Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα το ξετυλιξα και τ περιεργαστηκα για 5 λεπτα..εχθες τ βραδυ...είναι χαμηλή η ποιότητα των ακουστικών...καλη ποιοτητα ηχείου. ..οχι φοβερή κάμερα για τα χαρακτηριστικα του. πολυ ωραίος ο πισω αισθητηρας απλα θελει εξοικείωση. ..το air gesture ωραια αισθηση...εχει και wifi tehtering ενω διαβαζα οτι δεν ειχε...τ μονο που βλεπω περιεργα ειναι η αισθηση της οθονης...πιστευω ομως οτι οφείλεται στο screen protector του κινεζου...θα ανεβασω και φωτο να δειτε..θα εχω και περισσοτερα οταν βαλω την sim.
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλα το ξετυλιξα και τ περιεργαστηκα για 5 λεπτα..εχθες τ βραδυ...είναι χαμηλή η ποιότητα των ακουστικών...καλη ποιοτητα ηχείου. ..οχι φοβερή κάμερα για τα χαρακτηριστικα του. πολυ ωραίος ο πισω αισθητηρας απλα θελει εξοικείωση. ..το air gesture ωραια αισθηση...εχει και wifi tehtering ενω διαβαζα οτι δεν ειχε...τ μονο που βλεπω περιεργα ειναι η αισθηση της οθονης...πιστευω ομως οτι οφείλεται στο screen protector του κινεζου...θα ανεβασω και φωτο να δειτε..θα εχω και περισσοτερα οταν βαλω την sim.

 

τι έχει η αίσθηση της οθόνης δηλαδή;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο 19-5 είναι κλείσιμο απο IPS...κοντεύει...

 

κάτι άλλο..το γεγονός ότι είναι δυο σημείων η αφή που είναι το κακό; σε ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς πάνω απο δύο δάχτυλα..;

 

Θεωρώ ότι από μόνο του σαν χαρακτηριστικό ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν είναι κακό. Κι εγώ κινητό με οθόνη 2 σημείων έχω (Charmpin G7).

Το ότι βάζει όμως οθόνη 2 σημείων δείχνει ότι προσπαθεί να κρατήσει πολύ χαμηλά το κόστος και προφανώς βάζει οθόνη που είναι σχετικά κακής ποιότητας, κυρίως σε ότι αφορά στην απόκρισή της.

Εγώ έχω θεματάκια σε κάποια σημεία της δικιάς μου. Είτε διότι δεν έχει έχει επαρκή αριθμό αισθητήρων στην επιφάνειά της, είτε διότι επειδή είναι 2 σημείων αδυνατεί να διαχειριστεί τις ασάφειες στην επαφή του δακτύλου (είναι μερικές φορές που νομίζουμε ότι πατάμε με ένα δάκτυλο αλλά στην πραγματικότητα τα σημεία επαφής ίσως είναι περισσότερα).

Αυτά όλα με την διαίσθηση και την λογική. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

τι έχει η αίσθηση της οθόνης δηλαδή;;;

 

Μου φαινοταν να μην αντιλαμβανεται σωστα τα δαχτυλα μου...π.χ. ενω εκανα κινηση να κατεβω προς τα κατω αυτο επιανε σαν εντολη αυτο που βρισκόταν κατω απο το δάχτυλο μου..πιστευω οτι εχει να κανει με το κινέζικο screen protector. ..το ιδιο ενοιωθα σε ace 2 με κακης ποιότητας screen protector..ειμαι κατοχος s2 με γερμανική screen protector και ισως εχω συνηθίσει αλλιως στ χερι μου.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

H μπορει απλα οι οθονες που βαζει η Doogee στα φτηνα κινητα της να εχουν εν γενει προβλημα στο touch τους η να μην ειναι σωστα καλιμπραρισμενες απο την "μανα" τους

Τα ιδια κανει και η οθονη στο dg3650 . Για να πιασει ενα αγγιγμα πρεπει να πατησεις ελαχιστα πιο περα η καμμια φορα δεν πιανει κιολας:(

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

H μπορει απλα οι οθονες που βαζει η Doogee στα φτηνα κινητα της να εχουν εν γενει προβλημα στο touch τους η να μην ειναι σωστα καλιμπραρισμενες απο την "μανα" τους

Τα ιδια κανει και η οθονη στο dg3650 . Για να πιασει ενα αγγιγμα πρεπει να πατησεις ελαχιστα πιο περα η καμμια φορα δεν πιανει κιολας:(

 

Και αυτό φίλε πως λύνεται? Γινεται να κάνουμε χειροκίνητα καλιμπράρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικα τιποτα δεν μπορεις να κανεις.

