Jump to content

Instagram


mplamplakas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς γίνεται να βλέπω ποιούς ακολουθεί και από ποιούς ακολουθείται κάποιος που ακολουθώ ή με ακολουθεί στο Instagram όταν αυτό είναι στο pc και όχι στο κινητό; Ή τις ενέργειες που έχουν κάνει οι followers μου ή ακόμα και τις δικές μου ενέργειες. Γιατί στο κινητό, με την εφαρμογή, μια χαρά μπορώ να τα δω όλα αυτά, αλλά στο pc δεν έχω βρει αυτήν την επιλογή. (Αλήθεια, υπάρχει κάποια ανάλογη εφαρμογή για το pc ή πρέπει πάντα να μπαίνεις απ' την σελίδα; )

Επίσης, πώς μπορώ να βρω κάποιον με βάση κάποιο πιθανό username π.χ. να βάλω papadopoulos και να μου βγάλει όλους τους users που έχουν χρησιμοποιήσει αυτό το username (π.χ. papadopoulos_tade) ;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο υπολογιστή δεν μπορείς να δεις followers ,μόνο φωτογραφίες και να κανείς like. Ούτε απο την εφαρμογή των windows 8 δεν μπορείς να κανείς κάτι παραπάνω,μόνο απο κινητό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πώς μπορώ να βρω κάποιον με βάση κάποιο πιθανό username π.χ. να βάλω papadopoulos και να μου βγάλει όλους τους users που έχουν χρησιμοποιήσει αυτό το username (π.χ. papadopoulos_tade) ;

Πας στην "εξερευνηση" , στην καρτελα "χρηστες" και αναζητας

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια σας παιδια, εδω και 2 μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το ανεβασμα βιντεο στο ινσταγκραμ. Συγκεκριμενα οταν παω να ανεβαδω ενα βιντεο ειτε απο την συλλογη του κινητου μου ειτε απο την εγγραφη της ενοτητας "ΒΙΝΤΕΟ" του ινστα ειτε κανω Repost η μπλε γραμμη φορτωσης δεν γεμιζει φτανει μεχρι την μεση και μετα παει πισω παλι και μετα λεει οτι η φορτωση απετυχε. Ειναι τοσο ενοχλητικο αυτο που εχω δοκιμασει τα παντα και δεν μπορω να βρω λυση. Κατα τ αλλα οι υπολοιπες λειτουργιες του ινστα ειναι κανονικα (ιστοριες ανεβασμα φωτο σχολια κλπ). Να σημειωσω οτι εχω το

• huawei p9 lite

• εκδοση Android 6.0

• εκδοση Instagram 10.11.0 (την beta)

 

Εχω δοκιμασει επανεκινηση κινητου απεγκατασταση και εγκατασταση του ινστα. Εχω δοκιμασει αφαιρεση τηε beta εκδοσης και δεν γινεται τιποτα. Εχω κανει υπομονη 1 ωρα μηπως και η γραμμη φορτωσει αλαλ συνεχως πηγαινει προς και πισω. Τελος, εστειλα αναφορα στο ινστα αλλα δεν ελαβα καμια απαντηση. Παρατηρησα οτι αυτο το προβλημα παρατηρηθηκε απο τις 21 Φεβρουαριου 2017 αλλα και πιο παλια το φθινοπωρο του 2016 σε πολλους.

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο κινητό έχεις ξανα αναβάσει κανονικά. Για καιρό?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπάινεις με wifi δοκίμασε restart το ρουτερ σου

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι και γω μια βοηθεια σχετικα με το instagram,συγγνωμη για το σχολιο εδω αλλα ειδα πως γνωριζουν καποιοι αρκετα απο αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο κινητό έχεις ξανα αναβάσει κανονικά. Για καιρό?

