Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπου να ναι θα παρετε την 4.4.3 και μετα ξανά οταν ετοιμαστεί η L.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπου να ναι θα παρετε την 4.4.3 και μετα ξανά οταν ετοιμαστεί η L.

 

κάτι τέτοιο λέει και εδώ

http://www.phonedog.com/2014/07/19/unlocked-htc-one-m8-to-receive-android-4-4-3-update-next-week/

 

αλλού διάβασα ότι 4.4.4 τον Αύγουστο (screen shot)

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο αντιμετώπισα το εξής θέμα με το m8!Κατεβασα μια ταινία για να δω στην τηλεόραση μέσω ανταπτορακι που συνδέεται με καλώδιο hdmi κ έχει κ θύρα για να συνδέεται με το φορτιστη!Να σημειώσω οτι ο ανταπτορας ειναι samsung,αν αυτο αποτελεί κάποιο προβλημα!Λοιπον είδα την ταινία ολα καλα κ οταν πάω να του βγάλω το καλώδιο το κινητό ζεματαγε κ Δν έκανε τπτ για λίγο ήταν νεκρό!Του πάτησα το κουμπί να ανοίξει τπτ τελικά με τα πολλα του έκανα επανεκκίνηση κ ολα καλα!Τι φταίει;Έτσι θα γίνεται δλδ οποτε θέλω να βλέπω ταινίες στην τηλεόραση;

Και σε εμένα οταν έκανα wireless streaming μια φορά με Miracast το κινητό ζεματαγε μετά απο 10-15 λεπτά κι ολας.

Μέχρι που φοβήθηκα στο μισάωρο μην πάθει κάτι το κινητό και το σταμάτησα.

Αςε που η μπαταρία με Miracast τρέχει σαν καταρρακτης.

Σε tablet ειναι καλύτερα τα πράγματα με Miracast μιας και αποβάλει καλύτερα την θερμοκρασία και ζεστένεται λιγότερο.

Η καλύτερη λύση να βλέπεις ταινίες στην tv ειναι μέσω USB flash η εξωτερικό 2.5αρι σκληρό αφού το συνδέσεις στην αντίστοιχη USB υποδοχή της tv.

Εκτός αν δεν έχεις τέτοια tv με άριστο ενσωματωμένο media player και αγοράζεις εξωτερικό media player.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπου να ναι θα παρετε την 4.4.3 και μετα ξανά οταν ετοιμαστεί η L.

 

κάτι τέτοιο λέει και εδώ

http://www.phonedog.com/2014/07/19/unlocked-htc-one-m8-to-receive-android-4-4-3-update-next-week/

 

αλλού διάβασα ότι 4.4.4 τον Αύγουστο (screen shot)

 

Επειδή δεν ξέρω και έχω λίγο άσχημη εμπειρία απο αναβάθμιση σε κιτ κατ. Ύπαρχει περίπτωση να αναβαθμίσουμε σε L και να ισοπεδώση την απόδοση-μπαταρία του τηλεφώνου. Να μου πεις δεν ξερεις απο τώρα ρε μεγαλε αλλά ρωτάω μιας και στο G2 μολις βάλαμε κιτ κατ ναι μεν έγινε τούμπανο το τηλέφωνο αλλά χασαμε και καμποση ωρα απο μπαταρία

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω και έχω λίγο άσχημη εμπειρία απο αναβάθμιση σε κιτ κατ. Ύπαρχει περίπτωση να αναβαθμίσουμε σε L και να ισοπεδώση την απόδοση-μπαταρία του τηλεφώνου. Να μου πεις δεν ξερεις απο τώρα ρε μεγαλε αλλά ρωτάω μιας και στο G2 μολις βάλαμε κιτ κατ ναι μεν έγινε τούμπανο το τηλέφωνο αλλά χασαμε και καμποση ωρα απο μπαταρία

Η Google τρέχει ήδη ένα project (Volta.

http://m.androidcentral.com/android-l-brings-project-volta-improved-battery-life )για βελτίωση της μπαταρίας στην έκδοση L.Είμαι αισοδοξος ότι στην HTC το έχουν το άθλημα (αυτό φαίνεται και στη μπαταρία του Μ8)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum!σκεφτομαι to m8 για αγορα αλλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος απο εσας αν θα υπαρξει εκδοση 32gb!επισης τι διαφορα εχει το branded ap to unbranded???ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum!σκεφτομαι to m8 για αγορα αλλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος απο εσας αν θα υπαρξει εκδοση 32gb!επισης τι διαφορα εχει το branded ap to unbranded???ευχαριστω πολυ!

