Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ!

Με το που είδα ότι έφτασε στα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου στις 5.46 πήγα 7.15 από έξω να προλάβω τον ταχυδρόμο μην το πάρει μαζί του και μας πιάσει μεσημέρι!

Λοιπόν:

1. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ: Απλά εξαιρετική, πλαστικά εξαιρετικής ποιότητας, το λευκό που πήρα είναι όνειρο.

2. ΗΧΕΙΟ: Εξαιρετικό, δυνατό, καθαρό.

3. OΘΟΝΗ: Φανταστική, πεντακάθαρα, πολύ φωτεινή (δεν ξέρω γιατί όλοι στο youtube την δείχνουν θεοσκότεινη..)

4. GPS: Πρώτο λοκάρισμα σε 4 δευτερόλεπτα.

5. OS: Iphone-ίζει πάρα πολύ αλλά μου αρέσει.. Ελληνικά παντά (ελάχιστα κινέζικα στην lock screen), 3 κινέζικες εφαρμογές που γίνονται με την μία unistall από τις ρυθμίσεις, πάρα πολλά settings ακόμη ψάχνομαι..Update πήρε: κάτι stability fixes, κάτι ringtones και improved remote control inerface.

6. Wifi: Καλό θα έλεγα, τουλάχιστον δυνατότερο σε σχέση με το TCL S960 που είχα.

7. Σήμα: Επιτέλους αληθινές μπάρες σήματος.. Με το προηγούμενο κινητό είχα πάντα 4-5 μπάρες και καλά αλλά στην πραγματικότητα δεν είχα σήμα καθώς κανείς δεν μπορούσε να με βρει. Με αυτό μου λέει ακριβώς πόσες γραμμές πρέπει να έχω. Στο υπόγειο ξέρω ότι δεν έχω σήμα στην Wind (το άλλο έβγαζε 4 γραμμές και όποιος με έπαιρνε με έβγαζε εκτός δικτύου, σε αυτό μου βγάζει x.)

Αυτά προς το παρόν θα επανέλθω!!

υγ. Μου ήρθε από το oiostore ως bath and garden 30$ σε 20 ημερολογιακές μέρες. Είχε EU-adaptor αλλά δεν μου έβαλε την silicon case που έλεγε ως gift.

υγ2. Κάτι που δεν είχα προσέξει αλλά δεν με νοιάζει και τόσο έλεω beats, είναι πως δεν έχει handsfree στην συσκευασία παρά μόνο 2 ζελατίνες μία για πίσω μία για μπρος.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφέ για την διαφορά του ενός ευρώ μου κάνεις λόγο.Την θήκη ήθελα να σας δείξω.:(

Όταν γράφω firmware πώς το καταλαβαίνεις;Εργοστασιακά το τηλέφωνο MOY, απο τον seller που μου το πούλησε ,δέχεται update σε σχέση με κάποιου άλλου.Τώρα έχει την έκδοση

Η60-L02V100R001CHNC00B116SP02

 

Που ειδες να κανω αναφορα για ευρω δεν καταλαβα.....οσον αφορα για το firmware το λεω γιατι απλα οτων βγαζουν κατι οι κινεζοι δεν παει να πει πως ειναι και καλυτερο και πρεπει να το βαλουν ολοι ...γι αυτο σου ειπα αν ειδες διαφορα , ελπιζω τωρα να καταλαβες

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ!

Με το που είδα ότι έφτασε στα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου στις 5.46 πήγα 7.15 από έξω να προλάβω τον ταχυδρόμο μην το πάρει μαζί του και μας πιάσει μεσημέρι!

Λοιπόν:

1. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ: Απλά εξαιρετική, πλαστικά εξαιρετικής ποιότητας, το λευκό που πήρα είναι όνειρο.

2. ΗΧΕΙΟ: Εξαιρετικό, δυνατό, καθαρό.