Το εχω απο τον ιουνιο και ανεβαζα κανονικα. και ναι εχω κανει και reset το router αλλα τιποτα. βασικα σημερα κατι παει να γινει οταν ανεβαζω ενα βιντεο χρειαζεται 30 λεπτα και μετα ανεβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο τον ιουνιο και ανεβαζα κανονικα. και ναι εχω κανει και reset το router αλλα τιποτα. βασικα σημερα κατι παει να γινει οταν ανεβαζω ενα βιντεο χρειαζεται 30 λεπτα και μετα ανεβαινει.

 

Έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου για να ανεβάσεις σε κάποιο σπίτι φίλου ή σε μια καφετέρια?

Επίσης έχεις χρησιμοποιήσει άλλο κινητό ή λαπτοπ με το λογαριασμό σου πάντα απο το σπίτι ?

Ακόμα δοκίμασε ΄στο κινητό σου να βάλεις λογαριασμό φίλου και να ανεβάσεις απο σπίτι σου.

 

Τέλος, τί μέγεθος είναι τα βιντεάκια και τι ταχύτητα έχεις? Ένα βίντεο με τα σύγχρονα κινητά σε πλήρη ανάλυση είναι αρκετά μεγάλα αρχεία και οι ταχύτητες ιντερνετ που έχουμε πολλοί σπίτια μας δεν προχωρούν με τους ίδιους ρυθμούς. Μήπως στις ρυθμίσεις του instagram έβαλες να τα κάνει upload full size.?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να το δημοσιευσω εδω αλλα αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

Καλησπερα σε ολους!Πριν 3 μηνες εκλεισα το ινσταγκραμ και κανα μηνα αργοτερα ανοιξε μονο του παλι...το εκλεισα αφου περασε μια εβδομαδα,αλλα εδω και αρκετες εβδομαδες το εχω ανοιξει καταλαθος εγω,παρ'ολο που δεν το χρησιμοποιω,αλλα δεν με αφηνει να το απενεργοποιησω.Οι κανονες λενε πως σε μια βδομαδα γινεται μια φορα να το κλεισεις.Εμενα δεν με αφηνει και με γυρναει αυτοματα στο ινστα στην αρχικη σελιδα.Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να το δημοσιευσω εδω αλλα αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.

Καλησπερα σε ολους!Πριν 3 μηνες εκλεισα το ινσταγκραμ και κανα μηνα αργοτερα ανοιξε μονο του παλι...το εκλεισα αφου περασε μια εβδομαδα,αλλα εδω και αρκετες εβδομαδες το εχω ανοιξει καταλαθος εγω,παρ'ολο που δεν το χρησιμοποιω,αλλα δεν με αφηνει να το απενεργοποιησω.Οι κανονες λενε πως σε μια βδομαδα γινεται μια φορα να το κλεισεις.Εμενα δεν με αφηνει και με γυρναει αυτοματα στο ινστα στην αρχικη σελιδα.Τι μπορω να κανω;

 

Δοκίμασε να σβήσεις το ιστορικό του browser (firefox, chrome κτλ) που χρησιμοποιάς. Αν δεν δουλέψει μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσεις μαζί τους. Εχτός απο απενεργοποίηση έχει και μόνιμο σβήσιμο για πάντα αν θέλεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις το ιστορικό του browser (firefox, chrome κτλ) που χρησιμοποιάς. Αν δεν δουλέψει μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσεις μαζί τους. Εχτός απο απενεργοποίηση έχει και μόνιμο σβήσιμο για πάντα αν θέλεις.

Το εχω δοκιμασει αλλα τιποτα και αναφορα εχω κανει,τιποτα καινουριο:/

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει αλλα τιποτα και αναφορα εχω κανει,τιποτα καινουριο:/

 

Θες να το σβήσεις μόνιμα?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου για να ανεβάσεις σε κάποιο σπίτι φίλου ή σε μια καφετέρια?

Επίσης έχεις χρησιμοποιήσει άλλο κινητό ή λαπτοπ με το λογαριασμό σου πάντα απο το σπίτι ?

Ακόμα δοκίμασε ΄στο κινητό σου να βάλεις λογαριασμό φίλου και να ανεβάσεις απο σπίτι σου.

