Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτο το λετε λογω arvato ή λογω HTC γενικα;

 

Arvato rules φιλε. Δυστυχώς ετσι ειναι ολοι το λενε.Μακρια απο εμας.Το τηλεφωνο τα σπαει και αρουταριστο

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Arvato rules φιλε.Δυστηχως ετσι ειναι ολοι το λενε.Μακρια απο εμας.Το τηλεφωνο τα σπαει και αρουταριστο

 

Οποτε οσο ειμαι Αγγλια πιστευω να ειναι καλυτερα εδω. Μακρια απο μας βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Οποτε οσο ειμαι Αγγλια πιστευω να ειναι καλυτερα εδω. Μακρια απο μας βεβαια....

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα αλλα σε κάθε περίπτωη θα είσαι καλύτερα απο Ελλάδα.Ο Φάνης είσαι απο το fb?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ο Φάνης είσαι απο το fb?

μαλλον :p:p

 

Και κατα 90% θα παρω το m8 και θα δωσω το one+

Link to comment
Share on other sites

μαλλον :p:p

 

Απλά να σου πω οτι το sense δεν κολλαει.Και νομίζω θα με επιβεβαιώσουν όλα τα παιδιά εδώ που το δουλεύουν

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου πω οτι το sense δεν κολλαει.Και νομίζω θα με επιβεβαιώσουν όλα τα παιδιά εδώ που το δουλεύουν

 

εδω δεν με πειραζε το touchwiz στο note2... αλλα οταν ειδα απο κοντα m8 καταλαβα οτι αργει το note!:lol:

 

H βλακεια ειναι οτι εδωσα και την 32αρα microsd μαζι με το note και τωρα πρεπει να ξαναπαρω! Στο one+ δεν χρειαζοταν...

Link to comment
Share on other sites

εδω δεν με πειραζε το touchwiz στο note2... αλλα οταν ειδα απο κοντα m8 καταλαβα οτι αργει το note!:lol:

 

H βλακεια ειναι οτι εδωσα και την 32αρα microsd μαζι με το note και τωρα πρεπει να ξαναπαρω! Στο one+ δεν χρειαζοταν...

 

ε ενταξει αυτο ειναι το λιγοτερο ρε συ.Πιστευω πως μολις το δουλεψεις το m8 θα το ερωτευτεις που λεμε και θα πεις οτι καλα εκανες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα τραβαω τα μαλλια μου!!!

 

Dimitri : είναι εντός εγγύησης χρονικά αλλά η συσκευή είναι ξένη και κλειδωμένη

Fanis : ειναι αγγλικη, το γνωριζω

Fanis : αλλα τι εννοειτει κλειδωμενη?

Dimitri : κλειδωμένη σε μια αγγλική εταιρεία δηλ δεν θα έχει εγγύηση στην ελλάδα

Fanis : η εγγυηση για ερωπαικες συσκευες ειναι πανευρωπαικη απ οσο γνωριζω

Dimitri : ναι αυτό όμως δεν ισχύει για τις κλειδωμένες συσκευές

 

Επειδη ειναι branded δεν περναει εντος εγγυησης στην Ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Dimitri : ναι αυτό όμως δεν ισχύει για τις κλειδωμένες συσκευές

 

Ναι καλα πες του, πολυ θα το θελε αλλα δεν ειναι ετσι!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

http://dl4.htc.com/Web_materials/Manual/Warranty/Android/1015_A_WarrantyCard_76x126.pdf

 

εδω δεν αναφερει κατι για branded συσκευες!

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

http://dl4.htc.com/Web_materials/Manual/Warranty/Android/1015_A_WarrantyCard_76x126.pdf

 

εδω δεν αναφερει κατι για branded συσκευες!

 

Φανη προχωρα φιλε,το τλφ ειναι τοσο καλο που δεν θα θελει service ποτε,htc rules:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Φανη προχωρα φιλε,το τλφ ειναι τοσο καλο που δεν θα θελει service ποτε,htc rules:lol:

 

προχωραω!!! εχω παραγγειλει και tempered glass απο Κυριακη βραδυ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και παιδιά να το ξαναπώ. Το έχω από την ημέρα που το πήρα χωρίς θήκη και χωρίς tempered glass(θα πάρω αλλά φεύγω διακοπές και έτσι άκυρο τώρα)

Δεν έχει ούτε γρατζουνιά ούτε τίποτα και έχω το gun metal που λέμε ότι είναι και μαλακό. Όλα καλά το τηλέφωνο τα σπάει είναι γρήγορο και όλα τα καλά. Άλλη εμπειρία και ανοιχτομυαλοι άνθρωποι και φίλοι που έχουν άλλες ναυαρχιδες το λένε. Τώρα για το one plus είναι όμορφο και στιβαρό στο κράτημα και γρήγορo. Κάποια στιγμή θα το τιμήσουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη το εχεις χωρις καθολου θηκη; ουτε καν pouch? Ειναι τοσο ομορφο που σκεφτομαι σοβαρα να το αφησω χωρις να το χαρω.

