Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα κανει καλυτερη διαχείριση μπαταρίας η 5.6.1....εχω stable Ομως και δεν θυμάμαι αν μπορω να παω σε dev ετσι απλα....χωρίς να χασω τις ρυθμίσεις και δεδομένα...μου...

 

 

 

Εχω την εντυπωση πως μπορεις να περασεις τη νεα Rom με τοπικη ενημερωση απλα προτεινουν τη τοποθετηση με 3Κ για να μη μεταφερεις σκουπιδια σπο τη προηγουμενη.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys καλησπέρα

Δυο ερωτήσεις.

Η αμαβαθμιση σε μενα κατεβηκε και ηταν μονο 97 mb...δν θα πρεπε να ειναι μεγαλύτερη ε?

Εχεις κανενας εγκατεστημένη την εφαρμογή Wifi Matic (που θυμαται τα μέρη που έχεις συνδεθεί σε ασύρματο δίκτυο και οταν φτανεις συνδέεται αυτοματα) γιατι εμενα δν δουλεύει παρόλο που εχω δωσει πληρει δικαίωμα τα.

Ευχαριστώ

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα

Δυο ερωτήσεις.

Η αμαβαθμιση σε μενα κατεβηκε και ηταν μονο 97 mb...δν θα πρεπε να ειναι μεγαλύτερη ε?

Εχεις κανενας εγκατεστημένη την εφαρμογή Wifi Matic (που θυμαται τα μέρη που έχεις συνδεθεί σε ασύρματο δίκτυο και οταν φτανεις συνδέεται αυτοματα) γιατι εμενα δν δουλεύει παρόλο που εχω δωσει πληρει δικαίωμα τα.

Ευχαριστώ

 

1) Οχι απαραιτητα,συνηθως τοσο ειναι αναλογα με το τι διορθωνουν.Στη xiaomi ειναι απο 400mb και πανω,ε ρε κοψιμο και ραψιμο που πεφτει εεε; :p

2) Οταν κανω restore απο αντιγραφο ασφαλειας επανερχεται ενα αρχειο wlan και κωδικοι προσβασης και ειμαι αρχηγοπουλο και παλι.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την Β316 ολόκληρη από xda με mega και τοποθέτησε τη όπως γράφει το πρώτο post.Να ναι καλά ο virusplus.Τώρα ή 5.6.1 (dev) με βαριά χρήση δίνει 5 με 5.5 ώρες οθόνη γεμάτες με 10% υπόλοιπο.Για την Β316 (stab) δε γνωρίζω να σου πω αλλά ή B313 μου τρώγε το κάτι παραπάνω.

 

κατεβασα την Β316 ολοκληρη και παλι το ιδιο μηνυμα μου βγαζει "software install failed Get online help from....."....Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο...εβαλα τον dload φακελο στην sd καρτα και εκανα απο την ενημέρωση τοπική και τιποτα....Κανεις καμια βοήθεια??? Δεν θελω να κανω wipe γιατι θα χασω τα παντα θελω απο πανω να την περασω...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την Β316 ολοκληρη και παλι το ιδιο μηνυμα μου βγαζει "software install failed Get online help from....."....Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο...εβαλα τον dload φακελο στην sd καρτα και εκανα απο την ενημέρωση τοπική και τιποτα....Κανεις καμια βοήθεια??? Δεν θελω να κανω wipe γιατι θα χασω τα παντα θελω απο πανω να την περασω...

 

 

Ποια ρομ έχεις ήδη στο τηλεφωνο σου?

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις επαννεκινηση σε ποιο μενου μπαινεις. Εχεις cwm?

 

Δεν ξερω δεν γραφει αλλα μπαινω σε αυτο που εχει κυκλο και λεει EMUI σε μαυρο φοντο...και απο κατω εχει τρεις επιλογες reboot system now, Wipe data/factory reset

wipe cashe partition

(μπηκα με vol + Και power συνεχομενα για να δω αλλα όταν μπαίνει αυτόματα με το που κανω την αναβαθμιση βγαινει και παλι σε αυτο αλλα κατευθειαν προσπαθει να την περασει και δεν μπορει)

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα

Δυο ερωτήσεις.

Η αμαβαθμιση σε μενα κατεβηκε και ηταν μονο 97 mb...δν θα πρεπε να ειναι μεγαλύτερη ε?

