Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η συσκευή μια χαρα είναι...απλά για όσους ψάχνουν το οικονομικό, στα ίδια specs είναι και το αδερφάκι LG L90, ενώ απότι λένε, λίγο καλύτερο σαν συσκευή, είναι το Huawei G620s με τον νεότερο Snapdragon στα 64bit και HD οθόνη...

Αλλά για αυτά καλύτερα στο επιλογή συσκευής...

 

Στα + του κινητού μας, η καλή κάμερα, η αυτονομία και η καλή ποιότητα επικοινωνίας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

Μολις πηρα για τη γυναικα μου το μινι

Για 137 ειναι σουπερ με βαση και τις αναγκες της

Ψαχνω τα παρακατω

-η μικροsd που εχει υποδοχη;

-να δουλεψει με τον home luncher η να βαλω κανα νοβα;

-κατι που να θελει ιδιαιτερη προσοχη;

 

Ηρθε με μπαταρια στο 20% το ελιωσα και τωρα φορτιζει

Ωραια φαση το remote control

Επισης πολυ handy και ελαφρυ σε σχεση με το δικο μου xiaomi 1s

 

Παω να δω κανα tutorial ωστε Αυριο να το σεταρω οπως θελει

Καμμια καλη θηκη; Περα απο σκρουτζ; Και ενα tempered glass θα ηθελα

Ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

 

-η μικροsd που εχει υποδοχη;

 

καλοριζικο...

 

η υποδοχη της micro sd ειναι ακριβως πανω απο την υποδοχη της καρτας sim.

Link to comment
Share on other sites

-να δουλεψει με τον home luncher η να βαλω κανα νοβα;

-κατι που να θελει ιδιαιτερη προσοχη;

 

-μια χαρά είναι της lg, δεν αξίζει να τον αλλάξεις

-τιποτα, το τηλεφωνάκι είναι κομπλέ

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μολις πηρα για τη γυναικα μου το μινι

Για 137 ειναι σουπερ με βαση και τις αναγκες της

Ψαχνω τα παρακατω

-η μικροsd που εχει υποδοχη;

-να δουλεψει με τον home luncher η να βαλω κανα νοβα;

-κατι που να θελει ιδιαιτερη προσοχη;

 

Ηρθε με μπαταρια στο 20% το ελιωσα και τωρα φορτιζει

Ωραια φαση το remote control

Επισης πολυ handy και ελαφρυ σε σχεση με το δικο μου xiaomi 1s

 

Παω να δω κανα tutorial ωστε Αυριο να το σεταρω οπως θελει

Καμμια καλη θηκη; Περα απο σκρουτζ; Και ενα tempered glass θα ηθελα

Ευχαριστω

 

Μεγιά φίλε!Θα το χαρεί η γυναίκα σου πίστεψε με :p Για το tempered glass εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να βάλεις γιατί το δικό μου με θήκη quickwindow που κλείνει και μπροστά,έπεσε και ράγισε η οθόνη λίγες μέρες πριν πάρω το tempered glass που είχα παραγγείλει.Μετά για επισκευή ήθελε 120 ευρώ.Καλύτερα δώσε 20 και να μην γίνει τίποτα παρά να σου συμβεί και να είναι σοβαρό ;) Επίσης για θήκη θα σου πρότεινα την official της LG,Quickwindow.Είναι απίστευτα πρακτική και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό χωρίς να ανοίξεις την θήκη.Δεν έχει τρομερές επιλογές αλλά είναι μια καλή επιλογή.

Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα αρνητικά την απουσία αισθητήρα φωτεινότητας (επιλύεται με το lux lite Που διαβάζει την φωτεινότητα από την μπροστινή κάμερα) και την απουσία ενδεικτικης λυχνίας ειδοποιήσεων (συμβιβαζόμαστε με ηχητικές ειδοποιήσεις μέσω πχ prof reminder) .

Σκέψου και Motorola moto g!

Σαν συσκευή είναι καλή πάντως!

 

οκ luxlite το εφτιαξα

 

το αλλο το prof reminder

πως το σεταρω?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εευχαριστω

Παει σουπερτο τηλεφωνακι

Αυτο το facebook η εφαρμογη κανει μερικα fc

Νομιζω ειναι ψιλοσυνηθες λογω εφαρμογης;

 

Κατα τα αλλα οκ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εευχαριστω

Παει σουπερτο τηλεφωνακι

Αυτο το facebook η εφαρμογη κανει μερικα fc

Νομιζω ειναι ψιλοσυνηθες λογω εφαρμογης;

 

Κατα τα αλλα οκ

Καλημέρα! Η εφαρμογή του FB είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει ποτέ από app για κινητά. Οπότε, σίγουρα θα βγει update θα διορθώνει αυτά τα fc αλλά θα γίνει ακόμη πιο βαριά, έτσι να γουστάρουμε :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι κατοχος ενος lg g2 mini μηπως ξερεται ποτε θα ερθει η αναβαθμιση σε lollipop?

