Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H παραλαβή από τα ΕΛΤΑ έγινε μόλις πριν μια ώρα.Παίδες ...........το τηλέφωνο απλά τα "ΣΠΑΕΙ".Είναι απίστευτα γρήγορο και με απίθανη οθόνη.Κάντε υπομονή όσοι το έχετε παραγγείλει ,και παραγγείλτε το όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα(δεν θα το μετανιώσετε).Θα πέσει τρελό σκάλισμα μεχρι αύριο και θα σας έχω πιο πολλές εντυπώσεις αλλα και φωτό.Υπομονή στους υπόλοιπους αξίζει τον κόπο:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H παραλαβή από τα ΕΛΤΑ έγινε μόλις πριν μια ώρα.Παίδες ...........το τηλέφωνο απλά τα "ΣΠΑΕΙ".Είναι απίστευτα γρήγορο και με απίθανη οθόνη.Κάντε υπομονή όσοι το έχετε παραγγείλει ,και παραγγείλτε το όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα(δεν θα το μετανιώσετε).Θα πέσει τρελό σκάλισμα μεχρι αύριο και θα σας έχω πιο πολλές εντυπώσεις αλλα και φωτό.Υπομονή στους υπόλοιπους αξίζει τον κόπο:D:D:D:D

 

Με γεια Παντελή! Τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό? Μόλις έκανες αυτές τις 1-2 μέρες υπομονής αβάσταχτες....:lol:

Άσπρο ή μαύρο?

Link to comment
Share on other sites

H παραλαβή από τα ΕΛΤΑ έγινε μόλις πριν μια ώρα.Παίδες ...........το τηλέφωνο απλά τα "ΣΠΑΕΙ".Είναι απίστευτα γρήγορο και με απίθανη οθόνη.Κάντε υπομονή όσοι το έχετε παραγγείλει ,και παραγγείλτε το όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα(δεν θα το μετανιώσετε).Θα πέσει τρελό σκάλισμα μεχρι αύριο και θα σας έχω πιο πολλές εντυπώσεις αλλα και φωτό.Υπομονή στους υπόλοιπους αξίζει τον κόπο:D:D:D:D

 

αν δεν λαγκαρει .....θα το αγορασω αυριο κιολας ..οποτε τσεκαρετε παιδια την λειτουργια...οχι μονο με antutu αλλα με κοινη χρηση..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, κάποιος το παρέλαβε. Θα μπορούσες να μας πεις αν έχει τα προβλήματα που ανέφερα; Κίτρινη οθόνη στο κάτω μέρος, πρόβλημα με το flash σε σκοτεινές λήψεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε αυτά που αναφέρεσαι δεν διαπιστώνω κάτι.Μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής είναι οτι αν και στα ελληνικά έχει πολλά υπομενού(π.χ πληκτρολόγιο κ.α) που εξακολουθούν να είναι στα κινέζικα με αποτέλεσμα να θες διερμηνέα. Θα χρειαστεί να κατεβάσουμε προγράμματα στα μέτρα μας για να το καταλαβαίνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω το review σου για να το παραγγείλω :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα η μια καρτα 4g και η αλλη 2g ??? η παίζει 3g ?? λεμε τωρα ....

 

Aπο το antutu

 

 

2. The rise of Huawei Kirin 920

With no doubt, one of the hottest topics we were taking about in last quarter is the releasing of Kirin 920 and Honor 6. Kirin 920 is based on ARM's big.LITTLE architecture and uses four Cortex-A15 and four Cortex-A7 cores capable of working simultaneously,relies on the powerful Mali-T628MP4 quad-core graphics.The score of testing device H60-L01 is very high-37749. The data amount is 37804 device/time, with the highest score 39808.

