Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρεχω vroot (english version) και κάποια στιγμή μου βγάζει στο τηλέφωνο το παρακάτω :

 

a full restore of all data from a connected desktop computer has been requested

με τις επιλογές:

- do not restore

- restore my data

 

τι κάνω ? να κάνω cancel και να τρέξω την κινέζικη version?

 

http://i1046.photobucket.com/albums/b465/jomor147/vroot_zps5a7c66a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά έτρεξα την κινεζική version και ρουταρίστηκα μόνιμα. Μόνο που δεν βλέπω kinguser, βλέπω μόνο μια κινεζική com.mgyun.superuser (superuser.apk) και μπλε εικονίδιο με λευκό λέοντα με στέμμα. To θέμα είναι ότι κάθε φορά που μια εφαρμογή παίρνει su rights, το μήνυμα είναι στα κινέζικα. Να το ξηλώσω και να βάλω κάποιο αντίστοιχο (και ποιό?) από το market ή να μην το πειράξω?
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το SuperSU από το Play Store.

 

Μπορώ όμως να ξηλώσω το Κινέζικο superuser ή θα χάσω το ρουτάρισμα? και πώς θα ορίσω ποιά εφαρμογή από τις δύο θα διαχειρίζεται τα su rights όποτε ζητούνται?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για το απο πανω;βοηθηστε ρε παιδια σας παρακαλω.καινουργιο κινητο,κριμα ειναι.....
κανε εγκατασταση τη ρομ μεσο flash tool μην ανησηχης δεν είναι τιποτα κεγω το εχω παθει..και κατι ακομα απενεργοποιησε την γρηγορη εκκίνηση για να μην στο ξανακανη Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση τη ρομ μεσο flash tool μην ανησηχης δεν είναι τιποτα κεγω το εχω παθει..και κατι ακομα απενεργοποιησε την γρηγορη εκκίνηση για να μην στο ξανακανη

 

αυτο με την γρηγορη εκκινηση το παθαινα κι εγω,οταν την απενεργοποιησα σταματησε,μου κολλαγε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.προσπαθησα να κανω αυτο που λες αλλα τιποτα.το εδωσα σε μαγαζι που επισκευαζουν κινητα και περιμενω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω φιλε.προσπαθησα να κανω αυτο που λες αλλα τιποτα.το εδωσα σε μαγαζι που επισκευαζουν κινητα και περιμενω.

 

Και ευχαριστω ολους που προσπαθησαν να βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλά ο coolpad... έχω βάλει navigon και μόλις υπολογίσει διαδρομή, τρώω restart στο κεφάλι. Επίσης ετρωγα ξανά restart σε μια άλλη περίπτωση που προσπαθώ να θυμηθώ. Αντιμετώπισε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Μαμά rom με root και nova.

 

βάζω sygic, σκάει και αυτό (χωρίς restart) μόλις παω να επιλέξω σε εναν προορισμό να δώ τα pois. Και στο navigon μόλις υπολογίσει διαδρομή και εμφανίσει χάρτη, εμφανίζει και τα pois της περιοχής και στο καπάκι σκάει επανεκκίνηση, γρήγορη όμως, χωρίς να ζητάει pin της sim. H πλοήγηση στα Google maps παιζει μια χαρά. Καμιά ιδέα?

Edited by jomor
Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλά ο coolpad... έχω βάλει navigon και μόλις υπολογίσει διαδρομή, τρώω restart στο κεφάλι. Επίσης ετρωγα ξανά restart σε μια άλλη περίπτωση που προσπαθώ να θυμηθώ. Αντιμετώπισε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Μαμά rom με root και nova.

 

βάζω sygic, σκάει και αυτό (χωρίς restart) μόλις παω να επιλέξω σε εναν προορισμό να δώ τα pois. Και στο navigon μόλις υπολογίσει διαδρομή και εμφανίσει χάρτη, εμφανίζει και τα pois της περιοχής και στο καπάκι σκάει επανεκκίνηση, γρήγορη όμως, χωρίς να ζητάει pin της sim. H πλοήγηση στα Google maps παιζει μια χαρά. Καμιά ιδέα?