 

Τέλος, τί μέγεθος είναι τα βιντεάκια και τι ταχύτητα έχεις? Ένα βίντεο με τα σύγχρονα κινητά σε πλήρη ανάλυση είναι αρκετά μεγάλα αρχεία και οι ταχύτητες ιντερνετ που έχουμε πολλοί σπίτια μας δεν προχωρούν με τους ίδιους ρυθμούς. Μήπως στις ρυθμίσεις του instagram έβαλες να τα κάνει upload full size.?

 

Update!!

 

Τελικα δικιμασα να μπω απο ινστα ενος φιλου απο το κινητου του και ενω το δικο του προφιλ ανεβαζει κανονικα οταν μπηκα στο δικο μ παλι τα ιδια εκανε βιντεο δεν ανεβαινε...αρα κατι γινεται με το δικο μ λογαριασμο . Αν ναι, τι θα κανω τωρα;;

Edited by Chriiskrm
Link to comment
Share on other sites

Update!!

 

Τελικα δικιμασα να μπω απο ινστα ενος φιλου απο το κινητου του και ενω το δικο του προφιλ ανεβαζει κανονικα οταν μπηκα στο δικο μ παλι τα ιδια εκανε βιντεο δεν ανεβαινε...αρα κατι γινεται με το δικο μ λογαριασμο . Αν ναι, τι θα κανω τωρα;;

 

Δοκίμασε να δείς και τα αρχεία που ανεβάζεις. Το ίδιο βίντεο κατάφερες να κάνεις upload?

 

Επίσης στο σπίτι έχεις adsl ή Mobile internet?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μερικά άλλα βίντεο. Διάφορα μεγέθη, format, και χωρίς filter

Είπες μπήκες στο δικό του κινητό του με τον δικό σου λογαριασμό και δεν ανέβαζε?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Nαι ετσι ακριβως :)

 

Μετα απο λιγο σταματησε η γραμμη και μ εγραφε η δημοσιευση δεν μπορει να ανεβει αυτην την στιγμη

Αυτοματη δημοσιευση οταν βελτιωθει η συνδεση;

 

Σημερα το πρωι δοκιμασα να ανεβασω ενα αλλο βιντεο το οποιο τελικα ανεβηκε αφου περιμενα 1 ολοκληρη ωρα!

Edited by Chriiskrm
Link to comment
Share on other sites

Σαν bug φαίνεται. Συμβαίνει σε πολλούς όπως είπες. κάνε ξανά αναφορά και περίμενε. Κάντο και καμιά απενεργοποιήση για μερικές μέρες μπας και γίνει τίποτα refresh
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Σαν bug φαίνεται. Συμβαίνει σε πολλούς όπως είπες. κάνε ξανά αναφορά και περίμενε. Κάντο και καμιά απενεργοποιήση για μερικές μέρες μπας και γίνει τίποτα refresh

 

τελικα βρεθηκε η λυση ειχα κατεβασει μια εαρμοφη απο αγνωστη προελευση και ειχε ιο. δεν με αφηνε νε ανεβασω οταν την διεγραψα και μετα λειοτυργει μια χαρα τωρα. Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολη την βοηθεια και τις συμβουλες!!! Να σαι καλα φιλε μ! :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα!!Προσπαθω να βρω τα μηνύματα που μου εχουν σταλει,εννοω σε ινμποξ.Που υπαρχουν,που παμε για να εμφανιστουν.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι στην αρχική (στο σπιτάκι) έχει πάνω δεξιά ένα βελάκι/σαιτα. Πατάς εκεί και σε πάει στο ινμποξ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια στελνω μυνιματα στο instagram και μου γραφει αποτυχια αποστολης μυνιματος σε καποιες επαφες μπορω να στειλω ομως στις περισσοτερες οχι μου βγαζει ενα κοκκινο θαυμαστικο διπλα εχω δοκιμασει τα παντα το κατεργησα το ξαναεγκατεστισα απενεργοποιησα προσωρινα το λογαριασμο δεν χερω γιατι συμβαινει αν μπορει να βοιθησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...