Jump to content

Συναγερμοί


Oracle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες για τον συναγερμό GXB VA-127;

 

Το GXB φαντάζομαι είναι η μάρκα... Δεν έχω βρει το παραμικρό στο Internet. Ούτε σε ελληνικές ούτε σε ξένες σελίδες.

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θέλω να αγοράσω αυτό τον συναγερμό

 

http://www.scorpioalarms.com/sr-i500.aspx

 

για την μηχανή μου (Fazer 04)!

 

Ξέρετε που μπορώ να τον βρώ στην Ελλάδα;

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, κανένας δεν τον έχει στην Ελλάδα;

 

Όπου και να ρωτήσω μου λένε :

 

"Scorpio?" "Τί είναι αυτό;" "....Εδώ έχουμε τον καλύτερο...spyball..."!!!

 

Μόνο spyball έχουμε στην Ελλάδα;

 

Όσοι έχουν συναγερμό στην μηχανή τους ας ρίξουν μια ματιά στην διεύθυνση στο παραπάνω ποστ και ας μου πουν αν τα προσφερει αυτά ο spyball!!!

 

Τι να πώ ρε γαμώτο...γιατί πρέπει στην Ελλάδα πάντα να χρυσοπληρώνουμε κάτι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!!

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μάθω απο που μπορώ να προμηθευτώ συναγερμό για μηχανάκια της εταιρίας PATROL LINE στην Θεσσαλονίκη. Αν κανείς ξέρει τον προμηθευτή της εταιρίας είτε και στην Αθήνα ας δώσει ένα σήμα να έρθω σε επικοινωνία.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teokeh (23 Σεπ. 2004 , 13:43)

 

Ενδιαφέρομαι να μάθω απο που μπορώ να προμηθευτώ συναγερμό για μηχανάκια της εταιρίας PATROL LINE στην Θεσσαλονίκη. Αν κανείς ξέρει τον προμηθευτή της εταιρίας είτε και στην Αθήνα ας δώσει ένα σήμα να έρθω σε επικοινωνία.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Αν ξερεις την αντιπροσωπια της Piaggio στην οδο Μακεδονιας,η εκει που στεγαζοταν παλια ο συνδεσμος του παοκ μακεδονες,ακριβως απο πισω. Δεν θυμαμαι ονομα μαγαζιου,εχω χρονια που τον εβαλα,ομως ειναι μεγαλο και θα το δεις.

 

Υ.Γ. Η τελευταια σειρα του ποστ μου τελικα εχει πολυ υπονοουμενο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω που είναι, εκεί που χτίζεται ένα καινούργιο οίκημα.

Να σε καλά, θα πάω να το τσεκάρω.

 

Υ.Γ: Πρόσεχε βρε παληκάρι μου τι βάζεις και βγάζεις κάπου, αμαρτία είναι......και στην τελική, βάλε και ένα συναγερμό :lol:

 

Cheers mate.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά γειά σας εχω ενα ΒΜW 316Ci και θέλω να του βάλω εναν καλό συναγερμο ξέρει κανής καποιον καλο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε BWMtakis καλώς ήρθες στο forum μας. :)

Θα ήθελα να σε προτρέψω να βάζεις όσο το δυνατόν πιο σχετικό τίτλο στα θέματα που τυχόν ανοίγεις, έτσι ώστε να είναι ευκολότερο για όλους εμάς να σου δώσουμε τις απαντήσεις που ζητάς (εφόσον γνωρίζουμε βεβαίως βεβαίως :))...

Γι' αυτό το λόγο τροποποίησα και τον τίτλο αυτού του θέματος... ;)

Για οποιαδήποτε απορία έχεις, είμαστε στη διάθεσή σου με ΡΜ (προσωπικό μήνυμα). :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

prosopika exw valei magicar sto lada mou...

vazei mprosta ton kinitira apo to tilekotrol

to idio oti wra to programatisw gia oso wra thelw

einai amfidromo diladi

to tilexiristirio eidopoiei gia tin thermokrasia sto saloni

to voltaz tis mpatarias.. tis portes ta parathira... an einai en leitourgeia i oxi o kinitiras... an exeis ksexasei ta fwta anamena an xtipisei o sinagermos.. an toxeis kleidomeno i oxi...

exei donisi fotizomeno display

anoigei tin mpagaziera

kai alla polla kolpa

 

egw to pira apo eksw... vasika mou to stilane

einai arketa diskolo stin egatastasi mou pire 7 wres mazi me ta dialimata kana dekawro... alla prwti fora xwris metafrasi to manula diskola... telos pantwn

 

prwtino kana kalo markas alla sinistw na einai amfidromo

kai prosekse pou tha to pas eiparxoun poloi pou den kanoun swsti douleia

apefige ta apla mpouton sto kapo kai mpagaziera.. protimise magnitiko diakopti

apefige randar yperixwn protimise proximity sensor (mikrokimatiko)

an fovase oti tha sto klepsoun vale gps/gsm (kosmokarta etc)

 

paraligo na ksexasw... protimise to amfidromo xiristirio na pianei sta 1500m

egw exw sta 800 kai mou fenetai ligo

 

kai televtaia protimise na min to valei se klasiko meros alla kapou pou na min to vroune....

 

ps.. televtaia moda einai na katevazoun to telaro apo tin porta kai na anoigoun me to xeri... edw to mono pou exeis na kaneis einai na min afineis sto saloni tipota pou na einai elkistiko oute adeio paketo me tsigara... :)

 

elpizw na voithisa kai na min se mperdepsa

Link to comment
Share on other sites

gt alarm απλος αλλα πολυ καλος,ολοι αυτοι που βαζουν μπροστα κινητηρες και που κανουν κατι κολπα ειναι μουφες και μλοκερνουν ευκολα ετσι κι αλλιως τα ξερω απο αντιπροσωπο συναγερμων

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και οι cobra τι εχουν?

