Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως κάνουμε root το τηλέφωνο;

 

Ακολούθησες τις οδηγίες και έχεις κάποια ερώτηση?

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακολούθησες τις οδηγίες και έχεις κάποια ερώτηση?

Το link με τον οδηγο ξεκλειδωματος είναι στα κινέζικα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το link με τον οδηγο ξεκλειδωματος είναι στα κινέζικα.

 

Τότε είτε χρησιμοποίησε Google Translate είτε πιο πίσω αναφέρετε ακόμα ένας τρόπος να πάρεις τους κωδικούς. Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω είναι και αυτός στα κινέζικά.

 

Btw πρώτη φορά μπήκα στην σελίδα και χωρίς Google Translate την άκρη την έβγαλα, δεν είναι και τίποτα δύσκολο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο "desktop" και με swipe down σου εμφανίζει την αναζήτηση ηια επαφές, εφαρμογές κλπ.Μπορούμε να το αλλάξουμε πχ με notification drawer η να το καταργεισουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί της είναι πολύ σκληρό, δε φαίνεται να χαράσεται.

Πάντως υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος της πτώσης, οπότε όποιος θέλει να έχει ήσυχο το κεφάλι του, καλό είναι να βάλει tempered glass.

 

το θέμα ειναι κατα ποσο το tempered glass προστατευει το κινητό απο πτώση ή οχι....Και τι είδους πτώση?? Εχει δει κανεις καποιο τεστ στο youtube???? Ετσι για να το ψάξουμε και λίγο....γιατι μην νομίζουμε οτι τα κάνει και ολα το tempered glass....Αναλογα το πέσιμο...κάθε φορα...

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με τα update? Θεωρητικά θα έπρεπε να είχε βγει μια stable.

 

10 χαρακτήρες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να βρω την επιλογη usb internet , ωστε να παιρνω ιντερνετ απο τον υπολογιστη .
Link to comment
Share on other sites

μα και σε εμενα σε προηγούμενες rom δεν μου ζήτησε ποτε. Τροπος για αποφυγή ...ή τροπος για να κανουμε cloud id μήπως μπορουμε να βρούμε....Λεω εγω αν πχ παμε και αλλαξουμε κατι στο τηλεφωνο ίσως την ζώνη ώρας ή την γλώσσα μήπως μας αφήσει να κανουμε cloud id???Γιατι πως καταλαβαίνει το τηλεφωνο την περιοχή μας??? Επειδή ειχα xiaomi Παλιοτερα MI3 ειχα micloud και ήταν πολυ βολικό....δεν εχανα τιποτα...

 

παντως καποια καλά θέματα βρήκα και έβαλα απο την παραπάνω σελίδα...οποιος ενδιαφερεται...http://gallery.mobile9.com/c/huawei-honor-6-themes_12167/1/

 

Την εκανα φιλε την αποσυνδεση κ επανεκκινηση αλλα τιποτα ,αν φυσηξω την τρυπα του handsfree στιγμιαια τοτε το σηματακι σβηνει για δευτερολεπτα

 

Σου πηρε νερα η σκονη με καμποσο υγρασια.... το ειχα παθει και εγω με ενα νοκια. Στεγνωσε το ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ γιατι εχει ψυχρες κολλησεις και , μπαταρια και γενικα ευεσθητα κυκλωματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια δεν μπορω να βρω την επιλογη usb internet , ωστε να παιρνω ιντερνετ απο τον υπολογιστη .

 

Εχω την εντυπωση οτι απο usb μονο να δωσει ιντερνετ μπορει με tethering. Εισαι σιγουρος οτι γινεται αυτο που λες;

Link to comment
Share on other sites

</span>

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5802955" class="internal">Αρχικό μήνυμα από vabiris</a>

 

Παιδια δεν μπορω να βρω την επιλογη usb internet , ωστε να παιρνω ιντερνετ απο τον υπολογιστη .

 

 

 

 

 

Εχω την εντυπωση οτι απο usb μονο να δωσει ιντερνετ μπορει με tethering. Εισαι σιγουρος οτι γινεται αυτο που λες;

 

Σε προηγουμενο τηλεφωνο με 4.2 android το ειχε επιλογή...

