Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, gsa1967 said:

το εχω και εγω με s23 ultra ενωμενο.το δοκιμασα και εγω .και οταν το ενωνω και οταν το ξεσυνδεω δεν δονειται το ρολοι.

Τιιιιι κάνουμε λοιπόν? Έχει κανένας άλλος κάποια ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό Smartwatch όμορφο με διάφορες λειτουργίες..
Ερχόμενος από το Amazfit gtr 47mm Stainless, που ακόμα με παλεύει, σκέφτομαι κάτι όπως ένα κινέζικο κλώνο του Apple watch ultra, όπως το Hello watch 3.

https://a.aliexpress.com/_mqOhAPy

Το κακό είναι ότι έχω δει πολλά reviews για apple clones και έχω μπερδευτεί.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία ίσως να μου πει την γνώμη του.
Ευχαριστώ πολύ και καλό ξημέρωμα!!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk



Δεν αξίζουν μία.Πραγματικά όμως.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2023 at 8:58 ΜΜ, gsa1967 said:

το εχω και εγω με s23 ultra ενωμενο.το δοκιμασα και εγω .και οταν το ενωνω και οταν το ξεσυνδεω δεν δονειται το ρολοι.

Φίλε μόλις πήρα τηλ την xiaomi, η απάντηση ήταν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΈΤΟΙΑ ΕΠΙΛΟΓΉ. 😔😔😔

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alex61 said:

Φίλε μόλις πήρα τηλ την xiaomi, η απάντηση ήταν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΈΤΟΙΑ ΕΠΙΛΟΓΉ. 😔😔😔

ok οποτε μενουμε ως ειμαστε. δεν ειναι θεμα καποιας ρυθμισης.

ευχαριστω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως δεν ανήκει εδώ εξολοκλήρου αλλά wtf.
Το κινητό μου άρχισε να μην συνεργάζεται με κάποια νέα pos καταστημάτων που είναι τακτικούς πελάτης.
Αν χρησιμοποιήσω smartwatch με δυνατότητα πληρωμών θα είναι και αυτό ασυμβατο με τα συγκριμενα pos, ή είναι ανεξάρτητο το ρολόι από το κινητό όσον αφορά τη συμβατότητα?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites




.
Αν χρησιμοποιήσω smartwatch με δυνατότητα πληρωμών θα είναι και αυτό ασυμβατο με τα συγκριμενα pos, ή είναι ανεξάρτητο το ρολόι από το κινητό όσον αφορά τη συμβατότητα?


Το ρολόι είναι ανεξάρτητο κ λειτουργεί αυτόνομα.
Κ το κινητό να έχεις "ξεχάσει" στο σπίτι, κάνεις κανονικά τις συναλλαγές σου. (μου έχει συμβεί σε σουπερμαρκετ που ειχα ξεχάσει πορτοφολι κ τηλεφωνο στο σπίτι).



Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites







Το ρολόι είναι ανεξάρτητο κ λειτουργεί αυτόνομα.
Κ το κινητό να έχεις "ξεχάσει" στο σπίτι, κάνεις κανονικά τις συναλλαγές σου. (μου έχει συμβεί σε σουπερμαρκετ που ειχα ξεχάσει πορτοφολι κ τηλεφωνο στο σπίτι).



