Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην οριζόντια αρχική οθόνη YouTube μου βγάζει κάτι γραμμές σαν τρέμουλο που εξαφανίζονται όταν ξεκινάω το βίντεο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να κάνω default browser τον chrome? Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα επιλογή για browser. Τώρα όταν πατάω ένα link μου ανοίγει ο δικός του και δε μου αρέσει.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω default browser τον chrome? Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα επιλογή για browser. Τώρα όταν πατάω ένα link μου ανοίγει ο δικός του και δε μου αρέσει.

 

Πήγαινε στο πρώτο post,...πληροφορίες.....Επιλογή launcher.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

για κανε μια εκ νεου εγκατασταση τον chrome, νομιζω θα σε ρωτησει αν θελεις να ειναι ο κυριος browser

edit επισης πηγαινε ρυθμισεις - διαχειριση εφαρμογων ,βρες τον browser και πατα απενεργοποιηση

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπε ο προηγουμενος. Για να εχεις default καποιον browser εκτος του μαμα, πρεπει να πας στις ρυθμισεις κ να απενεργοποιησεις τον εργοστασιακο browser.
Link to comment
Share on other sites

Δε ρώτησα για launcher. Για browser ρώτησα. Εκεί που μου είπες είχα πάει αλλά δεν είδα αντίστοιχη επιλογή.

 

Το κατάλαβα. Απλά με τον τρόπο αυτό θα μπορούσες να απενεργοποιήσεις το οποιοδήποτε πρόγραμμα και να ορίσεις εκ νέου όποιο θέλεις ως προεπιλογή(όπως ανέφεραν τα παιδιά).

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια βδομαδα και ενώ είχα stable, πέρασα την προτελευταία developer (όχι την τελευταία που βγήκε ). Σήμερα, ενώ είχα ώρα να ακουμπήσω το κινητο, πηγα να το παρω πριν λιγο και το κινητο καιει απιστευτα και ειναι κλειστό. Καμιά ιδέα;

 

Edit: Μόλις άνοιξε αφού κράτησα το power 10 δευτερόλεπτα συνεχόμενα αλλά συνεχίζει να καιει απιστευτα!!

Edited by ilianna
Link to comment
Share on other sites

Στη SIM1 έχω μια κάρτα του εξωτερικού. Στη SIM2 έχω την ελληνική. Ήρθα Ελλάδα και έβαλα default data και calls/sms την ελληνική. Ανοίγω τα data και βάζω 4G, και η SIM1 μου βγάζει στο σήμα 4G, ενώ στη SIM2 μόνο Ε (2G)!

Χρέωση που έλεγξα, κανονικά την ελληνική χρεώνει αλλά υπάρχει θέμα ρυθμίσεων? Να φταίει η ελληνική SIM? Είναι microSIM 4G.

Link to comment
Share on other sites

Στη SIM1 έχω μια κάρτα του εξωτερικού. Στη SIM2 έχω την ελληνική. Ήρθα Ελλάδα και έβαλα default data και calls/sms την ελληνική. Ανοίγω τα data και βάζω 4G, και η SIM1 μου βγάζει στο σήμα 4G, ενώ στη SIM2 μόνο Ε (2G)!

Χρέωση που έλεγξα, κανονικά την ελληνική χρεώνει αλλά υπάρχει θέμα ρυθμίσεων? Να φταίει η ελληνική SIM? Είναι microSIM 4G.

 

Μπορεις με εναν root browser να πας στο cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop και να προσθεσεις αυτο :

 

persist.sys.dualcards=true

 

κατω απο το

 

ro.modem.type=sprd

 

Οποτε θα ειναι

 

ro.modem.type=sprd

persist.sys.dualcards=true

 

Με αυτον τον τροπο θα σου ανοιξει επιλογη στην διαχειριση διπλης καρτας να επιλεγεις ποια απο τις δυο καρτες θελεις να εχει 4g.