Δεν γινεται callibration σε capacitive οθονες.

Mαλλον ειναι θεμα κατασκευης της οθονης απο το εργοστασιο

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εχει ρουταρει κανείς το κινητο με αυτήν την μέθοδο;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53121569&postcount=66

 

ΕΛΕΟΣ με αυτο το θέμα με την απόκριση της οθόνης !!!!! τι μπορουμε να κάνουμε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

έφοσον θες κινητο με τετοια χαρακτηριστικά και στα λεφτα αυτά το μόνο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμένεις για το Elephone P10, αν δεν έχεις ήδη πάρει το doogee
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο σκαλισμα με τ κινητο μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ενθουσιασμενος γιατι βρηκα πραγματα που δεν τα ειδα σε κανενα review η specification γραμμενα...οπως wifi direct και wifi display (ασυρματη μεταδοση οθονης λεει..ειναι dlna;ξερει κανεις;)...η ποιοτητας της κλησης πολυ καλη καθως και βιντεοκληση μεσω τ δικτυου του παροχου..δεν εχω δοκιμάσει καθολου τ gps...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από κάμερα και video έχετε?

Τα 13 mp αξίζουν τελικά ή με το που τα βάλεις στο pc τραβάς τα μαλλιά σου?

Το video που τραβάει είναι καλό ή μέτριο?

Επιπλέον το μικρόφωνο ακούγεται στα mp3s ή πρέπει να βάλεις το αυτί σου (αν είσαι π.χ. στο μετρό?)

:O

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και μένα το κινητό σήμερα. Πάρα πολύ καλό,δεν κολλάει πουθενά και σε τίποτα. Κανένα πρόβλημα γενικότερα εκτός από ένα. Το bluetooth του είναι τραγικό. Σε απόσταση 1 μέτρου από το κινητό κάνει διακοπές και δεν μπορείς να μιλήσεις. Προφανώς φθηνός πομποδέκτης για να χαμηλώσει το κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απο εχθές είναι root !!!

 

Όλα πήγαν καλά με το rootαρισμα !

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2744743&page=7

 

Γενικά το gps δεν είναι και αξιόπιστο , όποτε θέλει βρίσκει δορυφόρους (τουλάχιστον το δικό μου) , το Navigon δεν παίζει με τπτ αλλά άλλα όπως το Sygic ειναι οκ.

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2η μερα το εχω κι εγω. Τα θετικα ειναι οτι δεν κολλαει. Τελειο σε μεγεθος, ομορφο κι οι καμερες καλες ειναι. Η οθονη σε αισθηση δεν ειναι τελεια αλλα δεν εχει και προβλημα. Ποιοτητα συνομιλιας πολυ καλη. Τα αρνητικα ως τωρα...

Η μπαταρια για 1η φορα κρατησε 8-9 ωρες! Απαραδεκτη. Το Bluetooth παιζει καλα αλλα δε λαμβανει εφαρμογες. Επισης δεν παιζει η πυξιδα. Παιζει σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις .apk με Bluetooth θα πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή απο το store που κάνει αυτό που θέλεις , μετά απο μερικές φορτίσεις η μπαταρία στρώνει (1-2 ημέρες με μέτρια χρήση), δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την πυξίδα , γενικά για την τιμή του το κινητό τα σπάει !
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του κι εγω αλλα πυξιδα....αφαντη στα γνωστα apps. δε μενοχλει καθολου βεβαια . αυτο που μενοχλει ειναι το χαμηλο σημα wifi. εσας ειναι κανονικο? bt δεν ασχοληθηκα, gps κανονικο μου φανηκε. μιλαω μονο για κλειδωμα(30 δευτερολεπτα χωρις σιμ και wifi κλειστο απο επανεκκινηση. Την πρωτη φορα μονο ειχα ανοιχτο wifi). αυτα. γενικα φαινεται μια χαρα για τα λεφτα του ΠΑΝΤΑ. το touch απο πισω πλακα εχει αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο καμια φορα οταν το αγγιζεισ κατα λαθος. ααααα. φωτογραφικη πολυ καλη! δεν το περιμενα. και οι 2.αντε μπας κ βγει καμια custom για να δυναμωσει το wifi(αν κ αυτο πρεπει ναναι φτηνο hardware)
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το wifi έδειχνε χαμηλό σήμα αλλα σαν απόδοση ήταν άριστο , μετά απο 1-2 ημέρες είχε φουλ , για το πίσω άγγιγμα βάλε την θήκη ;)