 

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη ανακοίνωση για την αναβάθμιση του G2 mini.Πιστεύω ότι επειδή το G3 mini άρχισε να αναβαθμίζεται στην Ευρώπη θα πάρει σειρά και το G2 mini. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι κατοχος ενος lg g2 mini μηπως ξερεται ποτε θα ερθει η αναβαθμιση σε lollipop?

 

Επίσημα η LG Ελλάδας κάνει λόγο για εντός Ιουνίου! (Απάντηση σε ερώτηση ιδιοκτήτη στο Facebook)

Αν περάσετε παιδιά μια "βόλτα" απ' το thread του G3s (G3 mini), θα δείτε πολύ κόσμο δυσαρεστημένο απ' τη lollipop που πήραν!! Πολλά παιδιά ψάχνουν τρόπο για downgrade παλι σε Kit Kat!

Αν ρολάρει καλά το κινητό μην αγχώνεστε, καθόλου απίθανο να μην γίνει καλύτερο το κινητό...... Αν έρθει η αναβάθμιση, ακούστε πρώτα απόψεις και μετά προχωρήστε!

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα η LG Ελλάδας κάνει λόγο για εντός Ιουνίου! (Απάντηση σε ερώτηση ιδιοκτήτη στο Facebook)

 

Έχεις δίκιο,το επιβεβαιώνω και εγώ το γεγονός.Μακάρι να την πάρει γιατί δείχνει ότι η LG είναι πρόθυμη να αναβαθμίσει τις συσκευές της και δεν τις ξεχνάει όπως και τους καταναλωτές που την προτίμησαν. ;)

 

Αν περάσετε παιδιά μια "βόλτα" απ' το thread του G3s (G3 mini), θα δείτε πολύ κόσμο δυσαρεστημένο απ' τη lollipop που πήραν!! Πολλά παιδιά ψάχνουν τρόπο για downgrade παλι σε Kit Kat!

Αν ρολάρει καλά το κινητό μην αγχώνεστε, καθόλου απίθανο να μην γίνει καλύτερο το κινητό...... Αν έρθει η αναβάθμιση, ακούστε πρώτα απόψεις και μετά προχωρήστε!

 

Ένας φίλος μου την έβαλε πριν λίγες μέρες μου είπε ότι είναι καλή,όχι άριστη.Πιστεύω ότι μπορεί να βγεί κάποια αναβάθμιση που να λύνει τυχόν bugs του G3s.Ελπίζω όμως να μην συμβεί το ίδιο και στο G2 Mini γιατί θα αργήσει το νέο update :wacko:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με όλες τις εκδόσεις, στην αρχή πάντα υπάρχουν έντονα bugs και κάποιοι δυσαρεστημένοι.Γιατί η ktikat λίγα είχε/έχει;

Στην πορεία θα διορθώνονται όλο και περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα την στοκ εφαρμογή άλμπουμ γιατί την αντικατέστησα με το quickpic, αλλά τώρα δεν μπορώ να αλλάξω εικόνα στην οθόνη κλειδώματος.

Μου δείχνει μόνο τις εργοστασιακές εικόνες.

Μπορεί κάποιος με ρουταρισμένο g2 mini να ανεβάσει την εφαρμογή "lggallery" εδώ απ' τον φάκελο system/priv-app νομίζω (ή system/app);

Υπάρχουν 2 αρχεία, ένα apk για όταν τρέχεις σε dalvik cache και ένα odex για art cache.

Ή να μου πει την σωστή ονομασία που γράφει γιατί ενώ το έχω βρει στο ίντερνετ για το κανονικό g2, δεν μπορώ να την περάσω.

Την έχω βρει και γράφει LGGallery.Το ίδιο γράφει και σε εσάς;

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

μετά από ενάμισι μήνα με το κινητο ειμαι αρκετα ευχαριστήμένος έχω δύο απορίες

1. αργή υπερβολικά να κλειδωσει το gps, νομίζω ότι όταν το είχα προτοπάρει κλειδωνε ποιο γρήγορα

2. πολλές όταν κατα τη διάρκεια της κλήσης ακούγετε ένα τσικ

 

τα εχετε παρατησρηση και εσεις αυτά?