Εχεις κανενας εγκατεστημένη την εφαρμογή Wifi Matic (που θυμαται τα μέρη που έχεις συνδεθεί σε ασύρματο δίκτυο και οταν φτανεις συνδέεται αυτοματα) γιατι εμενα δν δουλεύει παρόλο που εχω δωσει πληρει δικαίωμα τα.

Ευχαριστώ

 

καλησπερα..απο εχτες που εκανα και εγω την αναβαθμιση βλεπω οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τις εφαρμογες γενικα οταν πρεπει να τις κανεις να ξεκινουν απο το startup manager

και ενω και εγω εχω δωσει πληρη δικαίωματα δεν τα καταφερνω να ξεκινησω καμια

την rom την κατεβασα ολοκληρη και την περασα με τα 3κ για να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχω αφησει τιποτα μεσα και να το στησω απο την αρχη...αλλά δεν εγινε τιποτα...το ιδιο προβλημα παραμενει

ειναι καποιο bug ths rom ή κατι δεν κανω εγω καλα? :mad:

 

καμια βοηθεια παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω δεν γραφει αλλα μπαινω σε αυτο που εχει κυκλο και λεει EMUI σε μαυρο φοντο...και απο κατω εχει τρεις επιλογες reboot system now, Wipe data/factory reset

wipe cashe partition

(μπηκα με vol + Και power συνεχομενα για να δω αλλα όταν μπαίνει αυτόματα με το που κανω την αναβαθμιση βγαινει και παλι σε αυτο αλλα κατευθειαν προσπαθει να την περασει και δεν μπορει)

Δοκιμασε με την μεθοδο 3 κουμπιων (οδηγιες απο την 1η σελ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757730#post5757730 )

Εγω με αυτον τον τροπο περασα την Β316. Βεβαια περασα full rom και επανεφερα τις εφαρμογες μου με το titanium backup, αλλα νομιζω οτι ειναι το ιδιο και για αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με την μεθοδο 3 κουμπιων (οδηγιες απο την 1η σελ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757730#post5757730

Εγω με αυτον τον τροπο περασα την Β316. Βεβαια περασα full rom και επανεφερα τις εφαρμογες μου με το titanium backup, αλλα νομιζω οτι ειναι το ιδιο και για αναβαθμιση.

 

δεν θελω να χασω τις ρυθμίσεις μου....δεν ειναι μονο οι εφαρμογές αλλα το εχω φερει στα μετρα μου και δεν θέλω να μπω παλι στην ιδια διαδικασία.

εβαλα και την CWM με το multi tool του virus plus και πλεόν οταν παω για αναβάθμιση απο μεσα απο το μενου μου βγαζει στην CWM και δεν κανει κατι απλα περιμενει να του πω εγω να κανω install προφανώς απο zip απο sdcard

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την εφαρμογη wifi matic δεν την χρησιμοποιώ για να κρατάει τους κωδικούς απλα για να κλείνει και να ανοίγει το wifi οποτε είμαι κοντά σε γνωστό δίκτυο ώστε εν τέλει να μην χρειάζεται να το εχω συνέχεια ανοιχτό και να τρώει μπαταρία. Γιαυτο λέω μήπως ξέρει κανείς τι παίζει και στο ονορακι μου δν λειτουργεί σωστά.

Επίσης δν έχει να κάνει με τηνν αναβάθμιση καθώς και πριν αντιμετώπιζα το ίδιο θέμα με την 313

:-)

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την εφαρμογη wifi matic δεν την χρησιμοποιώ για να κρατάει τους κωδικούς απλα για να κλείνει και να ανοίγει το wifi οποτε είμαι κοντά σε γνωστό δίκτυο ώστε εν τέλει να μην χρειάζεται να το εχω συνέχεια ανοιχτό και να τρώει μπαταρία. Γιαυτο λέω μήπως ξέρει κανείς τι παίζει και στο ονορακι μου δν λειτουργεί σωστά.

Επίσης δν έχει να κάνει με τηνν αναβάθμιση καθώς και πριν αντιμετώπιζα το ίδιο θέμα με την 313

:-)

 

υπαρχει τετοια app που κανει κλεισιμο και ανοιγμα το wifi?? αναλογα αν βρίσκει κοντα γνωστό δίκτυο??? ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....Τι μαθαίνει κανείς...για δωσε φιλε μου λεπτομέρειες πως γίνετε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την αναβαθμιση απο b313 σε B316...μου βγαζει σφαλμα στην εγκατάσταση και δεν την περνάει..Γιατί??? Θελω να βαλω μια rom να εχω καλή μπαταρία...ποια προτείνετε είτε stable είτε dev...???

