Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,το android wear 2,εχει ελληνικά;

Επίσης αν δεν εχει,υπάρχει τρόπος γραφής στα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά,το android wear 2,εχει ελληνικά;

Επίσης αν δεν εχει,υπάρχει τρόπος γραφής στα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι και οχι. Είναι και αυτός ένας λόγος που κραζουμε την Google...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κάποιος το huawei watch 2 lte?

Να μου πει εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα στο φόρουμ. Ψάχνω για ένα smartwatch στα 50-60€ (είναι για δώρο) αλλά με ενδιαφέρει η αντοχή του, δηλαδή να μην χαλάσει σε έναν μηνα. Είδα zeblade thor που δείχνει ωραίο αλλά ξεφεύγει σε τιμή και της Lemfo. Επίσης πρόσεξα ένα GV68. Εχει κανείς εντυπώσεις η γνώμες πάνω σε αυτά? Ή να προτείνει κάτι άλλο? Ευχαριστώ.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Λεω να στηριχτω πανω στη δικιά σας γνωμη για την επιλογη του smartwatch μιας και εγω ζαλιστηκα ψαχνοντας και ακρη δεν εβγαλα. Καποια που μου αρεσανε οπως τα lemfo les 1 και les 2 το les 2 μου αρεσει περισσότερο εμφανισιακα αλλα τα παει πολυ χαλια στη μπαταρια(αποτι ειδα στο youtube-ας ειναι και μεγαλυτερη) και στην οθονη (ips) . Το les 1 και αυτο χάλια μπαταρια με καμερΑ(μου είναι αδιαφορη) χωρις τα κουμπια του les 2 που τα θεωρώ βολικα. Ψαχνω λοιπόν ενα ρολογακι του οποιου η ημερησια χρηση θα ειναι μιση να λειτουργεί αυτονομα με δικια του sim 3g και η αλλη μιση συνδεμενο με το κινητο μεσω bluetooth με δυνατότητα να απαντάει και στις κλήσεις του κινητου.Με full υποστήριξη Ελληνικης γλωσσας. Να έχει στρογγυλό design με μεταλλικό μπρασελε(η τουλάχιστον να αλλαζει με κοινα εμπορίου), καλο δυνατο ηχειο, am-oled οθονη και καλη μπαταρια. Καμερες gps heart rate και τετοια δεν τα χρειάζομαι. Θελω να το αγοράσω από Ελλάδα με τιμη κοντα στα 150€. Ελπιζω να με βοηθήσετε να βρω το καταλληλο.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το καταλαβα οτι ολα αυτα τα ρολογακια δεν σου δίνουν την δυνατότητα να διαβασεις και να απαντήσεις στα μηνύματα των ειδοποιήσεων οπως και δεν μπορεις να απαντησεις η να πραγματοποιησεις κλησεις του κινητου (πολυ σημαντικός παράγοντας).. Εχω δικιο? (μονος μου τα λεω μονος μου απανταω)..

Αρα σκέφτομαι να στραφω στο gear s3 frontier το οποιο θα συνεργάζεται αψογα με το s8plus που εχω.. Το οτι δεν εχει sim θα με γονατισει αλλα δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν μου προτείνετε εσείς μια.. 1 λυση θα ήταν το gear s αλλα δεν μου αρέσει καθόλου..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το καταλαβα οτι ολα αυτα τα ρολογακια δεν σου δίνουν την δυνατότητα να διαβασεις και να απαντήσεις στα μηνύματα των ειδοποιήσεων οπως και δεν μπορεις να απαντησεις η να πραγματοποιησεις κλησεις του κινητου (πολυ σημαντικός παράγοντας).. Εχω δικιο? (μονος μου τα λεω μονος μου απανταω)..

