Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Β521 περνάει μόνο από την Β316. Αν είσαι σε Β507 πρέπει να κάνεις rollback σε Β316 και μετά να βάλεις την Β521.

 

 

 

Ε ρε ξενύχτια πάλι βλέπω:lol:

Σ ευχαριστώ :D ξανά.

 

Πέρασα την Β316 και μετά πάω να περάσω την Β521 (μετονομασια σε update.zip και τοπική ) και δε μου την δέχεται.

Τι κάνω τώρα λάθος;

 

Κάτι μου λέει πως εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να περάσω την B521 του L02 στο L12 μου.

Θα τα πούμε σε λίγες ώρες...:ninja:

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι μου λέει πως εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να περάσω την B521 του L02 στο L12 μου.

Θα τα πούμε σε λίγες ώρες...:ninja:

 

CRISPAF77 στο xda εχουν διαφορετικά αρχεία b521 για το L12 και το L02, αντίθετα με τον φάκελο που αναφέρεται εδώ που έχει μόνο ένα αρχείο.

Άρα μάλλον δεν μπαίνει γιατί προσπαθείς να του βάλεις του L02... :vava:

Αυτό που κατέβασα απο το xda για το L12 μπήκε κανονικά.:D

 

VirusPlus ειχες γράψει παλιότερα πως η αναβαθμιση στην φαση που βρίσκεται η emui3.1 beta σε rooted συσκευη οδηγει σε brick. αυτό το πρόβλημα προκαλείται και απο rootαρισμένη 316 ή μονο σε αναβάθμιση μεταξύ emui3.1?

μπορούμε να κανουμε απευθείας αναβάθμιση απο rooted 316 στην 521 ή θα πρέπει να unrootαριστούμε πρώτα?

 

Δεν γνωρίζω, γιατί ήμουν σε dev και γύρισα σε stable, οπότε κι έχασα το root, για να περάσω την 3.1.

 

Το μάθαμε και αυτό. Απο rooted 316 μπορούμε να πάμε απευθείας σε 521 χωρίς να χασουμε αρχεία κλπ κλπ. Το μόνο που χάνεται ειναι το root, αλλα μικρό το κακό, αφού ειναι υπόθεση 3 λεπτών να ξαναμπεί με το multi tool.:ninja:

Edited by paraskevasnp

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

CRISPAF77 στο xda εχουν διαφορετικά αρχεία b521 για το L12 και το L02, αντίθετα με τον φάκελο που αναφέρεται εδώ που έχει μόνο ένα αρχείο.

Άρα μάλλον δεν μπαίνει γιατί προσπαθείς να του βάλεις του L02... :vava:

Αυτό που κατέβασα απο το xda για το L12 μπήκε κανονικά.:D

 

 

 

 

 

Ναι φίλε μου και γω αυτό κατεβάζω τώρα...Και πιστεύω πως δεν θα χω θέμα τώρα:cry:

Άντε γιατί με μπρίζωσε ο VirusPlus με την σταθερότητα της Β521:lol:

 

Ok κάποιος μου κάνει πλάκα...εσείς πως περάσατε την B521 γιατί...@€&%"@€:mad:

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ok κάποιος μου κάνει πλάκα...εσείς πως περάσατε την B521 γιατί...@€&%"@€:mad:

 

με το αρχείο απο το xda για το L12 δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα κάνοντας τοπική ενημέρωση (update.zip) πανω απο την 316(rooted) . Βέβαια κάποια στιγμή άργησε πάρα πολυ να bootαρει αλλά τελίκα μάλλον ήταν φυσιολογικό.

Μήπως να ξαναπέρναγες την 316 με 3κ και να έκανες από την αρχή την διαδικασία μήπως δεν εχει κάτσει κάτι καλά στην ρομ?

(επίσης μπορείς να δοκίμασεις να το rootαρεις στην 316 ώστε να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που πέτυχαν σε μένα μήπως παίζει κάποιο ρόλο η ύπαρξη του root)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

με το αρχείο απο το xda για το L12 δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα κάνοντας τοπική ενημέρωση (update.zip) πανω απο την 316(rooted) . Βέβαια κάποια στιγμή άργησε πάρα πολυ να bootαρει αλλά τελίκα μάλλον ήταν φυσιολογικό.

Μήπως να ξαναπέρναγες την 316 με 3κ και να έκανες από την αρχή την διαδικασία μήπως δεν εχει κάτσει κάτι καλά στην ρομ?

(επίσης μπορείς να δοκίμασεις να το rootαρεις στην 316 ώστε να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που πέτυχαν σε μένα μήπως παίζει κάποιο ρόλο η ύπαρξη του root)

 

 

 

Θα ξαναπεράσω την Β316 με 3Κ και μετά την B521...Και βλέπουμε:wacko:

 

Δεν το βλέπω να γίνεται.Μπορει να κατεβαζω λαθος αρχειο;Τι να πω..