 

Έχεις «πειράξει» τα local.prop ή build.prop; Αν ναι, επανέφερε τα original της έκδοσης που έχεις και φυσικά, πέρνα ξανά το default recovery.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις «πειράξει» τα local.prop ή build.prop; Αν ναι, επανέφερε τα original της έκδοσης που έχεις και φυσικά, πέρνα ξανά το default recovery.

 

οχι δεν εχω πειραξει τιποτα απο τα prop ξαναπερναω το deafult recovery...απ οτι καταλαβα ήταν λαθος κινηση να βαλω την cwm...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Πατηστε στο πλει στορε την εφαρμογη κ κατεβαστε την...δν νομιζω να δουλεψει βεβαια αφου σε μενα δν παει. Κανει κατα περιοδους που εσεις ρυθμιζετε πχ μια ωρα ,αναζητηση δικτυων και αν βρει καποιο που εχετε ηδη μπει συνδεεται αυτοματα. Επισης οταν μπαινετε σε καποιο καινουργιο δικτυο αποθηκευει την τοποθεσια και οταν μεσω της τοποθεσιας google δει οτι ειστε κοντα σε ενα τετοιο μερος ανοιγει το wifi. Απλο και πρακτικο...αλλα οπως σας ειπα δν μπορω ν τ κανω ν δουλεψει...

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω πειραξει τιποτα απο τα prop ξαναπερναω το deafult recovery...απ οτι καταλαβα ήταν λαθος κινηση να βαλω την cwm...

 

δεν βρίσκω ακρη οτι και να εκανα τιποτα. Ισως καποιος απο τους Guru Virusplus ή Romanos να βοηθήσει λιγο??? Δεν ξερω γιατι εχει κολήσει μεχρι τωρα ολες τις αναβαθμίσεις και μεσω ΟΤΑ και μεσω τοπικής τις περνουσα αμέσως....Τι να φταίει τωρα??? Επίσης παρατήρησα οτι στο Mega folder του virusplus εχει δυο OTA μία απο 313 σε 314 και μία απο 314 σε 316 προσπαθησα να το κανω και ετσι σταδιακά μετονομάντας το zip σε update μεσα στον φακελο τον γνωστό (δεν θυμαμαι καπως Hw...) αλλα και παλι τιποτα σε καθε μια βγαζει το ιδιο θεμα και το ιδιο μήνυμα στην stock recovery....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω ακρη οτι και να εκανα τιποτα. Ισως καποιος απο τους Guru Virusplus ή Romanos να βοηθήσει λιγο??? Δεν ξερω γιατι εχει κολήσει μεχρι τωρα ολες τις αναβαθμίσεις και μεσω ΟΤΑ και μεσω τοπικής τις περνουσα αμέσως....Τι να φταίει τωρα??? Επίσης παρατήρησα οτι στο Mega folder του virusplus εχει δυο OTA μία απο 313 σε 314 και μία απο 314 σε 316 προσπαθησα να το κανω και ετσι σταδιακά μετονομάντας το zip σε update μεσα στον φακελο τον γνωστό (δεν θυμαμαι καπως Hw...) αλλα και παλι τιποτα σε καθε μια βγαζει το ιδιο θεμα και το ιδιο μήνυμα στην stock recovery....

 

Δεν προκειτε να κανει αναβαθμιση μεσω cwm, μονο μεσω emui. Επιλεγεις απο τις ρυθμισεις αναβαθμισης την επιλογη τοπικη ενημερωση. Θα βγαλει λογικα το αρχειο της αναβαθμισης που εχεις ηδη κατεβασει, το επιλεγεις και μετα εμφανιζει μηνυμα "θα γινει επανεκκινηση". Μετα την επανεκκινηση μπαινει στο recovery cwm (αφου το εχεις ηδη εγκατεστημενο) με το οποιο δεν γινεται αναβαθμιση. Απενεργοποιησε το τηλεφωνο και δοκιμασε με τα 3 κουμπια. Δε θα σου σβησει κατι αφου δεν εχεις το αρχειο της full rom αποθηκευμενο στη συσκευη σου. Το πολυ πολυ θα αποτυχει η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω ακρη οτι και να εκανα τιποτα. Ισως καποιος απο τους Guru Virusplus ή Romanos να βοηθήσει λιγο??? Δεν ξερω γιατι εχει κολήσει μεχρι τωρα ολες τις αναβαθμίσεις και μεσω ΟΤΑ και μεσω τοπικής τις περνουσα αμέσως....Τι να φταίει τωρα??? Επίσης παρατήρησα οτι στο Mega folder του virusplus εχει δυο OTA μία απο 313 σε 314 και μία απο 314 σε 316 προσπαθησα να το κανω και ετσι σταδιακά μετονομάντας το zip σε update μεσα στον φακελο τον γνωστό (δεν θυμαμαι καπως Hw...) αλλα και παλι τιποτα σε καθε μια βγαζει το ιδιο θεμα και το ιδιο μήνυμα στην stock recovery....