Αρα σκέφτομαι να στραφω στο gear s3 frontier το οποιο θα συνεργάζεται αψογα με το s8plus που εχω.. Το οτι δεν εχει sim θα με γονατισει αλλα δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν μου προτείνετε εσείς μια.. 1 λυση θα ήταν το gear s αλλα δεν μου αρέσει καθόλου..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως το Moto 360 μια χαρά σε αφήνει με το Android Wear 2.0 να απαντήσεις με φωνή ή γραπτώς.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ειχα σκοπο να αγοράσω το frontier αλλα με αυτό που είπες μαλλον θα ξενυχτισω για να καταληξω μέχρι το πρωί. Οτιδήποτε έχεις να προτείνεις θα το εκτιμουσα Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ειχα σκοπο να αγοράσω το frontier αλλα με αυτό που είπες μαλλον θα ξενυχτισω για να καταληξω μέχρι το πρωί. Οτιδήποτε έχεις να προτείνεις θα το εκτιμουσα
Πήρα το ΜΟΤΟ 360 2ης γενιάς και δεν ξανασχοληθηκα με άλλα μοντέλα, αλλά υποθέτω όσα Ρολόγια φοράνε Android Wear 2.0 θα έχουν την ίδια δυνατότητα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάραγγειλα αυτό εδώ το TicWatch S με android wear 2.0 και αναμένω ορίστε και ο σύνδεσμος για όποιον ενδιαφέρεται https://eu.mobvoi.com/collections/ticwatch-s.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα και πηρα το frontier.. Ανάμεικτα τα συναισθήματα.. Καταρχάς είναι Πανεμορφο και ανετο στο χερι. Ο χειρισμος με την στεφάνη πολυ βολικος. Η μπαταρία δειχνει να έχει δοντια. Αλλα ρε παιδια το γεγονος οτι δεν θα μπορω να το χρησιμοποιήσω ως standalone μου δινει μια χαλια αισθηση και ενα ****το μεσα μου με γαργαλαει διότι ακομα και τα κινέζικα παιρνουν sim.Απομακρυνεσαι απο την συσκευη αποσυνδεεται και καταληγεις με ενα απλο ρολοι στο χερι..Βεβαίως και ηξερα τι παιρνω αλλα αυτο δεν παει να πει οτι με καλύπτει πληρως τo frontier. Προτιμησα την ομορφια και την πλήρη συμβατότητα με το κινητο μου θυσιάζοντας την λειτουργικότητα. Μακαρι να το συνηθισω και να μην αρχιζω να αλλαζω και τα smartwatch οπως τα κινητα γιατι την πατησαμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάραγγειλα αυτό εδώ το TicWatch S με android wear 2.0 και αναμένω ορίστε και ο σύνδεσμος για όποιον ενδιαφέρεται https://eu.mobvoi.com/collections/ticwatch-s.
Μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν αλλάζει λουράκια.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προβώ κι εγώ στην αγορά του πρώτου μου smartwatch. Επειδή το θέλω κυρίως για πειραματισμό δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά οπότε θα περιορίσω το budget γύρω στα 50€. Ποιο θα μου προτείνατε ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προβώ κι εγώ στην αγορά του πρώτου μου smartwatch. Επειδή το θέλω κυρίως για πειραματισμό δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά οπότε θα περιορίσω το budget γύρω στα 50€. Ποιο θα μου προτείνατε ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για ρολόι των 50€ να ξέρεις δεν θα έχει ούτε τα μισά από ένα σωστό smartwatch.

Οπότε καμία επαφή δεν θα έχεις με το πώς είναι ένα καλό τέτοιο ρολόι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν αλλάζει λουράκια.

 

Είναι γιατί το GPS είναι ενσωματωμένο στο λουράκι, για καλύτερη λήψη.

Εναλλακτικά υπάρχει και το φθηνότερο Ticwatch E:

https://eu.mobvoi.com/collections/ticwatch-e

που αλλάζει και λουράκι.

Το σκέφτομαι σοβαρά για να αντικαταστήσω το Moto 360 1st generation που έχω τώρα και η μπαταρία του είναι στα τελευταία της.

 

Αυτό το διάστημα παίζει και κουπόνι έκπτωσης 20% (BFSALE):

https://eu.mobvoi.com/

Edited by ged
Link to comment
Share on other sites

Είναι γιατί το GPS είναι ενσωματωμένο στο λουράκι, για καλύτερη λήψη.

Εναλλακτικά υπάρχει και το φθηνότερο Ticwatch E:

https://eu.mobvoi.com/collections/ticwatch-e

που αλλάζει και λουράκι.

Το σκέφτομαι σοβαρά για να αντικαταστήσω το Moto 360 1st generation που έχω τώρα και η μπαταρία του είναι στα τελευταία της.

 

Αυτό το διάστημα παίζει και κουπόνι έκπτωσης 20% (BFSALE):

https://eu.mobvoi.com/

 

Επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Ε, τι λέτε να παίξει με την νέα κατάσταση που επικρατεί?

Θα περάσει απο τελωνείο αν παραγγείλουμε μέσω του δικού τους site?

Βλέπω οτι αν βάλεις παραγγελία, σου χρεώνουν και Import Fees Deposit 25$ περίπου

Επίσης είδα οτι κάποιος παραπάνω έβαλε ήδη παραγγελία για ένα S

Οπότε τι παίζει? Πληρώνουμε το IFS και είμαστε ήσυχοι ή πληρώνουμε το IFS και τρώμε μετά και έξτρα καπέλο από το τελωνείο +24% +15€ ???

