Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι το δουλεύω και δεν είδα τίποτα ακόμα. Με φοβισες λιγάκι. Εντάξει δεν το πετάω πέρα δώθε όπως εσύ αλλά το εχω χωρίς screen protector
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή samsung.Επισης καλη και αξιοπιστη καρτα

Ήμουν και εγώ στην αναζήτηση κάρτας και κατέληξα όταν πάρω να πάρω της Samsung με τα πορτοκαλί γραμματα.

SanDisk δεν πολύ εμπιστεύομαι μιας και στο note καιγόταν και είχαμε πολλά κρούσματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τα καινούρια χρώματα που θα έβγαζε η HTC έχουμε κανά νέο;Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το Stealth Black αλλά ψάχνω τόση ώρα και δεν βρίσκω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τα καινούρια χρώματα που θα έβγαζε η HTC έχουμε κανά νέο;Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το Stealth Black αλλά ψάχνω τόση ώρα και δεν βρίσκω τίποτα.

Εδώ δεν βρίσκεις τα κανονικά χρώματα ,θα βρεις τα εξωτικά;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να ανταλλαξω το oneplus one που εχω παραγγειλει με το M8.

 

Πρεπει να προσεξω κατι κατα τη συνναλλαγη αν βρεθει καποιος ενδιαφερομενος;

Πχ στα samsung αν ειχε γραψει ο knox ησουν εκτος εγγυησης.

 

Εδω στο m8 παιζει καποιο θεμα με εγγυηση απο root κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό αλλά σπουδαίο tip για όσους δεν το ξέρουν ήδη και όσοι έχουν περάσει από iOS το γνωρίζουν καλά.

Διαβάζοντας ένα email η οτιδήποτε άλλο ...

''Χτυπώντας ελαφρά στο πάνω μέρος της οθόνης επανέρχεστε στην αρχή της σελίδας και δεν είναι ανάγκη να κάνετε scroll μέχρι επάνω''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να ανταλλαξω το oneplus one που εχω παραγγειλει με το M8.

 

Πρεπει να προσεξω κατι κατα τη συνναλλαγη αν βρεθει καποιος ενδιαφερομενος;

Πχ στα samsung αν ειχε γραψει ο knox ησουν εκτος εγγυησης.

 

Εδω στο m8 παιζει καποιο θεμα με εγγυηση απο root κλπ;

Γιατι τοση απογοητευση απ το oneplus one; Εχει απ τις καλυτερες κριτικες παντως...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοση απογοητευση απ το oneplus one; Εχει απ τις καλυτερες κριτικες παντως...

 

Δεν ειναι θεμα απογοητευσης... δεν το εχω παραλλαβει καν! Απλα το m8 το ερωτευτηκα οταν το ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα απογοητευσης... δεν το εχω παραλλαβει καν! Απλα το m8 το ερωτευτηκα οταν το ειδα...

 

Είναι το άτιμο ότι ομορφότερο κυκλοφορεί,μαζί σου αλλά το βρίσκω δύσκολο να κάνει κάποιος ανταλλαγή το Μ8 με το ΟΝΕ+

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα απογοητευσης... δεν το εχω παραλλαβει καν! Απλα το m8 το ερωτευτηκα οταν το ειδα...

Τα έλεγα εγώ. Έτσι μπήκα μέσα μόνο και μόνο για την ομρφια και μετά αγάπησα το τηλέφωνο μέσα από την καθημερινότητα.

Δύο φίλοι περιμένουν το one . Φοβερό τηλέφωνο και αυτό.

Είναι το άτιμο ότι ομορφότερο κυκλοφορεί,μαζί σου αλλά το βρίσκω δύσκολο να κάνει κάποιος ανταλλαγή το Μ8 με το ΟΝΕ+

Παναγιώτη όταν είδα το μήνυμα πέρασε από το μυαλό μου αλλά λέω άσε να κάνουμε ένα δώρο τα Χριστούγεννα. Κάποιος θα βρεθεί. Το ζητάνε πόλοι το one plus και αν κάποιος έχει καιρο το m8 μπορεί να την κάνει την τράμπα. Λογικά θα βάλει και λεφτά στην τσέπη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι το άτιμο ότι ομορφότερο κυκλοφορεί,μαζί σου αλλά το βρίσκω δύσκολο να κάνει κάποιος ανταλλαγή το Μ8 με το ΟΝΕ+

 

E καλα το ξερω... απλα λεω μπας και:D

 

Αν δεν εχω βρει για ανταλλαγη οταν ερθει το oneplus θα το ανοιξω και θα το κρατησω!