Tapa


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με galaxy watch 3-4-5 τα τελευταία 3 χρόνια και σκέφτομαι να κοιτάξω προς huawei gt4 αυτή τη φορά.
Στο gt2 που είχα παλιότερα στην always on οθόνη που χρησιμοποιώ πάντα είχε μόνο 2 faces.
Ξέρετε αν έχει αλλάξει αυτό πλέον; Δουλεύουν κανονικά σε όλα τα faces;
Είναι ικανοποιητική η φωτεινότητα οπως στη Samsung ;
Έχει κάποιος άποψη και γενικότερα για το gt4;
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Είμαι με galaxy watch 3-4-5 τα τελευταία 3 χρόνια και σκέφτομαι να κοιτάξω προς huawei gt4 αυτή τη φορά.
Στο gt2 που είχα παλιότερα στην always on οθόνη που χρησιμοποιώ πάντα είχε μόνο 2 faces.
Ξέρετε αν έχει αλλάξει αυτό πλέον; Δουλεύουν κανονικά σε όλα τα faces;
Είναι ικανοποιητική η φωτεινότητα οπως στη Samsung ;
Έχει κάποιος άποψη και γενικότερα για το gt4;
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είχα ποτέ samsung watch...

Κάθε watchface έχει και την AOD του (ανάλογα με τον κατασκευαστή ασφαλώς)
Watchfaces πολλά, και στην gallery και τρίτων κατασκευαστών, και μπορείς να φτιάξεις το δικο σου αν ασχοληθείς λίγο...
Η φωτεινότητα του είναι πολύ καλή (για εμένα προσωπικά)
Οι αισθητήρες του ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ
Η αυτονομία του άνω 7+ ημέρες με προπονήσεις και όλα ανοιχτά

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με galaxy watch 3-4-5 τα τελευταία 3 χρόνια και σκέφτομαι να κοιτάξω προς huawei gt4 αυτή τη φορά.
Στο gt2 που είχα παλιότερα στην always on οθόνη που χρησιμοποιώ πάντα είχε μόνο 2 faces.
Ξέρετε αν έχει αλλάξει αυτό πλέον; Δουλεύουν κανονικά σε όλα τα faces;
Είναι ικανοποιητική η φωτεινότητα οπως στη Samsung ;
Έχει κάποιος άποψη και γενικότερα για το gt4;
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ούτε να το σκέφτεσαι ειδικά αν έχεις το 5 και samsung τηλέφωνο. Εννοείται ότι χάνεις ανέπαφες πληρωμές και όλα αυτά που προσφέρει το ρολόι, ειδικά αν έχεις samsung τηλέφωνο. Αν πάλι θέλεις ένα στρογγυλό band που απλά παίρνει και τηλέφωνο τότε αγόρασε το Huawei.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό έψαχνα wear os smartwatch με NFC και ταυτόχρονα να μην έχει περιορισμούς για το τι κινητό έχεις (βλέπε samsung), να έχει νορμάλ μπαταρία, καλό επεξεργαστή, αναβαθμίσεις κ.α.! Τελικάείδα σε ένα review αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/46378896/Xiaomi-Watch-2-Pro-Stainless-Steel-Adiavrocho-me-Palmografo-Mayro.html#reviews

Το έχει κανένας; Γνώμες; Γενικά διάβασα πολλά θετικά σχόλια!

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_watch_2_pro-12587.php

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2023 at 6:23 ΜΜ, runner said:

Τόσο καιρό έψαχνα wear os smartwatch με NFC και ταυτόχρονα να μην έχει περιορισμούς για το τι κινητό έχεις (βλέπε samsung), να έχει νορμάλ μπαταρία, καλό επεξεργαστή, αναβαθμίσεις κ.α.! Τελικάείδα σε ένα review αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/46378896/Xiaomi-Watch-2-Pro-Stainless-Steel-Adiavrocho-me-Palmografo-Mayro.html#reviews

Το έχει κανένας; Γνώμες; Γενικά διάβασα πολλά θετικά σχόλια!

