Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο αρκετο διαβασμα του thread ειμαι ετοιμος να το τσιμπησω...αρχικα να πω την αληθεια κοιτουσα asus zenfone 5 αλλα το απεριψα γιατι στις ιδιεσ σχεδον διαστασεις το coolpad εχει 5.5" oθονη..ενα πραμα με απασχολη μονο,η απουσια gorilla glass απο το κινητο και επισης η απουσια tempered glass στην αγορα..οσο και να εψαξα δεν βρηκα...μηπως ξερετε αν υπαρχει καπου να παρω tempered glass??

 

Παρέλαβα εγώ σήμερα tempered glass από Aliexpress... Ωστόσο δεν το δοκίμασα ακόμα για σου πω για ποιότητα, εφαρμογή κλπ.. Πάντως υπάρχουν πλέον... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λειτουργεί ακριβώς όπως και στην AOSP v1 στο θέμα πως το αντιλαμβάνεται ο υπολογιστής.

900 score μικροτερο απλά στο antutu που δεν σημαίνει τίποτα απλά ενημερωτικά :) Εγώ άλλαξα την aosp v1 με αυτήν γιατί μου έκανε κάτι κολπάκια. Ίσως έφταιξα εγώ που έκοβα και έραβα βέβαια.

 

Δοκίμασα την 2.3.3c και όλα καλά εκτός από την σύνδεση με το pc.... Όπως και πριν με την 2.3.3b, το τηλ δεν φαίνεται σαν συσκευή αποθήκευσης αν και έχουν εγκατασταθεί κανονικά οι οδηγοί... Για την ιστορία έχω wix 7 64bit και ο μόνος τρόπος που μπόρεσα να το βλέπω με original firmware-AOSP v1 ήταν με εγκατάσταση pdanet. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια οσον αφορα το coolpad7320 παντα! εχω μεσα 2 καρτες και δεν μπoρω να στειλω μηνυμα καθολου, το εχει αντιμετωπισει κανεις ? πως ρυθμιζεται αυτο ρε μαγκες ?

 

Αν και έχω αλλάξει πολλές ρομ, δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο να στείλω μηνύματα. Το πρόβλημα με το original firmware ήταν ότι δεν λάμβαναν sms από τράπεζες. Έχεις διαλέξει στην διαχείριση sim από πια κάρτα να στέλνεις? Έχεις δοκιμάσει άλλο πρόγραμμα για μηνύματα? Ποιόν πάροχο έχεις?

Edited by kobi
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια οσον αφορα το coolpad7320 παντα! εχω μεσα 2 καρτες και δεν μπoρω να στειλω μηνυμα καθολου, το εχει αντιμετωπισει κανεις ? πως ρυθμιζεται αυτο ρε μαγκες ?
Γίνε πιο αναλυτικός, με την stock εφαρμογή είσαι; Δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια οσον αφορα το coolpad7320 παντα! εχω μεσα 2 καρτες και δεν μπoρω να στειλω μηνυμα καθολου, το εχει αντιμετωπισει κανεις ? πως ρυθμιζεται αυτο ρε μαγκες ?

Καλησπέρα φιλέ μου το ίδιο πρόβλημα είχα κεγω όταν το πήρα που φόραγε την εργοστασιακή Ρομ, απο τοτε που άλαξα Ρομ δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τον φιλο που έλεγε οτι το τηλέφωνο του δεν εμφανιζόταν στο pc ος συσκευει αποθήκευσης αυτο μου το έχει κανει και μένα κάνα δυο φορες εβγαλα την μπαταρία και επανιρθε κανονικά μετα την εμφάνιζε.κεγω έχω windows 7 αλά 32 bit αλά δεν νομιζω οτι πεζη ρολο τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες περίπου και γενικά μπορώ να πω ότι για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω σχετικά με τις ROM που εχουν αναφερθεί , ανα έχει δοκιμάσει κανείς την cool UI 5.5 ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 2.3.3c και όλα καλά εκτός από την σύνδεση με το pc.... Όπως και πριν με την 2.3.3b, το τηλ δεν φαίνεται σαν συσκευή αποθήκευσης αν και έχουν εγκατασταθεί κανονικά οι οδηγοί... Για την ιστορία έχω wix 7 64bit και ο μόνος τρόπος που μπόρεσα να το βλέπω με original firmware-AOSP v1 ήταν με εγκατάσταση pdanet. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

 

