Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα reboot και λύθηκε.

το πρόβλημά μου τώρα είναι άλλο. ενώ όλες οι εφαρμογές εγκαθιστούνται και κάνουν update κανονικά, οι εφαρμογής της Google (Chrome, news, maps) μου βγάζουν innsuficient disk space.

 

Καμία ιδέα γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη δίνεις σημασία στα μηνύματα του play store, κάποιο bug είναι στη τελευταία έκδοση του........διάβασε εδώ να καταλάβεις;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω από τις ρυθμίσεις να μπω στην χρήση δεδομένων μού λέει η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει. Καμιά ιδέα κανείς για το τι παίζει? Μόνο εκεί μού το κάνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Μη δίνεις σημασία στα μηνύματα του play store, κάποιο bug είναι στη τελευταία έκδοση του........διάβασε εδώ να καταλάβεις;)

 

Κατάλαβα, αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να ενημερώσω όλες τις εφαρμογές της Google...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να ενημερώσω όλες τις εφαρμογές της Google...

 

Το έκανε πρόσφατα το Thl t5s της γυναίκας και αυτό που έκανα είναι ότι πήγα στον αποθηκευτικό χώρο > Δεδομένα προσωρινής μνήμης, πάτα πάνω του και διέγραψέ τα. Μετά από αυτό όλα έκαναν ενημέρωση και πάλι.

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή με άλλη ROM όπως σου είπα και διάβασε και τα λινκ στην αρχή του νήματος. Και βλέπεις.. Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτιση το δικο μου coolpad ολα ενταξει θελω να ροτισο το εξης η γυναικα μου εχει τον κλονο του note 3 θελω να τις περασω μια αλη ρομ με ελληνικα γιατι αυτη δεν λεει και πολλα που βρισκω λινκ να κατεβασω καμια να την περασω ειναι το alps 709-v82-jbla858 εχει επεξεργαστη τετραπυρινο ΜΤ6582 RAM 1 GB.αν ξερει καποιος λινκ να κανω download καποια ρομ θα ηταν πολυ χρησιμο.ευχαρηστω εκ τον προτερον
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε πρόσφατα το Thl t5s της γυναίκας και αυτό που έκανα είναι ότι πήγα στον αποθηκευτικό χώρο > Δεδομένα προσωρινής μνήμης, πάτα πάνω του και διέγραψέ τα. Μετά από αυτό όλα έκαναν ενημέρωση και πάλι.

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά δοκίμασέ το.

 

Δυστυχώς δεν δούλεψε.

Τελείως κουφό είναι αυτό. Και φαντάσου ότι όλες οι άλλες εφαρμογές κάνουν κανονικά εγκατάσταση και ενημέρωση. Μόνο της καλής μας Google έχουν πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Στην aosp1.0 όταν πάω στο μενού τις λέξεις εφαρμογές και windget τις γράφει στα ρώσικα. Πως μπορώ να τις κάνω ελληνικά ή αγγλικά?

το προβλημα λυθηκε με αλλαγη launger

Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν διαβασεται απο την αρχή τα ποστ θα σας λυθούν οι περισσότερες απορίες σας. Έτσι έβγαλα άκρη και εγώ..

 

Η aosp2.1 έχει το πρόβλημα στην άνοιχτη ακρόαση. Η aosp1 είναι πιο "γυμνή" και ελαφριά. Προσωπικά πήρα backup οτι μου άρεσε απο την 2.1 την πέρασα στην αδεια aosp1 και πετάει απλα...:D

Καλησπερα φιλε μου μπορεις να μου πεις πως πηρες εφαρμογες απο την aosp 2.1 και της περασες στην aosp 1.0 με πιο τροπο το εκανες να την δοκιμασω κεγω γιατι η 2.1 μου κανει καποια κολπα διαγραφη μονο του εφαρμογες...αν μπορεις πεσμου τι διαδικασια πεσμου πως περασες εφαρμογες απο τη μια ρομ στην αλη..ευχαριστω εκ τον προτερον...

