Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη μεχρι προσφατα ημουν αρκετα χρονια με iphone, το CID που μπορω να το δω και τι ειναι?

Ψάξε στο playstore για το cid getter.Δεν θέλει root.Άνοιξε την εφαρμογή και επάνω επάνω θα σου βγάλει με κόκκινα γράμματα το cid (πχ CID is: HTC_203).Διαφοροποιεί το region (UK,Spain κτλ κτλ) και τον πάροχο.

 

Όταν λες κυκλικά βελάκια δίπλα από το WiFi είναι σαν αυτά της φώτο;

 

https://www.dropbox.com/s/tosfz68rgx87w8w/Screenshot_2014-07-21-21-50-50_1.jpg

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC file manager.Όποιος είναι root το βάζει στο /system/priv-app και του δίνει δικαιωματα rw-r--r--.Reboot και είναι έτοιμο

https://www.dropbox.com/s/qqywa3kaqoh3r7m/HTCCN_FileManager.apk

 

 

@np91 Τι CID εχεις;

 

Ευχαριστούμε Αναργυρε,δουλεύει άψογα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο playstore για το cid getter.Δεν θέλει root.Άνοιξε την εφαρμογή και επάνω επάνω θα σου βγάλει με κόκκινα γράμματα το cid (πχ CID is: HTC_203).Διαφοροποιεί το region (UK,Spain κτλ κτλ) και τον πάροχο.

Αφού αναφέρεται. Εμένα λέει HTC_032 δηλαδή?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αφού αναφέρεται. Εμένα λέει HTC_032 δηλαδή?

Eastern Europe

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο playstore για το cid getter.Δεν θέλει root.Άνοιξε την εφαρμογή και επάνω επάνω θα σου βγάλει με κόκκινα γράμματα το cid (πχ CID is: HTC_203).Διαφοροποιεί το region (UK,Spain κτλ κτλ) και τον πάροχο.

 

Όταν λες κυκλικά βελάκια δίπλα από το WiFi είναι σαν αυτά της φώτο;

 

https://www.dropbox.com/s/tosfz68rgx87w8w/Screenshot_2014-07-21-21-50-50_1.jpg

Ναι αυτα ειναι τα βελακια που δεν τα ειχα πριν ,τι σημαινουν αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα ειναι τα βελακια που δεν τα ειχα πριν ,τι σημαινουν αυτα?

Προφανώς κάνει κάποιο συγχρονισμο.Gmail κτλ κτλ.Είναι τα βελάκια του συγχρονισμού και σίγουρα τα είχες.Απλά δεν τα είχες προσεξει.Μήπως τώρα σου έχει κολλήσει κάποιος συγχρονισμός;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα ειναι τα βελακια που δεν τα ειχα πριν ,τι σημαινουν αυτα?

 

Τα έχω και εγώ που είναι με 4.4.2

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω το κατεβασα και εχω Τ-MOB 101

 

Πηγαινε στις Ρυθμισεις / Πληροφοριες / Πληροφοριες Λογισμικου και πες μας τι εκδοση android βλεπεις??

 

Τα βελακια ειναι του συγχρονισμου.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές αυτά τα βελάκια δεν γράφετε ρε παιδιά;;
πάνω στην μπάρα

 

[ATTACH]47675[/ATTACH]

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις Ρυθμισεις / Πληροφοριες / Πληροφοριες Λογισμικου και πες μας τι εκδοση android βλεπεις??

 

Τα βελακια ειναι του συγχρονισμου.

εκδοση android 4.4.2 αριθμος λογισμικου 1.70.111.1 οντως ειχε κολησει ο συγχρονισμος google και τωρα διαπιστωσα οτι μου εφαγε και γυρω στα 350 MB για καμμια ωρα που ημουν εκτος wifi
Link to comment
Share on other sites

εκδοση android 4.4.2 αριθμος λογισμικου 1.70.111.1 οντως ειχε κολησει ο συγχρονισμος google και τωρα διαπιστωσα οτι μου εφαγε και γυρω στα 350 MB για καμμια ωρα που ημουν εκτος wifi

Καλα το καταλαβα. Δεν πηρες την αναβαθμιση 4.4.3 αλλα μαλλον αυτην που προσθετει το Extreme Power Saving Mode

Ριξε μια ματια στις Ρυθμισεις / Τροφοδοσια και πες μας σε παρακαλω αν το βλεπεις.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στον chrome τα bookmark στο widget σας εμφανίζονται. Εννοώ η φωτο τα (εξώφυλλα)..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλα το καταλαβα. Δεν πηρες την αναβαθμιση 4.4.3 αλλα μαλλον αυτην που προσθετει το Extreme Power Saving Mode

Ριξε μια ματια στις Ρυθμισεις / Τροφοδοσια και πες μας σε παρακαλω αν το βλεπεις.

οχι δεν υπαρχει το Extreme Power Saving Mode
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει το Extreme Power Saving Mode

 

Καλησπέρα μην νομίζεις ότι χάνεις τίποτα σπουδαίο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μην νομίζεις ότι χάνεις τίποτα σπουδαίο

Συμφωνώ, το πιο πιθανό είναι να μην το χρησιμοποιήσουμε πότε οι περισσότεροι

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση σαν νέος στο htc μετα απο χρονια iPhone που είχε αυτές τις δυνατότητες ,1) μπορω να βάλω διαφορετικό ήχο μυνηματων για συγκεκριμένες επαφές ? και 2) υπαρχει δυνατότητα ο ήχος του μυνηματος να επαναλαμβάνεται μετα απο λίγη ωρα για 1-2 φορες ανάλογα την επιλογή μου ? όσο και να το έψαξα δεν βρήκα αυτές τις δυο ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση σαν νέος στο htc μετα απο χρονια iPhone που είχε αυτές τις δυνατότητες ,1) μπορω να βάλω διαφορετικό ήχο μυνηματων για συγκεκριμένες επαφές ?