3. OΘΟΝΗ: Φανταστική, πεντακάθαρα, πολύ φωτεινή (δεν ξέρω γιατί όλοι στο youtube την δείχνουν θεοσκότεινη..)

4. GPS: Πρώτο λοκάρισμα σε 4 δευτερόλεπτα.

5. OS: Iphone-ίζει πάρα πολύ αλλά μου αρέσει.. Ελληνικά παντά (ελάχιστα κινέζικα στην lock screen), 3 κινέζικες εφαρμογές που γίνονται με την μία unistall από τις ρυθμίσεις, πάρα πολλά settings ακόμη ψάχνομαι..Update πήρε: κάτι stability fixes, κάτι ringtones και improved remote control inerface.

6. Wifi: Καλό θα έλεγα, τουλάχιστον δυνατότερο σε σχέση με το TCL S960 που είχα.

7. Σήμα: Επιτέλους αληθινές μπάρες σήματος.. Με το προηγούμενο κινητό είχα πάντα 4-5 μπάρες και καλά αλλά στην πραγματικότητα δεν είχα σήμα καθώς κανείς δεν μπορούσε να με βρει. Με αυτό μου λέει ακριβώς πόσες γραμμές πρέπει να έχω. Στο υπόγειο ξέρω ότι δεν έχω σήμα στην Wind (το άλλο έβγαζε 4 γραμμές και όποιος με έπαιρνε με έβγαζε εκτός δικτύου, σε αυτό μου βγάζει x.)

Αυτά προς το παρόν θα επανέλθω!!

υγ. Μου ήρθε από το oiostore ως bath and garden 30$ σε 20 ημερολογιακές μέρες. Είχε EU-adaptor αλλά δεν μου έβαλε την silicon case που έλεγε ως gift.

υγ2. Κάτι που δεν είχα προσέξει αλλά δεν με νοιάζει και τόσο έλεω beats, είναι πως δεν έχει handsfree στην συσκευασία παρά μόνο 2 ζελατίνες μία για πίσω μία για μπρος.

 

καλορίζικο φίλε μου ,κοίταξε να το "λιώσεις"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια στους κατόχους του Honor 6

Οι διαδικασίες αναβάθμισης rom είναι παραπλήσιες με του Honor 3C, οπότε ρίξτε μια ματια στο 1ο ποστ του νήματος

Οι νεες ROM βγαίνουν εδώ

 

Πιο πρόσφατη η Β116sp02 (08.08.2014)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και γω χθες από Minideal, και πήρα μαζί θήκη σε μπλε και τα "ελπίζω" Official ακουστικά του μιας και δεν έχει η συσκευασία.

 

Επίσης όταν κατεβάζετε τις ROM από το EMUI να δοκιμάζετε πάντα με Free Download Manager αλλιώς θα σας φάνε οι ώρες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο στα παιδιά που το έχουν στην κατοχή τους...περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις για αυτό το κτήνος...ιδιαίτερη μνεία θα ήθελα να γίνει στην μπαταρία από τους κατόχους.....επίσης υπάρχει πουθενά σε μαύρο?
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο στα παιδιά που το έχουν στην κατοχή τους...περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις για αυτό το κτήνος...ιδιαίτερη μνεία θα ήθελα να γίνει στην μπαταρία από τους κατόχους.....επίσης υπάρχει πουθενά σε μαύρο?

 

minideal +7 usd

Αποστολή από minideal σε λιγότερο από 12 ώρες...!!!

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά παιχταρά μου....μόλις είδα ότι το έχει και το to2c σε μαύρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να είσαι καλά παιχταρά μου....μόλις είδα ότι το έχει και το to2c σε μαύρο...

 

minideal +7 usd

Αποστολή από minideal σε λιγότερο από 12 ώρες...!!!

 

να είσαι καλά παιχταρά μου....μόλις είδα ότι το έχει και το to2c σε μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η δεύτερη sim δουλεύει σε 3G ?

 

Μόνο GSM

 

-- 10 chars!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο GSM

 

-- 10 chars!

 

Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη στα χέρια του να μας πιστοποιήσει ότι η δεύτερη simslot ειναι για GSM μόνο?

Το έχω δεί σε διάφορα site απλά αδυνατώ να πιστέψω οτι δέν βάλανε τουλάχιστον και 3G. Αν είναι έτσι το ΖΤΕ Ζ7 nubia υπερτερεί με το dual sim dual standby LTE.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη στα χέρια του να μας πιστοποιήσει ότι η δεύτερη simslot ειναι για GSM μόνο?