 

 

 

Εαν κάνετε οτι λέει θα χάσετε data αλλά Θα έχετε Την Β 316

 

 

 

 

Εννοειται πως εχετε ξεκλειδωτο bootloader και ακολουθειτε τις οδηγιες του virusplus απο πρωτο post για εξαγωγη stock recovery.

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω γιαυτο δεν θελω να διακινδυνέψω κατι...Ισως περιμένω την LOLIPOP και αφήσω προς το παρόν την b313 μέσα...Το γνωρίζω ότι με τα τρια κουμπια θα γίνει σίγουρα στην b316. Αλλα μετά ολα στήσιμο απο την αρχή και ρυθμίσεις και εφαρμογές και ρυθμίσεις εφαρμογών....Μεγαλη διαδικασία... Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω γιαυτο δεν θελω να διακινδυνέψω κατι...Ισως περιμένω την LOLIPOP και αφήσω προς το παρόν την b313 μέσα...Το γνωρίζω ότι με τα τρια κουμπια θα γίνει σίγουρα στην b316. Αλλα μετά ολα στήσιμο απο την αρχή και ρυθμίσεις και εφαρμογές και ρυθμίσεις εφαρμογών....Μεγαλη διαδικασία...

 

 

 

Χωρις ιδιαιτερες κλησεις και bluetooth σημερα με προστασια οθονης ειχα 6:18:08 με 11% υπολοιπο.Που οι 4:30 ωρες με την Β313.Αξιζει το κοπο φιλε μου.

Τωρα οσον αφορα το στησιμο η εφαρμογη Αντιγραφα ασφαλειας στα φερνει ολα πισω οπως τα ειχες οταν το δημιουργησες.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ιδιαιτερες κλησεις και bluetooth σημερα με προστασια οθονης ειχα 6:18:08 με 11% υπολοιπο.Που οι 4:30 ωρες με την Β313.Αξιζει το κοπο φιλε μου.

Τωρα οσον αφορα το στησιμο η εφαρμογη Αντιγραφα ασφαλειας στα φερνει ολα πισω οπως τα ειχες οταν το δημιουργησες.

 

εκανα και εγω την αναβαθμιση και βλεπω οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τις εφαρμογες γενικα οταν πρεπει να τις κανεις να ξεκινουν απο το startup manager

και ενω εχω δωσει πληρη δικαίωματα δεν τα καταφερνω να ξεκινησω καμια οπως για παραδειγμα το cool tools,gravity screen on,sound profiles

μηπως σου ειναι ευκολο να το τσεκαρεις και εσυ για να καταλαβω εαν κανω κατι λαθος ή ειναι προβλημα της ρομ?

 

σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση και βλεπω οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τις εφαρμογες γενικα οταν πρεπει να τις κανεις να ξεκινουν απο το startup manager

και ενω εχω δωσει πληρη δικαίωματα δεν τα καταφερνω να ξεκινησω καμια οπως για παραδειγμα το cool tools,gravity screen on,sound profiles

μηπως σου ειναι ευκολο να το τσεκαρεις και εσυ για να καταλαβω εαν κανω κατι λαθος ή ειναι προβλημα της ρομ?

 

σ ευχαριστω πολυ

Αν εννοεις εφαρμογες που πρεπει να λειτουργουν αυτονομα και να σου ερχονται ειδοποιησεις, εγω αυτο το ελυσα βαζοντας σε παγωμα την κωλοεφαρμογη διαχειρηση δικαιωματων συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις εφαρμογες που πρεπει να λειτουργουν αυτονομα και να σου ερχονται ειδοποιησεις, εγω αυτο το ελυσα βαζοντας σε παγωμα την κωλοεφαρμογη διαχειρηση δικαιωματων συσκευης.

 

Αργοτερα παρακαλω εχει C.L.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...