Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To m8 το ειδα απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του εδω στην Αγγλια και ειναι απιστευτα ομορφο, αλλα και ταχυτατο! Η μερα με τη νυχτα με το note2 που ειχα, που δεν ειχα και κανενα απολυτως προβλημα. Απλα εκατσε η προσκληση για τον κινεζο που εληγε σε 24 ωρες και το τσιμπησα. Ευτυχως εφυγε το note σε καλουτσικη τιμη και η μεταβαση στον κινεζο θα βγει με μικρο κοστος! Αν μπορεσω δε να παω στο m8 ανταλλασοντας τον κινεζο, τοτε θα ειναι πραγαμτικα οτι καλυτερο για μενα, αφου δεν μπορω να διαθεσω τα χρηματα για απευθειας αγορα του.

 

anyway, τελος το offtopic! I LOVE HTC!!! μακαρι να περασει και 4ο htc απο τα χερια μου μετα τo diamond, το HD και το το θρυλικο HD2 που καθεται εδω διπλα μου αυτη τη στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την αναζήτηση νομίζω την κάνει το Google now αλλά δεν αξίζει. Ισχυρίζονται πάντως. Είχα τρία χρόνια iPhone και με είχε βολέψει πολύ.

 

 

Εμενα το αντίθετο.κανεις μια κατω την οθόνη και σου βρίσκει εφαρμογές,ονόματα και κυρίως σημειώσεις. Τεσπα γούστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει, σαν το Spotlight της Apple δεν υπάρχει.

Βέβαια πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και η Samsung με την αναζήτηση(Note 3 & S5)

Και το Google Now έχει απλά καλυτερέψει!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει, σαν το Spotlight της Apple δεν υπάρχει.

Βέβαια πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και η Samsung με την αναζήτηση(Note 3 & S5)

Και το Google Now έχει απλά καλυτερέψει!

 

Βεβαια το google now για να το χρησιμοποιεις θες και ενα φορτιστη μαζι σου συνεχεια.Ρε παιδια τρελει καταναλωση και αυτο αλλα και η εφαρμογη του google plus το οποιο και χρησιμοποιω.Δυστηχως με ολους αυτους του συγχρονισμους εχουμε θεμα.Και να τους απενεργοποιησω ξανα μανα θα καιει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια το google now για να το χρησιμοποιεις θες και ενα φορτιστη μαζι σου συνεχεια.Ρε παιδια τρελει καταναλωση και αυτο αλλα και η εφαρμογη του google plus το οποιο και χρησιμοποιω.Δυστηχως με ολους αυτους του συγχρονισμους εχουμε θεμα.Και να τους απενεργοποιησω ξανα μανα θα καιει.

 

Για την αναζήτηση δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το Google Now

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με τη μπαταρια δλδ το τηλεφωνο; γιατι στο note 2 με τα παντα ολα φουλ (φωτεινοτητα, 4G, συχρονισμους κλπ) μου εβγαζε τη μερα ανετα!
Link to comment
Share on other sites

Για την αναζήτηση δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το Google Now

 

Α ναι αλλα και παλι εγω τα εχω απενεργοποιησει αυτα και δεν τα δουλευω. Σορυ για το offtopic παιδες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με τη μπαταρια δλδ το τηλεφωνο; γιατι στο note 2 με τα παντα ολα φουλ (φωτεινοτητα, 4G, συχρονισμους κλπ) μου εβγαζε τη μερα ανετα!

 

Kαλύτερους χρόνους από το Note 3(4.4.2) & S5

με ανοιχτά τα πάντα ΟΛΑ εκτός GPS που το ανοίγω μόνο όποτε το χρειάζομαι.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με τη μπαταρια δλδ το τηλεφωνο; γιατι στο note 2 με τα παντα ολα φουλ (φωτεινοτητα, 4G, συχρονισμους κλπ) μου εβγαζε τη μερα ανετα!

 

Κανενα θεμα φιλε ανετα με τα παντα on βγαζει μερα που ειναι το σημαντικοτερο και αν εισαι χαλαρος χρηστης με wifi φαση κκαι το δουλευεις οταν το χρειαζεσαι εισαι κομπλε και κοντα στις δυο ημερες.Συγκεκριμενα 34 ωρες εχω φτασει.

Το δουλεψα μια μερα χωρις να ανοιξω pc το ελλιωσα απλα το βραδυ κατα τις 10 ηθελα πριζα,αλλα δεν ανοιξα pc καθολου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ωραια γιατι ειχα ακουσει καλα λογια για την μπαταρια του αν και μικρη. Αλλα αυτο για το google now με προβληματισε που λετε οτι την πινει. Αν και δεν το χρησιμοποιω καθολου.

 

8ωρο δουλεια wifi

εξω 4G

σπιτι wifi

βραδυ flight mode

 

Ανετα λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια γιατι ειχα ακουσει καλα λογια για την μπαταρια του αν και μικρη. Αλλα αυτο για το google now με προβληματισε που λετε οτι την πινει. Αν και δεν το χρησιμοποιω καθολου.

 

8ωρο δουλεια wifi

εξω 4G

σπιτι wifi

βραδυ flight mode

 

Ανετα λοιπον!!