Το έχω δεί σε διάφορα site απλά αδυνατώ να πιστέψω οτι δέν βάλανε τουλάχιστον και 3G. Αν είναι έτσι το ΖΤΕ Ζ7 nubia υπερτερεί με το dual sim dual standby LTE.

επειδη εβλεπα και το ΖΤΕ πριν αποφασισω για το Honor 6, δεν νομιζω να ειναι και οι δυο σιμ για 3g/LTE...

απο την αλλη, δεν με χαλαει κιολας που ειναι 2g η δευτερη σιμ, ... και το Hongmi που εχω ετσι ειναι.

 

απο gsmarena

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G Network LTE 1800 / 2100 / 2600

SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη στα χέρια του να μας πιστοποιήσει ότι η δεύτερη simslot ειναι για GSM μόνο? Το έχω δεί σε διάφορα site απλά αδυνατώ να πιστέψω οτι δέν βάλανε τουλάχιστον και 3G.

 

Επειδή το ίδιο συνέβη και στο 3C: Στις προδιαγραφές, δίνουν ΜΟΝΟ την μια slot/ sim 3G, στην πράξη είναι θέμα λογισμικού/rom.-

Στο 3C, εδω και κανένα μήνα (με την πρόσφατη ROM, το τηλέφωνο κυκλοφορεί 6 μήνες), επιλέγουμε απο ποια SIM θέλουμε 3G!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη στα χέρια του να μας πιστοποιήσει ότι η δεύτερη simslot ειναι για GSM μόνο?

Το έχω δεί σε διάφορα site απλά αδυνατώ να πιστέψω οτι δέν βάλανε τουλάχιστον και 3G. Αν είναι έτσι το ΖΤΕ Ζ7 nubia υπερτερεί με το dual sim dual standby LTE.

Δυστυχώς χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω είναι GSM μόνο.Για κάποιο λόγο πάντως είναι πιο δυνατό σαν σήμα σε εμένα παρά την 3G(στην περιοχή που μένω).Όσο για τον φίλο asot που αναφέρει το 3c δεν γνωρίζω,αν και φοράω την πιο πρόσφατη rom.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο συνέβη και στο 3C: Στις προδιαγραφές, δίνουν ΜΟΝΟ την μια slot/ sim 3G, στην πράξη είναι θέμα λογισμικού/rom.-

Στο 3C, εδω και κανένα μήνα (με την πρόσφατη ROM, το τηλέφωνο κυκλοφορεί 6 μήνες), επιλέγουμε απο ποια SIM θέλουμε 3G!

 

Το θεμα δεν ειναι η αλλαγη του σλοτ... αλλα οτι "ναυαρχιδα" οπως θελουν να λενε το συγκεκριμενο εχει το ενα σλοτ παντα σε 2G...αλλαγη στο σλοτ κανει και το X7s που εχω, σιγα τα αυγα δηλαδη.. δεν ειναι το θεμα η αλλαγη αλλα το 2G....ακομα δε μου αρεσε εμενα οτι ειναι πλαστικο και οχι μεταλλικό το πλαινο οπως ειχα ακουσει στις αρχες... περικοπες για μειωση του κόστους σε ναυαρχιδα....;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι η αλλαγη του σλοτ... αλλα οτι "ναυαρχιδα" οπως θελουν να λενε το συγκεκριμενο εχει το ενα σλοτ παντα σε 2G...αλλαγη στο σλοτ κανει και το X7s που εχω, σιγα τα αυγα δηλαδη.. δεν ειναι το θεμα η αλλαγη αλλα το 2G....ακομα δε μου αρεσε εμενα οτι ειναι πλαστικο και οχι μεταλλικό το πλαινο οπως ειχα ακουσει στις αρχες... περικοπες για μειωση του κόστους σε ναυαρχιδα....;

Θα πήραν από τη σαμσουνγκ μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Θα πήραν από τη σαμσουνγκ μάλλον.

