Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
post #583 είναι η AOSP V1.0 και post #520 η official multilanguage 0.35 (είναι αυτή που φοράει το τηλέφωνο όταν έρχεται)..........καλά θα είναι να μπουν αυτά τα 2 λίνκ στο πρώτο πόστ για να μη ψαχνόμαστε συνέχεια ;)

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.ειμαι απο χτες κατοχος ενος coolpad 7320.ειναι με την στοκ ρομ μεχρι στιγμης ολα δουλευουν μια χαρα.Αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι πως απενεργοποιειται ο ηχος οταν ανοιγει η κλεινει το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις.......αν είσαι root, μπορείς να το διαγράψεις από το φάκελο system/media και θα είναι κάποιο αρχείο με κατάληξη .mp3/mp4
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όπως όλα τα επιτυχημενα μοντέλα τα αυξάνουν οταν δουν οτι πουλάνε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με έχει "συγκλονίσει" η αυτονομία που βγάζει με κλειστά δεδομένα σε 2G και περιστασιακή χρήση δεδομένων με 3G.

 

Έχει 20 ώρες από την τελευταία φόρτιση που του έκανα. Συνολική διάρκεια κλήσεων 81 λεπτά(σε μεγάφωνο), λειτουργία οθόνης 65 λεπτά, χρήση 3G/δεδομένων 15 λεπτά. Να σημειωθεί ότι η περιοχή που βρίσκομαι τώρα έχει πολύ κακό σήμα και δεν υπήρχε κάλυψη σήματος για 108 λεπτά. Λειτουργίες όπως φωτογραφίες, αναπαραγωγή μουσικής και λοιπές εφαρμογές δεν αναφέρονται καθώς δεν έχω κάποιο πρόγραμμα για να μου δώσει συγκεκριμένα δεδομένα για αυτά.

Η μπαταρία πήγε από το 100% σε 76%. Θεωρητικά με τέτοια χρήση κρατά 3+ μέρες. :shifty: Θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά... λέω να φάω την υπόλοιπη μπαταρία :p

 

Με χρήση δεδομένων σε 3G δίκτυο με το ζόρι μου κρατά μια ολόκληρη μέρα ( ίσως φταίει η έντονη χρήση ίντερνετ ).

Υπάρχει καμιά εφαρμογή να βλέπω που "ξοδεύω" μπαταρία και για πόση ώρα;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια καταφέρνει και το sola και το idol X , το θέμα είναι να μπορεί να μπαταρία του να κρατά 6-7 ώρες οθόνης, ή κανα 2 μέρες με 3g ανοιχτό συνέχεια ....
Link to comment
Share on other sites

τα ίδια καταφέρνει και το sola και το idol X , το θέμα είναι να μπορεί να μπαταρία του να κρατά 6-7 ώρες οθόνης, ή κανα 2 μέρες με 3g ανοιχτό συνέχεια ....

 

Δεν νομίζω κανένα κινητό με 2.500mΑ να βγάζει 2 μέρες στο ίντερνετ. Ίσως το έθεσα λανθασμένα καθώς εγώ χρησιμοποιώ το 3G μονο όταν χρειάζομαι ίντερνετ οπότε μια μέρα ολόκληρη που είπα εννοούσα με πλήρη χρήση ίντερνετ.

 

Αν είχε το 3G τη ίδια κάλυψη σήματος όπως το 2G δεν θα καταλαβαίναμε σχεδόν καμία διαφορά θεωρητικά στην αυτονομία. Η εναλλαγή μεταξύ των δικτύων και η συνεχής αναζήτηση σήματος "ρουφά" την μπαταρία.

 

Απλά μου άρεσε που άμα χρειαστεί αυτονομία υπάρχει και με το παραπάνω. Κάτι που το S4 και το GRAND 2 DUOS που είχα δεν έφταναν ούτε στο δαχτυλάκι. Ίσως λόγο τον άπειρων εφαρμογών που έτρεχαν στο παρασκήνιο.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλά την μπαταρία εγώ την ερωτεύτηκα. Αν θέλετε τρελή αυτονομία πάρτε ένα Samsung με 18€ που κρατάει η μπαταρία μια εβδομάδα.

 

Εγώ προσωπικά με την χρήση που έκανα στο V956 κράταγε με το ζόρι 12 ώρες. Πλέον βγάζω 2 μέρες χαλαρά. Εξ'άλλου, οι φορτιστές για να φορτίζεις το κινητό βγήκαν.

Link to comment
Share on other sites

notification led εχει?

τα capacitive ειναι φωτιζομενα?

 

Ναι και στα 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά την μπαταρία εγώ την ερωτεύτηκα. Αν θέλετε τρελή αυτονομία πάρτε ένα Samsung με 18€ που κρατάει η μπαταρία μια εβδομάδα.

 

 

χαχαχα σωστος! Εχω παντα ενα καβατζα για δυσκολες καταστασεις!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με έχει "συγκλονίσει" η αυτονομία που βγάζει με κλειστά δεδομένα σε 2G και περιστασιακή χρήση δεδομένων με 3G.

 

Έχει 20 ώρες από την τελευταία φόρτιση που του έκανα. Συνολική διάρκεια κλήσεων 81 λεπτά(σε μεγάφωνο), λειτουργία οθόνης 65 λεπτά, χρήση 3G/δεδομένων 15 λεπτά. Να σημειωθεί ότι η περιοχή που βρίσκομαι τώρα έχει πολύ κακό σήμα και δεν υπήρχε κάλυψη σήματος για 108 λεπτά. Λειτουργίες όπως φωτογραφίες, αναπαραγωγή μουσικής και λοιπές εφαρμογές δεν αναφέρονται καθώς δεν έχω κάποιο πρόγραμμα για να μου δώσει συγκεκριμένα δεδομένα για αυτά.

