Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών! [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;  

906 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;

    • Motorola DynaTAC 8000X
      9
    • Nokia 808
      39
    • HTC HD2
      188
    • Samsung Galaxy S
      83
    • Nokia 3310
      316
    • HTC Dream
      9
    • Ericsson T28/T68
      164
    • Nokia Ν900
      67
    • Nexus One
      21
    • Blackberry 6210
      10


Recommended Posts

από τη λίστα Τ28, θυμάμαι πόσο περιμέναμε να μικρύνουν τα κινητά να τα βάλουμε στο τραπέζι και τώρα.....

Αλλά το αγαπημένο μου είναι το Νοκια 7110, ακόμη δουλεύει, αντιθέτως με του φίλου πιο πάνω δεν πήγε ποτέ service. Οταν το πήρα νόμιζα ότι πήρα τεχνολογία του μέλλοντος...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Startack 85; Ένα απίστευτο διαμάντι την εποχή που βγήκε. Πραγματικό αντικείμενο πόθου.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω σε αυτά που έγραψα στην παρουσίασή του.

 

Δεύτερη επιλογή στο συγκεκριμένο leg (θα υπάρξει και 2η δεκάδα) είναι το Nokia N900.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την οριστικοποίηση της εξαγοράς της Nokia, τώρα θα είναι συλλεκτικά, αν με καταλαβαίνετε..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

6310i ανώτερο σε όλα.

 

 

Αναφέρομαι στα κινητά της σημερινής ψηφοφορίας. Κατα τα αλλα νοκια 6150 εν έτη 1999. Το πρώτο μου κινητό. Η ψηφοφορία ειναι λίγο άκυρη γιατί έχει άσχετα μεταξύ τους κινητά κυρίως χρονολογικά. Αλλα τα χρόνια του 3310 και αλλα του Ν900.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω την επομενη βδομαδα να υπαρχει και επιλογη Nokia 6310 που κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο διαχρονικα.

 

enough said +1000

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Kατα την άποψη μου η λίστα έπρεπε να είχε και το Nokia 7650 σαν το πρώτο smartphone για τις καινοτομίες που για την εποχή του είχε,αλλα και το θηρίο Qtek 9000,όπως και φυσικά το πρώτο iPhone....

Απο την λίστα ειμαι ανάμεσα σε HD2 και N900....

Τελικά ψήφισα το HD2......απλα κορυφή...

Link to comment
Share on other sites

Απο τα κινητά της λίστας δεν μπορω εύκολα να ξεχωρισω κάποιο ως ριζοσπαστικό. Το hd2 λόγω της ελευθερίας που δώθηκε είναι ενα τηλέφωνο που δύσκολα το αποχωρίζεται κάποιος αλλά το καλυτερο κινητό δεν θα το έλεγα. Μετα το 3310 δεν έχει αυτό το ριζοσπαστικό αν και κάθε σπίτι πρέπει να είχε ενα. Εγώ είχα το 3330.

 

Με λογική σαν αυτή που περιγραφω και καποιες αλλες μαγιες απο εδώ καταληγω στο BlackBerry. Για τον τροπο επικοινωνίας σε μέιλ, την ευκολία που έφερε. Όχι το μοτορολα γιατί αν και το πρωτο και σημαντικότατο πολύ primitive για να προχωρήσει παρακατω.

 

Γενικά καλυτερο θα έλεγα έως τώρα το iPhone που έφερε τεράστιες αλλαγές στις φορητές συσκευές γενικότερα. Περιμένουμε λοιπον τις επόμενες 10 συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 δαγκωτό. Τρία χρόνια αναμνήσεων, «σχολείο» για μένα στην κινητή τηλεφωνία, αλλά και η μύηση μου στις Nokia συσκευές. Δίκαια του αξίζει η μέχρι τώρα πρωτιά στην ψηφοφορία μας!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκαιρη η επιλογή των τηλεφώνων.Κινητά σταθμός, σε επιμέρους χαρακτηριστικά, υπήρξαν πολλά, με πρωτοπόρο κατ' εμέ την sony ersiccson (π.χ:η σειρά w που είχαν καλύτερο media player από τον αντίστοιχο της microsoft, η σειρά k με την κάμερα και φυσικά το c905 με τα 8.1 MP).

Για αυτό θα ψηφίσω T68, γιατί όταν το πρωτοείδα έπαθα την πλάκα μου με την οθόνη των 256 χρωμάτων......

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω σε αυτά που έγραψα στην παρουσίασή του.

 

Δεύτερη επιλογή στο συγκεκριμένο leg (θα υπάρξει και 2η δεκάδα) είναι το Nokia N900.

 

Βλέπω πολύς κόσμος (και εγώ μαζί) ταλαντευόταν μεταξύ αυτών των δύο. Εγώ προτίμησα το N900. Περισσότερο για αυτό που μπορούσε να γίνει - το HD2 είχε την ευκαιρία να λάμψει, το Nokia δυστυχώς όχι...

Link to comment
Share on other sites

Λείπουν πολλα μα παρα πολλά κινητά. ..απο αυτα της λιστας διάλεξα το Ericsson t28. Ηταν μοναδικό σε ολα του!
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά ήταν το τ29 και το νοκια 3310 που είχες την δυνατότητα αλλαγής και προσόψεων.νομίζω ήταν το πρώτο με αυτή την δυνατότητα.λειτουργικά πιστεύω πως Η Sharp καινοτομουσε η οποία παρεμπιπτόντως τι κάνει στις μέρες μας στο θέμα κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310!

Εκτός των προαναφερθέντων προτερημάτων του, κρατάει και μία ειδική θέση στην καρδιά μου, καθώς έβγαλα τα φοιτητικά μου χρόνια παρέα με αυτό. Τα sms γραφόντουσαν με τυφλό σύστημα και η αίσθησή του ήταν τόσο οικεία που ήταν σαν προέκταση του χεριού μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα μοντέλα που μου άρεσαν και είχα: panasonic gd92,ericsson R320s,ericsson T610,sharp gx10,panasonic vs3,Θεωρώ οτι η μεγάλη επανάσταση στην ιστορία των κινητών,ήταν οταν βγήκαν τα πρώτα καμεροκινητά
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Τι εποχές και μοντέλα μου θυμίσατε όλοι....

 

Πάντως για την Ελλάδα σημαντικό κινητό τηλέφωνο - σταθμός ήταν και το Ericsson GH198 (νομίζω) με την κεραία στο πλάϊ, μαζί τα Νokia που τραβούσες την κεραία σαν τρανζιστοράκι (νομίζω τα 1011) . Ήταν τα πρώτα που ήρθαν στην Ελλάδα. Τότε δεν είχες την πληθώρα επιλογών που έχεις σήμερα.....

 

Αν λέμε πάντως ότι πουλάνε σήμερα κάποιοι μούρη με τα iphone, που να έβλεπες κάτι τύπους στις αρχές της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα τότε με τις παραπάνω γκουμούτσες να τα έχουν στο τραπεζάκι της καφετέριας (τότε το κινητό ήταν είδος πολυτελείας) και μόλις χτύπαγε το τηλέφωνο να απαντάνε με φωνή πωλητή λαϊκής : Έλα δεν σε πιάνω δεν πρέπει να έχει καλό σήμα εδω πέρα.........

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτην την λιστα το 3310 ηταν "το κατι αλλο της εποχης του"... Περιμενουμε την επομενη!!!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...