Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό της γυναίκας μου είναι 2 μηνών με ενα άσπρο κ ενα μωβ καπάκι 2 μπαταρίες με το κουτί του κτλ αγρατζουνιστο με την τελευταία ρομ κ ρουτ.λέω να το δώσω στα 50 ευρώ όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μνμ.το δίνω γιατί θέλει μεγαλύτερο από το 4,5
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα τεταρτη απο την οεβε στην τιμη των 130. ειναι καλο κινητο, αλλα η μπαταρια τελειωνει υπερβολικα γρηγορα. ειχε και μερικα θεματακια που για να τα λυσω απλα εκανα restart το κινητο. η καμερα του εξαιρετικη, το ιδιο και ο επεξεργαστης, παιζω παιχνιδια χωρις κανενα κολλημα. αν μπορει να διορθωθει και το θεμα με την μπαταρια θα ειναι οκ. Επισης, μπορει καποιος να μου πει τροπο για root ?(που να εχει δοκιμαστει) Edited by greg10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Από χθες ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται καθόλου ή ελάχιστα στα touch μετά από 5 μήνες και χωρίς να έχει υποστεί το παραμικρό πέσιμο ή φθορά.

Το αγόρασα πριν από 5 μήνες από το to2c.

Ανοίγει κανονικά με το κουμπί και το μόνο και ουσιαστικό πρόβλημα είναι η οθόνη στο touch αλλά και τα κουμπιά που βρίσκονται κάτω...

 

Ξέρει κανείς Ποια είναι η διαδικασία και αν αξίζει τον κόπο το πήγαινε έλα στην Κίνα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τυχει να μην συνδεεστε στο ιντερνετ και με τις 2 καρτες σιμ που βαζουμε.Εχω κανει τις ρυθμισεις που πρεπει απο τις ρυθμισεις -διαχειριση καρτας σιμ -συνδεση δεδομενων με την καρτα που θελω αλλα ιντερνετ εχω μονο σαν wi fi και οταν βγαζω το wifi den εχω ιντερνετ.Το τηλεφωνο το πηρα σημερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Από χθες ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται καθόλου ή ελάχιστα στα touch μετά από 5 μήνες και χωρίς να έχει υποστεί το παραμικρό πέσιμο ή φθορά.

Το αγόρασα πριν από 5 μήνες από το to2c.

Ανοίγει κανονικά με το κουμπί και το μόνο και ουσιαστικό πρόβλημα είναι η οθόνη στο touch αλλά και τα κουμπιά που βρίσκονται κάτω...

 

Ξέρει κανείς Ποια είναι η διαδικασία και αν αξίζει τον κόπο το πήγαινε έλα στην Κίνα?

 

Ειχα παρομοιο προβλημα Κοιτά εδω

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρομοιο προβλημα Κοιτά εδω

 

4.5 - 6 ευρώ συστημένο από ποια εταιρεία το έστειλες?

Εγώ πριν 1 έτος που έστειλα άλλο τηλέφωνο συστημένο μου πήραν από τα ΕΛΤΑ 9 €!

Το κόστος επισκευής και γενικότερα όλο το πακέτο πόσο σου πήγε?

Το τηλέφωνο το αγόρασα 75 €... Αν είναι όμως να δώσω 30-40 € για να φτιάξω ένα ελλατωματικό τηλέφωνο καλύτερα να πάρω άλλο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω να κανω root το τηλεφωνο για να αποκτησω λειτουργιες superuser, και οχι για custom recovery. προγραμματα οπως το shuame, το kingo root και το iroot θα δουλεψουν η να μην προσπαθησω; αν εχετε εναν αλλο τροπο για root πειτε μου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια. θελω να κανω root το τηλεφωνο για να αποκτησω λειτουργιες superuser, και οχι για custom recovery. προγραμματα οπως το shuame, το kingo root και το iroot θα δουλεψουν η να μην προσπαθησω; αν εχετε εναν αλλο τροπο για root πειτε μου

 

To θέμα είναι ότι για να κάνεις root τη συγκεκριμένη συσκευή, προς το παρόν φαίνεται να δουλεύει μόνο η λύση μέσω cwm recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία από Banggood και μία σε εγγύηση από Geekbuing.:)

 

εγώ το ειχα παρει Ιουνιο, επικοινωνησα μαζι τους δεκεμβριο και με εγραψαν κανονικα...ηθελαν λεει 7 δολλαρια για να τη στειλουν και τους φοβηθηκα μην παν χαμενα τα λεφτα...πηγα πηρα 1 απο dx.com και σημερα ηρθε..λεω να παρω και μια δευτερη απο aliexpress που την εχει πανφθηνη

 

ps: τωρα η ματαρία να φανταστώ θελει στρώσιμο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ το ειχα παρει Ιουνιο, επικοινωνησα μαζι τους δεκεμβριο και με εγραψαν κανονικα...ηθελαν λεει 7 δολλαρια για να τη στειλουν και τους φοβηθηκα μην παν χαμενα τα λεφτα...πηγα πηρα 1 απο dx.com και σημερα ηρθε..λεω να παρω και μια δευτερη απο aliexpress που την εχει πανφθηνη

 

ps: τωρα η ματαρία να φανταστώ θελει στρώσιμο?

