Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω πέρασα την AOSP 1 που προταθηκε από τον openmind, κι έκανα όλα τα wipe, μπαίνω κι όλα καλά.

Αφου έπαιξα λίγο, - όντως δουλευαν όλα με μια πρώτη ματιά - κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων -με τικαρισμένα τα δυο φορματ για τον αποθηκευτικό χώρο- για να αρχισω να το στήνω από την αρχή.

Από τότε κολλάει στο logo Coolpad 7320 (loop, ανάβει-σβήνει) Δεν μπαίνει στο recovery, με power + vol+ κολλάει στο ίδιο loop.

Καμία ιδέα; Πρεπει να το ψαξω από το pc me sp flash tools - δεν "το έχω" αλλά θα το καταφερω φαντάζομαι - ή κάτι άλλο;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δε μπαίνει σε recovery με οποιοδήποτε συνδυασμό πλήκτρων, τότες πας για SP Flash Tool και να φλασάρεις την official rom που αναφέρω μερικά πόστ πιο πίσω
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπαίνει σε recovery με οποιοδήποτε συνδυασμό πλήκτρων, τότες πας για SP Flash Tool και να φλασάρεις την official rom που αναφέρω μερικά πόστ πιο πίσω

Χμμ καλά το φαντάστηκα. Ηδη αρχισα μελετη τον οδηγο επιβίωσης για flashing του Σταύρου. Ευχαριστώ κι επανέρχομαι

edit

κατεβαίνει αργά η rom. στο μεταξύ, στην περίπτωσή μου επιλέγω λες Download only ή Firmware Upgrade (για bricked)

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει πρόβλημα και στην AOSP 2.1. Μου έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα, βγάζω την μπαταρία για να σταματήσω τα ατελείωτα restarts χωρίς να γίνει κάτι.

 

Το παράτησα από τα νεύρα καθώς δεν είχα pc για να το κάνω και μετά από 15 λεπτά σταμάτησαν τα restart και μπήκε κανονικά. Όμως έλειπαν άπειρα αρχεία (είχα 750ram ελεύθερη) και απλά την ξαναπέρασα την AOSP2.1 από Mobile Uncle Tools με την διαδικασία που έχει στο πρώτο ποστ.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει πρόβλημα και στην AOSP 2.1. Μου έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα, βγάζω την μπαταρία για να σταματήσω τα ατελείωτα restarts χωρίς να γίνει κάτι.

 

Το παράτησα από τα νεύρα καθώς δεν είχα pc για να το κάνω και μετά από 15 λεπτά σταμάτησαν τα restart και μπήκε κανονικά. Όμως έλειπαν άπειρα αρχεία (είχα 750ram ελεύθερη) και απλά την ξαναπέρασα την AOSP2.1 από Mobile Uncle Tools με την διαδικασία που έχει στο πρώτο ποστ.

κι εμενα η μπαταρία που βγαζω δεν κανει τιποτα, δεν το αφησα και τοσο να παιδευεται..

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα η μπαταρία που βγαζω δεν κανει τιποτα, δεν το αφησα και τοσο να παιδευεται..

 

Ελπίζω να το κάνεις σύντομα :)

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλε με ένα backup απο την aosp2.1 την εφαρμογή της διαχείρισης αρχείων; Πίστευα ότι είναι κάτι βασικό και θα την έχει η aosp 1 και δεν πήρα back up. To backup το έκανα με Titanium Backup.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το κάνεις σύντομα :)

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλε με ένα backup απο την aosp2.1 την εφαρμογή της διαχείρισης αρχείων; Πίστευα ότι είναι κάτι βασικό και θα την έχει η aosp 1 και δεν πήρα back up. To backup το έκανα με Titanium Backup.

 

 

File Manager εννοείς; Γιατί δεν κατεβάζεις το Astro File Manager; Ή γιατί δεν μπαίνεις μέσω Root Explorer; ;)

Link to comment
Share on other sites

File Manager εννοείς; Γιατί δεν κατεβάζεις το Astro File Manager; Ή γιατί δεν μπαίνεις μέσω Root Explorer; ;)

 

Μωρε για να μπω μπαίνω απλά εχω συνηθησει τον File manager. Αν το έχεις στην άκρη πουθενα κανε τον κοπο :D

 

Ολόκληρη rom πως παίρνω backup?

 

Edit: Ειμαι κομπλέ τα βρήκα στο ιντερνετ ότι χρειαζόμουν! :D (Δεν μπορώ να βρώ το Titanium BackUp Pro καποιος ας κάνει το ψυχικο ευχαριστω!!)

