Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στην κοινοτητα

 

εχω ένα Huawei honor 6 (το κινεζικο το δικαρτο )και κατεβασα από το update του κινητου την τελευταια αναβαθμιση όπως κανω παντα . αφου κατεβηκε πατησα εγκατασταση και ενώ άλλες φορες πηγε μια χαρα αυτή την φορα μου εγραψε fail και το κινητο δεν bootαρει ... κολλαει με ανοικτη μαυρη οθονη ...παιδια παρακαλω βοηθεια !!!

Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στην κοινοτητα

 

εχω ένα Huawei honor 6 (το κινεζικο το δικαρτο )και κατεβασα από το update του κινητου την τελευταια αναβαθμιση όπως κανω παντα . αφου κατεβηκε πατησα εγκατασταση και ενώ άλλες φορες πηγε μια χαρα αυτή την φορα μου εγραψε fail και το κινητο δεν bootαρει ... κολλαει με ανοικτη μαυρη οθονη ...παιδια παρακαλω βοηθεια !!!

 

 

Για αρχή πατάς παρατεταμένα το power button για 15 δεύτερα.

Εαν δεν ανοίξει τότε πατάς volume up+power button ταυτόχρονα και μετά κανείς clear data.Στη συνέχεια κανείς clear cache και μετά reboot στη συσκευή.Εννοείται πως έτσι χάνεις τα δεδομένα σου οπότε αν δεν έχεις κάνει buck up άντε να το ξαναστησεις από την αρχή..:cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχασες δεδομένα; Την τελευταία φορά (πριν κανα χρόνο) που θέλησα να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση, το έκανα με 3 κουμπιά.

Όχι ρε συ στο shazam γύρισα μια έκδοση πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο κινητό. Εμένα είχε ξεκινήσει έτσι και τελικά κάποια στιγμή έκλεισε οριστικά. Το έστειλα πίσω Κίνα (to2c) και μετά από τρεις μήνες (τρεις, καλά διάβασες) μου το στέλνουν πίσω, φτιαγμένο υποτίθεται.

 

ΥΓ

Και με καναδυό κόκκινες κηλίδες στην οθόνη που δεν υπήρχαν όσο το είχα στα χέρια μου. Για να φτιάξουν τις κηλίδες θέλουν χρήματα από τη Huawei (και κανένα μήνα επιπλέον). Τουλάχιστον δε φαίνονται αν έχει χρώμα το background.

 

Ωχ αυτο δε μ αρεσε.. Μηπως σου ειπαν πιο ηταν το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ...ειχε κολλησει αγρια η μακακια ... μετα απο πολυ διαβασμα περασα την τελευταια stock rom και με την βοηθεια του multitool το rootαρησα και περασα Gapps ...

 

edit :

οπως εγραψα και πιο πανω καταφερα να περασω νεα stock rom απο την αρχη και με την βοηθεια του multitool περασα και Gapps . το θεμα ειναι οτι ενω μου τα περναει κανονικα και με ξεκιναει βαζωντας τα στοιχεια λογαριασμου της google κλπ , μετα κρασαρει και φαινεται σαν μην εχουν περαστει καν οι υπηρεσιες google . εχει κανεις καμια ιδεα ?

 

αν υπαρχει καποια custom rom δοκιμασμενη η οποια δεχεται Gapps επισης θα με ενδιεφερε

Edited by dletkas
Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με το Settings > Notification Manager > Dropzones (δεξί tab) ?

Έχει μια μικρή λίστα εφαρμογών που είναι blocked αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης, στο Notifications (αριστερό tab) ποια η διαφορά Allow και Notify πρακτικά?

Έχω το CloudMagic για emails αλλά δε μου έρχονται ειδοποιήσεις ενώ έχω δοκιμάσει και Allow και Notify.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η συσκευή μας είναι μην συμβατή με το angry birds 2??? Το παλιό μου huawei ascend p1 δεν έχω θέμα να την περάσω στο honor 6 γιατί?
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η συσκευή μας είναι μην συμβατή με το angry birds 2??? Το παλιό μου huawei ascend p1 δεν έχω θέμα να την περάσω στο honor 6 γιατί?

Δεν είναι θέμα συσκευής, είναι θέμα του play store και τι σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις η huawei. Λογικά αν φλασαρεις αλλά gapps δεν θα έχεις θέμα και θα είναι κανονικά συμβατή η εφαρμογή και όλες όσες δείχνει ότι δεν είναι συμβατές.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα συσκευής, είναι θέμα του play store και τι σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις η huawei. Λογικά αν φλασαρεις αλλά gapps δεν θα έχεις θέμα και θα είναι κανονικά συμβατή η εφαρμογή και όλες όσες δείχνει ότι δεν είναι συμβατές.