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_watch_2_pro-12587.php

Καλησπέρα από Στουτγκάρδη

Έχω (προ)παραγγείλει το συγκεκριμένο ρολόι (aluminium LTE version), από την Mediamarkt. Το έχει σε προσφορά για την περίοδο Black Friday / Cyber Monday, στα 275€. Η παραγγελία έγινε πριν 2 εβδομάδες και αναμένεται σε 3 μέρες. Θα είναι το πρώτο μου smartwatch, ακριβώς για τους λόγους που περιέγραψες: NFC, περιορισμούς, μπαταρία, Android κτλ. Σκοπεύω, σύντομα μάλιστα, να του βάλω και ξεχωριστή eSIM (έχει εδώ ορισμένα αντιίστοιχα φθηνά ετήσια πακέτα). Αν όλα έρθουν κατ'ευχή (ποΘ), θα το δοκιμάσω το ΣΚ, οπότε την επόμενη εβδομάδα θα μπορώ να πω περισσότερα.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_xiaomi-watch-2-pro-lte-smartwatch-aluminium-fluorkautschukleder-22-mm-silver-2893948.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Στουτγκάρδη
Έχω (προ)παραγγείλει το συγκεκριμένο ρολόι (aluminium LTE version), από την Mediamarkt. Το έχει σε προσφορά για την περίοδο Black Friday / Cyber Monday, στα 275€. Η παραγγελία έγινε πριν 2 εβδομάδες και αναμένεται σε 3 μέρες. Θα είναι το πρώτο μου smartwatch, ακριβώς για τους λόγους που περιέγραψες: NFC, περιορισμούς, μπαταρία, Android κτλ. Σκοπεύω, σύντομα μάλιστα, να του βάλω και ξεχωριστή eSIM (έχει εδώ ορισμένα αντιίστοιχα φθηνά ετήσια πακέτα). Αν όλα έρθουν κατ'ευχή (ποΘ), θα το δοκιμάσω το ΣΚ, οπότε την επόμενη εβδομάδα θα μπορώ να πω περισσότερα.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_xiaomi-watch-2-pro-lte-smartwatch-aluminium-fluorkautschukleder-22-mm-silver-2893948.html

Ναι απλά τσέκαρε ποιοί δίνουν esim που παίζει σε smartwatch independently.
Σιγουράκι ειναι Telekom,Vodafone,Congstar,Truephone,1&1 και με επιφύλαξη simyo.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmodata εβαλε σε καλη τιμη (37€) το Xiaomi Redmi Watch 3 Active παντως το πηρα για δωρο σε ατομο που τωρα εχει ενα πιο παλιο Mi Band, ως αναβαθμιση/αντικατασταση. Ελπιζω να αξιζει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.e-shop.gr/colmi-smartwatch-m41-black-p-TEL.210412 πριν λίγο καιρό πήρα αυτό το ρολόι.μου βγήκε με την προσφορά και ένα πιστωτικό που είχα στα 17€.εχει πλήθος λειτουργιών,μέχρι και ομιλία από το ρολόι,και πολύ καλή συνδεσιμότητα.μεχρι στιγμής απόλυτα ευχαριστημένος αν βάλουμε και στην εξίσωση την τιμή του.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το xiaomi s1 active εδώ και 2 εβδομάδες.Γενικα καλό smartwatch.Εχω περάσει την εθνική για να πληρώνω από το ρολόι.Ολα κομπλέ.Θελω να ρωτήσω η κάρτα curve πως λειτουργεί?Διάβασα κάτι κριτικές στο skroutz ότι μέσω curve μπορώ να περάσω την revolut και να πληρώνω από το ρολόι.Ισχυει κάτι τέτοιο?Δλδ να βάλω όλα τα στοιχεία της revolut στην curve?Είναι ασφαλή?Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ας μου πει.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Xrixal said:

Καλησπέρα.Εχω το xiaomi s1 active εδώ και 2 εβδομάδες.Γενικα καλό smartwatch.Εχω περάσει την εθνική για να πληρώνω από το ρολόι.Ολα κομπλέ.Θελω να ρωτήσω η κάρτα curve πως λειτουργεί?Διάβασα κάτι κριτικές στο skroutz ότι μέσω curve μπορώ να περάσω την revolut και να πληρώνω από το ρολόι.Ισχυει κάτι τέτοιο?Δλδ να βάλω όλα τα στοιχεία της revolut στην curve?Είναι ασφαλή?Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ας μου πει.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα το περιγράψω όσο πιο απλοϊκά μπορώ.