Η μπαταρία πήγε από το 100% σε 76%. Θεωρητικά με τέτοια χρήση κρατά 3+ μέρες. :shifty: Θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά... λέω να φάω την υπόλοιπη μπαταρία :p

 

Με χρήση δεδομένων σε 3G δίκτυο με το ζόρι μου κρατά μια ολόκληρη μέρα ( ίσως φταίει η έντονη χρήση ίντερνετ ).

Υπάρχει καμιά εφαρμογή να βλέπω που "ξοδεύω" μπαταρία και για πόση ώρα;

 

ποια ρομ φορας φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση Νο2.Δουλευω το handcent sms,οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει απο πανω απο το πληκτρολογιο την λεξη ολοκληρωμενη.δεν ξερω αν το περιγραφω καλα.ξερει κανεις πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση Νο2.Δουλευω το handcent sms,οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει απο πανω απο το πληκτρολογιο την λεξη ολοκληρωμενη.δεν ξερω αν το περιγραφω καλα.ξερει κανεις πως γινεται?

Αυτο εννοεις;

 

[ATTACH]48886[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια,τι γινεται μ αυτο το κινητο.Η τιμη του εφτασε το F1.Στα 160+/- το 7320,στα 162 το F1.Μεσα σε 20 μερες εχει ανεβει κοντα 30$.Λες και παιζουμε χρηματιστηριο.Αμαν αυτη η Coolpad.Κοτζαμ κολοσσος ποσες συσκευες εφτιαξε για πρωτη παρτισα?100?Jiayu ειναι?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Aromeo αυτο ακριβως εννοω

 

Θέμα πληκτρολογίου είναι. Εγώ έχω το Touchpal και δεν το αλλάζω με τίποτα, απόλυτα ευχαριστημένος!

 

Δοκίμασε το, δωρεάν είναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα ρε παιδια,τι γινεται μ αυτο το κινητο.Η τιμη του εφτασε το F1.Στα 160+/- το 7320,στα 162 το F1.Μεσα σε 20 μερες εχει ανεβει κοντα 30$.Λες και παιζουμε χρηματιστηριο.Αμαν αυτη η Coolpad.Κοτζαμ κολοσσος ποσες συσκευες εφτιαξε για πρωτη παρτισα?100?Jiayu ειναι?

 

Αν θυμάμαι καλά, η κανονική του τιμή αυτή είναι απλά το είχαν ρίξει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κ απο εμενα.Εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες. Σημερα το απογευμα το φορτιζα κλειστο,μολις τελειωσε η φορτιση κ πηγα να το ανοιξω το κινητο κολλαει μετα το σημα της Coolpad κ δεν ανοιγει. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα; Υπαρχει λυση χωρις να χρειαστει να το επιστρεψω; Το εχω αγορασει απο το to2c root αν και δεν κατεχω πολλα μιας κ ειναι το πρωτο μου smartphone! Eυχαριστω εκ των πτοτερων!
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω σήμερα το κινητό για το ανιψιό μου είναι ανάγκη να αλλάξω rom ή παίζει και με τη μαμίσια?

Χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση ή του το δίνω άμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω σήμερα το κινητό για το ανιψιό μου είναι ανάγκη να αλλάξω rom ή παίζει και με τη μαμίσια?

Χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση ή του το δίνω άμεσα?

 

Το μόνο που δεν παίζει με τη μαμίσια είναι τα sms από πενταψήφια νούμερα.

Ψάξε στο thread εδώ και θα βρεις τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κ απο εμενα.Εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες. Σημερα το απογευμα το φορτιζα κλειστο,μολις τελειωσε η φορτιση κ πηγα να το ανοιξω το κινητο κολλαει μετα το σημα της Coolpad κ δεν ανοιγει. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα; Υπαρχει λυση χωρις να χρειαστει να το επιστρεψω; Το εχω αγορασει απο το to2c root αν και δεν κατεχω πολλα μιας κ ειναι το πρωτο μου smartphone! Eυχαριστω εκ των πτοτερων!

Καλησπερα. Δε μπορω να καταλαβω σε ποιο σημειο κολλαει ακριβως. Εγω παντως χθες εκανα install το apus launcher και μετα δεν ανοιγε. Ξεκινουσε και εμενε εκει που γραφει coolpad. Με τα πολλα καταφερα να bootαρω σε safe mode κατα τυχη, αλλα κανονικο boot οχι. Εν τελει η λυση ηταν απλα να αφαιρεσω τη μπαταρια κανα δυο λεπτα και να περιμενω λιγο παραπανω στο boot απ οτι συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κ απο εμενα.Εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες. Σημερα το απογευμα το φορτιζα κλειστο,μολις τελειωσε η φορτιση κ πηγα να το ανοιξω το κινητο κολλαει μετα το σημα της Coolpad κ δεν ανοιγει. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα; Υπαρχει λυση χωρις να χρειαστει να το επιστρεψω; Το εχω αγορασει απο το to2c root αν και δεν κατεχω πολλα μιας κ ειναι το πρωτο μου smartphone! Eυχαριστω εκ των πτοτερων!

 

Απενεργοποίησε την "Γρήγορη Εκκίνηση" από τις ρυθμίσεις αν ανοίξει!

 

Βγάλε την μπαταρία για λίγο και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...