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς Quick Release δερμάτινα λουράκια 22mm καλής ποιότητας κάπου?

 

Ψάχνω να αλλάξω το λουράκι του moto 360 2nd gen 46mm αλλά δεν βρίσκω πουθενα

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Ε, τι λέτε να παίξει με την νέα κατάσταση που επικρατεί?

Θα περάσει απο τελωνείο αν παραγγείλουμε μέσω του δικού τους site?

Βλέπω οτι αν βάλεις παραγγελία, σου χρεώνουν και Import Fees Deposit 25$ περίπου

Επίσης είδα οτι κάποιος παραπάνω έβαλε ήδη παραγγελία για ένα S

Οπότε τι παίζει? Πληρώνουμε το IFS και είμαστε ήσυχοι ή πληρώνουμε το IFS και τρώμε μετά και έξτρα καπέλο από το τελωνείο +24% +15€ ???

 

Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου (δεν το ξέρω 100%), το Import Fees Deposit είναι κόστος εκτελωνισμού από εταιρία logistics που κάνει την εισαγωγή στην Ευρώπη, προκειμένου στη συνέχεια το πακέτο να φτάσει στον τελικό του παραλήπτη χωρίς άλλους δασμούς.

Οπότε δε θα πρέπει να υπάρξουν άλλα έξοδα.

Μάλιστα στη σελίδα της Mobvoi στο Kickstarter αναφέρει ότι για την Ευρώπη θα χρησιμοποιούν τα logistics της OnePlus, που είναι εγγύηση (τελευταία ερώτηση του FAQ):

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου (δεν το ξέρω 100%), το Import Fees Deposit είναι κόστος εκτελωνισμού από εταιρία logistics που κάνει την εισαγωγή στην Ευρώπη, προκειμένου στη συνέχεια το πακέτο να φτάσει στον τελικό του παραλήπτη χωρίς άλλους δασμούς.

Οπότε δε θα πρέπει να υπάρξουν άλλα έξοδα.

Μάλιστα στη σελίδα της Mobvoi στο Kickstarter αναφέρει ότι για την Ευρώπη θα χρησιμοποιούν τα logistics της OnePlus, που είναι εγγύηση (τελευταία ερώτηση του FAQ):

 

Κάτι ανάλογο δηλαδή με το priority direct mail των κινεζομάγαζων, αυτό καταλαβαίνω και εγώ από αυτά που διαβάζω, οπότε........

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο δηλαδή με το priority direct mail των κινεζομάγαζων, αυτό καταλαβαίνω και εγώ από αυτά που διαβάζω, οπότε........
Ακριβως όπως το λέει ο φίλος ο ged είναι με το έξτρα παραπάνω που πληρώνεις είσαι καλυμμένος εγώ παράγγειλα το s από 30 Οκτωβρίου και αναμένω ship λέει από 20 Νοεμβρίου και από ότι έχω διαβάσει σε διαφορά reviews που έχουν κάνει καλά φαίνονται και για android wear 2.0 που έχουν η τιμή καλή είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση το fenix 5 έχει τη δυνατότητα επικοινωνίας με smartphone. Ωστόσο αναρωτιέμαι αν μου δείχνει το τηλέφωνο που με καλεί κι αν μπορώ να μιλήσω από το ρολοι αντί να σηκώσω το τηλέφωνο. Ξέρει κανεις ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το xiaomi amazfit pace. Αξίζει για τσ λεφτά του? Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ίσως χαζή ίσως offtopic.

 

Έχω το Xiaomi redmi note 4x χρειάζομαι όμως να αγοράσω και ένα ρολόι.

 

Σκέφτηκα να αγοράσω smartwatch αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο με καλή αυτονομία, με δυνατότητα κλήσεων και όλα τα σχετικά ξέρετε εσείς αλλά το βασικότερο που θέλω μετά την αυτονομία είναι αν γίνεται να έχει nfc και να μπορώ να του περάσω εφαρμογές όπως πληρωμών τραπεζών, athena card για τα μμμ κλπ.

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάπου αλλά η αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάποιο post.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει ασχοληθεί ή αποκτήσει κανείς το Smartwatch της Casio. Το 20αρι; με το Android wear 2.0; εντυπώσεις; δουλεύει το Navigation χωρίς το κινητό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους, το έχει κανείς να μου πει λεπτομέρειες και εάν αξίζει η αγορά του ή κάποιο άλλο αντίστοιχο;

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...