Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς η κάμερα θα απομακρύνει και φέτος αρκετούς από την αγορά του Μ8.

Δεν ξέρω τους λόγους αυτής της εμμονης στην ultra pixel από την στιγμή που δεν είχε την αποδοχή του κοινού πέρυσι.

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα δεν υπάρχει άλλη συσκευή σαν το Μ8. Πλέον συμπληρωθηκαν οι παρουσιάσεις όλων των Android ναυαρχίδων του 2014. Καμία δεν έχει την τελειότητα του One.

Παραμένει το πιο γρήγορο, πιο ποιοτικό και πιο σοβαρό σε εμφανιση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ ότι κατάλαβα γι αυτό βάζουν στο m8 ace 13αρα να δουν αν θα τραβήξει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα γι αυτό βάζουν στο m8 ace 13αρα να δουν αν θα τραβήξει..

 

Αν είναι σοβαρή 13 άρα και συνοδεύεται από σωστό software, το ACE θα αποτελέσει πιο ισχυρό ανταγωνιστή των πλαστικών S5 & G3 εφόσον διαθέτει τα ίδια specs με το M8 και έλθει στα skroutz με τιμή κάτω των 500 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σοβαρή 13 άρα και συνοδεύεται από σωστό software, το ACE θα αποτελέσει πιο ισχυρό ανταγωνιστή των πλαστικών S5 & G3 εφόσον διαθέτει τα ίδια specs με το M8 και έλθει στα skroutz με τιμή κάτω των 500 ευρώ.

Εχω την εντύπωση ότι με την τριτη συσκευή κατα σειρα επιτυγχάνεται το μέγιστο απο άποψη πληρότητας συσκευής και το πλεον "ιδανικό" σαν συνολική πρόταση σε μια σειρα που ξεκινά ενας κατασκευαστής.

Αυτο βλέπω με τη σειρα z της Sony το ίδιο και σε tablet χαρακτηριστικό παράδειγμα surface pro και μάλλον το ίδιο θα συμβεί με την htc και το m9 του χρόνου.

 

Ίσως ειναι και αυτο που λέμε τεχνολογία με δόσεις η και απο την άλλη δεν ειναι και τόσο εύκολο να συνδυάστουν ολα τα super στοιχεία κατω απο μια συσκευή.

 

Οσο να ναι θέλει προσπάθεια και επιμονή αρκεί να μην ξεφύγει απο το αρχικό πλάνο όπως κάνει η lg που σαμσουγκιζει πλεον σε πολυ μεγάλο βαθμό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι, Samsungίζει η LG, αλλά κακά τα ψέμματα, τα 2 τελευταία χρόνια τα καταφέρνει καλύτερα από την έτερη κορεάτισσα. Προς το παρόν στο μόνο που υπερέχει η Samsung είναι στο πακέτο της camera. Αν η υλοποίηση (hardware/software) της LG είναι άρτια, τότε θα έχουμε άλλη μια ανατροπή.

 

Εγώ που ούτως ή άλλως προσανατολίζομαι σε GPE συσκευή, πλέον μετά το Μ8 έχω βάλει στο μάτι το G3. Απλά πρέπει κάπου να υπάρξει ένα τέλος με την αύξηση των διαστάσεων. Ευελπιστώ ότι θα υπάρξει πάλι περίοδος στροφής σε πιο compact υλοποιήσεις, ανάλογη με αυτές που ξεκίνησαν με το 8210 και το RAZR.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για φέτος οι σωστές επιλογές ειναι:

Κορυφαία κατηγορία Μ8

Μεσαια Νexus 5

Φτηνα Moto G & E

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Για την ακρίβεια σε παλαιότερο post είχα γράψει ότι ισχύει Μοto G GPE < Nexus 5 < M8 GPE.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η κάμερα θα απομακρύνει και φέτος αρκετούς από την αγορά του Μ8.

Δεν ξέρω τους λόγους αυτής της εμμονης στην ultra pixel από την στιγμή που δεν είχε την αποδοχή του κοινού πέρυσι.

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα δεν υπάρχει άλλη συσκευή σαν το Μ8. Πλέον συμπληρωθηκαν οι παρουσιάσεις όλων των Android ναυαρχίδων του 2014. Καμία δεν έχει την τελειότητα του One.

Παραμένει το πιο γρήγορο, πιο ποιοτικό και πιο σοβαρό σε εμφανιση.