τελικά το έλυσα το πρόβλημα με την 3η προσπάθεια εγκατάστασης του pdanet... :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos......το κινητο με περασμενη την 2.3.3 ρομ πηγαινε σφαιρα ξαφνικα απο εχθες μου εκλεινε απο μονο του,του εβγαζα την μπαταρια και το ξαναεβαζα σε λειτουργια αλλα μετα παλι εσβηνε.σημερα αποφασισα να του κανω μια επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και τωρα μου αναβοσβηνει το λογοτυπο του τηλεφωνου.παταω να μπω στην recοvery τιποτα.......καμμια ιδεα?ευχαριστω Edited by markos44
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos......το κινητο με περασμενη την 2.3.3 ρομ πηγαινε σφαιρα ξαφνικα απο εχθες μου εκλεινε απο μονο του,του εβγαζα την μπαταρια και το ξαναεβαζα σε λειτουργια αλλα μετα παλι εσβηνε.σημερα αποφασισα να του κανω μια επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και τωρα μου αναβοσβηνει το λογοτυπο του τηλεφωνου.παταω να μπω στην recοvery τιποτα.......καμμια ιδεα?ευχαριστω

 

Ξαναπέρασε την ram απλά. Μπες σε recovery mode όταν είναι κλειστό, power button και volume + ή - δεν θυμάμαι, και (εφοσον την έχεις εκεί) περνας από την αρχή την rom και τέλος. Αν κρατούσες backup θα έκανες το ίδιο και το κινητό θα είχε και τα αρχεία σου μέσα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos......το κινητο με περασμενη την 2.3.3 ρομ πηγαινε σφαιρα ξαφνικα απο εχθες μου εκλεινε απο μονο του,του εβγαζα την μπαταρια και το ξαναεβαζα σε λειτουργια αλλα μετα παλι εσβηνε.σημερα αποφασισα να του κανω μια επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και τωρα μου αναβοσβηνει το λογοτυπο του τηλεφωνου.παταω να μπω στην recοvery τιποτα.......καμμια ιδεα?ευχαριστω

χρειαζεσαι το flashtool μπορεις να το βρεις στο νετ.http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool .Στο σημειο που λεει συνδεεις την συσκευη (Χωρις μπαταρια) πατοντας το volume up or down το δικο μου δουλεψε μονο οταν τα πατησα και τα δυο ταυτοχρονα. https://docs.google.com/file/d/0B0-7ssegrjD6UUNUSHBwZWw0OHM/edit?pli=1 η ρομ ειναι αυτη που χρειαζεσαι .

.Τα παραπανω δουλεψαν τελεια στο δικο μου κινητο αλλα δεν μπορω να φερω καμια ευθηνη για οτιδηποτε προβλημα η ζημια προκληθει στο δικο σου.Αν χρειαστεις κατι ρωτησε αλλα αν κανεις μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις οτι χρειαζεσαι .Φιλικα
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ από vickmall μετά από 3 εβδομάδες. Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι το GPS έπιασε δορυφόρους και lockάρισε μέσα στο σπίτι !! Κάτι που δεν είχε συμβεί ποτέ με κανένα κινητό ούτε και με το mls pda που έχω. Ο launcher είναι ΑΠΑΙΣΙΟΣ, και επίσης μου σκάει error όταν πάω στα settings --> Data usage. Κατά τα άλλα άψογο. Προσανατολίζομαι στο να κάνω μόνο root & να βάλω άλλον launcher, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να δοκιμάσω άλλες rom? Ο proximity δουλεύει μια χαρά.

 

Επίσης να πώ ότι χθες βραδυ έτρεξα (έχοντας άδεια μπαταρία αν αυτό παίζει ρόλο) antutu και μου έβγαλε γύρω στις 23000, ενώ σήμερα που το ξαναέτρεξα πλήρως φορτισμένο μου έβγαλε 31496 !! αλλά μου λέει non-verified score, τι εννοεί ο ποιητής?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πώ ότι χθες βραδυ έτρεξα (έχοντας άδεια μπαταρία αν αυτό παίζει ρόλο) antutu και μου έβγαλε γύρω στις 23000, ενώ σήμερα που το ξαναέτρεξα πλήρως φορτισμένο μου έβγαλε 31496 !! αλλά μου λέει non-verified score, τι εννοεί ο ποιητής?

 

Σε έβγαλε non-verified και αναβοσβηνε με κοκκινα γραμματα γιατί λογικά όταν το ετρεξες δεν ήσουν συνδεδεμενος στο ίντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

ναι ήμουν όντως offline. Ευχαριστώ. Το nova launcher να το κατεβάσω από playstore? έχω βρει το nova prime σε άλλο apk download site, να το εμπιστευτώ ή παίζουν και κακόβουλα apks?
Link to comment
Share on other sites

ωραία.. μόλις έβαλα nova, έκανα restart και δεν ανεβαίνει! τι σκ@τά έγινε? τι κάνω τώρα?

