Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι σε σκεψη να το παρω για μονιμα,για καιρο δηλαδη,το πρωτο που ειχα φερει ηταν προς πωληση αλλα με ειχε εντυπωσιασει πραγματικα η συσκευη.

εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα?bugs?οθονη?κατασκευαστικα λαθη?

 

Ίσως να είναι και το πρώτο αψεγάδιαστο στις πρώτες παρτίδες, μετά από πολύ καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

υπαρχει κ στο eshop κ στο scroutz απο 555.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,γνωριζουμε εαν απο το expancys ειναι unbranded?

 

Unbranded ειναι κατα 99.9%(όσες φορές έχω παρει όπως και απο αλλα παιδιά)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Unbranded ειναι κατα 99.9%(όσες φορές έχω παρει όπως και απο αλλα παιδιά)

 

Πιστευεις οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανο κ να το παρεις απο expancys?

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανο κ να το παρεις απο expancys?

 

EXPANSYS αξίζει μόνο αν έχεις αφμ ενδοκοινοτικών συναλλαγών διότι ακριβό είναι σαν κατάστημα.

Επίσης το amazon de διαθέτει unbranded version του m8 σε καλύτερη τιμή.(599 το ίδιο το amazon γκρι-ασημι.)

http://www.amazon.de/HTC-Smartphone-LCD-Display-Frontkamera-metallgrau/dp/B00IKIZI10/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400661533&sr=8-1&keywords=htc+m8

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

EXPANSYS αξίζει μόνο αν έχεις αφμ ενδοκοινοτικών συναλλαγών διότι ακριβό είναι σαν κατάστημα.

Επίσης το amazon de διαθέτει unbranded version του m8 σε καλύτερη τιμή.(599 το ίδιο το amazon γκρι-ασημι.)

http://www.amazon.de/HTC-Smartphone-LCD-Display-Frontkamera-metallgrau/dp/B00IKIZI10/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400661533&sr=8-1&keywords=htc+m8

 

εχεις δικιο,βεβαια ειδα στο eshop το εχει 555 αλλα το κατα ποσο εμπιστο ειναι δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να προτρέχω, αλλά όπου δεν λέει διαθέσιμο δεν θα έκανα παραγγελία.

 

απλα δεν εχω εμπειρια απο το eshop σε αγορα κινητου κ δεν ξερω τι παιζει,εαν ειναι καινουργια,σφραγισμενα,unbranded και απο που τα εισαγουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

το παρήγγειλα προχτές από το e-shop.gr με την προσφορά των 555. για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου το παρήγγειλα με αντικαταβολή και παραλαβή από το κατάστημα τους στο Μαρούσι. όποτε θα έχω την δυνατότητα να το τσεκάρω πριν δώσω λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα σήμερα το κινητό απο planetmobile. Μου ζητάει να κάνω την 1.57.111.2 αναβάθμιση. Τι έκδοση ειναι το κινητό μου; Να την κάνω η να πάω πρώτα για s-off, unlock bootloader κλπ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

το παρήγγειλα προχτές από το e-shop.gr με την προσφορά των 555. για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου το παρήγγειλα με αντικαταβολή και παραλαβή από το κατάστημα τους στο Μαρούσι. όποτε θα έχω την δυνατότητα να το τσεκάρω πριν δώσω λεφτά...

 

καλησπερα παρη,γνωριζουμε εαν ειναι unbranded?οντως η τιμη ειμαι πολυ καλη αλλα δεν γνωριζω το καταστημα.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα σήμερα το κινητό απο planetmobile. Μου ζητάει να κάνω την 1.57.111.2 αναβάθμιση. Τι έκδοση ειναι το κινητό μου; Να την κάνω η να πάω πρώτα για s-off, unlock bootloader κλπ;

 

Είναι T-Mobile... S-off δεν μπορείς να κάνεις νομίζω....Κάνε κανονικά το update και μετά αν θες περνα custom Rom

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το e-shop είναι από τα ποιο μεγάλα και παλιά ελληνικά ηλεκτρονικά καταστήματα και έχει και αρκετά φυσικά καταστήματα για παραλαβές (έχουν κάποια προβληματάκια με το άρθρο 99, αλλά δεν νομίζω να έχουμε γρήγορες εξελίξεις)... σε κάθε περίπτωση μπορείς να το κάνεις όπως το έκανα εγώ για έξτρα προστασία....

Τώρα για το unbranded που ρωτάς, τους πήρα ένα τηλέφωνο και δεν μου είπαν κάτι, θα το δω με την παραλαβή. Αυτό που λέει στην περιγραφή του Κινητού είναι ότι το μενού είναι στην αγγλική γλώσσα, πράγμα που διορθώνετε, νομίζω, αν βάλεις ελληνική sim με του που το κάνεις την πρώτη φορά Power up.