Edited by paraskevasnp

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το ακουστικο γρατζουνιζει αρκετα στο αφτι honor L02... γνωριζει καποιος απο που μπορω να παραγγειλω και ποσο ευκολα γινεται αντικατασταση αυτου? Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με εναν root browser να πας στο cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop και να προσθεσεις αυτο :

 

persist.sys.dualcards=true

 

κατω απο το

 

ro.modem.type=sprd

 

Οποτε θα ειναι

 

ro.modem.type=sprd

persist.sys.dualcards=true

 

Με αυτον τον τροπο θα σου ανοιξει επιλογη στην διαχειριση διπλης καρτας να επιλεγεις ποια απο τις δυο καρτες θελεις να εχει 4g.

 

Πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο.

 

Αν και θα επρεπε να υπαρχει ηδη σαν επιλογη και οχι να χρειαζεται αυτη η διαδικασια...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα επρεπε να υπαρχει ηδη σαν επιλογη και οχι να χρειαζεται αυτη η διαδικασια...

 

Όντως έχεις δίκιο, αλλά και έτσι την κάνουμε την δουλειά μας. Αν ξέρεις και τίποτα άλλο πες τώρα που πήραμε φόρα, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προγραμματιστεί το/τα κουμπιά ενός handsfree?

(κάπου στο emui? ή μονο με application ?)

Καλημέρα

 

Υ.Σ. υπάρχει νεότερο για σταθερή αναβάθμιση της B316 .. L12 ??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με εναν root browser να πας στο cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop και να προσθεσεις αυτο :

 

persist.sys.dualcards=true

 

κατω απο το

 

ro.modem.type=sprd

 

Οποτε θα ειναι

 

ro.modem.type=sprd

persist.sys.dualcards=true

 

Με αυτον τον τροπο θα σου ανοιξει επιλογη στην διαχειριση διπλης καρτας να επιλεγεις ποια απο τις δυο καρτες θελεις να εχει 4g.

 

το εχω κανει και εγω φιλε μου αυτο αλλα δεν αποθηκευει της εντολες μου γραφει failed saving local pro τι μπορει να φταιει?

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Ξέρει κανείς αν πουλάει κανένα ελληνικό μαγαζί τα ορίτζιναλ ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Ξέρει κανείς αν πουλάει κανένα ελληνικό μαγαζί τα ορίτζιναλ ακουστικά;

Σε ελληνικό μαγαζί που έψαχνα πριν αρκετο καιρό δεν τα είχα βρει, δεν ξέρω αν τώρα τα έχει φέρει κάποιο. Πάντως αν δεν βιάζεσαι, το banggood και gearbest τα έχουν προσφορά στα 8$, τιμή χώμα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Εχω το H60-L02 (δικαρτο / 16gb), εδω και σχεδον 1 χρονο.

Ειναι το μοναδικο κινητο που ειχα στην κατοχη μου και δεν εχω ασχοληθει ακομη με root/custom roms Κλπ. Ειμαι στην Β316

 

Το μονο προβλημα που εχω, και με εχει σκασει, ειναι αυτο με τις ειδοποιησεις απ τις εφαρμογες.

Ακολουθω το thread, απο την αρχη του. ΟΤΙ και να εχω δοκιμασει, οτι συνδυασμο επιλογων και αν εχω κανει απ τις ρυθμισεις, εξακολουθουν να μην μου ερχονται αυτοματως, παρα μονο εαν ανοιξω το προγραμμα (viber/instagram κλπ). Μονο τοτε θυμουνται και ερχονται τα μηνυματα..

 

Εχω επισης παρατηρησει πως οτι και να εχω επιλεξει στο notification manager, μετα απο μια επανεκιννηση του κινητου, ολα ξαναχαλανε και βγαινουν αλλανταλον.

 

Εχει βγαλει κανεις καποια ακρη ρε παιδες, οριστικα? ΕΧω ξενερωσει αφανταστα, και σκεφτομαι σοβαρα να το πουλησω το κινητο μου, εξαιταιας αυτου του προβληματος...

 

Εχετε να μου προτεινετε μηπως καποια ρομ που επιλυει αυτο το προβλημα? Ισως τοτε να ναι η ωρα να ασχοληθω περισσοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...