Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τιν έχει πέραση κάποιος αυτή τι Ρομ ας μας δώσει καποιες πληροφορίες αν δουλεύουν όλα σωστα.τα υπέρ και τα κατα που μπορεί να εχει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια !!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΛΤΕ ΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ο,τι καλυτερο υπαρχει ως τωρα. και παλι μπραβο στον openminded. μην ξενιομαστε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω θα αρέσει στα παιδιά που κυνηγάν το antutu :) από την αρχική aosp1 που είχε στο πρώτο ποστ από τον openmind.

 

Παιδιά όποιοι είχαν δοκιμάσει την AOSP2.1 και τους άρεσε υπάρχει πλέον η τελική της μορφή που λειτουργεί το μεγάφωνο/HDR λειτουργούν τα πάντα στις ρυθμίσεις του. Το λειτούργησα μισή ωρίτσα και μου άρεσε η συμπεριφορά του. Ποιο ελαφρύ πεθαίνεις. Δεν το δούλεψα πολύ λόγο περασμένης ώρας. Έχει σχεδόν ίδια εμφάνιση με την AOSP1 για όσους δεν την έχουν δοκιμάσει.

Το κατεβάζεται από εδώ https://yadi.sk/d/rzQGZ4bhb3SXV

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνομαι για το συγκεκριμενο κινητο καιρο τωρα.Εχω καποιοες ερωτησεις:

Τα capacitive buttons ειναι φωτιζομενα?

Η καμερα απο φωτογραφιες πως τα παει?

και τελος,εχετε θεμα μ ετην Ram που ειναι 1gb ή δεν εχει κανενα κολλημα και εχει αερα που λεμε το συστημα?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Στην V2.0 final δε δουλεύει ο flash player (για κάποιους ασήμαντο), δεν έχει file manager, ευτυχώς έχει τον root expoler για να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή άμεσα, αλλιώς μπαίνεις στο store και κατεβάζεις κάποιον, εμένα με τις ίδιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σε όλες τις rom και με τα ίδια modules του Xposed, το antutu μου έβγαλε 29551 (λίγο λιγότερο από την CM)......αλλά μου παρουσίασε κάποια soft reboots μόλις έβαζα τα pin codes των καρτών sim.........καλά είναι όμως να δοκιμάζετε μόνοι σας τις εκάστοτε roms και να έχετε δική σας άποψη και κρίση ;)
Link to comment
Share on other sites

Στην V2.0 final δε δουλεύει ο flash player (για κάποιους ασήμαντο), δεν έχει file manager, ευτυχώς έχει τον root expoler για να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή άμεσα, αλλιώς μπαίνεις στο store και κατεβάζεις κάποιον, εμένα με τις ίδιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σε όλες τις rom και με τα ίδια modules του Xposed, το antutu μου έβγαλε 29551 (λίγο λιγότερο από την CM)......αλλά μου παρουσίασε κάποια soft reboots μόλις έβαζα τα pin codes των καρτών sim.........καλά είναι όμως να δοκιμάζετε μόνοι σας τις εκάστοτε roms και να έχετε δική σας άποψη και κρίση ;)

 

Οπότε εσύ προτείνεις / προτιμάς CM-AOSP 2.3.3b ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε προτείνω τίποτα......λέω τι βλέπω στις rom που δοκιμάζω και αναφέρω όσες είναι άξιες αναφοράς για μένα ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε προτείνω τίποτα......λέω τι βλέπω στις rom που δοκιμάζω και αναφέρω όσες είναι άξιες αναφοράς για μένα ;)

 

Οκ, γι'αυτο το γράφω "προτιμας" για να μην υπάρχει θέμα παρεξήγησης... tnx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνομαι για το συγκεκριμενο κινητο καιρο τωρα.Εχω καποιοες ερωτησεις:

Τα capacitive buttons ειναι φωτιζομενα?

Η καμερα απο φωτογραφιες πως τα παει?

και τελος,εχετε θεμα μ ετην Ram που ειναι 1gb ή δεν εχει κανενα κολλημα και εχει αερα που λεμε το συστημα?

 

Kαλησπέρα.

  • Ναι είναι φωτιζόμενα
  • Προσωπικά θα έλεγα ότι οι φωτογραφίες είναι απλά ικανοποιητικές, τίποτα παραπάνω. Επίσης υπάρχει διαφορά μεταξύ μέρας και νύχτας. Ημέρα είναι καλύτερες.
  • Οκ καλύτερα προφανώς θα ήταν να έχει 2gb ram, αλλά και με το 1 τρέχει άψογα. Κόλληματα και τέτοια δεν έχω παρατήσει και το έχω φορτωμένο με πάρα πολλές εφαρμογές και την μαμίσια rom.