 

Βαλε το φακελο του sygic στην εσωτερικη καρτα αν το εχεις στην εξωτερικη μηπως ειναι θεμα στην ταχυτητα της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το φακελο του sygic στην εσωτερικη καρτα αν το εχεις στην εξωτερικη μηπως ειναι θεμα στην ταχυτητα της καρτας.

 

σωστα,το θελει στην εσωτερικη,στην καρτα μνημης δεν μου το ανοιγε

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου με όλες τις Ρομ που έχω δοκιμάσει εκεί που μιλάω κλείνει και μπαίνει σε λειτουργια αεροπλάνου και φυσικά δε δουλεύει ο proximity
Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλά ο coolpad... έχω βάλει navigon και μόλις υπολογίσει διαδρομή, τρώω restart στο κεφάλι. Επίσης ετρωγα ξανά restart σε μια άλλη περίπτωση που προσπαθώ να θυμηθώ. Αντιμετώπισε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Μαμά rom με root και nova.

 

βάζω sygic, σκάει και αυτό (χωρίς restart) μόλις παω να επιλέξω σε εναν προορισμό να δώ τα pois. Και στο navigon μόλις υπολογίσει διαδρομή και εμφανίσει χάρτη, εμφανίζει και τα pois της περιοχής και στο καπάκι σκάει επανεκκίνηση, γρήγορη όμως, χωρίς να ζητάει pin της sim. H πλοήγηση στα Google maps παιζει μια χαρά. Καμιά ιδέα?

 

Restart τρώει και μένα, αλλά με τα κουμπιά τις έντασης οχι με εφαρμογές πλοήγησης ή εφαρμογές που χρησιμοποιούν GPS... Από εφαρμογές πλοήγησης εμπορικές εκτός του Google Maps, έχω χρησιμοποιήσει απροβλημάτιστα το IGo (ωστόσο δε θυμάμαι σε ποιο path είχα τα αρχεία του - μήπως παίζει ρόλο αυτό)... Επίσης θα σου πρότεινα btw να τσεκάρεις το Nokia Here που πρόσφατα έκαναν deploy μια Beta για Android και δοκίμασα χθες ... Free, τάχιστο, δωρεάν download όποιον χάρτη θες και μου παίζει άψογα... Κανένα restart κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες.Ηρθε με τον mihome rom και εκανε τρελα μονιο του οποτε και το φλασαρα αμεσως σε aosp v1 που υπαρχει στο πρωτο ποστ.Εντελως τυχαια σημερα παρατηρησα οτι αφου το εβαλα να φορτισει και το ειχα κλεισει τελειως το κινητο οταν εφτασε στο 100% και το αποσυνδεσα απο τον φορτιστη το πατησα να ανοιξει.Μου εμφανιζει το logo coolpad 7320 και μετα απλα σβηνει,το δοκιμασα καμποσες φορες και κανει το ιδιο συνεχεια.Οποτε εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα και το πατησα να ανοιξει....εεε τοτε ανοιξε κανονικα...αυτο εγινε επιβεβαιωμενα 3 φορες ειτε με φορτιση απο υπολογιστη ειτε απο φορτιστη.Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο αλλος,γτ περα απο αυτο δεν εχει το παραμικρο θεμα η ρομ...και ο proximity δουλευει μια χαρα.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες.Ηρθε με τον mihome rom και εκανε τρελα μονιο του οποτε και το φλασαρα αμεσως σε aosp v1 που υπαρχει στο πρωτο ποστ.Εντελως τυχαια σημερα παρατηρησα οτι αφου το εβαλα να φορτισει και το ειχα κλεισει τελειως το κινητο οταν εφτασε στο 100% και το αποσυνδεσα απο τον φορτιστη το πατησα να ανοιξει.Μου εμφανιζει το logo coolpad 7320 και μετα απλα σβηνει,το δοκιμασα καμποσες φορες και κανει το ιδιο συνεχεια.Οποτε εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα και το πατησα να ανοιξει....εεε τοτε ανοιξε κανονικα...αυτο εγινε επιβεβαιωμενα 3 φορες ειτε με φορτιση απο υπολογιστη ειτε απο φορτιστη.Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο αλλος,γτ περα απο αυτο δεν εχει το παραμικρο θεμα η ρομ...και ο proximity δουλευει μια χαρα.