Off-topic Πες του ανθρώπου ότι είναι θέμα ρομ όπως στο δικό μας! Όταν βγήκε η τελευταία διορθώθηκε το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Off-topic Πες του ανθρώπου ότι είναι θέμα ρομ όπως στο δικό μας! Όταν βγήκε η τελευταία διορθώθηκε το πρόβλημα!

 

Καμιά σχέση με ρομ όπως το δικό σας. Στο honor 6 δεν αναφέρθηκαν ποτε τέτοια προβλήματα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση με ρομ όπως το δικό σας. Στο honor 6 δεν αναφέρθηκαν ποτε τέτοια προβλήματα

 

Κι όμως αναφέραμε πιο πριν πως στην Β507 υπήρχε προβλημα συμβατότητας με κάποια app, μπορεί να είναι και θέμα ROM οπότε.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τότε δεν το είχα διαβάσει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανεις να βοηθησει? Δεν εχω κανει καμμια ενημερωση απο τοτε που το πηρα(Η60-L12V) κ θελω να το επιχειρησω.. Μου βγαζει current version EUI 2.3... Θα κανω με online update ή local update ή usb? Υπαρχει καπου η διαδικασια? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

..κ πως κανω back up στο τηλ μη τυχον κ χασω δεδομενα? Ευχαριστω..

 

δε θα τα χασεις , αλλα για παν ενδεχομενο αποθηκευσε φωτο και οτι αλλο θελεις στο pc

Link to comment
Share on other sites

Στο pc συνδεοντας το δεν το αναγνωριζει.. Παιζει κατι με προγραμμα οδηγησης συσκευης κ πως μπορω να το βρω..
Link to comment
Share on other sites

Στο pc συνδεοντας το δεν το αναγνωριζει.. Παιζει κατι με προγραμμα οδηγησης συσκευης κ πως μπορω να το βρω..

 

διαβασε αυτο που λεει ο φιλος virus εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449 ποστ 1613

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο περίπου 1 χρονο συμβίωσης μαζί του χθες ο μικρός μου το πεταξε απο το μπαλκόνι του τρίτου ορόφου...Αν και μεσα στην θήκη το τηλεφωνο εχει σοβαρές ζημιές στην οθόνη κυρίως lcd να ειναι σχεδον διαλυμενη.... αλλα στραβωσε και ολο το σασι του το οποιο ελαφρως ίσιωσα μονος μου. Δεν μιλαω για γρατζουνιές...χαμος....Επειδή θελω να το επισκευάσω θέλω να παραγγείλω μία νεα οθόνη. Το κινητό φαίνεται οτι δουλευει απο κατω απο την οθόνη, αλλα κανονικα οταν παταω το κουμπι power για πανω απο 15 δευτερα επρεπε να κλεινει κανονικά, ενω αυτο κανει το εξής σβήνει για λιγο και μετα επανερχεται και ανοιγει με το λογότυπο να αχνοφαίνεται απο κατω....Λέτε να εχει και αλλο προβλημα εκτος της οθόνης και αδικα να αγοράσω οθόνη??? Τι λετε???? Ανεβαζω και ενα μικρό videaki. Κρίμα παντως γιατι ήταν φοβερό κινητό απο την αλλη οταν δεν προσεχεις που το αφηνεις...αυτα παθαινεις με τα μικρα παιδια... Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχώς μετά από μια τέτοια πτώση τα προβλήματα θα είναι ανεπανόρθωτα, στη θέση σου θα κοιτούσα να πάρω άλλο, όπως είπες κρίμα γιατί είναι καλό εργαλείο το honor
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχώς μετά από μια τέτοια πτώση τα προβλήματα θα είναι ανεπανόρθωτα, στη θέση σου θα κοιτούσα να πάρω άλλο, όπως είπες κρίμα γιατί είναι καλό εργαλείο το honor

 

επειδή το ειχα σε θήκη Nilkin και φορούσε μπρος πισω tempered φαίνεται οτι εζησε παντως γιατι και ηχο ακουσα απο video που ειχα στειλει στο fb αλλα και οτι φαινονται απο κατω να δουλευει....Αν το πατησετε συνεχεια για πανω απο 15 δευτερα

οταν σβήσει και το αφήσετε κανει επανεκίνηση ή σβήνει τελειως??? Μαλιστα επανεκίνηση μετα απο λιγα δευτερα οχι αμεσα... παρακαλω πειτε μου μονο αυτο....Ευχαριστω. δειτε και το video εδω https://youtu.be/FQycna-R11o