ζημιες πολλες ζημιες :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος μου με ενα καινούριο Opel zafira ξέρετε τι έπαθε??? του κλείδωσε το τιμόνι εν κινήσει και σώθηκε απο θαύμα!!! Και μετά απο 1 μήνα ελέγχων βρέθηκε οτι υπεύθυνη ήταν μια λάθος συνδεσμολογία στον συναγερμό που τοποθετήθηκε στην αντιπροσωπία!! Προσοχή λοιπόν! ΌΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

ΌΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ!

 

Με βάση αυτο το ρητό, βάλε των αυθεντικό BMW, εγω των έβαλα στην Compact μου και δεν έχει παρουσιάση κανένα πρόβλημα. Οι δε Viper είναι πολλύ πολύπλοκοι, κλείνουν τα παράθυρα, βάζουν το αυτοκίνητο μπροστά απο μακριά αν δεν έχεις παρκάρη με ταχύτητα, ακόμα και μιλάνε αν θες (Viper armed) τον έχει ένας φίλος μου, των έβαλε 400 ευρώ κι εμένα ο δικός μου κάνει 650 και δεν κάνει τίποτα απ'τα προαναφερθέντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτο το ρητό, βάλε των αυθεντικό BMW, εγω των έβαλα στην Compact μου και δεν έχει παρουσιάση κανένα πρόβλημα. Οι δε Viper είναι πολλύ πολύπλοκοι, κλείνουν τα παράθυρα, βάζουν το αυτοκίνητο μπροστά απο μακριά αν δεν έχεις παρκάρη με ταχύτητα, ακόμα και μιλάνε αν θες (Viper armed) τον έχει ένας φίλος μου, των έβαλε 400 ευρώ κι εμένα ο δικός μου κάνει 650 και δεν κάνει τίποτα απ'τα προαναφερθέντα ;)

 

Με την ίδια λογική, το Hyundai Accent με full extra κοστίζει γύρω στις €14000, ενώ η Lotus Εlise κοστίζει τα διπλάσια και δεν έχει ούτε ηλεκτρικά παράθυρα...

 

Μη ζηλεύετε ένα συναγερμό που κοστίζει όσο το μηνιάτικό σας. Ο νόμος του Μέρφυ λέει ότι όσο πιο πολύπλοκα είναι τα συστήματα που απαρτίζουν έναν συναγερμό, τόσο μεγαλύτερες είναι οι πιθανότητες κάποιο από αυτά να χαλάσει. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα λέμε ρε, ο δικός μου είναι απλός και κστήζει 650, ο Viper κοστίζει 400 και κάνει τα πάντα (θεωρητικά), εγω προτείμησα των μαμίσιω.
Link to comment
Share on other sites

δες και τον GT auto alrarm εινα πολυ καλος συναγερμος και πανω απ ολα χωρις προβληματα αν και φυσικα παιζει και μεγαλο ρολο αυτος που θα στον βαλει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα ίσως η μάρκα του αυτοκινήτου να μην παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο, αλλά για την ιστορία πρόκειται για ένα VW Golf IV.

Μια τιμή έως 300ευρώ φαίνεται λογική (λέμε τώρα).

Μέχρι στιγμής είδα κάποια συστήματα, ένα εκ των οποίων ξεχώρισα, αλλά δεν μου άρεσε το γεγονός ότι είναι ελληνικό (?) ή στην ελλάδα συναρμολογημένο... :worry:

Αυτό που ενδιαφέρει είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα και προ πάντων αξιόπιστο!! Να χτυπάει όταν πρέπει και χωρίς μελανά σημεία!!

Ποιό σύστημα συναγερμού έχετε να προτείνεται; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ίσως η μάρκα του αυτοκινήτου να μην παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο, αλλά για την ιστορία πρόκειται για ένα VW Golf IV.

Μια τιμή έως 300ευρώ φαίνεται λογική (λέμε τώρα).

Μέχρι στιγμής είδα κάποια συστήματα, ένα εκ των οποίων ξεχώρισα, αλλά δεν μου άρεσε το γεγονός ότι είναι ελληνικό (?) ή στην ελλάδα συναρμολογημένο... :worry:

Αυτό που ενδιαφέρει είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα και προ πάντων αξιόπιστο!! Να χτυπάει όταν πρέπει και χωρίς μελανά σημεία!!

Ποιό σύστημα συναγερμού έχετε να προτείνεται; Ευχαριστώ!

Γεια σου φίλε!

Για εμένα ένας πολύ καλός συναγερμός είναι ο META SYSTEM.

Και με Ισόβια εγγύηση.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

για ποιό λόγο να βάλεις..;

τζάμπα λεφτά για μένα, εάν θέλουν να στο πάρουν θα στο πάρουν εάν θέλουν να στο σπάσουν για να πάρουν το r-cd θα στο σπάσουν.

 

άστο όπως είναι, μην επεμβαίνεις στα ηλεκτρολογικά του αυτοκινήτου.

 

παθόντας

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για ποιό λόγο να βάλεις..;

τζάμπα λεφτά για μένα, εάν θέλουν να στο πάρουν θα στο πάρουν εάν θέλουν να στο σπάσουν για να πάρουν το r-cd θα στο σπάσουν.

 

άστο όπως είναι, μην επεμβαίνεις στα ηλεκτρολογικά του αυτοκινήτου.

 

παθόντας

1.Τότε να το αφήσει και ξεκλείδωτο για να μην του κάνουν και ζημία.

2.Γιατί θα χαλάσει το αυτοκίνητο αν πειράξει τα ηλεκτρολογικά του αυτοκινήτου.?

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μηνύματα είναι αυτά.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...