 

 

Για πειτε λοιπον τι να προσεξω κατα τη συναλλαγη για θεμα εγγυησης κλπ

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ένα έχει γύρω στα 350 το 64αρι και το άλλο γύρω στα 520 νομίζω πολύ δύσκολα χωρίς διαφορά,τώρα τι να προσέξεις;;;να είναι πρώτα από όλα αγρατζουνιστο να έχει απόδειξη αγοράς όσο αναφορά το θέμα branded unbranded για μένα είναι λεπτομέρεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το ένα έχει γύρω στα 350 το 64αρι και το άλλο γύρω στα 520 νομίζω πολύ δύσκολα χωρίς διαφορά,τώρα τι να προσέξεις;;;να είναι πρώτα από όλα αγρατζουνιστο να έχει απόδειξη αγοράς όσο αναφορά το θέμα branded unbranded για μένα είναι λεπτομέρεια

 

Και εάν θέλεις να δεις Το region του τλφ κατέβασε επί τόπου το cid get free από το android market

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ένα έχει γύρω στα 350 το 64αρι και το άλλο γύρω στα 520 νομίζω πολύ δύσκολα χωρίς διαφορά,τώρα τι να προσέξεις;;;να είναι πρώτα από όλα αγρατζουνιστο να έχει απόδειξη αγοράς όσο αναφορά το θέμα branded unbranded για μένα είναι λεπτομέρεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εάν θέλεις να δεις Το region του τλφ κατέβασε επί τόπου το cid get free από το android market

 

Ρε το ξερω οτι ειναι δυσκολο, αλλα κατι αχνοφαινεται σιγα σιγα;)

Απο θεμα εγγυησης; οπως ειπα πχ στα samsung εχει τον knox που τα βγαζει εκτος εγγυησης αν εχει γραψει. Εχουμε εδω τιποτα αντιστοιχα πχ με unlocked bootloader κλπ?

 

πχ τωρα εστειλα σε ενα εδω Αγγλια για ανταλλαγη που ειχε ενα m8 αγγελια στο gumtree και μου λεει δυστυχως το πουλησε και ενδιαφεροταν. Και τωρα λεει θα ψαξει να μου βρει m8 να παρει να κανουμε την τραμπα. Και εδω καινουριο το m8 εχει £520, οχι 520€....

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε την 4.4.3 η Sprint / HTC χθες!

Αναμένουμε και στην Ευρώπη μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

Η 4.4.3 φαίνεται να έχει ενσωματώσει και File Manager η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Ρε το ξερω οτι ειναι δυσκολο, αλλα κατι αχνοφαινεται σιγα σιγα;)

Απο θεμα εγγυησης; οπως ειπα πχ στα samsung εχει τον knox που τα βγαζει εκτος εγγυησης αν εχει γραψει. Εχουμε εδω τιποτα αντιστοιχα πχ με unlocked bootloader κλπ?

 

πχ τωρα εστειλα σε ενα εδω Αγγλια για ανταλλαγη που ειχε ενα m8 αγγελια στο gumtree και μου λεει δυστυχως το πουλησε και ενδιαφεροταν. Και τωρα λεει θα ψαξει να μου βρει m8 να παρει να κανουμε την τραμπα. Και εδω καινουριο το m8 εχει £520, οχι 520€....