Link to comment
Share on other sites

μετά από ενάμισι μήνα με το κινητο ειμαι αρκετα ευχαριστήμένος έχω δύο απορίες

1. αργή υπερβολικά να κλειδωσει το gps, νομίζω ότι όταν το είχα προτοπάρει κλειδωνε ποιο γρήγορα

2. πολλές όταν κατα τη διάρκεια της κλήσης ακούγετε ένα τσικ

 

τα εχετε παρατησρηση και εσεις αυτά?

 

Για το GPS και εγώ το είχα παρατηρήσει αυτό.Σου προτείνω να είσαι καλύτερα σε ανοιχτό χώρο καθώς θα βοηθήσει να γίνει ποιο γρήγορα το κλείδωμα.Και όσο για το "τσικ" στις κλήσεις εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ποτέ.

 

Το "τσικ" που είπες ότι ακούς,αν το ακούς κάθε λεπτό είναι ειδοποιήση ότι έχει περάσει ένα λεπτό στην κλήση.Στις ρυθμίσεις υπάρχει νομίζω επιλογή για να το βγάλεις.

Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η Lollipop για το LG G2 mini. Στην Ελλάδα θα έρθει επίσημα μέσα στον Ιούνιο. Στο XDA υπάρχει ήδη για όποιον βιάζεται. Σε γενικές γραμμές ακούγονται καλά σχόλια.
Link to comment
Share on other sites

Στο xda ψάχνουν τρόπο να μπορούν να το φλασάρουν μέσω recovery και να μην έχουν προβλήματα με το wifi και το σήμα του κινητού (που μάλλον το διόρθωσαν).

Εδώ υπάρχει σε μερικές χώρες για φλασάρισμα μέσω kdz.

Για πάμε!!!

Μου ήρθε η αναβάθμιση σε lollipop μέσω του pc suite:

http://s25.postimg.org/bha65wsn3/capture9.jpg

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ενημερώσεις για να τσεκάρω, με το που έκανα έλεγχο μου έβγαλε την ΟΤΑ! Νέα έκδοση V20a-May-18-2015!!!

Τώρα κατεβάζω... (το κινητό είναι παραεισαγωγής από σκρουτζ, Πορτογαλέζικης προέλευσης!)

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια και εγώ με pc suite αλλά παίρνει πολύ ώρα.Πρέπει να είναι πάνω από 1gb (1.1gb νομίζω).

Την έβαλα.Να πω ότι από εμφάνιση μόνο ότι κάνει.Χρώματα, εικονίδια, μενού κτλ. αλλά κολλάει στο μενού λίγο που το δούλεψα.

Έχει πολύ δουλειά ακόμη...

Α και για τους ρουταρισμένους έχετε υπόψιν ότι γίνεται η αναβάθμιση κανονικά (τουλάχιστον μέσω pc suite που το έκανα) αλλά μετά χάνετε το root.Από ρυθμίσεις δεν χάνετε τίποτα.

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια και εγώ με pc suite αλλά παίρνει πολύ ώρα.Πρέπει να είναι πάνω από 1gb (1.1gb νομίζω).

Την έβαλα.Να πω ότι από εμφάνιση μόνο ότι κάνει.Χρώματα, εικονίδια, μενού κτλ. αλλά κολλάει στο μενού λίγο που το δούλεψα.

Έχει πολύ δουλειά ακόμη...

Α και για τους ρουταρισμένους έχετε υπόψιν ότι γίνεται η αναβάθμιση κανονικά (τουλάχιστον μέσω pc suite που το έκανα) αλλά μετά χάνετε το root.Από ρυθμίσεις δεν χάνετε τίποτα.

 

Σου έκανε κανονικά την αναβάθμιση σε ρουταρισμένο απλώς έχασες το ρουτ; κάποια στιγμή πριν από κάνα μήνα που πήρα χαμπάρι ότι είχε βγει μια OTA αναβάθμιση του KitKat δεν μου την έκανε γιατί έβρισκε ρουταρισμένη τη συσκευή.

Πάντως ρουτ για Lolipop έχει βγει κανονικά στο XDA, περιμένω να πάω σπίτι να τα δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS και εγώ το είχα παρατηρήσει αυτό.Σου προτείνω να είσαι καλύτερα σε ανοιχτό χώρο καθώς θα βοηθήσει να γίνει ποιο γρήγορα το κλείδωμα.Και όσο για το "τσικ" στις κλήσεις εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ποτέ.

 

Το "τσικ" που είπες ότι ακούς,αν το ακούς κάθε λεπτό είναι ειδοποιήση ότι έχει περάσει ένα λεπτό στην κλήση.Στις ρυθμίσεις υπάρχει νομίζω επιλογή για να το βγάλεις.

ξέρεις ποια ειναι αυτη η επιλογη δεν την βρισκω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου ήρθε ειδοποίηση να κατεβάσω νέα έκδοση 800 κατι mb θα γίνει το update και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...