 

παρα πολυ σωστος.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσου το εχουν.του αδερφου μου η συσκευη unbranded πηγαινει απο το 100 στο 99 σχεδον αμεσσως.το φορτιζει σβηστο και παραμενει στο φορτιστη μεχρι το πρωι που θα το ανοιξει για 1η φορα.μετα απο 99 σε 98 97 κλπ παει κανονικοτητα κανει κατι λαθος?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το κάνει αυτό. Μένει στο 100% για αρκετή ώρα (ανάλογα βέβαια με την χρήση).
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσου το εχουν.του αδερφου μου η συσκευη unbranded πηγαινει απο το 100 στο 99 σχεδον αμεσσως.το φορτιζει σβηστο και παραμενει στο φορτιστη μεχρι το πρωι που θα το ανοιξει για 1η φορα.μετα απο 99 σε 98 97 κλπ παει κανονικοτητα κανει κατι λαθος?

Σε εμενα κάποιες φορές το κάνει έτσι και κάποιες άλλες φορές μετά απο κάποιο διάστημα ανάλογος αν το έχεις σε αναμονή η κανεις χρηση και τι χρηση βέβαια.

Το μοναδικό κινητο που διατηρούνταν στο 100% ακόμα και με χρηση πχ 20λεπτο 3G σερφάρισμα μονο το g2.

Σε κανένα αλλο κινητο απ όσα εχω δοκιμάσει.

 

Δεν ειναι δηλαδή κατι το αρνητικό για να ανησυχείς κατα τη γνώμη μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα κάποιες φορές το κάνει έτσι και κάποιες άλλες φορές μετά απο κάποιο διάστημα ανάλογος αν το έχεις σε αναμονή η κανεις χρηση και τι χρηση βέβαια.

Το μοναδικό κινητο που διατηρούνταν στο 100% ακόμα και με χρηση πχ 20λεπτο 3G σερφάρισμα μονο το g2.

Σε κανένα αλλο κινητο απ όσα εχω δοκιμάσει.

 

Δεν ειναι δηλαδή κατι το αρνητικό για να ανησυχείς κατα τη γνώμη μου.

 

 

Και το iPhone διατηρεί το 100% για μεγάλο διάστημα όμως ειναι απάτη οπως και στο g2.

Δες με κάποιο προγραμμα τα mAh οταν το βγάζεις απο την φόρτιση και ξανά δες τα οταν παει στο 99%. Κανε το ίδιο στα 97 και 96 και θα δεις απο το 100% ως το 99 καταναλωσε πολυ περισσότερα. Αυτο συμβαίνει γιατι οταν δείξει 100% στην ουσία παίρνει κι αλλά mAh τα οποία δεν καταγράφονται αφού δεν μπορεί να δείξει 105% :)

Γι αυτο γράφω συνεχώς σε όσους λενε οτι σε 8 ώρες έχασε μόνο 1% να δοκιμάσουν να αφήσουν τη συσκευή τους με 85% πχ και να την ξαναδούν το πρωί. ;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το iPhone διατηρεί το 100% για μεγάλο διάστημα όμως ειναι απάτη οπως και στο g2.

Δες με κάποιο προγραμμα τα mAh οταν το βγάζεις απο την φόρτιση και ξανά δες τα οταν παει στο 99%. Κανε το ίδιο στα 97 και 96 και θα δεις απο το 100% ως το 99 καταναλωσε πολυ περισσότερα. Αυτο συμβαίνει γιατι οταν δείξει 100% στην ουσία παίρνει κι αλλά mAh τα οποία δεν καταγράφονται αφού δεν μπορεί να δείξει 105% :)

Γι αυτο γράφω συνεχώς σε όσους λενε οτι σε 8 ώρες έχασε μόνο 1% να δοκιμάσουν να αφήσουν τη συσκευή τους με 85% πχ και να την ξαναδούν το πρωί. ;)

Πολυ σωστά Κώστα,το παρατηρώ στο surface μου που ενώ διατηρείται στο 100% για κανά μισάωρο αμεσα μετά το βλέπω με 97% μπαμ μπαμ.

Και στο g2 αφου πέσει στο 99% μετά για να παει στον 98-97 κλπ το κάνει πολυ πιο γρήγορα απο ότι απο 100 στο 99.

 

Άρα δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας που είπα.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι κλασική πατέντα των κατασκευαστών. Είναι εύκολο να δημιουργήσεις ψευδαισθήσεις, ιδιαίτερα σε αυτόν που δεν ψάχνεται.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι κλασική πατέντα των κατασκευαστών. Είναι εύκολο να δημιουργήσεις ψευδαισθήσεις, ιδιαίτερα σε αυτόν που δεν ψάχνεται.

