Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εχει καιρό που μπαίνω και διαβάζω τα σχόλια και ειναι η μονη συσκευή που δεν εχω ακούσει αρνητικά αν και ειναι οι πρώτες παρτίδες.

Όλες οι συσκευές έχουν τα προβλήματα τους η συγκεκριμένη ενώ το Htc One ήταν παρα πολυ καλό κι αυτο τώρα για το M8 λένε ακόμα καλύτερα λόγια.

Δηλαδή είμαι έτοιμος να το αγοράσω κι να φύγω μετά απο χρονια απο το iPhone.

 

Εγω σκοτωσα το 5ς κ πηρα ενα απο αμερικη sprint m8 (ψαχνωντας για m7...) κ μπορω να πω χωρις υπερβολη πως ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει τα τελευταια χρονια.

Παρα πολυ καλη αυτονομια, smoothness αντιστοιχο του iphone, κ νομιζω πως διαβασα οτι το responsiveness της αφης ειναι ακομα καλυτερο.

Να πω την αληθεια, νομιζω πως θα δουμε πολλα απο την htc στο μελλον αν την βγαλει καθαρη, μετα απο 3 γενιες με το συγκεκριμενο μοντελο δειχνει οτι παιρνει σοβαρα την τεχνογνωσια που αποκτα κ προσεχει κ το feedback.

Ειναι πραγματικο αστερι το τηλεφωνο, μενει να δουμε αν θα καταφερει να το πουλησει εξισου καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες... Ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου, δεν έχω βρει κάτι αρνητικό πάνω του, από m7 τεράστια διαφορά μην λέμε ότι θελουμε...Και μπορώ να πω πως και από το butterfly s που έχει 3200mah μπαταρία,βγάζει ίδια αυτονομία αν και λιγότερα mah...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως το παει με την μπαταρία;Εχω ακούσει καλά λόγια..Σε σχέση με το g2??

 

Εχοντας το g2 ενα εξαμηνο ξεκαθαρα το lg υπερεχει απο το m8.

το μοναδικο κινητο σε ιδια επιπεδα αυτονομιας το ειναι το z2.

Ειναι τα 2 μοναδικα κινητα που μου βγαζουν ανετα 2 ημερες.

Ολα τα υπολοιπα 1 με 1.5 το πολυ που στην ουσια σημαινει καθε βραδυ φορτιση,αν θες την επομενη ημερα να το χρησιμοποιησεις ως smartphone και οχι να περιοριζεσαι.

Εφυγα νωρις το απογευμα κατα τις 4 με 50% και μια ωρα μουσικη,μιση ωρα σερφαρισμα με 3g και κανα μισαωρο ομιλια και εως 8 το βραδυ πηγε στο 10% εως και στην ουσια δεν ακουμπησα το κινητο εως ερθω σπιτι πριν λιγο απο το φοβο μην μεινω απο κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σε ολη την παρεα,μετα απο ελαχιστες μερες με το galaxy s5 σκεφτομαι σοβαρα να μεταβω στο m8,θελω να μου πειτε τα περσινα προβληματα που ειχε το m7 εχουν διορθωθει?πχ το μωβ της καμερας?το zero gap?γενικα τα τμηματα της συσκευες εχουν κενα?εαν τα πιεσεις τριζουν?χιλια ευχαριστω κ καλο απογευμα.

Δεν υπαρχουν τετοια θεματα.

Εξαιρετικη υλοποιηση σε ολα τα επιπεδα απο την htc.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το g2 ενα εξαμηνο ξεκαθαρα το lg υπερεχει απο το m8.

το μοναδικο κινητο σε ιδια επιπεδα αυτονομιας το ειναι το z2.

Ειναι τα 2 μοναδικα κινητα που μου βγαζουν ανετα 2 ημερες.

Ολα τα υπολοιπα 1 με 1.5 το πολυ που στην ουσια σημαινει καθε βραδυ φορτιση,αν θες την επομενη ημερα να το χρησιμοποιησεις ως smartphone και οχι να περιοριζεσαι.

Εφυγα νωρις το απογευμα κατα τις 4 με 50% και μια ωρα μουσικη,μιση ωρα σερφαρισμα με 3g και κανα μισαωρο ομιλια και εως 8 το βραδυ πηγε στο 10% εως και στην ουσια δεν ακουμπησα το κινητο εως ερθω σπιτι πριν λιγο απο το φοβο μην μεινω απο κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπαρχουν τετοια θεματα.

Εξαιρετικη υλοποιηση σε ολα τα επιπεδα απο την htc.

πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο ποιοτηκα κυκλοφορει.