Link to comment
Share on other sites

130+ κανει πλεον στα Κινεζικα καταστημα.Προσωπικα θεωρω οτι αξιζει η αγορα απο Ελλαδα και το συγκεκριμενο μαγαζι αν το χει ετοιμοπαραδοτο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σας έχω ζαλίσει τον έρωτα με τις ερωτήσεις μου, αλλά είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με Ρομ. Στην aosp 1.0 στις επαφές δεν μπορώ να βάλω δικιά μου επιλογή μου ανοίγει μόνο τους default ήχους της ρομ δεν μου ανοίγει τους δικούς μου ήχους. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

θελω να παρω ενα μεγαλο smartphone και σκεφτηκα για το 7320

το βρηκα 164Ε στο Experts-mobiles

πιστευετε αξιζει?

 

άν δεν βαριέσαι να κάθεσαι να το φτιάχνεις και να περνάς ρομς , τότε πάρ'το και απο εκεί να έχεις και την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα απο αυτα δυστυχως

να το προτιμησω ή να κοιταξω για καποιο αλλο?

 

Κατά τη γνώμη μου λίγα κινέζικα δουλεύουν καλά με την stock rom. Ακόμα και καλά να δουλεύουν σχεδόν πάντα αξίζει να περάσεις κάποια άλλη rom. Όχι μόνο στα κινέζικα βασικά...

 

Αξίζει για εμένα. Αν θες σε 5 ίντσες μπορείς να πάρεις το F1 που έχει 2GB RAM. Όχι ότι το 1GB του 7320 δεν είναι αρκετό. Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

 

Για την αγορά από Ελλάδα, εγώ διαφωνώ. Υπομονή 20 μέρες και το παίρνεις από κίνα. Με τα ρέστα αγοράζεις καμιά θήκη ή καμιά μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

xposed & gravity box δουλευουν στο 7320?αν ναι απο που τα κατεβαζουμε?

ακυρη η ερωτηση δουλευουν μια χαρα.Πρεπει να μαθω πρωτα να ψαχνω και μετα να ρωταω,μην τα θελω ολα στο πιατο:-)

Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειχα το 7320 και τωρα το f1 δωστε κατι παραπανω και παρτε το 5ιντσο με 2gb ram χρειαζονται !!!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλές οι συμβουλές αλλά να θυμίσω δεν είναι του παρόντος θέματος. Έχουμε διαφορετικά θέματα για επιλογή συσκευής. Θα παρακαλέσω στο παρόν θέμα να επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

xposed & gravity box δουλευουν στο 7320?

ακυρη η ερωτηση δουλευουν μια χαρα.

 

αν μπορείς δώσε κατευθυντήριες σε παρακαλώ. το προσπάθησα αλλά δε μου δουλεύει το gravity

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς δώσε κατευθυντήριες σε παρακαλώ. το προσπάθησα αλλά δε μου δουλεύει το gravity

Ειμαι με την aosp 1.0 κατεβασα το xposed instaler απο εδω

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Το εγκατεστησα στο κινητο reboot-> ανοιγμα εφαρμογης ->κατεβασμα ->κατεβασμα gravity box εγκατασταση reboot και ανοιγμα gravity

Aυτα εκανα

Y.Γ το gravity θελει κανα μηνα μελετη να δεις αυτα που εχει μεσα

δες και αυτο για οδηγιες

http://forums.androidcentral.com/ambassador-guides-tips-how-tos/346817-guide-getting-started-xposed-framework.html

Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την aosp 1.0 κατεβασα το xposed instaler απο εδω

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Το εγκατεστησα στο κινητο reboot-> ανοιγμα εφαρμογης ->κατεβασμα ->κατεβασμα gravity box εγκατασταση reboot και ανοιγμα gravity

Aυτα εκανα

Y.Γ το gravity θελει κανα μηνα μελετη να δεις αυτα που εχει μεσα

δες και αυτο για οδηγιες

http://forums.androidcentral.com/ambassador-guides-tips-how-tos/346817-guide-getting-started-xposed-framework.html

 

ok, τώρα ανοίγει το gravity box αλλά οι αλλαγές που κάνω στις διάφορες ρυθμίσεις δεν αλλάζουν κάτι :confused:

είμαι με τη στοκ rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...