Εγώ το πήρα Ιούλιο και μετά από λίγο ζόρισμα μου την έστειλαν τέλη Δεκεμβρίου δωρεάν .:)

Τώρα για στρώσιμο δεν νομίζω να θέλει η μπαταρία λιθίου .

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι για να κάνεις root τη συγκεκριμένη συσκευή, προς το παρόν φαίνεται να δουλεύει μόνο η λύση μέσω cwm recovery.

 

ειδα τη διαδικασια για cwm recovery. η ρομ του κινητου μου ειναι η ρομ αυγουστου? δεν την εχω αλλαξει ποτε απο τοτε που το πηρα. πρεπει να αλλαξω ρομ για να το κανω?

Edited by greg10
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις rom για να βάλεις custom recovery.

 

http://www.needrom.com/download/cwm-recovery-for-dg800-valencia/ εδω λεει οτι εχει δυο εκδοσεις της cwm, μια για ρομ αυγουστου και μια για ρομ νοεμβριου. απ οτι ειδα το κινητου μου εχει τη default rom, ιουλιου 2014.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εγω πηρα απο το site http://www.teranous.com και εμεινα ευχαριστημενος πρεπει να το εχουν και Ελληνες η να δουλευουν και Ελληνες πολυ καλη εξυπηρετηση

 

φιλε εκει το εχουν 135 και εγω το πηρα 130 απο ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

4.5 - 6 ευρώ συστημένο από ποια εταιρεία το έστειλες?

Εγώ πριν 1 έτος που έστειλα άλλο τηλέφωνο συστημένο μου πήραν από τα ΕΛΤΑ 9 €!

Το κόστος επισκευής και γενικότερα όλο το πακέτο πόσο σου πήγε?

Το τηλέφωνο το αγόρασα 75 €... Αν είναι όμως να δώσω 30-40 € για να φτιάξω ένα ελλατωματικό τηλέφωνο καλύτερα να πάρω άλλο... :lol:

 

Με ΕΛΤΑ το έστειλα χωρίς μπαταρία....δεν πλήρωσαν τπτ για την επισκευη

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.needrom.com/download/cwm-recovery-for-dg800-valencia/ εδω λεει οτι εχει δυο εκδοσεις της cwm, μια για ρομ αυγουστου και μια για ρομ νοεμβριου. απ οτι ειδα το κινητου μου εχει τη default rom, ιουλιου 2014.

 

Δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά οκ, βάλε την παλαιότερη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε εκει το εχουν 135 και εγω το πηρα 130 απο ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση

 

Δηλαδή εγώ που το βρήκα από Ελλάδα στα 135 με δώρο μια δερμάτινη θήκη + σφραγισμένη ζελατίνα οθόνης και 2 χρόνια εγγύηση να το τσιμπήσω από εδώ; Δεν παίζει να το βρω φθηνότερα έξω ε;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το βρήκα από Ελλάδα στα 135 με δώρο μια δερμάτινη θήκη + σφραγισμένη ζελατίνα οθόνης και 2 χρόνια εγγύηση να το τσιμπήσω από εδώ; Δεν παίζει να το βρω φθηνότερα έξω ε;

 

φιλε εξω θα το βρεις 90-100 αλλα θα κανει 1-2 μηνες να σου ερθει και αν χαλασει ξαφνικα δε θα μπορεις να κανεις τιποτα. εγω προσωπικα γι αυτο προτιμησα την 2ετη εγγυηση και τα 130ευρω. οποτε τσιμπα το αμεσως.

Edited by greg10
Link to comment
Share on other sites

φιλε εξω θα το βρεις 90-100 αλλα θα κανει 1-2 μηνες να σου ερθει και αν χαλασει ξαφνικα δε θα μπορεις να κανεις τιποτα. εγω προσωπικα γι αυτο προτιμησα την 2ετη εγγυηση και τα 130ευρω. οποτε τσιμπα το αμεσως.

 

Αγορασα το τηλ.περιπου πριν 2 μηνες απο γνωστο Κινεζομαγαζο .Το ελαβα μετα 3

εβδομαδες (μαλλον λογο γιορτων).

Εφτασε συστημενο στο ταχυδρομειο ,σε αψογη κατασταση μαζι με 2 δωρα,μια ωραια θηκη

και μια διαφανεια. Η συσκευασια ηταν εξερετικη.Μου κοστισε 87€.

Λειτουργει αψογα σε ολες του τις παραμετρους.

Αυτα τα γραφω διοτι συχαινομαι την μαυρη διαφημιση.

Οι Κινεζοι (δυστυχως για μας) ειναι πολυ καλοι και γινονται

μερα με τη μερα καλυτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με αυτό το κινητό αλλά η μπαταρία του χάλια....βάζω μία ρομ άλλη από το needrom φτιάχνει η μπαταρία αλλά χάνει την μπροστινή κάμερα... Εδώ όλες οι ρομhttp://www.needrom.com/category/doogee/dg800/ Edited by SW4LGT
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα τεραστιο θεμα με την μπαταρια, μου τελειωνε ακομα και οταν δεν εκανα τιποτα. σημερα κατεβασα την φωτεινοτητα στις αυτοματες ρυθμισεις (οχι πολυ φωτεινο αλλα θα το συνηθισω) και εχω δει μια διαφορα μεχρι στιγμης. φιλε SW4LGT ποια ρομ εβαλες?

επισης ξερει κανεις ποτε θα παρει το android 5?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...