Η curve λειτουργεί σαν wallet απλά (και) σε κάρτα. Εγώ έχω περάσει στην curve μια κάρτα payzy. Θεωρητικά (πλέον) δέχεται 2 κάρτες, κάποιοι έχουν πει πως (πρακτικά) δέχεται έως 3.

Εγώ έχω περάσει την curve στο google wallet και έχω την φυσική στο σπίτι για να πηγαίνουν για ψώνια. 

Επίσης με την curve χρησιμοποιώ την payzy στο εξωτερικό και λαμβάνω την επιστροφή της. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

Γνωστή μου θέλει να αγοράσει κάποιο smartwatch ~€ 100,00.
Σ' αυτά τα χρήματα η μόνη επιλογή είναι το Amazfit GTR 3;

Ή έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 6:51 ΜΜ, spy14 said:

https://www.e-shop.gr/colmi-smartwatch-m41-black-p-TEL.210412 πριν λίγο καιρό πήρα αυτό το ρολόι.μου βγήκε με την προσφορά και ένα πιστωτικό που είχα στα 17€.εχει πλήθος λειτουργιών,μέχρι και ομιλία από το ρολόι,και πολύ καλή συνδεσιμότητα.μεχρι στιγμής απόλυτα ευχαριστημένος αν βάλουμε και στην εξίσωση την τιμή του.

Δες λίγο σε παρακαλώ, όταν αποσυνδέεται από το κινητό (μέσω bluetooth, δλδ όταν κλείνεις το bluetooth) δονείται το ρολόι για να σου το υπενθυμίσει? 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.
Γνωστή μου θέλει να αγοράσει κάποιο smartwatch ~€ 100,00.
Σ' αυτά τα χρήματα η μόνη επιλογή είναι το Amazfit GTR 3;
Ή έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο;
Απλό, καλό, φθηνό και με κλήσεις κ ομιλία απο το ρολόι.

https://www.skroutz.gr/s/43815322/Xiaomi-Redmi-Watch-3-Active-Adiavrocho-me-Palmografo-Mayro.html




Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alex61 said:

Δες λίγο σε παρακαλώ, όταν αποσυνδέεται από το κινητό (μέσω bluetooth, δλδ όταν κλείνεις το bluetooth) δονείται το ρολόι για να σου το υπενθυμίσει? 

Οχι δε το κάνει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα ... υπάρχει κάποιο smartwatch καί σε προσιτή τιμή...πού να βγάζει όλες τίς επαφές τού κινητού... γιατί τα περισσότερα αποθηκεύουν λίγες επαφές... στίς υπόλοιπες κλήσεις βγάζει μόνο αριθμό χωρίς όνομα

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ένα όμορφο ρολόι με την αυτονομία των huawei αλλά να μπορώ να πληρώνω μέσω του ρολογιού.
και 2η επιλογή ένα που να μπορώ να έχω τις εφαρμογές στο ρολόι έστω και εαν η αυτονομία ειναι λιγότερη

αλλα πρώτα θα ήθελα την 1η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2023 at 10:03 ΠΜ, kostas47y said:

Καλημέρα στην ομάδα ... υπάρχει κάποιο smartwatch καί σε προσιτή τιμή...πού να βγάζει όλες τίς επαφές τού κινητού... γιατί τα περισσότερα αποθηκεύουν λίγες επαφές... στίς υπόλοιπες κλήσεις βγάζει μόνο αριθμό χωρίς όνομα

Εννοείς να βλέπεις όταν κάποιος σε καλεί, ή για να κάνεις κλήση από το ρολόι;
Το πρώτο φαντάζομαι το κάνουν όλα, ακόμη και το "ταπεινό Mi Band δείχνει όλες τις επαφές σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...