 

Βέβαια αυτό δεν αναιρεί την κορυφαία αυτονομία του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone αν θυμάμαι καλά οταν δείξει 100% ειναι στα 1525 mAh. Αν το αφήσεις κανά μισάωρο ακόμα στον φορτιστή πιάνει το maximum της μπαταρίας κάπου 1555.

Οπότε έχεις περιθώριο να χάσεις καμία 30αρια mAh χωρις να φαίνονται δηλαδή κάπου 2%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το iPhone διατηρεί το 100% για μεγάλο διάστημα όμως ειναι απάτη οπως και στο g2.

Δες με κάποιο προγραμμα τα mAh οταν το βγάζεις απο την φόρτιση και ξανά δες τα οταν παει στο 99%. Κανε το ίδιο στα 97 και 96 και θα δεις απο το 100% ως το 99 καταναλωσε πολυ περισσότερα. Αυτο συμβαίνει γιατι οταν δείξει 100% στην ουσία παίρνει κι αλλά mAh τα οποία δεν καταγράφονται αφού δεν μπορεί να δείξει 105% :)

Γι αυτο γράφω συνεχώς σε όσους λενε οτι σε 8 ώρες έχασε μόνο 1% να δοκιμάσουν να αφήσουν τη συσκευή τους με 85% πχ και να την ξαναδούν το πρωί. ;)

 

Ζητώ συγγνώμη για το of topic εκ των προτέρων, αλλά πάνω σε αυτό θέλω να πώ ότι το iphone μένει εντυπωσιακά πολύ στο ποσοστό που θα γράφει μόλις το βγάλεις από το φορτιστή.

Μπορεί δηλαδή να το βγάλεις στο 65% (όχι στο 100% όπως λες) και θα μείνει στο 65% πολυυυύ ώρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για το θέμα μπαταρίας είμαι ευχαριστημένος σε πολύ μεγάλο βαθμό παρόλο που δεν έχω φτάσει τους 4 κύκλους φόρτισης και δεν έχω πλήρη άποψη. Το λέω όμως αυτό γιατί το έχω από την Παρασκευή το βράδυ...με πολύ πασπάτεμα.

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για το θέμα μπαταρίας είμαι ευχαριστημένος σε πολύ μεγάλο βαθμό παρόλο που δεν έχω φτάσει τους 4 κύκλους φόρτισης και δεν έχω πλήρη άποψη. Το λέω όμως αυτό γιατί το έχω από την Παρασκευή το βράδυ...με πολύ πασπάτεμα.

 

 

Για 2600 mah είναι άψογο...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια, να ρωτήσω, τα ελληνικής αντιπροσωπίας μοντέλα τί θα έπρεπε να γράφουν με το προγραμματάκι cid getter.

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα με αυτούς τους κωδικούς?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια, να ρωτήσω, τα ελληνικής αντιπροσωπίας μοντέλα τί θα έπρεπε να γράφουν με το προγραμματάκι cid getter.

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα με αυτούς τους κωδικούς?

 

HTC_N34

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445289

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό! Το θέλω όμως σε ασημί (όχι στο gunmetal gray) και unbranded. Να ρωτήσω, επειδή το βρήκα στο Γαλλικό Amazon στα 580€ θα έχω κάποιο πρόβλημα με τελωνεία κλπ; Έχω παραγγείλει από το amazon.co.uk μερικές φορές αλλά δεν πήρα ποτέ κάτι το τόσο ακριβό!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επανέρχομαι στο θέμα της κάμερας του Μ8. Ίσως η πιο παρεξηγημένη κάμερα σε κινητό. Από την εμπειρία μου με το Μ7 έχω τις καλύτερες εντυπώσεις αφού σαν άσχετος το μόνο που ξέρω να κάνω είναι να σημαδεύω και να τραβάω. Σε αυτό λαμβάνοντας υπόψιν ότι δουλεύει σε όλες τις συνθήκες κι όχι μόνο το πρωί ή μόνο σε τοπία θεωρώ ότι είναι η καλύτερη all around κάμερα συσκευής.

Σκέφτομαι να περάσω σε iPhone λόγω μεγέθους αλλά είναι 3 πράγματα που πραγματικά με σπρώχνουν προς το Μ8. Η κάμερα που εμένα με βόλεψε πραγματικά στο Μ7 κι έχει βελτιωθεί στο Μ8, το πληκτρολόγιο του sense (μακράν το καλύτερο πληκτρολόγιο σε οποιαδήποτε συσκευή οποιασδήποτε εταιρίας) αφού γράφω πολύ και το sense (δε χρειάζεται να σχολιάσω κάτι για το sense).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...