 

Τα περισσότερα πλέον γίνονται S-off που σημαίνει ότι εάν είσαι από τους τυχερούς μπορείς να το επαναφέρεις με μια διαδικασία σε στοκ μορφή,δλδ και ξεκλειδώμενο boot loader να έχει εάν γίνεται s-off δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ξέχασα να σου γράψω ότι με 25 δολάρια υπάρχει μια εφαρμογή που τα κάνει όλα χωρίς κανένα πρόβλημα ψάξε για sunshine στους xda developers

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα πλέον γίνονται S-off που σημαίνει ότι εάν είσαι από τους τυχερούς μπορείς να το επαναφέρεις με μια διαδικασία σε στοκ μορφή,δλδ και ξεκλειδώμενο boot loader να έχει εάν γίνεται s-off δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Ωραια... μπορω να δω με καποιο τροπο αν εχει ξεκλειδωσει τον bootloader ή οτιδηποτε αλλο το βγαζει αυτοματα εκτος εγγυησης;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια... μπορω να δω με καποιο τροπο αν εχει ξεκλειδωσει τον bootloader ή οτιδηποτε αλλο το βγαζει αυτοματα εκτος εγγυησης;

Ναι πατάς σταθερά και τα τρία κουμπιά δλδ power on +vup+vdown σε βάζει σε μορφή recovery και πάνω πάνω θα δεις εάν είναι locked η relocked το τλφ,Διάβασε το προηγούμενο ποστ μου συμπλήρωσα κάτι

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... μπορω να δω με καποιο τροπο αν εχει ξεκλειδωσει τον bootloader ή οτιδηποτε αλλο το βγαζει αυτοματα εκτος εγγυησης;

Αν είναι ρουταρισμενο και έχει custom recovery σημαίνει ότι έχει ξεκλειδώσει boot loader. Σε βγαχει εκτός εγγύησης αλλά όπως λέει ο Παναγιώτης επιστρέφεις χωρίς προβλήματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ρουταρισμενο και έχει custom recovery σημαίνει ότι έχει ξεκλειδώσει boot loader. Σε βγαχει εκτός εγγύησης αλλά όπως λέει ο Παναγιώτης επιστρέφεις χωρίς προβλήματα

 

Ακριβώς πάντως χωρίς να ξεκλειδώσετε boot loader μέσω htcdev αγοράζοντας το sunshine τα κάνει όλα μαζί και όταν αποφασίσει κάποιος να το πουλήσει το επαναφέρει σε στοκ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό αλλά σπουδαίο tip για όσους δεν το ξέρουν ήδη και όσοι έχουν περάσει από iOS το γνωρίζουν καλά.

Διαβάζοντας ένα email η οτιδήποτε άλλο ...

''Χτυπώντας ελαφρά στο πάνω μέρος της οθόνης επανέρχεστε στην αρχή της σελίδας και δεν είναι ανάγκη να κάνετε scroll μέχρι επάνω''

 

 

Απορώ γιατι δεν το κάνουν ολα τα android αυτο οχι μονο στα email αλλα και σε κάποιες εφαρμογές.πχ news beast. Ειναι τόσο βολικό. Επισης θα ηταν πολυ καλο να εχουν και την ίδια αναζήτησή στο spotlight.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατι δεν το κάνουν ολα τα android αυτο οχι μονο στα email αλλα και σε κάποιες εφαρμογές.πχ news beast. Ειναι τόσο βολικό. Επισης θα ηταν πολυ καλο να εχουν και την ίδια αναζήτησή στο spotlight.

Την αναζήτηση νομίζω την κάνει το Google now αλλά δεν αξίζει. Είχα τρία χρόνια iPhone και με είχε βολέψει πολύ.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδες!!

 

Μπραβο και στην HTC... οχι σαν τη samsung που σε βγαζει εκτος εγγυησης με ενα απλο root.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδες!!

 

Μπραβο και στην HTC... οχι σαν τη samsung που σε βγαζει εκτος εγγυησης με ενα απλο root.:mad:

Φίλε αν και δεν έχεις δει το one που είναι τέρας θα πάθεις με το m8. Μπράβο στην HTC για όλα Όχι μόνο για την εγγύηση. Για εγγύηση θα πούμε μπράβο στην LG που και αυτή δεν έχει counter αλλά έχει τέλειο σέρβις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Jig αυτό γίνεται και στον default browser του m8;Εμένα στο m7 δε γίνεται στον broser.Γινεται ας πούμε στο BlinkFeed.

 

Στον browser οχι, αλλα το κανει σε ολες τις default εφαρμογες της HTC. (gallery, phone κλπ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...