Σε όποια συσκευή και να χρησιμοποιείς το Google Now αυξάνει την κατανάλωση μπαταρίας.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια γιατι ειχα ακουσει καλα λογια για την μπαταρια του αν και μικρη. Αλλα αυτο για το google now με προβληματισε που λετε οτι την πινει. Αν και δεν το χρησιμοποιω καθολου.

 

8ωρο δουλεια wifi

εξω 4G

σπιτι wifi

βραδυ flight mode

 

Ανετα λοιπον!!

 

Θεωρω ανετα θα σε βγάλει.Ίσως να σου πιει λιγο το αιμα το 4G στην Ελλάδα ειμαστε αλλα οκ.Γενικα με 4G ειδα καταναλωση και το γυρισα 3G μια και δεν πιανω πουθενα ευκολα 4G Πατρα.

Η μπαταρια του σαν πρωην κατοχος G2 το φτανει οριακα και αυτο με χαροποιησε παρα πολυ γιατι εχω δει και 7 ωρες οθονη στο m8.Απιστευτη διαχειρηση απο το τηλεφωνο σε βαθμο να μην θελω να ρουταρω ωστε να ξηλωσω πραγματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω ανετα θα σε βγάλει.Ίσως να σου πιει λιγο το αιμα το 4G στην Ελλάδα ειμαστε αλλα οκ.Γενικα με 4G ειδα καταναλωση και το γυρισα 3G μια και δεν πιανω πουθενα ευκολα 4G Πατρα.

Η μπαταρια του σαν πρωην κατοχος G2 το φτανει οριακα και αυτο με χαροποιησε παρα πολυ γιατι εχω δει και 7 ωρες οθονη στο m8.Απιστευτη διαχειρηση απο το τηλεφωνο σε βαθμο να μην θελω να ρουταρω ωστε να ξηλωσω πραγματα

 

Εγω ειμαι Αγγλια και εχω και απεριοριστο 4G. Γενικα πιανει στα μερη που κινουμαι, αλλα εχω παρατηρησει μεγραλυτερες ταχυτητες αν εχω φουλ σημα Η+ παρα μια δυο γραμμες 4G.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε την 4.4.3 η Sprint / HTC χθες!

Αναμένουμε και στην Ευρώπη μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

Η 4.4.3 φαίνεται να έχει ενσωματώσει και File Manager η HTC.

Θριαμβος.Ειδικά με την επιλογή της Google να κλειδώσει την εξωτερική κάρτα σε εφαρμογές τρίτων ο stock file manager ήταν άκρως απαραιτητο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θριαμβος.Ειδικά με την επιλογή της Google να κλειδώσει την εξωτερική κάρτα σε εφαρμογές τρίτων ο stock file manager ήταν άκρως απαραιτητο.

Γιατί κάποιος να θέλει stock file manager? Δεν υπάρχουν τόσες εφαρμογές γι αυτό τον σκοπό?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος πότε θα πάρουμε την 4.4.3 εμείς της T-mobile

 

Σύμφωνα με το site της Τ-Mobile βγήκε σήμερα με s/w no: 1.70.111.1. Σύμφωνα με την καθιερωμένη πρακτική θα δίνεται σταδιακά στις επόμενες εβδομάδες για να μην φορτωθούν οι σερβερς της T-mob.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος να θέλει stock file manager? Δεν υπάρχουν τόσες εφαρμογές γι αυτό τον σκοπό?

Γιατί οι τρίτοι file managers δεν μπορουν να κάνουν τα πάντα στην sd .Υπάρχει περιορισμός για λόγους ασφαλείας απο την κιτ κατ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site της Τ-Mobile βγήκε σήμερα με s/w no: 1.70.111.1. Σύμφωνα με την καθιερωμένη πρακτική θα δίνεται σταδιακά στις επόμενες εβδομάδες για να μην φορτωθούν οι σερβερς της T-mob.

 

Να σαι καλά, ευχαριστώ!

 

Έχεις κάποιο link?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι και τι δίνει αυτή η αναβάθμιση ρε παιδιά? Θα γίνει ντόρος?
Εμενα την κατεβασε το πρωι αλλα δεν μπορω να βρω τι διαφορες εχει ,εκτος απο ενα εικονιδιο επανω διπλα απο το wifi με 2 κυκλικα βελακια που δεν ξερω τι ειναι Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

HTC file manager.Όποιος είναι root το βάζει στο /system/priv-app και του δίνει δικαιωματα rw-r--r--.Reboot και είναι έτοιμο

https://www.dropbox.com/s/qqywa3kaqoh3r7m/HTCCN_FileManager.apk

 

 

@np91 Τι CID εχεις;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

HTC file manager.Όποιος είναι root το βάζει στο /system/priv-app και του δίνει δικαιωματα rw-r--r--.Reboot και είναι έτοιμο

https://www.dropbox.com/s/qqywa3kaqoh3r7m/HTCCN_FileManager.apk

 

 

@np91 Τι CID εχεις;

Επειδη μεχρι προσφατα ημουν αρκετα χρονια με iphone, το CID που μπορω να το δω και τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι προσφατα ημουν αρκετα χρονια με iphone, το CID που μπορω να το δω και τι ειναι?

Κατεβάζεις την εφαρμογή από το play store cid getter. Έχει το cid και διάφορες πληροφορίες για την συσκευή σου.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή από το play store cid getter. Έχει το cid και διάφορες πληροφορίες για την συσκευή σου.
οκ ευχαριστω το κατεβασα και εχω Τ-MOB 101
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...