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ok επανήλθε, άντε πάλι από την αρχή ρουτ κλπ..

Γιατι όμως;.. και οι δύο ΡΟΜ AOSP απ'οτι φαινεται το ίδιο..

3 wipes λοιπόν (recovery) αντί για επαναφορά ρυθμίσεων προς το παρόν

openmind, φίλε σ ευχαριστώ για την υποστήριξη, τουλάχιστον έμαθα και κατι απο SPF tools!..

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Ενω πέρασα την AOSP 1 που προταθηκε από τον openmind, κι έκανα όλα τα wipe, μπαίνω κι όλα καλά.

Αφου έπαιξα λίγο, - όντως δουλευαν όλα με μια πρώτη ματιά - κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων -με τικαρισμένα τα δυο φορματ για τον αποθηκευτικό χώρο- για να αρχισω να το στήνω από την αρχή.

Από τότε κολλάει στο logo Coolpad 7320 (loop, ανάβει-σβήνει) Δεν μπαίνει στο recovery, με power + vol+ κολλάει στο ίδιο loop.

Καμία ιδέα; Πρεπει να το ψαξω από το pc me sp flash tools - δεν "το έχω" αλλά θα το καταφερω φαντάζομαι - ή κάτι άλλο;

ευχαριστώ

Από ότι ξέρω, όταν έχεις custom Rom δεν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά μόνο τα wipes από recovery.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν εσένα σου αρέσει και δεν έχεις πρόβλημα να μη δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση και το HDR με καμιά εφαρμογή, τότε κάθεσε εκεί που είσαι......τα παιδιά αντιμετωπίζουν κάποια θέματα που θέλουν λύση και τους πρότεινα κάτι που έχει δοκιμαστεί

 

Σεβομαι τις γνωσεις σου και εκτιμω την προσφορα σου φιλε μου!

Παντως θα συμφωνησεις και συ οτι οταν κατι δουλευει καλα, τοτε γιατι να το σκαλισουμε οταν μαλιστα δεν ξερουμε και πολλα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σεβομαι τις γνωσεις σου και εκτιμω την προσφορα σου φιλε μου!

Παντως θα συμφωνησεις και συ οτι οταν κατι δουλευει καλα, τοτε γιατι να το σκαλισουμε οταν μαλιστα δεν ξερουμε και πολλα?

 

Φίλε μου δεν ξέρω με την rom ήρθε το δικό σου, αλλά με αυτή που είχα εγώ πήγαινες στις ρυθμίσεις για να αλλάξεις ήχο κλήσης και σε πετούσε. Εβλεπες video σε πετουσε. Τα μισά πράγματα τα οποία είχε δεν δούλευαν. Οπότε είτε ξέρει είτε δεν ξέρει πολλά κάποιος κρίμα δεν είναι να "πετάξει" ένα καινούριο κινητό;

 

Παιδιά το κινητό δουλεύει στο 100% πλεόν. (υπάρχουν κάποια πραγματάκια που δεν λειτουργούν με την aosp1 πχ.φωνητικές εντολές αλλά από την στιγμή που δεν τα χρησιμοποιώ ούτε με νοιάζει). Υπάρχει κάποιο Driver για να αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό για κανονική (μαζική) μεταφορά αρχείων;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο Driver για να αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό για κανονική (μαζική) μεταφορά αρχείων;

 

Έχεις ενεργοποιήσει στη συσκευή σου το usb debugging που υπάρχει στο developers options;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει στη συσκευή σου το usb debugging που υπάρχει στο developers options;

 

Ναι κανονικά, απλά κάποια απλή μεταφορά (κάτω του 1gb) μπορώ να κάνω μονο όταν βρίσκεται σε επιλογή MTP (Συσκευή πολυμέσων). Δεν μπορώ να δω δλδ το κινητό σαν εξωτερική συσκευή αποθήκευσης.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω με την rom ήρθε το δικό σου, αλλά με αυτή που είχα εγώ πήγαινες στις ρυθμίσεις για να αλλάξεις ήχο κλήσης και σε πετούσε. Εβλεπες video σε πετουσε. Τα μισά πράγματα τα οποία είχε δεν δούλευαν. Οπότε είτε ξέρει είτε δεν ξέρει πολλά κάποιος κρίμα δεν είναι να "πετάξει" ένα καινούριο κινητό;

 

Παιδιά το κινητό δουλεύει στο 100% πλεόν. (υπάρχουν κάποια πραγματάκια που δεν λειτουργούν με την aosp1 πχ.φωνητικές εντολές αλλά από την στιγμή που δεν τα χρησιμοποιώ ούτε με νοιάζει). Υπάρχει κάποιο Driver για να αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό για κανονική (μαζική) μεταφορά αρχείων;

 

Οπότε δεν ανηκεις στην κατηγορια που αναφερθηκα.