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το L12 με την Β316 και ξαφνικά έχασε το σήμα της κινητής τηλεφωνίας. Δεν πιάνει πουθενά και τίποτα, βγάζει μόνο είτε no service, είτε emergency calls only. Ξέρει κανείς τι γίνεται? Edited by stratosjl
Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπεράσω την Β316 με 3Κ και μετά την B521...Και βλέπουμε:wacko:

 

Δεν το βλέπω να γίνεται.Μπορει να κατεβαζω λαθος αρχειο;Τι να πω..

 

αυτό δούλεψε στο δικό μου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

L12 είναι το μοντελο μου

 

εγω με το L02 κατεβαζω αυτο το τελευταιο αρχειο που εχει update521zip που εχει εδω? https://mega.nz/#F!BNlAkbLB!8lMcICBHxy_hxqVQBG1Wvw

Link to comment
Share on other sites

εγω με το L02 κατεβαζω αυτο το τελευταιο αρχειο που εχει update521zip που εχει εδω? https://mega.nz/#F!BNlAkbLB!8lMcICBHxy_hxqVQBG1Wvw

 

Μήπως είναι διαφορετικά; Δεν δοκιμάζεις κι αυτό για το L02; :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62193356&postcount=3977

 

Θα σου έλεγα εγώ αν κάνει τπτ... Αλλά περνάω την 316 για την ώρα (μαλλον :P έχει πόση ώρα λίγο πριν το τέλος της μπάρας)

Link to comment
Share on other sites

εγω με το L02 κατεβαζω αυτο το τελευταιο αρχειο που εχει update521zip που εχει εδω? https://mega.nz/#F!BNlAkbLB!8lMcICBHxy_hxqVQBG1Wvw

 

Ναι.

Ενημερωτικά στο xda έχουν αυτό ανεβασμένο με το ίδιο όνομα για L02.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

αυτό δούλεψε στο δικό μου.

 

 

 

Σ ευχαριστω πολυ....το κατεβαζω κι αν δε δουλεψει και αυτο ε τοτε τι να πω...θα πεσουν μαπες :lol:

 

 

 

Μεχρι στιγμης φορτωνει....κατι που δεν το εκανε νωριτερα..ισως να θελε τις απειλες του:lol:

 

 

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!!!! ΕΙΔΑ...ΦΩΣ:D:D:D

αντε να δουμε τωρα τι καναμε...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ paraskevasnp

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ περίμενα κάτι διαφορετικό,αλλά δυστυχώς είναι ίδια με την kit kat.Τσάμπα η μεταφορά.

Ίσως στην τελική έκδοση δούμε κάτι καινούριο.Αναμονή λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ περίμενα κάτι διαφορετικό,αλλά δυστυχώς είναι ίδια με την kit kat.Τσάμπα η μεταφορά.

Ίσως στην τελική έκδοση δούμε κάτι καινούριο.Αναμονή λοιπόν!!

 

 

 

Δεν τη λες και ιδια εδω που τα λεμε...κατ αρχην εχεις σε λειτουργια τον ηχο στα notification :lol:... ολα τα καλα μιας developer δηλ με 5.1.1

Προτιμω να καθυστερησει αλλα να ρθει stable παρα να τραβαω τα "καλα" των αλλων που βιαστηκαν να δωσουν lollipop... γιατι κακα τα ψεμματα

πολυ BUG βρε αδερφε

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο φίλος!!

Καλά,όχι ότι με χαλάει η κιτ κατ(5.8.5)..ίσα ίσα φυσάει το εργαλείο,αλλά κουβέντα να κάνουμε.

Πάντως η β521 δεν είναι τόσο"σπίρτο"σαν την 5.8.5 που ήμουν.Ειδικά στο σερφάρισμα,με τον ίδιο browser(opera)έχει τα λαγκαρισματακια του.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ....το κατεβαζω κι αν δε δουλεψει και αυτο ε τοτε τι να πω...θα πεσουν μαπες :lol:

 

 

 

Μεχρι στιγμης φορτωνει....κατι που δεν το εκανε νωριτερα..ισως να θελε τις απειλες του:lol:

 

 

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!!!! ΕΙΔΑ...ΦΩΣ:D:D:D

αντε να δουμε τωρα τι καναμε...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ paraskevasnp

 

Χαίρομαι που τα κατάφερες εν τέλει... μαλλον θα το παρατρόμαξες με τις απειλές και τις κατάρες σου...:shock::lol:

 

Πάντως εγώ περίμενα κάτι διαφορετικό,αλλά δυστυχώς είναι ίδια με την kit kat.Τσάμπα η μεταφορά.

Ίσως στην τελική έκδοση δούμε κάτι καινούριο.Αναμονή λοιπόν!!

