Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν σερφαρω με 3g παρα μονο 10-15 λεπτα μεγιστο,στο διαστημα αυτο μια ελαφρυα θερμοτητα αναπτυσσει,σε νορμαλ πλαισια θα ελεγα δηλαδη.

Παραπανω πχ 1ωρα δεν γνωριζω.

 

Καλά μια αύξηση παρατηρείται και στο Note 8 που είναι τεράστιο. Το θέμα είναι να μην καίει κατι που κάνει την χρήση το καλοκαίρι εκνευριστική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, γιατί κοπτεσθε τόσο πολύ για τις επίσημες αναβαθμισεις; Κι εγώ t-mobile έκδοση έχω, έκανα bootloader unlock, s-off, supercid, έβαλα international firmware και custom rom. Α, το έκανα και Harman Kardon edition για καλύτερο ήχο. Και είμαι και άσχετος... Απ ότι ξέρω μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση. Για την εγγύηση η για κάποιο άλλο λόγο δεν τα πειραζετε?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο αποχης απο htc πηρα ενα Μ8 .πρωτη εντυπωση ? πολυυυυυ ομορφο τελεια ποιοτητα κατασκευης &ηχου .αν δεν ειχε μερικα σπαστικα οπωσ το κουμπι της εντασης που με το χαιδεμα αυξομειωνη το ποσοστο &αυτο με το ανοιγμα της οθονης με το παραμικρο χαιδεμα (το οποιο απενεργ/ται ευτυχως).μια μικρη επιφυλαξη δε για την θερμοκρασια που ανεβαζει (ισως ειναι ιδεα μου λογω του οτι το δουλευω συνεχεια λογω κανουργιου για apps ,ρυθμισεις χαζεμα κλπ) κατα τα αλλα δειχνη τελειο απολαυστικο
Link to comment
Share on other sites

Την θερμοκρασία θα την δεις οταν στηθεί πλήρως η συσκευή. Στην αρχή κατεβάζει συνεχώς διαφορα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το σετάρισμα της συσκευής με ησυχία τα σχόλια μου είναι τα εξής :

1) απλά πανέμορφο και ελαφρύ interface σε σχέση με τη Sammy

2) δεν ζεστένεται πολύ παρόλο την βαριά χρήση που του έκανα και της εξωτερικής θερμοκρασίας

3) η κάμερα είναι κοντά στα επίπεδα του s3 και για μένα ok!

4) η τιμή του είναι αρκετά τσιμπημένη ακόμα και καλό θα είναι να περιμένετε λίγο ακόμα( η γυναίκα μου μου πήρε την κάρτα μισθοδοσίας -δεν κάνω πλάκα!)

Υ.Γ. : Te_salat θα ήθελα να σε ευχαριστήσω γιατί πραγματικά ό,τι έχεις γράψει με έχεις βοηθήσει σε όλες τις επιλογές μου!

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει snap μεταλλικό σώμα και ίσα που καταλαβαίνεις θερμότητα..με 4g Δεν ξέρω τι κάνει Αλλά με h+ μια χαρά τα πάει μιας και έπιασα την συσκευή..την πήρε φίλος που είχε m7..σαν το find 7a η θερμοκρασίες όταν παίζω ...Όταν σερφάρω είναι πιο υψηλές μιας και ο κινέζος δεν νιώθει ακόμη και όταν παίζει real racing 3 και φορτίζει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το σετάρισμα της συσκευής με ησυχία τα σχόλια μου είναι τα εξής :

1) απλά πανέμορφο και ελαφρύ interface σε σχέση με τη Sammy

2) δεν ζεστένεται πολύ παρόλο την βαριά χρήση που του έκανα και της εξωτερικής θερμοκρασίας

3) η κάμερα είναι κοντά στα επίπεδα του s3 και για μένα ok!

4) η τιμή του είναι αρκετά τσιμπημένη ακόμα και καλό θα είναι να περιμένετε λίγο ακόμα( η γυναίκα μου μου πήρε την κάρτα μισθοδοσίας -δεν κάνω πλάκα!)

Υ.Γ. : Te_salat θα ήθελα να σε ευχαριστήσω γιατί πραγματικά ό,τι έχεις γράψει με έχεις βοηθήσει σε όλες τις επιλογές μου!