 

κατι τετοια μου εκανε κι εμενα και μετα ξετικαρα την γρηγορη εκκινηση και εφτιαξε,τωρα που ηταν αυτη....δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια μου εκανε κι εμενα και μετα ξετικαρα την γρηγορη εκκινηση και εφτιαξε,τωρα που ηταν αυτη....δεν θυμαμαι

 

Εεεεεε ναι ρε φιλε,μονο εκει δεν ειχε παει το μυαλο μου.Ειναι στην Προσβασημοτητα την ρημαδα.Τωρα το δοκιμασα και ειναι ολα οκ.Εεεε ρε και ειχα στησει το κινητο τελεια.....μεχρι και XBMC του ειχα βαλει και τωρα παν εολα...αντε παλι απο την αρχη.

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε ναι ρε φιλε,μονο εκει δεν ειχε παει το μυαλο μου.Ειναι στην Προσβασημοτητα την ρημαδα.Τωρα το δοκιμασα και ειναι ολα οκ.Εεεε ρε και ειχα στησει το κινητο τελεια.....μεχρι και XBMC του ειχα βαλει και τωρα παν εολα...αντε παλι απο την αρχη.

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

 

τιποτα,κι εμενα το παιδι που με βοηθησε μου το ειπε,δεν ηξερα τι εχει.

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και φλασαρα το κινητο εβαλα αυτην την ρομ https://docs.google.com/fi...OHM/edit?pli=1 μου ανοιξε βγαζοντας κατι κινεζικα και μεχρι εκει.τωρα δεν μου ανοιγει καν.τι κανω τωρα ρε παιδια?μηπως φταιει η μπαταρια?το λεντ αναψε για λιγο και μου εδειξε 90% ποσοστο....
Link to comment
Share on other sites

καταφερα και φλασαρα το κινητο εβαλα αυτην την ρομ https://docs.google.com/fi...OHM/edit?pli=1 μου ανοιξε βγαζοντας κατι κινεζικα και μεχρι εκει.τωρα δεν μου ανοιγει καν.τι κανω τωρα ρε παιδια?μηπως φταιει η μπαταρια?το λεντ αναψε για λιγο και μου εδειξε 90% ποσοστο....

 

εχεις απενεργοποιησει την γρηγορη εκκινηση?

Link to comment
Share on other sites

πως να την απενεργοποιησω αφου δεν μου ανοιγει καθολου το κινητο?

 

Βγαλε την μπαταρια λιγο,κανεις πιο εμπειρος με αυτα να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

παει το κινητακι ρε ****το τωρα νεκρωσε τελειως ουτε φλασαρει ουτε τιποτα......κριμα και οντως ηταν καλο εργαλειο.θα παραγγειλω μια μπαταρια μηπως φταιει αυτη αλλα νομιζω τσαμπα εξοδα αφου δεν παιρνει την ρομ μαλλον μας αφησε χρονους....τουλαχιστον να ηξερα το γιατι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παει το κινητακι ρε ****το τωρα νεκρωσε τελειως ουτε φλασαρει ουτε τιποτα......κριμα και οντως ηταν καλο εργαλειο.θα παραγγειλω μια μπαταρια μηπως φταιει αυτη αλλα νομιζω τσαμπα εξοδα αφου δεν παιρνει την ρομ μαλλον μας αφησε χρονους....τουλαχιστον να ηξερα το γιατι....

 

τουλαχιστον μπορει να στραβωθηκα στο διαβασμα αλλα κατι εμαθα.......κατι ειναι και αυτο..........:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...