 

Sent from my H60-L02 using Forum Fiend v1.2.14.

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα γεια σας. Θέλω μια μικρή βοήθεια.Έχω εγκαταστήσει το "number fixer" και αφαίρεσα τα κινέζικα απ τις επαφές. Στο μητρώο κλήσεων όμως συνεχίζουν να εμφανίζονται,( όπως φαίνεται και στη φωτο), αλλά και όταν με καλεί κάποια επαφή ή και άλλο άγνωστο νούμερο. Έχει κανείς καμιά ιδέα για να τα αφαιρέσω;
Link to comment
Share on other sites

Αποκτήσαμε forum στο xda :D:D:D

http://forum.xda-developers.com/honor-6

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή έχει +30 μπροστά

 

Ναι το ξέρω ότι γίνεται εξ αιτίας του +30. Το +30 βγαίνει σε όσους με καλούν,είτε είναι φίλοι είτε άγνωστοι αριθμοί, ενώ σε ενός φίλου τo Honor, δεν το βγάζει όποιοι κι αν τον καλούν. Κι αυτός με το number fixer το έκανε, αλλά σε μένα δε δουλεύει. Καμιά πρόταση κανείς ;;;;;;;; Σας ευχαριστώ :):)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατοτητα να ανεβει η ενταση του ηχου στο fm ραδιοφωνο ? στη μεγιστη τιμη της ειναι πολυ χαμηλοτερη η ενταση του ηχου σε σχεση με τα ην ενταση στα αλλα πολυμεσα!
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Αποκτήσαμε forum στο xda :D:D:D

http://forum.xda-developers.com/honor-6

Γιούχου!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαμάτα! Τα καλύτερα έρχονται................

Σε λίγο θα πάρουμε και L στο κινητό μας!!!!!!!!!

Η Δικαίωση!

....και το party τώρα αρχίζει!! Ροοτ και τα μυαλά στα κάγκελα!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Virus , Περασα την τελευταια dev ( H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_4.12.1) και με το multitool ενω εκανα root δεν μπορω να βαλω παλι stock recovery , μου βγαζει device not found και waiting for device να περιμενω update του multitool?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών έχω το κινητό από τις 21 Νοεμβρίου περίπου. Αρχικές εντυπώσεις πολύ καλές, αλλά λεπτομέρειες από τον καινούριο χρόνο για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη του κινητού. Αυτό που θέλω να πω είναι για το GPS του. Δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποίησα και να ακολουθήσει διαδρομή και για πλοήγηση σε χώρα υποανάπτυκτη σε δρόμους (δεν μιλάω για Ελλάδα υπάρχουν και πολύ χειρότερα). Όλα έγιναν με google maps. Και στις δύο περιπτώσεις δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα ούτε καθυστέρηση ούτε με έβγαλε στα χωράφια ούτε με πήγαινε με την όπισθεν. Το gps του ΑΨΟΓΟ.

Και να ρωτήσω κάτι που ξαναρωτήθηκε αλλά δεν απαντήθηκε: πως θα κάνουμε το chrome προεπιλεγμένο πρόγραμμα; Δεν έχω βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω κάτι που ξαναρωτήθηκε αλλά δεν απαντήθηκε: πως θα κάνουμε το chrome προεπιλεγμένο πρόγραμμα; Δεν έχω βρει τίποτα.

 

Ναι ρε παιδια βοηθηστε γιατι το ψαχνω και εγω και δεν το βρισκω...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Clear defaults στον Browser της Huawei μετά disable, μετά ανοίγεται κάνα λινκ από το gmail σας, σας βγάζει όλες τις εφαρμογές που ανοίγουν λινκς και κάνετε ένα ταπ στον chrome και από κάτω always!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι γίνεται εξ αιτίας του +30. Το +30 βγαίνει σε όσους με καλούν,είτε είναι φίλοι είτε άγνωστοι αριθμοί, ενώ σε ενός φίλου τo Honor, δεν το βγάζει όποιοι κι αν τον καλούν. Κι αυτός με το number fixer το έκανε, αλλά σε μένα δε δουλεύει. Καμιά πρόταση κανείς ;;;;;;;; Σας ευχαριστώ :):)

 

είσαι ρουτ;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...