Link to comment
Share on other sites

τοδα σημερα στο πλαισιο. πολυ ποιοτικο κινητο, πολυ ωραια οθονη. λιγο μακρυ λογω των ηχειων. η καμερα εκει που ημουν εβγαλε καλες φωτο .δεν ξερω τι κανει εξω και σε πλανα πιο μακρυα.
Link to comment
Share on other sites

Να μερικές πληροφορίες για την μπαταρία. Στο 5% άφησα το κινητό και στο 15% μετά από μερικών λεπτών φόρτιση κινητού θυμήθηκα να τραβήξω το στιγμιότυπο. Να σημειώσω ότι όποτε δεν είχα WiFi είχα ανοιχτά τα δεδομένα. Επίσης 45λεπτά χρήσης whatsup messenger.
Link to comment
Share on other sites

Να μερικές πληροφορίες για την μπαταρία. Στο 5% άφησα το κινητό και στο 15% μετά από μερικών λεπτών φόρτιση κινητού θυμήθηκα να τραβήξω το στιγμιότυπο. Να σημειώσω ότι όποτε δεν είχα WiFi είχα ανοιχτά τα δεδομένα. Επίσης 45λεπτά χρήσης whatsup messenger.

 

Σε τι φωτεινότητα το δούλευες;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ηχείο μου ακούγεται λίγο χαμηλότερο από του M7...

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κανείς από το http://www.PlanetMobile.eu ? Λέτε να είναι T-Mobile? Πως θα το καταλάβω?

 

Ας μας απαντησει καποιος διοτι η τιμη του ειναι αρκετα ελκυστικη.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση εντός ΕΕ ισχύει κανονικά είτε είναι branded είτε unbranded η συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας μας απαντησει καποιος διοτι η τιμη του ειναι αρκετα ελκυστικη.

 

Δεν μπορείς να το καταλάβεις παρά μόνο αν δώσεις το IMEI στην htc.

Ούτε στη συσκευασία αναφέρει τίποτα,ούτε κάν logo της t-mobile κατα την εκκίνηση του κινητού υπάρχει.

Εννοείται sim ελληνική υποστηρίζει κανονικά και ελληνικά εξ αρχής υπάρχει σαν επιλογή να επιλέξεις είτε στην αρχή είτε μετέπειτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Λετε να το παρω; Θα εχω κανενα προβλημα με τις αναβαθμισεις λετε;

Δεν νομίζω,απλά θα τις παίρνεις μέσω t-mobile δηλαδή όταν τις βγάζει αυτη.

Μην ξεχνάμε ότι t-mobile είναι πολυ μεγάλος τηλεπικοινωνιών πάροχος με εκατομμύρια συνδρομητές σε όλη την Ευρώπη.

Όταν η htc έδωσε για τις unbranded update,μετά απο 1-2 εβδομάδες έδωσε και η t-mobile και αυτη update όπως στο δικό μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι η αυτονομία και η γενικότερη διαχείρηση της μπαταρίας. Εκεί που με το Μ7 ήθελα φόρτιση, τώρα είμαι στο 55%...:blink:

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι η αυτονομία και η γενικότερη διαχείρηση της μπαταρίας. Εκεί που με το Μ7 ήθελα φόρτιση, τώρα είμαι στο 55%...:blink:

 

Για πόσο τις εκατό αναφέρεσαι; Γιατί ο καθένας το φορτίζει σε διαφορετικό επίπεδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάβει ακόμα τη νέα έκδοση(1.57.531.7)αν και κάποιο λάθος υπάρχει από τον συντάκτη,διοτι ήδη από τα μέσα Απριλίου έχουμε λάβει την 1 .57.111.2 από 1.12***** που ήρθε out of the box.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 1.54.401.5 και δεν δείχνει άλλο update.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 1.54.401.5 και δεν δείχνει άλλο update.

 

Μα δεν έχει βγει άλλο...Είσαι ενημερωμένος....τα παιδιά από πάνω μιλάνε για T-Mobile έκδοση...Εσύ έχεις international...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ααα...δεν το έπιασα... Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε σκεψη να το παρω για μονιμα,για καιρο δηλαδη,το πρωτο που ειχα φερει ηταν προς πωληση αλλα με ειχε εντυπωσιασει πραγματικα η συσκευη.

εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα?bugs?οθονη?κατασκευαστικα λαθη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε σκεψη να το παρω για μονιμα,για καιρο δηλαδη,το πρωτο που ειχα φερει ηταν προς πωληση αλλα με ειχε εντυπωσιασει πραγματικα η συσκευη.

εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα?bugs?οθονη?κατασκευαστικα λαθη?

 

απ οτι εχω διαβασει ειναι αριστη σαν συσκευη κ χωρις προβληματα κ απο τις πρωτες παρτιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ οτι εχω διαβασει ειναι αριστη σαν συσκευη κ χωρις προβληματα κ απο τις πρωτες παρτιδες.

 

απ οτι εχω διαβασει ειναι αριστη σαν συσκευη κ χωρις προβληματα κ απο τις πρωτες παρτιδες.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...