Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται να ανακοίνωσε η doogee το DG800 και το θέμα είναι ότι υποστηρίζει ότι έχει Android KitKat κάτι που δεν είναι εφικτό αφού η mediatek δεν έχει έτοιμο κώδικα από kitkat για κατασκευαστές.

 

Είναι η δεύτερη φορά που το κάνει. Είχε ανακοινώσει κι άλλη συσκευή με kitkat δε θυμάμαι πια και χάθηκε στη πορεία... To marketing του κινέζου..

 

Doogee DG800 Smartphone Highlight:

- 4.5 inch QHD screen, 960*540 pixel display

- Support 3G network: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

- MTK6582 Quad Core 1.3GHz

- 13MP back camera + 8MP front camera

- 1GB RAM + 8GB ROM

- Android 4.4.2

 

Doogee DG800 Smartphone Basic Parameter Information

Model: Doogee Valencia DG800

Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Check here your sim provider http://maps.mobileworldlive.com

Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide: Unlocked

OS: Android 4.4.2

CPU: MTK6582 Quad Core 1.3GHz

ROM: 8GB

RAM: 1GB

Display Size: 4.5 Inch Screen

Type: IPS, capacitive touch screen

Resolution: 960*540 pixels

Screen Color: 16000K Colors

Card Extend: Support TF card up to 64GB extended

Camera/Picture Resolution: Dual Cameras, front camera 8.0MP; back camera 13.0MP with LED flash

 

Doogee DG800 Mobile Phone Basic Function

Data transfer: USB/Bluetooth

Mobile internet: WAP/WIFI

Phonebook: 500

Message: SMS/MMS

G-sensor: support

GPS: Yes, with A-GPS support

USB: Yes, USB 2.0

WIFI: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Audio file formats: MP3, AAC, WAV

Video file formats: MP4, 3GP, AVI, FLV

Image File Format: JPEG

Earphone Port: 3.5mm

Gravity Sensor: Yes

Multi-Touch: Yes, 2 point touch

Standby Time: About 1~2 days

Language: English, Russian, Arabic, Czech, Danish, Dutch, Finish, French, German, Italian, Greek, Hebrew, Hungarian, Israel, Hindi, Indonesian, Malay, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Spanish, Romanian, Bulgarian, Slovak, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Filipino, Simplified Chinese

 

Doogee DG800 Mobile Phone Size: 135.2 x 66.9 x 8.2mm

Doogee DG800 Mobile Phone Weight: 110g

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλες τις νέες τις συσκευές τις διαφημίζει 4.4 η Νταοζι. μένουν περίπου 1-2 βδομάδες για να κυκλοφορήσουν το Βαλένθια και το Ντάγκερ για να δούμε.

 

*******

Και πιθανόν να δικαιωθεί η Ντάοζί:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ko&tl=en&u=http%3A%2F%2Fvictor8481.tistory.com%2F271

Edited by ptsolak
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζει και τα DG550,DG650S.Το θέμα είναι ότι στο DG650 έχει 2GB μνήμη ενώ το καινούργιο θα έχει 1gb μνήμη...........:confused:

Σαν εταιρεία τι λέει είναι αξιόπιστη σε σχέση με άλλες κινέζικες εταιρείες?

Link to comment
Share on other sites

H Lenovo έχει σχεδόν έτοιμο το ΚΚ, γιατί όχι και η Doogee (μόνο εγώ το διαβάζω "Ντού-γκί"; :lol:)

 

Όχι... και εγώ όταν μιλάω με κάποιον μη σχετικό με την κινέζικη αγορά, Ντούγκι το λέω.

Άλλωστε νομίζω ότι μόνο εγώ το ανέφερα Ντάο-τζι...

 

Όταν είπα να πάρω το DG2014 κοίταξα το σάητ τους και διάβασα το παρακάτω και μου έμεινε:

"DOOGEE can translate into “Dao Gee”, “Dao”, on one hand; its paraphrase means justice, truth, and right way in ancient times of China. On the other hand, the form translation is making a fresh start or setting out. “Dao”, a sense of loyalty. “Gee”, it means separate and reform, besides, it also represent unique moral quality. ”Gee”, all kinds of shapes and size. “Dao Gee”, means an innovation, a kind of trust, what’s more, it possess infinite wisdom and expectation."