 

Εγω εβαλα το go launcher εσβησα το δικο του και παει μια χαρα,εγκαταστησε το παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το εγκαταστήσω, αφού το τηλέφωνο δεν bootάρει πλέον. Μένει στο αρχικό logo και δεν ανεβάζει πλήρως το λειτουργικό ή εν πάσει περιπτώσει δεν μου φέρνει launcher.

 

εχω μπει πατώντας power + volume up στo recovery menu. Το τηλέφωνο πέραν του nova launcher είναι μαμά όπως ήρθε από vickmall, χωρίς root.

 

οι επιλογές που βλέπω είναι

reboot system now

apply update from ADB

apply update from SD card

apply update from cache

wipe data/factory reset

wipe cache partition

backup user data

restore user data

 

 

μπορεί κάποια από αυτές να μου επαναφέρει το τηλέφωνο σε αρχικές ρυθμίσεις και να ξαναδουλέψει ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το εγκαταστήσω, αφού το τηλέφωνο δεν bootάρει πλέον. Μένει στο αρχικό logo και δεν ανεβάζει πλήρως το λειτουργικό ή εν πάσει περιπτώσει δεν μου φέρνει launcher.

 

εχω μπει πατώντας power + volume up στo recovery menu. Το τηλέφωνο πέραν του nova launcher είναι μαμά όπως ήρθε από vickmall, χωρίς root.

 

οι επιλογές που βλέπω είναι

reboot system now

apply update from ADB

apply update from SD card

apply update from cache

wipe data/factory reset

wipe cache partition

backup user data

restore user data

 

 

μπορεί κάποια από αυτές να μου επαναφέρει το τηλέφωνο σε αρχικές ρυθμίσεις και να ξαναδουλέψει ?

 

Δεν ξερω απο τεχνικα να σε βοηθησω,αν η Σελινα ειναι ονλαιν μιλησε της θα σε βοηθησει,το εχει κανει πολλες φορες με εμενα.Πες μας αν τελικα το καταφερεςκαι πως σε περιπτωση που συμβει και σε καποιον αλλον

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσαι το flashtool μπορεις να το βρεις στο νετ.http://androidxda.com/flas...one-flash-tool .Στο σημειο που λεει συνδεεις την συσκευη (Χωρις μπαταρια) πατοντας το volume up or down το δικο μου δουλεψε μονο οταν τα πατησα και τα δυο ταυτοχρονα. https://docs.google.com/fi...OHM/edit?pli=1 η ρομ ειναι αυτη που χρειαζεσαι .
.Τα παραπανω δουλεψαν τελεια στο δικο μου κινητο αλλα δεν μπορω να φερω καμια ευθηνη για οτιδηποτε προβλημα η ζημια προκληθει στο δικο σου.Αν χρειαστεις κατι ρωτησε αλλα αν κανεις μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις οτι χρειαζεσαι .Φιλικα........ σε ευχαριστω φιλε θα τα κανω αυτα που λες και ισως αναστηθει:dizzy
Link to comment
Share on other sites

παίδες ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, επέλεξα wipe data/factory reset με την παρότρυνση ενός συναδέλφου που ειναι πιο advanced από μένα και ευτυχώς μου το επανέφερε όπως ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί. Εβαλα και τον nova από το store και όλα καλά μέχρι στιγμής.

 

edit: τα settings συνεχίζουν να σκάνε όταν επιλέγω data usage..

Link to comment
Share on other sites

παίδες ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, επέλεξα wipe data/factory reset με την παρότρυνση ενός συναδέλφου που ειναι πιο advanced από μένα και ευτυχώς μου το επανέφερε όπως ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί. Εβαλα και τον nova από το store και όλα καλά μέχρι στιγμής.

 

edit: τα settings συνεχίζουν να σκάνε όταν επιλέγω data usage..

 

Mjιλησε με την Σελινα αμεσα,ειναι ονλαιν

Link to comment
Share on other sites

Mjιλησε με την Σελινα αμεσα,ειναι ονλαιν

 

έμπειρη η Σελίνα, μου πρότεινε να κατεβάσω αλλο data usage software από το play store. Θα το δοκιμάσω μόλις βρεθώ κάπου με δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

έμπειρη η Σελίνα, μου πρότεινε να κατεβάσω αλλο data usage software από το play store. Θα το δοκιμάσω μόλις βρεθώ κάπου με δίκτυο.

 

γιαυτο σου ειπα να μιλησεις μαζι της,ξερει τα παντα,με εχει βοηθησει απιστευτα μιας και ειμαι σχετικα απειρος με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...