Συμφωνώ πως οι φωτογραφικές είναι μια τεράστια ευχάριστη έκπληξη και με Led πολύ δυνατό.Πάντως είναι πολύ γρήγορο και με αρκετές ανοιχτές εφαρμογές δεν τρώει κολλήματα.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του κι εγω αλλα πυξιδα....αφαντη στα γνωστα apps. δε μενοχλει καθολου βεβαια . αυτο που μενοχλει ειναι το χαμηλο σημα wifi. εσας ειναι κανονικο? bt δεν ασχοληθηκα, gps κανονικο μου φανηκε. μιλαω μονο για κλειδωμα(30 δευτερολεπτα χωρις σιμ και wifi κλειστο απο επανεκκινηση. Την πρωτη φορα μονο ειχα ανοιχτο wifi). αυτα. γενικα φαινεται μια χαρα για τα λεφτα του ΠΑΝΤΑ. το touch απο πισω πλακα εχει αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο καμια φορα οταν το αγγιζεισ κατα λαθος. ααααα. φωτογραφικη πολυ καλη! δεν το περιμενα. και οι 2.αντε μπας κ βγει καμια custom για να δυναμωσει το wifi(αν κ αυτο πρεπει ναναι φτηνο hardware)

 

Με το wifi το παρατήρησα και εγώ, είναι σχετικά αδύναμο..όσο για το bluetooth χρησιμοποιώντας το για λήψη παρατήρησα και εγώ κάποιες φορές να μην επικοινωνούσε...για την αποστολή δεν είδα κάποιο πρόβλημα..οι κάμερες πολύ καλές και οι δύο...έχει χρησιμοποιήσει κανείς το ασύρματη οθόνη που λέει;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

το wifi όντως δείχνει λίγο σήμα, αλλά στην πράξη δεν είδα πρόβλημα. Σχεδόν όπως πιάνουν τα υπόλοιπα μου φάνηκε. Η μπαταρία δείχνει καλύτερη συμπεριφορά σήμερα. Πυξίδα ακόμη σχεδόν άφαντη. Σχεδόν γιατί το antutu τη βρήκε κανονικά στο τεστ!!! Αλλά καμιά από τις εφαρμογές που δοκίμασα. Τι εφαρμογή να κατεβάσω για τις apk μέσω bluetooth; Έχεις κάποια να προτείνεις; Επίσης νομίζω ότι δεν εγκαθιστά τις εφαρμογές στην κάρτα. Πώς μπορώ να το ελέγξω αυτό; Ήδη σε άλλο τηλέφωνο ότι σε ρωτάει όταν κάνεις εγκατάσταση αν θέλεις να τη βάλεις στην κάρτα ή στο τηλέφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή να κατεβάσω για τις apk μέσω bluetooth; Έχεις κάποια να προτείνεις; .

 

https://play.google.com/store/search?q=bluetooth%20apk%20trasfer&c=apps&hl=el

 

Δοκίμασε ποιο σου κάνει

 

Επίσης νομίζω ότι δεν εγκαθιστά τις εφαρμογές στην κάρτα. Πώς μπορώ να το ελέγξω αυτό; Ήδη σε άλλο τηλέφωνο ότι σε ρωτάει όταν κάνεις εγκατάσταση αν θέλεις να τη βάλεις στην κάρτα ή στο τηλέφωνο....

 

Ψάξε για κάτι σαν app to sd

 

https://play.google.com/store/search?q=app%20to%20sd%20card&c=apps&hl=el

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Για Το Wi-Fi η κοπέλα που το έδωσα μου διαμαρτυρήθηκε ότι δεν πιάνει Μόλις απομακρύνεσαι από το ρουτερ...Και έχει ξενερώσει αρκετά από ότι μου είπε...Μακάρι να είναι θέμα ρομ.

Αλήθεια υπάρχει κανένας τρόπος να αυξήσουμε την εμβέλεια του Wi-Fi; με κάνα Wi-Fi booster ή κάτι άλλο; είναι ψιλό ανυπόφορο στο δίπλα δωμάτιο να αποσυνδέεται...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...