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να το αγοράσω για λογαριασμό φίλης, αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει στα εξής; Επειδή δεν έχω ξαναπάρει κινητό σε presell, το παραγγέλνω σήμερα ας πούμε και στις 15 του μήνα ξεκινά το ταξίδι του ή υπάρχει λίστα αναμονής; Και αν εξαντληθούν τα πρώτα κομμάτια και δεν είναι μέσα το δικό μου; Τι κάνουμε; Περιμένουμε πότε θα έρθει η δεύτερη παρτίδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να το αγοράσω για λογαριασμό φίλης, αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει στα εξής; Επειδή δεν έχω ξαναπάρει κινητό σε presell, το παραγγέλνω σήμερα ας πούμε και στις 15 του μήνα ξεκινά το ταξίδι του ή υπάρχει λίστα αναμονής; Και αν εξαντληθούν τα πρώτα κομμάτια και δεν είναι μέσα το δικό μου; Τι κάνουμε; Περιμένουμε πότε θα έρθει η δεύτερη παρτίδα;

 

Με βάση την λογική και χωρις να βάζω το χερι μου στην φωτιά, σου λέω ότι απάντησες μόνος σου στα ερωτηματά σου....:p

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την λογική και χωρις να βάζω το χερι μου στην φωτιά, σου λέω ότι απάντησες μόνος σου στα ερωτηματά σου....:p

 

Αυτό φοβόμουν κι εγώ...:(

Link to comment
Share on other sites

Το minideal to έχει in stock στα 85€ περίπου το έχει πάρει κανείς?

http://www.minideal.net/doogee-valencia-dg800-andorid-4-4-smartphone-4-5-inch-1gb-ram-mt6582-quad-core.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά την κρυάδα του DG350, εγώ θα περίμενα τις πρώτες εντυπώσεις πριν κάνω παραγγελία.

 

Τι είχε το 350?

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές αναφορές για προβληματική ευαισθησία της οθόνης και για χαμηλή ένταση στο ακουστικό (το 2ο διορθώνεται εύκολα)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά το παρήγγειλα για μια φίλη από το geek με το κουπόνι που είχε δώσει κάποιος φίλος εδώ...Μόλις έρθει θα κάνω ένα βιντεάκι παρουσίαση για να το δείτε κι εσείς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παρήγγειλα και εγώ σήμερα. Μόλις έρθει θα γράψω αναφορά. Μια ερώτηση: Αφήνουν ειδοποίηση από ταχυδρομείο; Για το geekbuying μιλάω με κανονική αποστολή. Edited by sosina21
Ξέχασα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερουσα συσκευουλα. Σκεφτομαι να την παρω δωρο στην κοπελα μου. Ειδικα αυτο το κουμπι πισω τρελη πατεντα. Δεν το εχει κανεις ως τωρα ε? Γενικα για την doogee τι ξερουμε ως τωρα?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή. Πολυ καλύτερο απο το 350 φαίνεται και σε πολύ χαμηλή τιμή. 118$

Και το touch πίσω ειναι πολυ καλή πρόοδος.. Μακαρι να ειναι και καλο τηλέφωνο (χωρίς προβλήματα εννοώ). Θα πουλήσει τρελά.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ο τυπάς λίγο υπερβολικός σε σημεία. Στο τέλος ας πούμε που έλεγε ότι το παιχνίδι είναι μια χαρά και δεν κολλάει.. εντάξει, προφανώς και κολλάει αλλά δεν έχει σημασία για την τιμή της συσκευής. Παρατήρησε κανείς ότι η οθόνη αργούσε λίγο να ανταποκριθεί ή δεν έπιανε τις κινήσεις αμέσως?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή. Πολυ καλύτερο απο το 350 φαίνεται και σε πολύ χαμηλή τιμή. 118$

Και το touch πίσω ειναι πολυ καλή πρόοδος.. Μακαρι να ειναι και καλο τηλέφωνο (χωρίς προβλήματα εννοώ). Θα πουλήσει τρελά.

Πισωγυρισμα σε σχεση με το DG350 η αναλυση της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Πισωγυρισμα σε σχεση με το DG350 η αναλυση της οθονης.

 

Παρακαλα να παιζει ομως γιατι στο 350 :X

πολλες qhd βγαζουν ματι σε σχεση με 720. Για Κινεζικα μιλαω παντα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...