Σ ευχαριστώ. Περιμένω να πέσει κι άλλο η τιμη.

 

Τα 2 κριτήρια που θα με κάνουν να το προτιμησω σε σχέση με το iPhone 5s ειναι η κατανάλωση με 3G και η θερμοκρασία επίσης οταν χρησιμοποιώ 3G.

 

Ο λόγος ειναι οτι οταν ειμαι με wifi βρίσκομαι στο σπίτι η στο γραφείο οπότε χρησιμοποιώ tablet. Χρήση smartphone κάνω με το κινητό μου οταν ειμαι έξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αντι να πεφτει η τιμη, ανεβαινει! 669 στο e shop. Πρεπει να ειναι ο πληθωρισμος..:p

 

550 απο τον νικο,extreme mobile,καλο παλικαρι!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ απο οτι βλέπω το έχουν πολύ πιο φτηνά

http://www.ebw.gr/el/product/560745/HTC-One-M8

 

Αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι το μαγαζί.Πολλά αμφιλεγόμενα review διάβασα.Επίσης δεν μου αρεσε το 12 μήνες εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Η λειτουργία πολύ μεγάλης εξοικονόμησης ενέργειας γιατί δεν μου εμφανίζεται ούτε στο μενού της μπαταρίας και ούτε στο notification bar το εικονίδιο της;

Τ. Mobile και πολωνικής προέλευσης είναι.

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Η λειτουργία πολύ μεγάλης εξοικονόμησης ενέργειας γιατί δεν μου εμφανίζεται ούτε στο μενού της μπαταρίας και ούτε στο notification bar το εικονίδιο της;

Τ. Mobile και πολωνικής προέλευσης είναι.

 

Κοίτα στο post 43.

Θα την πάρουμε αυτή την λειτουργία με το update που αναμένουμε.

Για εμένα προσωπικά άχρηστη μου είναι μιας και αυτά τα εργαλεία εξοικονόμησης ενέργειας δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα,

 

Έχω αγορασμένη συσκευή από e-shop και με το cid getter μου βγάζει t-mob. Αν το πάω στο service της htc και μου περασουν την τελευταία rom (ελληνική) το t-mob θα αλλάξει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

η εξοικονόμησης ενέργειας ενεργοποιειται αυτοματα οταν πεσει η μπαταρια κατω απο το 15% η την ενεργοποιησα καταλαθος?
Link to comment
Share on other sites

"Συνέδελφοι" αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω δύο κάρτες Nano-sim, μία Cosmote και μία Vodafone και επίσης έχω δύο συσκευες, μία Galaxy S5 και το αγαπημένο μας HTC One M8.

Δοκίμασα και τις δύο κάρτες στο Galaxy για τα δεδομάνα κινητής και δουλεύουν μια χαρά... Βγάζει και το σηματάκι 3G πάνω (γιατί στην περιοχή που είμαι δεν έχει 4G) και μπαίνω στις σελίδες. Δοκίμασα και τις δύο κάρτες και στο Μ8, η Cosmote μια χαρά, η Vodafone τίποτα.

Ούτε σηματάκι πάνω στην μπάρα και εννοείτε όταν πάω να μπω σε σελίδα μου βγάζει σφάλμα... Πάει το μυαλό σας τί μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

"Συνέδελφοι" αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω δύο κάρτες Nano-sim, μία Cosmote και μία Vodafone και επίσης έχω δύο συσκευες, μία Galaxy S5 και το αγαπημένο μας HTC One M8.

Δοκίμασα και τις δύο κάρτες στο Galaxy για τα δεδομάνα κινητής και δουλεύουν μια χαρά... Βγάζει και το σηματάκι 3G πάνω (γιατί στην περιοχή που είμαι δεν έχει 4G) και μπαίνω στις σελίδες. Δοκίμασα και τις δύο κάρτες και στο Μ8, η Cosmote μια χαρά, η Vodafone τίποτα.

Ούτε σηματάκι πάνω στην μπάρα και εννοείτε όταν πάω να μπω σε σελίδα μου βγάζει σφάλμα... Πάει το μυαλό σας τί μπορεί να συμβαίνει?

 

Δοκιμασεις να το κλείσεις και να το ξανά ανοίξεις το δίκτυο;

Καμία φορά κολλάνε και δεν μπαίνει καθόλου.

