχω δει διαφορά στην απόδοση 16αρι με 32αρι με το 32αρι να είναι πολύ πιο smooth αλλά όχι τέλειο (το οποίο μου φτάνει και μου περισσεύει).

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την V10j...λενε οτι δεν εχει καθολου lag ...σιγα σιγα φτιαχνετε το G3 οπως το G2 :D

Συμπερασματα σε λιγακι !!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την V10j...λενε οτι δεν εχει καθολου lag ...σιγα σιγα φτιαχνετε το G3 οπως το G2 :D

Συμπερασματα σε λιγακι !!

 

Ota;

10χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα πριν την κατοχη του G3 και το μονο που με απασχολει ειναι το lag. Βελτιωθηκε ?

 

Με την αναβάθμιση σε 10g, προσωπικά θεωρώ οτι το λαγκ είναι σχεδόν ανύπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε 10g, προσωπικά θεωρώ οτι το λαγκ είναι σχεδόν ανύπαρκτο.

 

Και ομως η 10g εχει παρα πολυ lag σε σχεση με την v10i & v10j που φοραω τωρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Και ομως η 10g εχει παρα πολυ lag σε σχεση με την v10i & v10j που φοραω τωρα !!!

 

Πρωτες εντυπωσεις ?? λαγκ ,θερμοκρασιες κ.τ.λ.?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...