Την aosp1 εβαλες?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις με την AOSP V1.0. Κανένα κόλλημα μέχρι ώρας και γενικά όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Από την κάμερα απογοήτευση πλήρης ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις με την AOSP V1.0. Κανένα κόλλημα μέχρι ώρας και γενικά όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Από την κάμερα απογοήτευση πλήρης ακόμα.

 

Κανε μου εαν μπορεις μια χαρη...

Σβησε το και βαλτο στη φορτηση...

Σου δειχνει σωστο animation?

Ή στο δειχνει "χαλασμενο" και αναβοσβηνει συνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν ανηκεις στην κατηγορια που αναφερθηκα.

Την aosp1 εβαλες?

 

Είχα την aosp2.1 και ναι έβαλα την 1 για να λύσω τα προβλήματα που είχα.

 

Όσον αφορά την φωτογραφική, με καμία εφαρμογή δεν λειτουργεί η πολλαπλή λήψη.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Κανε μου εαν μπορεις μια χαρη...

Σβησε το και βαλτο στη φορτηση...

Σου δειχνει σωστο animation?

Ή στο δειχνει "χαλασμενο" και αναβοσβηνει συνεχεια?

 

Ίσως το βράδυ που θα ξεφορτίσει αλλά για ποιο λόγο να το φορτίσω κλειστό;

 

Βάλε τη Lenovo Super Camera και καθάρισες

 

Καθάρισα από την πλευρά φωτογραφία. Όταν το γυρνάς στο Video όπως αναφέρθηκε πιο πίσω Crashαρει.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το βράδυ που θα ξεφορτίσει αλλά για ποιο λόγο να το φορτίσω κλειστό;

 

Σε αυτο που ειχα παραλαβει (και πριν το δωσω) του ειχα περασει την aosp 1.0 και ειχε αυτο το θεμα...

Μπορει πχ να "μεινεις" απο μπαταρια και να σου σβησει...

Σβηστο δεν θα αναγκαστεις να το φορτισεις?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το βράδυ που θα ξεφορτίσει αλλά για ποιο λόγο να το φορτίσω κλειστό;

 

 

 

Καθάρισα από την πλευρά φωτογραφία. Όταν το γυρνάς στο Video όπως αναφέρθηκε πιο πίσω Crashαρει.

Εμένα φίλε δε κρασάρει στο βίντεο και τραβάει 3 φωτογραφίες στο HDR

Η έκδοση που έχω είναι η SNAPit Camera v3.5.6.0085

Σε αυτο που ειχα παραλαβει (και πριν το δωσω) του ειχα περασει την aosp 1.0 και ειχε αυτο το θεμα...

Μπορει πχ να "μεινεις" απο μπαταρια και να σου σβησει...

Σβηστο δεν θα αναγκαστεις να το φορτισεις?

Μια χαρά είναι το animation όταν φορτώνει με κλειστό το τηλέφωνο........είπαμε αυτή η AOSP V1.0 είναι διαφορετική από του Ισπανού ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το animation όταν φορτώνει με κλειστό το τηλέφωνο........είπαμε αυτή η AOSP V1.0 είναι διαφορετική από του Ισπανού ;)

 

Ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση...

Αρα αν το παιδι που το πηρε καποια στιγμη μου παραπονεθει τοτε θα του πω να κρατησει τα backup του και θα του περασω αυτην την aosp....

Που ειπαμε οτι βρισκεται το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

post #583 είναι η AOSP V1.0 και post #520 η official multilanguage 0.35 (είναι αυτή που φοράει το τηλέφωνο όταν έρχεται)..........καλά θα είναι να μπουν αυτά τα 2 λίνκ στο πρώτο πόστ για να μη ψαχνόμαστε συνέχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

post #583 είναι η AOSP V1.0 και post #520 η official multilanguage 0.35 (είναι αυτή που φοράει το τηλέφωνο όταν έρχεται)..........καλά θα είναι να μπουν αυτά τα 2 λίνκ στο πρώτο πόστ για να μη ψαχνόμαστε συνέχεια ;)

 

Ένα PM σε κάποιον Mod πιστεύω θα ήταν ότι πρέπει ;)

 

Τελικά η κάμερα έφτιαξε. Κατέβασα την τελευταία έκδοση(v3.6.7.0159.140707) της Lenovo από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...