 

Τοσα χρονια αγοραζω κινητα και βλεπω τις θηκες.

 

Μολις πηγα σε ενα καταστημα και το ειδα. Φοβερο! Αντε να το παραλλαβω αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα και εγώ και ο αλλος φίλος το έλυσα με το morelocalle 2 αλλά χρειαζόταν κάποιες adb commands. Οδηγίες δίνει η ίδια η εφαρμογή. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις το Android sdk και τους drivers της HTC

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα τραβαω τα μαλλια μου!!!

 

 

 

Επειδη ειναι branded δεν περναει εντος εγγυησης στην Ελλαδα!!!

 

Εμένα πάντως στο τηλέφωνο μου είχαν πει ότι έχει άλλη διαδικασία η αντιμετώπιση μιας branded συσκευής από την ευρωπαϊκή ένωση κι όχι αποκλεισμός.

Τώρα νιώθω λίγο κάπως να το ξαναπώ, αλλά για μένα η Arvato ήταν συνολικά μια θετική εμπειρία. Έχοντας ζήσει και το σέρβις της Ace οι χρόνοι δε μου φάνηκαν υπερβολικοί (2-3 βδομάδες έκαναν και οι 2). Αν εξαιρέσουμε τον χρόνο πάντως εγώ περιέργως είχα θετική εμπειρία από το σέρβις, αφού δε μου αρνήθηκαν τίποτα και δεν έψαξαν χαζές δικαιολογίες. Και το εδωσα σε σύντομο σχετικά διάστημα 2 φορές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απλά παιδιά οι branded συσκευές πάνε έξω κι επιστρέφουν. Δεν επισκευάζονται εδώ.. Κάτι που ίσως είναι και καλύτερο εδώ που τα λέμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη το εχεις χωρις καθολου θηκη; ουτε καν pouch? Ειναι τοσο ομορφο που σκεφτομαι σοβαρα να το αφησω χωρις να το χαρω.

 

Τοσα χρονια αγοραζω κινητα και βλεπω τις θηκες.

 

Μολις πηγα σε ενα καταστημα και το ειδα. Φοβερο! Αντε να το παραλλαβω αυριο...

Έχω την bugatti slim fit. Δερμάτινη είναι. Το έχω σκέτο όταν το δουλεύω δηλαδή. Το ακουμπάω σε αυτή. Προσέχω όμως ,δεν το παίρνω θάλασσα δηλαδή.

Απλά παιδιά οι branded συσκευές πάνε έξω κι επιστρέφουν. Δεν επισκευάζονται εδώ.. Κάτι που ίσως είναι και καλύτερο εδώ που τα λέμε.

Ακριβώς. Καλύτερα έξω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στη δερματινη pouch της Bugatti το εχω και βρηκα την υγεια μου!

Φυσικα με screen protector απο την πρωτη μερα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την bugatti slim fit. Δερμάτινη είναι. Το έχω σκέτο όταν το δουλεύω δηλαδή. Το ακουμπάω σε αυτή. Προσέχω όμως ,δεν το παίρνω θάλασσα δηλαδή.

 

 

Eχεις λινκ για αγορα;

 

Απλα root κανουμε με towel root? δεν με ενδιαφερουν custom rom κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις λινκ για αγορα;

 

Απλα root κανουμε με towel root? δεν με ενδιαφερουν custom rom κλπ.

Extreme mobile . http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-One-M8-Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-Black.1000457.html

Τώρα λέει αναμένεται. Μετά από Σκρουτζ αν κοιτάξεις μήπως έχει.

Δεν ξέρω για Ρουτ φίλε :(

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Eχεις λινκ για αγορα;

 

Απλα root κανουμε με towel root? δεν με ενδιαφερουν custom rom κλπ.

 

Το towelroot δεν κάνει μόνιμο root.Μπορείς να κάνεις μόνο temp root και να ξεκλειδωσεις bootloader και s-off με το sunshine (κοστίζει $25) και έπειτα να κάνεις μόνιμο root.Μη με ρωτήσεις αν μπορείς να γυρίσεις πάλι σε s-on και locked bootloader (δεν το έχω κάνει) αλλά πιστεύω γίνεται σχετικά εύκολα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το towelroot δεν κάνει μόνιμο root.Μπορείς να κάνεις μόνο temp root και να ξεκλειδωσεις bootloader και s-off με το sunshine (κοστίζει $25) και έπειτα να κάνεις μόνιμο root.Μη με ρωτήσεις αν μπορείς να γυρίσεις πάλι σε s-on και locked bootloader (δεν το έχω κάνει) αλλά πιστεύω γίνεται σχετικά εύκολα.

 

Ναι τον έχω βρει αυτό τον τρόπο. Δλδ το towel root χάνεται μετά από restart πχ ή factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα και εγώ και ο αλλος φίλος το έλυσα με το morelocalle 2 αλλά χρειαζόταν κάποιες adb commands. Οδηγίες δίνει η ίδια η εφαρμογή. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις το Android sdk και τους drivers της HTC

 

το android sdk που κ τους drivers ths htc που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...