Γενικά για τα χρήματά του είναι εξαιρετικό value for money... Από εκεί και πέρα αν δεν έχεις ιδιαίτερο θέμα με το μεγέθος (προσωπικά ήθελα at least 5.5, οπότε ήταν μονόδρομος), μπορείς να δεις το επίσης εξαιρετικό (σύμφωνα με σχόλια κλπ) Coolpad F1 που παίζει στα ίδια χρήματα πάνω κάτω.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι οδηγίες που γράφουν στο 4PDA για τον proximity......δοκίμασε

Mobile phone in a horizontal position on the table

Dialer interface, type: * # 9527 * #

Choose: "APP"

Select: "ProCalibrate"

Select: "Start"

When you see the

Pro Calibrate_X

X = 213 (3 rooms like this)

th Pro Calibrate_Y

Y = 123 (3 rooms like this)

Select "Pass

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι οδηγίες που γράφουν στο 4PDA για τον proximity......δοκίμασε

 

δε μου λειτουργει ο κωδικος. ουτε με gravity καταφερα κατι. fail γραφει στο clear

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δοκιμασει ολες τις rom , και σε καμια δεν δουλευει ο proximity ας ελπισουμε οτι οι καλιτεχνες του foroum θα κανουν τα κολπα τους και θα δουμε φως.

Εχει δοκιμασει κανεις την https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/xiaomi-miui-hellas-4.2.2_Coolpad7320_Hellas-GTV-3.21.0-4.7.25.zip ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα κάτι στην CM-AOSP 2.3.3b είναι η κάμερα. Οταν βγάζει μια φωτό και κάνεις ζουμ βλέπεις σαν να πρασινίζει κάπως. Στις selfie με την μπροστινή κάμερα όποια εφαρμογή και αν χρησιμοποιήσεις σε δείχνει πράσινο. Όπως και στις AOSP σου σβήνει εφαρμογές αν τις βάλεις στην κάρτα μνήμης. Antutu score μετά από την εγκατάσταση 65 εφαρμογών και των ρυθμίσεων που έκανα πάλι περνάει τις 31.000.

 

@openmind κανένα fix για την κάμερα παίζει;

 

Αν διορθωθεί το bug τις κάμερας ίσως είναι μια από τις καλύτερες. Τώρα αν είναι σταθερή χωρίς restart/bootloop θα δείξει σε λίγες μέρες.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ αυτό με την κάμερα
Samsung i900 Omnia, LG KM900 Arena, Sony Ericsson Satio, Sony Ericsson Xperia X10, Sony Ericsson Xperia PLAY, Sony Ericsson Xperia mini, Sony Ericsson Xperia Arc S, Alcatel OT-997D, Alcatel Idol X, LG G2, LG G3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δοκιμασει ολες τις rom , και σε καμια δεν δουλευει ο proximity ας ελπισουμε οτι οι καλιτεχνες του foroum θα κανουν τα κολπα τους και θα δουμε φως.

Εχει δοκιμασει κανεις την https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/xiaomi-miui-hellas-4.2.2_Coolpad7320_Hellas-GTV-3.21.0-4.7.25.zip ?

 

Ασχολούνται στην xiaomi με το coolpad ?

Link to comment
Share on other sites

Ανεπίσημες ported roms είναι της MIUI από διάφορους devs

Όσο για τη κάμερα στην CM, όντως πρασινίζει στις selfies, δε το είχα προσέξει γιατί δεν δοκίμασα τη μπροστινή κάμερα, παρά τράβηξα 2-3 φώτο να δω και το HDR και δεν έχω δει κάποιο patch, θα έχω το νου όμως......κρίμα γιατί ήταν ότι καλύτερο μέχρι τώρα......θα δοκιμάσω να δω τη port έχει κάνει η Ελληνική ομάδα της MIUI, μιας και τη συγκεκριμένη έκδοση την είχα δοκιμάσει στην κινέζικη εκδοχή της μόλις είχε βγει τον Ιούλιο......αλλιώς πίσω στην V1.0

 

δε μου λειτουργει ο κωδικος. ουτε με gravity καταφερα κατι. fail γραφει στο clear

Δοκίμασε το δύσκολο οδηγό μιας και είσαι κάπως έμπειρος ....post #215

Link to comment
Share on other sites

Πανικός στις rom.

Και στα άλλα κινητά έτσι γίνεται; Δεν είχα πριν smartphone και μου φαίνεται τώρα περίεργο που υπάρουν τόσες πολλές επιλογές και τόση πολύ κινητικότητα γύρω από το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γενικα το τηλεφωνο διαβαζω οτι δν εχει προβληματα,παρα μονο αν το πειραξεις με ρομ μεχρι να γινουν και αυτες srabke σωστα?τωρα αν το παρω με την μαμα ρομ και απλα το ρουταρω για να απεγκαταστησω οτι σαβουρα δν θελω μια χαρα δν θα ειναι?χρειαζομαι 5.5 οθονη οποτε αυτο ειναι μονοδρομος
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...