 

Καλησπέρα δεν έχω δει μέχρι στιγμής 32αρι Τώρα η διαφορά στα δύο που αναφέρεις είναι μόνο στα update και στο extreme power saver που τα branded δεν το έχουν η γνώμη μου ασήμαντο

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν ξέρω και έχω λίγο άσχημη εμπειρία απο αναβάθμιση σε κιτ κατ. Ύπαρχει περίπτωση να αναβαθμίσουμε σε L και να ισοπεδώση την απόδοση-μπαταρία του τηλεφώνου. Να μου πεις δεν ξερεις απο τώρα ρε μεγαλε αλλά ρωτάω μιας και στο G2 μολις βάλαμε κιτ κατ ναι μεν έγινε τούμπανο το τηλέφωνο αλλά χασαμε και καμποση ωρα απο μπαταρία

 

Θόδωρε παρεκτρέπεσαι τα ισοπέδωσες όλα,ντροπή σου χαχα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ ασύρματα με την ΤV αν θέλω να δω φωτογραφίες, βίντεο η ταινία με την εφαρμογή AllCast η οποία είναι μακράν η καλύτερη που κυκλοφορεί.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.cast

 

Φίλε μου σ ευχαριστώ(οπως κ εσένα te salat) για το allcast που μου προτείνες παιζει τέλεια!Μονο που Δν παίζουν οι υπότιτλοι!Πως θα γίνει να τους ενσωματωσω γτ απ οτι καταλαβαίνω η ταινία παίζει μονο μεσω του allcast κ οχι απο κάποιον άλλο player που εχω

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ ευχαριστώ(οπως κ εσένα te salat) για το allcast που μου προτείνες παιζει τέλεια!Μονο που Δν παίζουν οι υπότιτλοι!Πως θα γίνει να τους ενσωματωσω γτ απ οτι καταλαβαίνω η ταινία παίζει μονο μεσω του allcast κ οχι απο κάποιον άλλο player που εχω

Σε αυτο δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι με αυτον τον τροπο ταινιες βλεπω σπανια(συνηθως καποια συναυλια) η φωτογραφιες και βιντεο που εχω τραβηξει εγω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

http://android-revolution-hd.blogspot.ch/2014/07/htc-decides-to-skip-android-444-update.html?m=1

Παιδιά η HTC από ότι φαίνεται αποφάσισε να παρακάμψει την 4.4.4 έκδοση android

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι με αυτον τον τροπο ταινιες βλεπω σπανια(συνηθως καποια συναυλια) η φωτογραφιες και βιντεο που εχω τραβηξει εγω.

 

Α μάλιστα!θα δοκιμάσω με mirror casting απο το κιν(ελπίζω να έχει) και θα την παίξω απο έναν player μου να δω αν θα χει κ καλή απο κρίση η ταινία!οπως κ να χει σε ευχαριστώ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://android-revolution-hd.blogspot.ch/2014/07/htc-decides-to-skip-android-444-update.html?m=1

Παιδιά η HTC από ότι φαίνεται αποφάσισε να παρακάμψει την 4.4.4 έκδοση android

Δεδομένου ότι Οκτώβρη Νοέμβρη έχουμε L και αν κρατήσει το λόγο της ότι θα πάρουμε μέσα στις επόμενες 90 ημέρες(και καλά) δεν πειράζει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες το βρήκα για όποιον ενδιαφέρεται!Οποιος έχει λοιπόν smart tv το να δεις ταινία κ να κανεις οτιδήποτε απο το κιν στην tv πολύ απλα πηγαίνει στις ρυθμίσεις του κιν μας,έξοδος πολυμέσων κ παράλληλα ανοίγει την tv στον κατοπτρισμο οθόνης ή οπως αλλιώς τον ονομάζει η μάρκα της τηλεόρασης!Αμεσως συγχρονίζονται κ βλέπεις άνετα ταινιουλα χωρις καλώδια κτλ κ μάλιστα με την οθόνη του κιν σβηστή!Απαραιτητη προϋπόθεση βέβαια ειναι και το κιν κ η tv να ειναι στο ίδιο δίκτυο συνδεδεμένα!Τωρα μένει να δω αν υπερθεμανθει το ίδιο οπως χθες :cry:

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι Οκτώβρη Νοέμβρη έχουμε L και αν κρατήσει το λόγο της ότι θα πάρουμε μέσα στις επόμενες 90 ημέρες(και καλά) δεν πειράζει.