Edited by maroulisk
Link to comment
Share on other sites

H παραλαβή από τα ΕΛΤΑ έγινε μόλις πριν μια ώρα.Παίδες ...........το τηλέφωνο απλά τα "ΣΠΑΕΙ".Είναι απίστευτα γρήγορο και με απίθανη οθόνη.Κάντε υπομονή όσοι το έχετε παραγγείλει ,και παραγγείλτε το όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα(δεν θα το μετανιώσετε).Θα πέσει τρελό σκάλισμα μεχρι αύριο και θα σας έχω πιο πολλές εντυπώσεις αλλα και φωτό.Υπομονή στους υπόλοιπους αξίζει τον κόπο:D:D:D:D

 

Αυτο που λες για την απίστευτη οθονη με χαροποιεί γιατι οσα βιντεάκια εχω δει η οθόνη δεν ειναι καθολου φωτεινη θα την χαρακτηριζα σχεδον θολη .Περιμένουμε με μεγαλη αγωνία πληροφορίες , και πρεπει να το πηρες σε μαύρο που πρεπει να δειχνει πολυ ομορφο Και απο μενα μεγεια καλοδούλευτο

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μας έβαλες σε εξοδά .Και απο οτι βλέπω είμαστε αρκετοι φαν της Huawei .Ημουν μεταξύ του OPO και του Honor αλλα μάλλον θα πάρω το Honor 6 !!!
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το πρωί το honor 6 απο minideal. Ερχεται με silicon case και film protector. απο 287 Ευρω μου εφτασε 294 με paypal καθοτι τη μετατροπη δολλαριο- ευρω το κάνει το paypal. Εδώ παίζεται η μεγάλη απατεωνιά του paypal καθότι σε χρεώνει ακριβότερα σε ευρώ ενώ την ίδια στιγμή δίνει το ποσο ποθ ζητανε οι κινέζοι σε δολλάρια.

Δηλαδή ο κινέζος μπορεί να λεει 287 ευρώ ή 379.99 δολλάρια. όταν όμως κάνεις check out στο paypal καθότι οι αμερικάνοι χρεώνουν πάντα σε δολλάρια το exchange rate είναι μεγαλύτερο και βγαίνει στο paypal 294 Ευρώ ενώ ταυτόχρονα ο κινέζος παίρνει 379.99 δολλάρια.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το πρωί το honor 6 απο minideal. Ερχεται με silicon case και film protector. απο 287 Ευρω μου εφτασε 294 με paypal καθοτι τη μετατροπη δολλαριο- ευρω το κάνει το paypal. Εδώ παίζεται η μεγάλη απατεωνιά του paypal καθότι σε χρεώνει ακριβότερα σε ευρώ ενώ την ίδια στιγμή δίνει το ποσο ποθ ζητανε οι κινέζοι σε δολλάρια.

Δηλαδή ο κινέζος μπορεί να λεει 287 ευρώ ή 379.99 δολλάρια. όταν όμως κάνεις check out στο paypal καθότι οι αμερικάνοι χρεώνουν πάντα σε δολλάρια το exchange rate είναι μεγαλύτερο και βγαίνει στο paypal 294 Ευρώ ενώ ταυτόχρονα ο κινέζος παίρνει 379.99 δολλάρια.

 

Μαλλον επέλεξες την επιλογή το Paypal να κάνει τη μετατροπή ?Παντα έιναι προτιμότερο να επιλέγουμε το νόμισμα του πωλητή και η τράπεζα να κάνει τη μετατροπή .

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στο pompmall και μου απάντησαν ως εξής :Thank you for your mail .

 

As Huawei Honor 6 4G version is preorder product ,don't worry ,we will arrange your shipment within 1-2 weeks .

 

 

Have a nice day !

 

 

 

 

Να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επέλεξες την επιλογή το Paypal να κάνει τη μετατροπή ?Παντα έιναι προτιμότερο να επιλέγουμε το νόμισμα του πωλητή και η τράπεζα να κάνει τη μετατροπή .

 

Τί να σου πώ. Όταν έβαλα πληρωμή με paypal κατευθείαν μου βγήκε η κινέζικη τιμή σε δολλάρια όταν με εκανε redirect στο site του paypal. Μετά όταν είπα οκ στο paypal μου το έκανε μετατροπή σε ευρώ. Μάλλον εννοείς πως στο paypal έχει επιλογή να κάνει αυτό τη μετατροπή ή να το αφήνει στην τράπεζα? ....Τέλος πάντων, το πάθημα γίνεται μάθημα....

 

Τώρα το είδα...στο paypal==> my account πανω δεξια έχει επιλογή manage currencies. Έπρεπε να επιλέξω primary currency USD και όχι EURO. Έτσι θα στέλνει τη εντολή πληρωμής στην τράπεζα σε usd. Λίγο off topic, ίσως πρέπει να το γράψω σε καποιο άλλο θέμα?