Link to comment
Share on other sites

το e-shop είναι από τα ποιο μεγάλα και παλιά ελληνικά ηλεκτρονικά καταστήματα και έχει και αρκετά φυσικά καταστήματα για παραλαβές (έχουν κάποια προβληματάκια με το άρθρο 99, αλλά δεν νομίζω να έχουμε γρήγορες εξελίξεις)... σε κάθε περίπτωση μπορείς να το κάνεις όπως το έκανα εγώ για έξτρα προστασία....

Τώρα για το unbranded που ρωτάς, τους πήρα ένα τηλέφωνο και δεν μου είπαν κάτι, θα το δω με την παραλαβή. Αυτό που λέει στην περιγραφή του Κινητού είναι ότι το μενού είναι στην αγγλική γλώσσα, πράγμα που διορθώνετε, νομίζω, αν βάλεις ελληνική sim με του που το κάνεις την πρώτη φορά Power up.

 

οποτε αναμενουμε να μας πεις,λογικα αυριο θα το παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις προς τους κατόχους. Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την πλάτη του κινητού; γρατζουνίζεται εύκολα;

 

Έπειτα θα ήθελα να ρωτήσω πώς είναι η ποιότητα της μουσικής. Όχι από τα ηχεία αλλά από τα ακουστικά. Ξέρω ότι εξαρτάται και από την ποιότητα των ακουστικών, αλλά θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει βελτίωση - χειροτερευση σε σχέση με το πρώτο one.

 

Εν συνεχεία την άποψή σας για την ποιότητα κλήσεων. Μην ξεχνάμε παραμένει τηλέφωνο :-)

 

Και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω πόσο καλά λειτουργούν τα "gestures", το διπλό χτύπημα και τα υπόλοιπα.

Τέλος να σας ευχαριστήσω προκαταβολικά για τον χρόνο σας και την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις προς τους κατόχους. Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την πλάτη του κινητού; γρατζουνίζεται εύκολα;

 

Έπειτα θα ήθελα να ρωτήσω πώς είναι η ποιότητα της μουσικής. Όχι από τα ηχεία αλλά από τα ακουστικά. Ξέρω ότι εξαρτάται και από την ποιότητα των ακουστικών, αλλά θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει βελτίωση - χειροτερευση σε σχέση με το πρώτο one.

 

Εν συνεχεία την άποψή σας για την ποιότητα κλήσεων. Μην ξεχνάμε παραμένει τηλέφωνο :-)

 

Και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω πόσο καλά λειτουργούν τα "gestures", το διπλό χτύπημα και τα υπόλοιπα.

Τέλος να σας ευχαριστήσω προκαταβολικά για τον χρόνο σας και την υπομονή σας.

 

Μια χαρά είναι η πλάτη σε σχέση με το περσινό μοντέλο... Δεν γρατσουνιέται εύκολα...τα ηχεία και γενικότερα η ποιότητα της μουσικής είναι πολύ πιο καλή Από το m7, τώρα όσο για τα gestures εννοείτε ότι είναι χρήσιμα,απλά μπορεί να φάνε σκαλωματα που και που...Από το ολότελα όμως...Για τις κλήσεις δεν απαντάω, το θεωρώ περιττό...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σου. Με τα gestures απ'οτι κατάλαβα, πρέπει το κινητό να βρίσκεται σε κάθετη σταση.
Link to comment
Share on other sites

στο 0:15 το s5 δίπλα στο m8 μοίαζει με κινεζιά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά το ποστ που έγραψα γιατί εξαφανίστηκε;

 

Αυτό το Tapatalk ώρες ώρες είναι για κλωτσιές.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις έκανα έλεγχο δεν ήμουν σε wifi και μου την εβγαλε. Και εγω γερμανικό unbranded. Θα την περάσω και το συζητάμε

edit: Έγινε αναβαθμιση στην έκδοση 1.54.401.10 δεν βλέπω διαφορα αλλά και πως να δω χαχαχα. Να ρωτήσω κάτι γιατι οταν ανοιγεις την εφαρμογή γράφει coming soon ενώ μεσα από την κάμερα δουλεύει;

Edited by sleepless81
Link to comment
Share on other sites

512 http://www.flashaki.gr/index.php/htc-m8-16gb-gunmetal-gray.html?ref=bestprice.gr&utm_source=bestprice.gr&utm_rnd=1400611440.1534, πλεον η τιμη δεν ειναι κοροιδια, αν αναλογιστεις οτι περιπου τοσο εχει στην Αμερικη η 32gb εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...