 

Αν δεις στην πρωτη σελιδα λεει αλουμινιο για να βοηθαει και την απομακρυνση της θερμοτητας... και τα παιδια που το πηραν λενε για "καλης ποιοοτητας πλαστικο"... υπεθετα οτι θα ειναι σαν το P7 δηλαδη αλλα.. μεγαλες προσδοκίες...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στην πρωτη σελιδα λεει αλουμινιο για να βοηθαει και την απομακρυνση της θερμοτητας... και τα παιδια που το πηραν λενε για "καλης ποιοοτητας πλαστικο"... υπεθετα οτι θα ειναι σαν το P7 δηλαδη αλλα.. μεγαλες προσδοκίες...

 

Εγω φίλε από Κινέζους, ότι κι αν λένε, ούτε τα μισά δε περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε από Κινέζους, ότι κι αν λένε, ούτε τα μισά δε περιμένω

 

Το τηλέφωνο έχει aluminium frame. Το οτι το πλαισιο είναι καλής ποιότητας πλαστικό ίσως να είναι μία σχεδιαστική αστοχία. Αλλά κατά τη γνώμη μου το οτι το πίσω κομμάτι (όπως και ο σκελετός του) είναι αλουμίνιο μας ενδιαφέρει πάντα μιάς και εκεί ακουμπάει η πλακέτα για να φεύγει η θερμότητα.

 

Πάντα βέβαια απο τις δεκάδες σελίδες που έχω δεί για το κινητό και τα tear downs. Όπως πάντα μόνο οι κάτοχοι μπορούν να μας επιβεβαιώσουν....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αποθαρρύνεστε.Το τηλέφωνο είναι πραγματικά πολύ καλό.Δεν καταλαβαίνω, πρέπει ντε και καλά να "σκάμε" κάθε φορά 500~600 ευρώ για τηλέφωνο;Συμπαθάτε με, εγώ δεν θέλω να με πιάνουν κορόιδο οι "μεγάλες" εταιρίες.

Το πλαϊνό πραγματικά έχει τέλειο φινίρισμα.Επίσης η μπαταρία με φουλ χρήση με έβγαλε χαλαρά δύο μέρες. υ.σ: Δεν ζεστάθηκε παρά το ξεπάτωμα που του έχω κάνει

Edited by panteli
Link to comment
Share on other sites

Για την web-εφαρμογή

 

- Διορθώθηκαν (ελπίζω) τα προβλήματα με το to2c, μαζί με το γράφημα.

- Προστέθηκε στο menu, link για την επίσημη rom του Huawei 6 L-02

 

--- Δυστυχώς δεν μπορούν να προστεθούν επιπλέον καταστήματα λόγω έλλειψης μνήμης RAM ---

 

Σύγκριση τιμών online για το Honor 6 L-02

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αποθαρρύνεστε.Το τηλέφωνο είναι πραγματικά πολύ καλό.Δεν καταλαβαίνω, πρέπει ντε και καλά να "σκάμε" κάθε φορά 500~600 ευρώ για τηλέφωνο;Συμπαθάτε με, εγώ δεν θέλω να με πιάνουν κορόιδο οι "μεγάλες" εταιρίες.

Το πλαϊνό πραγματικά έχει τέλειο φινίρισμα.Επίσης η μπαταρία με φουλ χρήση με έβγαλε χαλαρά δύο μέρες. υ.σ: Δεν ζεστάθηκε παρά το ξεπάτωμα που του έχω κάνει

 

φίλε μου μήπως μπορείς να μας πείς περισσότερα για την μπαταρία?τι φωτεινότητα είχες?οθόνη πόσο σου έβγαλε..?μήπως μπορείς να παραθέσεις λεπτομέρειες?

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη σε αυτόματη ρύθμιση. Ενδεχομένως αν την είχα στο full φωτεινό να με έβγαζε λιγότερο.Πάντως απο την μέχρι τώρα αποδοσή της έχω ξεχάσει το παλαιό βάσανο να την φορτίζω κάθε βράδυ.

Απο την ανάλυση της οθόνης είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος,είναι πραγματικά πολύ καθαρή και φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι βλέπω από βίντεο δεν έχει προ- εγκατεστημένο το Play Store έτσι είναι και σε όσους παρέλαβαν;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...