Edited by Talos74
Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πώ. Όταν έβαλα πληρωμή με paypal κατευθείαν μου βγήκε η κινέζικη τιμή σε δολλάρια όταν με εκανε redirect στο site του paypal. Μετά όταν είπα οκ στο paypal μου το έκανε μετατροπή σε ευρώ. Μάλλον εννοείς πως στο paypal έχει επιλογή να κάνει αυτό τη μετατροπή ή να το αφήνει στην τράπεζα? ....Τέλος πάντων, το πάθημα γίνεται μάθημα....

εχει επιλογη στις ρυθμισεις του Paypal να κανει αυτο την μετατροπη σε ευρω ή να την κανει η τραπεζα (το καταστημα), κοιτα να το δεις και να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πώ. Όταν έβαλα πληρωμή με paypal κατευθείαν μου βγήκε η κινέζικη τιμή σε δολλάρια όταν με εκανε redirect στο site του paypal. Μετά όταν είπα οκ στο paypal μου το έκανε μετατροπή σε ευρώ. Μάλλον εννοείς πως στο paypal έχει επιλογή να κάνει αυτό τη μετατροπή ή να το αφήνει στην τράπεζα? ....Τέλος πάντων, το πάθημα γίνεται μάθημα....

 

Τώρα το είδα...στο paypal==> my account πανω δεξια έχει επιλογή manage currencies. Έπρεπε να επιλέξω primary currency USD και όχι EURO. Έτσι θα στέλνει τη εντολή πληρωμής στην τράπεζα σε usd. Λίγο off topic, ίσως πρέπει να το γράψω σε καποιο άλλο θέμα?

 

Ειδικά στα μεγάλα ποσά το ποσο ειναι αρκετα μεγάλο .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ότι γράφω παιδιά είναι καθαρά υποκειμενικό.(Το λέω για να μην διαβάζω διάφορα αργότερα).Λοιπόν έχουμε και λέμε:

-Αndroid kit kat 4.4.2 (the best).

-Κάποια στιγμή συνδεδεμένος στο wifi μου ζήτησε να κάνει update σε νεότερη έκδοση firmware.Όλα καλά.

-Άριστη κατασκευή,προσεγμένο(πάρα πολύ λεπτό).Τα πλαινά δεν είναι αλουμίνιο,είναι πλαστικό αλλά με άριστο φινίρισμα που νομίζεις ότι είναι μέταλλο.

-Οι δύο sim δουλεύουν άψογα σε standby mode(δηλαδή δουλεύουν και οι δύο αναλόγως με ποια θές να πάρεις τηλέφωνο,το ίδιο και όταν σε πάρουν).Όμως δεν μπορούν να σε πάρουν στην άλλη γραμμή όταν μιλάς στην πρώτη.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

-Αν κάποιοι το βρουν σε κινέζικη γλώσσα πάμε στίς ρυθμίσεις(μπλέ γρανάζι) ->ΣΥΣΤΗΜΑ(7ο υπομενού)->Γλώσσα και εισαγωγή(εικονίδιο μώβ με ένα κεφαλαίο Α υπογραμμισμένο)->το πρώτο είναι Γλώσσα (βρίσκεις τα Ελληνικά).Εκεί πιο κάτω υπάρχει και ενα υπομενού που σου επιτρέπει να επιλέξεις για πληκτρολόγιο τα ελληνικά(είχα ένα θέμα όπως ειχα γράψει στις αρχές).

-Η οθόνη δεν έχει κανένα θέμα με φωτεινότητα και άλλα τέτοια που έχω διαβάσει σε forums κατά καιρούς.Βέβαια μιλάω υποκειμενικά σε σχέση με τις amoled.

-Έχει κάποιες χαριτομενιές όπως: όταν το γυρνάς ανάποδα σταματά ο ήχος κλήσεως ενώ για τον άλλο καλεί,όταν το σηκώσεις επίσης χαμηλώνει ο ήχος και άλλα τέτοια κόλπα.

-Επίσης μπορείς να αλλάξεις το στύλ της αρχικής οθόνης με κάτι που παραπέμπει σε windows phone(δεν είναι καθόλου άσχημο).