 

Ουσιαστικά 4.4.4 θα έχουμε...απλά τα fix του 4.4.4 τα ενσωμάτωσε η HTC στην δική της 4.4.3...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά 4.4.4 θα έχουμε...απλά τα fix του 4.4.4 τα ενσωμάτωσε η HTC στην δική της 4.4.3...

 

Ναι αυτό γράφει στο κείμενο,έχει ενσωματώσει όλα τα καλούδια ΤΗΣ Google στην 4.4.3

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή μάρκα για κάρτα μνήμης έχει κανεις να μου προτείνει;Ευχαριστω προκαταβολικά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή μάρκα για κάρτα μνήμης έχει κανεις να μου προτείνει;Ευχαριστω προκαταβολικά!

 

Sandisk.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ανώτερο που μπορώ να του βάλω ειναι 64 ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/002134/2134394/14084127-8147.jpg αυτη ας πούμε ειναι καλή;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Το ανώτερο που μπορώ να του βάλω ειναι 64 ε;

 

http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/002134/2134394/14084127-8147.jpg αυτη ας πούμε ειναι καλή;

 

Μέχρι 128GB

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 128GB

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ :)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ πολύ :)

Ή samsung.Επισης καλη και αξιοπιστη καρτα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε το θέμα chat. Να γράφετε μόνο όταν έχετε κάτι σπουδαίο να πείτε.

 

Και σας θυμίζω ότι απαγορεύονται οι συντομεύσεις "κ, δν, σ" και λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισα την πρώτη εβδομάδα χρήσης του μ8 και του έκανα τον καθιερωμένο έλεγχο που κάνω σε κάθε καινούργιο κινητό που παίρνω!

 

- Το χρησιμοποιούσα χωρίς θήκη και χωρίς screen protector.

- Το άφηνα κανονικά επάνω σε ξύλινα τραπέζια, προσέχωντας να μην έχει σκουπιδάκια/υγρά από κάτω του.

- Ακουμπούσα την οθόνη, προσέχωντας να μην έχω στα χέρια μου βρωμιές ή κάτι που μπορεί να τη χαράξει.

- Το έβαζα πάντα στο τσαντάκι μου, σε ξεχωριστή υποδοχή που δεν περιείχε τίποτα άλλο, παρά μόνο το κινητό. Η υποδοχή έκλεινε με χριτς-χρατς και όχι με φερμουάρ.

- Δεν μου έπεσε ποτέ.

- Δεν μπήκε ποτέ σε τσέπη μπουφάν ή παντελονιού.

 

Παρόλα αυτά, απέκτησα 2 πολύ μικρές γρατσουνιές στην πλάτη και μερικές "αραχνιές" στην οθόνη που φαίνονται μόνο αν ρίξεις φως με φακό και υπό συγκεκριμένη γωνία...

Με το μάτι, οι γρατσουνιές στην πλάτη φαίνονται μόνο αν κοιτάξεις το κινητό προσεκτικά και υπό γωνία, ενώ στην οθόνη δεν φαίνονται καθόλου (ίσως μόνο αν κοιτάξεις το κινητό χωρίς δαχτυλιές στην οθόνη, κόντρα σε έντονο ήλιο, υπό συγκεκριμένη γωνία και από κοντά).

 

Δυστυχώς το κινητό μας, φαίνεται αρκετά ευαίσθητο... Αναγκαστικά θα πάω σε προστασία οθόνης & θήκη τύπου δερμάτινο πουγκί!

 

*Έχω το metal gray χρώμα. Ίσως το ασημί να είναι πιο ανθεκτικό..

 

**edit. Το έγραψα εδώ κατά λάθος! Ίσως θα έπρεπε να μεταφερθεί στο επίσημο τοπικ του μ8.. Σόρυ

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...