 

Νομίζω πως μία ουσιαστική διαφορά είναι στην κάμερα η βέλτιστη νυχτερινή λήψη. :rotfl:

και επίσης δεν ξέρω αν εχει συμβεί και σε άλλους lollipopιτες αλλά η ελεύθερη ραμ οταν κλεινω τις εφαρμογές ειναι σταθερά πάνω απο 2gb ενώ με την kitkat έπαιζα συνήθως στο 1.5gb.:cool:

 

Ισχύει πάντως οτι και σε μένα φαίνεται να έχει μια μικρή καθυστέρηση στην ανταπόκριση του.:cry:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που τα κατάφερες εν τέλει... μαλλον θα το παρατρόμαξες με τις απειλές και τις κατάρες σου...:shock::lol:

 

 

 

Νομίζω πως μία ουσιαστική διαφορά είναι στην κάμερα η βέλτιστη νυχτερινή λήψη. :rotfl:

και επίσης δεν ξέρω αν εχει συμβεί και σε άλλους lollipopιτες αλλά η ελεύθερη ραμ οταν κλεινω τις εφαρμογές ειναι σταθερά πάνω απο 2gb ενώ με την kitkat έπαιζα συνήθως στο 1.5gb.:cool:

 

Ισχύει πάντως οτι και σε μένα φαίνεται να έχει μια μικρή καθυστέρηση στην ανταπόκριση του.:cry:

 

 

Φιλέ sorry αλλά με 63 εφαρμογές εγώ έχω δεσμευμένο 750-950 mb :p Sorry εεε:lol:

Σε απόκριση εμένα με cm browser εξακολουθει να πηγαίνει σφαίρα..:D

Έχει δίκιο ο VirusPlus...για beta φαίνεται stable :D

Να διορθώνανε μόνο ...κουρτίνα-καιρό-μουσική και πιστεύω πως θα μασταν αρχηγοί.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που τα κατάφερες εν τέλει... μαλλον θα το παρατρόμαξες με τις απειλές και τις κατάρες σου...:shock::lol:

 

 

 

Νομίζω πως μία ουσιαστική διαφορά είναι στην κάμερα η βέλτιστη νυχτερινή λήψη. :rotfl:

και επίσης δεν ξέρω αν εχει συμβεί και σε άλλους lollipopιτες αλλά η ελεύθερη ραμ οταν κλεινω τις εφαρμογές ειναι σταθερά πάνω απο 2gb ενώ με την kitkat έπαιζα συνήθως στο 1.5gb.:cool:

 

Ισχύει πάντως οτι και σε μένα φαίνεται να έχει μια μικρή καθυστέρηση στην ανταπόκριση του.:cry:

 

 

Φιλέ sorry αλλά με 63 εφαρμογές εγώ έχω δεσμευμένο 750-950 mb :p Sorry εεε:lol:

Σε απόκριση εμένα με cm browser εξακολουθει να πηγαίνει σφαίρα..:D

Από υπερθέρμανση μέχρι στιγμής τα πάει εξαιρετικά...το πολύ 38-39°c ή μπαταρια με φορτιση παρακαλώ.

Έχει δίκιο ο VirusPlus...για beta φαίνεται stable :D

Να διορθώνανε μόνο ...κουρτίνα-καιρό-μουσική και πιστεύω πως θα μασταν αρχηγοί.

Ώπα με 50% μπαταρία και όχι σε ιδανικές συνθηκες antutu 47427

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα , μετά από 9 απροβλημάτιστους μήνες, μου έβγαλε μήνυμα SD CARD DAMAGED και δε βλέπει την κάρτα, μια 64άρα sandisk που σε άλλα μηχανήματα παίζει κανονικά...

Ούτε φορμάτ δεν την κάνει το κινητό.....

Καμιά ιδέα;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα , μετά από 9 απροβλ;άτιστους μήνες, μου έβγαλε μήνυμα SD CARD DAMAGED και δε βλέπει την κάρτα, μια 64άρα sandisk που σε άλλα μηχανήματα παίζει κανονικά...

Ούτε φορμάτ δεν την κάνει το κινητό.....

Καμιά ιδέα;

 

 

 

Δοκίμασες άλλη sd;Αν δουλεύει απλά κάνε μεταφορά και αντικατάσταση...Που να μπλέκεις τώρα:rolleyes:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Lollipop b521

Εντύπωση μου προκάλεσε η λήψη φωτογραφιών σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού,όπως και η καθαρότητα αλλά και η ένταση της φωνής του συνομιλητή κατά την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος με ίδιο θέμα? Αυτό που παρατήρησα είναι πως σαν να μην ενεργοποιείται το wifi. Δηλαδή έστειλα ένα μήνυμα στο Whatsapp από το παλιό και φαινόταν να μην έχει παραδοθεί. Μόνο όταν άνοιξα το Whatsapp στο Honor ήρθε απευθείας το μνμ.

 

Καμιά ιδέα? Είμα με B316.

 

Στις ρυθμίσεις Wifi, έχει μια επιλογή "Keep Wifi on during sleep". Το είχα στο "Only when plugged in", το έβαλα στο "Always".

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ,εμεις που πηραμε κωδικο ξεκλειδωματος απο την επισημη εταιρια χασαμε την εγγυηση? costini αυτο εχει να κανει μαλλον πως θελεις να συμπεριφερεται το wifi οταν η οθονη ειναι κλειστη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...