-Μην σας παραμυθιάζουν απο τα siteμαγαζα οι οθόνες προστασιάς είναι μια ευγενική προσφορά τις huawei και τις βρίσκεις μέσα στο κουτί(μία για εμπρός και μία για πίσω).Ωστόσο σας συνιστώ να πάρετε την θήκη http://www.aliexpress.com/item/HK-Free-Ship-100-High-Quality-Nillkin-Huawei-Honor-6-Leather-Case-Back-Cover-Huawei-Honor/1985659969.html,είναι πολύ καλή.

Για όποια απορία στην διαθεσή σας να βοηθήσω μέχρι να πάρουν και οι υπόλοιποι για να διαπιστώσετε τι απίστευτο εργαλείο έχουμε στα χέρια μας;)

Link to comment
Share on other sites

-Η οθόνη δεν έχει κανένα θέμα με φωτεινότητα και άλλα τέτοια που έχω διαβάσει σε forums κατά καιρούς.Βέβαια μιλάω υποκειμενικά σε σχέση με τις amoled.

 

Δεν ξερω τι να πω τοσο βιντεακια εχω δει στο youtube η οθονη δειχνει οτι δεν είναι τόσο φωτεινη

Link to comment
Share on other sites

Παντελή μήπως μπορείς να μας πείς αν υπάρχει κάποιο απο τα gesture controls του lg g3 στο honor 6?

 

http://www.indiapriceshub.com/lg-g3-gesture-control-top-5-gestures-save-time/

 

Απλά ρίχνω ιδέες στην εξερεύνηση σου και για να ξεγελάσουμε την πείνα μας οι υπόλοιποι μέχρι να έρθει το δικό μας :p

Link to comment
Share on other sites

Παντελή μήπως μπορείς να μας πείς αν υπάρχει κάποιο απο τα gesture controls του lg g3 στο honor 6?

 

http://www.indiapriceshub.com/lg-g3-gesture-control-top-5-gestures-save-time/

 

Απλά ρίχνω ιδέες στην εξερεύνηση σου και για να ξεγελάσουμε την πείνα μας οι υπόλοιποι μέχρι να έρθει το δικό μας :p

 

Tα 2-3-4 ισχύουν και στο δικό μας.Για τα 1 και 5 ακόμα δεν το έχω ψάξει:happy:

Αν και κάπου πήρε το μάτι μου στις ρυθμίσεις ασφάλειας ότι δέχεται και face control(όπως το καταλαβαίνεις...)

Edited by panteli
Link to comment
Share on other sites

-Κάποια στιγμή συνδεδεμένος στο wifi μου ζήτησε να κάνει update σε νεότερη έκδοση firmware.Όλα καλά.

 

Δηλαδη τη αλλαξε.....?

 

 

Εγω πήρα αυτηντην θήκη :)

 

http://www.ebay.com/itm/221494223230?var=520351923923&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

ενταξει....και αυτην ....τιποτα δεν μπορει κανεις να κρυψει χεχε

 

http://www.ebay.com/itm/121405187828?var=420343328624&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

η δικια σου ειναι αυτη

 

http://www.aliexpress.com/item/-/1985659969.html

 

δεν την βγαζει παραπανω

Edited by maroulisk
Link to comment
Share on other sites

-Κάποια στιγμή συνδεδεμένος στο wifi μου ζήτησε να κάνει update σε νεότερη έκδοση firmware.Όλα καλά.

 

Δηλαδη τη αλλαξε.....?

 

 

Εγω πήρα αυτηντην θήκη :)

 

http://www.ebay.com/itm/221494223230?var=520351923923&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

ενταξει....και αυτην ....τιποτα δεν μπορει κανεις να κρυψει χεχε

 

http://www.ebay.com/itm/121405187828?var=420343328624&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

η δικια σου ειναι αυτη

 

http://www.aliexpress.com/item/-/1985659969.html

 

δεν την βγαζει παραπανω

Αδερφέ για την διαφορά του ενός ευρώ μου κάνεις λόγο.Την θήκη ήθελα να σας δείξω.:(

Όταν γράφω firmware πώς το καταλαβαίνεις;Εργοστασιακά το τηλέφωνο MOY, απο τον seller που μου το πούλησε ,δέχεται update σε σχέση με κάποιου άλλου.Τώρα έχει την έκδοση

Η60-L02V100R001CHNC00B116SP02

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...