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ειχα σε θήκη Nilkin και φορούσε μπρος πισω tempered φαίνεται οτι εζησε παντως γιατι και ηχο ακουσα απο video που ειχα στειλει στο fb αλλα και οτι φαινονται απο κατω να δουλευει....Αν το πατησετε συνεχεια για πανω απο 15 δευτερα

οταν σβήσει και το αφήσετε κανει επανεκίνηση ή σβήνει τελειως??? Μαλιστα επανεκίνηση μετα απο λιγα δευτερα οχι αμεσα... παρακαλω πειτε μου μονο αυτο....Ευχαριστω. δειτε και το video εδω https://youtu.be/FQycna-R11o

 

επανεκκίνηση κανει πατωντας 15 δευτερα το κινητο, κοιτα μπορεις να ρισκαρεις, βρες μια οσο πιο οικονομικη οθονη μπορεις και δοκιμασε το ,ισως να εχεις αλλα προβληματα, ειτε ειναι αυτα κατα την κληση και την ποιοτητα ακουστικης που θα εχεις με το συνομιλητη ,ειτε με τους δεκτες gps-σηματος παροχου κλπ κλπ, ισως ομως και τιποτα απ ολα αυτα :)

edit στο βιντεο που ανεβασες φαινετε να δουλευει σωστα ,αν μπορεις βαλε την sim σε αλλο κινητο ,απενεργοποιησε το pin και μετα τοποθετησε την στο honor και κανε reboot ,μετα παρε ενα τηλεφωνο για να δεις πως ανταποκρινετε ,θα χτυπαει ? θα ακους τον συνομιλητη ,για δοκιμασε

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

επανεκκίνηση κανει πατωντας 15 δευτερα το κινητο, κοιτα μπορεις να ρισκαρεις, βρες μια οσο πιο οικονομικη οθονη μπορεις και δοκιμασε το ,ισως να εχεις αλλα προβληματα, ειτε ειναι αυτα κατα την κληση και την ποιοτητα ακουστικης που θα εχεις με το συνομιλητη ,ειτε με τους δεκτες gps-σηματος παροχου κλπ κλπ, ισως ομως και τιποτα απ ολα αυτα :)

edit στο βιντεο που ανεβασες φαινετε να δουλευει σωστα ,αν μπορεις βαλε την sim σε αλλο κινητο ,απενεργοποιησε το pin και μετα τοποθετησε την στο honor και κανε reboot ,μετα παρε ενα τηλεφωνο για να δεις πως ανταποκρινετε ,θα χτυπαει ? θα ακους τον συνομιλητη ,για δοκιμασε

 

καλο αυτο φιλε μου...δεν το ειχα σκεφτεί...ετσι κι αλλιως δεν ειχα pin στην sim οποτε το κανω απευθειας και βλεπω...τι γινεται...θα ενημερώσω..Παντως τετοιο τεστ 3 ορόφων δεν ξαναφαγε ποτε νομιζω το κινητο....οχι στην Ελλαδα και περα απο αυτη...Ισως η καλη κατασκευή το εσωσε...λεω...Να φανταστείτε οτι η οθονη πανω δεν ειναι πουθενα σπασμενη το digiter...παρα μονο μεσα η LCD......Ενα δείγμα της καλής ποιοτητας και της γερής κατασκευής...Εγω περιμενα παντως να το βρω πολυ χειρότερα σμπαραλια....το κινητο να σκασει ετσι απο 3 ορόφους στο τσιμέντο...

 

Λοιπον το εκανα αυτο που μου ειπες... δουλευει κανονικα και στις δυο καρτες χτυπησε κανονικα ο ηχος κλησης...φαινονται αμυδρα εξαλου οι γραμμες των sim να δουλευουν.....Δεν μπορω ομως να απαντήσω καθως δεν δουλευει καθολου το touch για να ακουσω πως ακουγεται και πως μιλαει.......βλεπω σημα wifi φαινεται οτι εχει καθως και bluetooth ειναι οκ το σημα..Μαλλον δειχνει οτι μπορει το τηλεφωνο να γινει...Θα το δοκιμασω...παντως. Πρεπει να βρω τροπο να παραγγειλω οθονη...να δουμε με τα cc τωρα πως θα το κανω...Δεν ξερω...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέτοιο πέσιμο αν την βγάλεις καθαρή μόνο με οθόνη να μην το πεις ούτε στον παπά :) ,με τα λεγόμενά σου βλέπω να το σωζεις το κινητό, για οθόνη κοίτα αν έχει στο amazon η στο banggood ,από εκεί έκανα δύο αγορές (πριν μια εβδομάδα) πληρώνοντας απευθείας με κάρτα prepaid της eurobank
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...