 

διαφορετικός ήχος (screen shot)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα πλέον γίνονται S-off που σημαίνει ότι εάν είσαι από τους τυχερούς μπορείς να το επαναφέρεις με μια διαδικασία σε στοκ μορφή,δλδ και ξεκλειδώμενο boot loader να έχει εάν γίνεται s-off δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ξέχασα να σου γράψω ότι με 25 δολάρια υπάρχει μια εφαρμογή που τα κάνει όλα χωρίς κανένα πρόβλημα ψάξε για sunshine στους xda developers

 

Παναγιωτη ερωτηση!

 

Σε ξεκλειδωτο bootloader με κωδικο της HTC, γινεται επαναφορα με καποιο τροπο (πχ s-off) ωστε να ειναι ντος εγγυησης αν χρειαστει?

 

Πως μπορω να ξερω αν δεχεται s-off το κινητο μου;

 

Εχω βρει εναι που εχει ξεκλειδωτο bootloader με τον συγκεκριμενο τροπο (κωδικο της HTC).

 

edit:

Eχει γινει unlocked μαλλον με htcdev

Στον bootloader λεει Unlocked και s-off

Αρα γυριζει σε στοκ κατασταση με αυτον τον τροπο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708571

 

edit2:

Εδωσα ιμει στην HTC και μου ειπαν οτι ειναι εκτος..... και Ελλαδας και Αγγλιας! :(

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! βλακεια!!!!

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση σαν νέος στο htc μετα απο χρονια iPhone που είχε αυτές τις δυνατότητες ,1) μπορω να βάλω διαφορετικό ήχο μυνηματων για συγκεκριμένες επαφές ? και 2) υπαρχει δυνατότητα ο ήχος του μυνηματος να επαναλαμβάνεται μετα απο λίγη ωρα για 1-2 φορες ανάλογα την επιλογή μου ? όσο και να το έψαξα δεν βρήκα αυτές τις δυο ρυθμίσεις
Αυτο τον ηχο επαφης τον εχω βρει εννοω διαφορετικο ηχο sms σε καποιες επαφες

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαφορετικός ήχος (screen shot)
Αυτο τον ηχο επαφης τον εχω βρει εννοω διαφορετικο ηχο sms σε καποιες επαφες
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση σαν νέος στο htc μετα απο χρονια iPhone που είχε αυτές τις δυνατότητες ,1) μπορω να βάλω διαφορετικό ήχο μυνηματων για συγκεκριμένες επαφές ?

 

Για μηνύματα ούτε εγώ το έχω βρει.

Πάντως δεν είναι θέμα του android γιατί στο Note 3 & στο S5 υπήρχε αυτή η επιλογή.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ενας τροπος για διαφορετικο ηχο σε καθε συζητηση ειναι μεσω της εφαρμογης Hungoutsμε το παρακατω:

Open (or start) a conversation with the contact you'd like to edit

Tap the three dots in the upper right corner

Tap "People & options"

Tap "Chat message sound" and select the sound you'd like

 

Για το αλλο θεμα που ρωτας, υπαρχουν καποιες εφαρμογες οπως το phone notifier( υπαρχουν αρκετες παρομοιες)

 

Μπορεις παντα να βαλεις και το handcent sms σαν εφαρμογη για sms που τα κανει ολα μονο του!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Για μηνύματα ούτε εγώ το έχω βρει.

Πάντως δεν είναι θέμα του android γιατί στο Note 3 & στο S5 υπήρχε αυτή η επιλογή.

ok ευχαριστω πολυ για την αμεση ενημερωση για αυτο το καταπληκτικο τηλεφωνο που διαβαζοντας εδω αποφασισα να παρω και δεν το μετανοιωσα καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενας τροπος για διαφορετικο ηχο σε καθε συζητηση ειναι μεσω της εφαρμογης Hungoutsμε το παρακατω:

Open (or start) a conversation with the contact you'd like to edit

Tap the three dots in the upper right corner

Tap "People & options"

Tap "Chat message sound" and select the sound you'd like

 

Για το αλλο θεμα που ρωτας, υπαρχουν καποιες εφαρμογες οπως το phone notifier( υπαρχουν αρκετες παρομοιες)

 

Μπορεις παντα να βαλεις και το handcent sms σαν εφαρμογη για sms που τα κανει ολα μονο του!

Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη ερωτηση!

 

Σε ξεκλειδωτο bootloader με κωδικο της HTC, γινεται επαναφορα με καποιο τροπο (πχ s-off) ωστε να ειναι ντος εγγυησης αν χρειαστει?

 

Πως μπορω να ξερω αν δεχεται s-off το κινητο μου;

 

Εχω βρει εναι που εχει ξεκλειδωτο bootloader με τον συγκεκριμενο τροπο (κωδικο της HTC).

 

edit:

Eχει γινει unlocked μαλλον με htcdev

Στον bootloader λεει Unlocked και s-off

Αρα γυριζει σε στοκ κατασταση με αυτον τον τροπο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708571

 

edit2:

Εδωσα ιμει στην HTC και μου ειπαν οτι ειναι εκτος..... και Ελλαδας και Αγγλιας! :(

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! βλακεια!!!!

 

Τυχερος είσαι με το s off ,τι δικό μου γαλλικό δεν γίνεται

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τυχερος είσαι με το s off ,τι δικό μου γαλλικό δεν γίνεται

 

Τι τυχερος; αφου λεει η HTC οτι ειναι εκτος εγγυησης βαση ΙΜΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...