Κλήσεις έκανε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

"Συνέδελφοι" αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω δύο κάρτες Nano-sim, μία Cosmote και μία Vodafone και επίσης έχω δύο συσκευες, μία Galaxy S5 και το αγαπημένο μας HTC One M8.

Δοκίμασα και τις δύο κάρτες στο Galaxy για τα δεδομάνα κινητής και δουλεύουν μια χαρά... Βγάζει και το σηματάκι 3G πάνω (γιατί στην περιοχή που είμαι δεν έχει 4G) και μπαίνω στις σελίδες. Δοκίμασα και τις δύο κάρτες και στο Μ8, η Cosmote μια χαρά, η Vodafone τίποτα.

Ούτε σηματάκι πάνω στην μπάρα και εννοείτε όταν πάω να μπω σε σελίδα μου βγάζει σφάλμα... Πάει το μυαλό σας τί μπορεί να συμβαίνει?

 

Να πάρεις τηλεφωνο στην Vodafone και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν τις ρυθμίσεις ίντερνετ για το Μ8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο post 43.

Θα την πάρουμε αυτή την λειτουργία με το update που αναμένουμε.

Για εμένα προσωπικά άχρηστη μου είναι μιας και αυτά τα εργαλεία εξοικονόμησης ενέργειας δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ.

 

Καλησπέρα !

Για ποιο λόγο όμως συμβαίνει αυτό;

Σίγουρα δεν είναι και η πιο απαραίτητη λειτουργεία που μας προσφέρει το sence

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κ γω σημερα απο το extreme mobile,ολα μια χαρα,πολωνικο κ μαλλον T mobile,η συσκευη ειναι απιστευτη,δεν την χορταινεις με τπτ,το μονο που παρατηρησα,ψιλοτρεμει το volume button αλλα πιστευω δεν ειναι κατι.

 

Δυστυχώς και σε μένα γίνεται αυτό...:O

Τώρα αντιλαμβάνομαι την ύπαρξη της σιλικονάτης θηκης από την μαμά HTC :cool:

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

550 απο τον νικο,extreme mobile,καλο παλικαρι!

 

 

Δεν ξερω παιδια παντως βλέποντας να πληθαίνουν οι αναφορες για την πλαστική εκδοση και αν οντως βγει στα χρηματα που λενε τοτε θα παραβλέψω τα οποια μειονεκτήματα και θα το χτυπησω.

345 ευρω ( μιλαμε για τιμη πρωτης ημερας που σημαίνει ακομα χαμηλότερη μετα από μερικες εβδομαδες) είναι τρελή τιμη για τα ιδια χαρακτηριστικά με την μεταλλική εκδοση.

 

Η πλαστική έκδοση του HTC One (M8) επανέρχεται στο προσκήνιο μετά από μερικές εβδομάδες, καθώς η ιστοσελίδα ifanr.com δημοσιεύει ένα επίσημο render και τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής που αναμένεται ότι θα παρουσιαστεί επίσημα στην Κίνα στις 3 Ιουνίου, με την τιμή να υπολογίζεται στα 3000 CNY (περίπου €345).

 

HTC One (M8) Ace

 

Οθόνη 5” Full HD Super LCD3

Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 801 2.5GHz

Μνήμη RAM 2GB

Αποθηκευτικός χώρος 32GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 13MP BSI

Εμπρόσθια κάμερα 5MP

Εμπρόσθια ηχεία stereo τεχνολογίας HTC BoomSound

Λειτουργικό σύστημα Android 4.4 KitKat με Sense 6.0 UI

Μπαταρία 2600mAh

http://www.techgear.gr/htc-one-m8-ace-leaked-render-and-specs-89090/

Link to comment
Share on other sites

υπολίγιζε το λιγότερο 500+ το πλαστικό αν έρθει και ελλάδα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστεύω ότι για φέτος είναι η καλύτερη αγορά το m8.όποιος λέει διάφορα για την HTC καλό θα ήταν να δει λιγάκι το τηλ από κοντά.να δει τι πάει να πει ποιότητα κατασκευής και απόκριση Και ταχύτητα σε όλα της.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να δει λιγάκι το τηλ από κοντά.να δει τι πάει να πει ποιότητα κατασκευής και απόκριση Και ταχύτητα σε όλα της.

 

Τα είπες όλα στην αρχή της πρότασης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...