Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εσας που εχετε το one με τη color και θελετε να περασετε cyanogen εδω ειναι ενα βιντεο με οδηγιες.

 

πανευκολο το περασμα!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως είναι στην χρήση με ένα χέρι ? έχω το Coolpad και για 5η είναι συμμαζεμενο για αυτο ρωτάω. Μπαινει Σε καμια τσέπη ? επίσης λες να προτιμησουμε να μας το στείλουν με cyanogenmod περασμένη ? γιατι εγω ειμαι ασχετος απο ρουτ και απο υπολογιστες δεν πεταω. η μπαταρία με πολυ μέτρια χρήση πιστεύεις τις έχει τις 2 μέρες ? η κάμερα σε νυχτερινή λήψη έχει θέματα θολουρας? το φλας κάνει την νύχτα μέρα? και τέλος...πως λέγεται αυτη η λειτουργία που μπορείς και του αλλάζεις interface ? για να το δώ στο YouTube?

Κανενα καλο παιδι να απαντησει στα ερωτηματα απο του κατοχους?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η παραγγελία από meri, πωλήθηκε και το moto x (τρελά κλαψ κλαψ αλλά θα βολευτώ με το OPO λογικά μέχρι την έλευση του επόμενου moto x) και ανυπομονώ να το δοκιμάσω με το Gear Live για τυχόν θεματάκια που ίσως προκύψουν λόγω CM..:lol:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η παραγγελία από meri, πωλήθηκε και το moto x (τρελά κλαψ κλαψ αλλά θα βολευτώ με το OPO λογικά μέχρι την έλευση του επόμενου moto x) και ανυπομονώ να το δοκιμάσω με το Gear Live για τυχόν θεματάκια που ίσως προκύψουν λόγω CM..:lol:

 

μια χαρα εισαι :)με γειες!με τι ταχυδρομειο το πηρες?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Από τα ερωτήματα σου το μόνο που μπορώ να απαντήσω είναι για την μπαταρία και ναι αντεχει 2 μέρες με μετρια χρήση.

Τα αλλά δεν τα ξέρω γιατί εγώ έχω την ιντερνατιοναλ βερσιον απευθείας από ουανπλας.

Φλας δεν το εχω δοκιμάσει ακομα.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μόνο να μη περάσει τελωνείο.

 

Δεν περνάει, EMS είναι με Singapore Post, δηλ. ELTA Porta porta.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αψογος

 

 

με το καλο να παραλαβεις :)

 

Muchas gracias, αντε να αρχίσουμε να reportάρουμε και τίποτα :p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάει, EMS είναι με Singapore Post, δηλ. ELTA Porta porta.

 

Σου εύχομαι εννοείται να μην περάσει, αλλά αυτό που λες δεν έχει να κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η παραγγελία από meri, πωλήθηκε και το moto x (τρελά κλαψ κλαψ αλλά θα βολευτώ με το OPO λογικά μέχρι την έλευση του επόμενου moto x) και ανυπομονώ να το δοκιμάσω με το Gear Live για τυχόν θεματάκια που ίσως προκύψουν λόγω CM..:lol:

Ποσο κοστισε μαζι με τα μεταφορικα με EMS?

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι εννοείται να μην περάσει, αλλά αυτό που λες δεν έχει να κάνει!

 

Δεν θα μπω σε debate, ψωνίζω από net τουλάχιστο μια δεκαετία, 'εχω συναναστραφεί με πρακτικά όλους τους μεγάλους postal servicάδες, οπότε είμαι 110% σίγουρος πως EMS/SG ΔΕΝ σταματάει τελωνείο διότι ΔΕΝ εκτελωνίζονται στο ΕΛ. ΒΕΛ.

 

@finakis, κοστισε περι τα 290e.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου, και γω ψωνιζω γυρω στα 15 χρονια με δεκαδες χιλ. ευρω πραγματα, κι εχω να πω πως θεωρητικα υπαρχουν πιθανοτητες και με ems και με sg registered απλα ειναι ελαχιστες. Αν κι εφοσον βεβαια το μεγεθος δεματος/βαρος/τιμολογιο ειναι περιορισμενο οσον το δυνατον χαμηλα. Σπανιο μεν αλλα μπορει να συμβει να πληρωσει καποιος τελωνειο
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου, και γω ψωνιζω γυρω στα 15 χρονια με δεκαδες χιλ. ευρω πραγματα, κι εχω να πω πως θεωρητικα υπαρχουν πιθανοτητες και με ems και με sg registered απλα ειναι ελαχιστες. Αν κι εφοσον βεβαια το μεγεθος δεματος/βαρος/τιμολογιο ειναι περιορισμενο οσον το δυνατον χαμηλα. Σπανιο μεν αλλα μπορει να συμβει να πληρωσει καποιος τελωνειο

 

Ναι παιδιά, οκ περνάει τελωνείο, όχι όμως στο ΕΛ. ΒΕΛ, περνάει από το τελωνείο στα ΕΛΤΑ, που σημαίνει πως το ποσό που θα υπάρξει είναι ελάχιστα euro..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε debate, ψωνίζω από net τουλάχιστο μια δεκαετία, 'εχω συναναστραφεί με πρακτικά όλους τους μεγάλους postal servicάδες, οπότε είμαι 110% σίγουρος πως EMS/SG ΔΕΝ σταματάει τελωνείο διότι ΔΕΝ εκτελωνίζονται στο ΕΛ. ΒΕΛ.

 

Δεν είσαι ο μόνος! Aπλά είσαι τυχερός, είναι μέχρι να σου τύχει, δεν ξέρω και για πόσο μεγάλα και βαριά πακέτα μιλάς βέβαια, παίζει μεγάλο ρόλο αυτό! Με EMS έχω πληρώσει τελωνείο 50 ευρώ για σχετικά μεγάλο και βαρύ πακέτο κόστους 300 ευρώ! Και μάλιστα είχα μιλήσει με ανθρώπους από το αεροδρόμιο σχετικά με το ζήτημα! Αυτό που ισχύει είναι ότι είπε ο φίλος vamvakoulas! Τέλοσπάντων, είμαστε και λίγο offtopic!

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος! Aπλά είσαι τυχερός, είναι μέχρι να σου τύχει, δεν ξέρω και για πόσο μεγάλα και βαριά πακέτα μιλάς βέβαια! Παίζει μεγάλο ρόλο το μέγεθος και το βάρος του πακέτου! Με EMS έχω πληρώσει τελωνείο για σχετικά μεγάλο και βαρύ πακέτο κόστους 300 ευρώ! Αυτό που ισχύει είναι ότι είπε ο φίλος vamvakoulas.

 

Πως πλήρωσες ρε φίλος 300 euro για ένα πακέτο το οποίο ΔΕΝ εκτελωνίζεται εκ των πραγμάτων και βάση νομοθεσίας στο αεροδρόμιο?.. πως γίνεται αυτό?

 

FedEx/ UPS/ DHL/ ΤΝΤ είναι 4 εκ των κυριότερν που εκτελωνίζονται στο αεροδρόμιο καθότι είναι courier. Με USPS/ EMS/ SG, επειδή είναι κρατικά ταχυδρομεία και όχι courier services ΔΕΝ σταματάνε στο ΕΛ. ΒΕΛ...

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, οκ περνάει τελωνείο, όχι όμως στο ΕΛ. ΒΕΛ, περνάει από το τελωνείο στα ΕΛΤΑ, που σημαίνει πως το ποσό που θα υπάρξει είναι ελάχιστα euro..

 

Το ιδιο τελωνειο ειναι φιλε μου. Ενα ειναι το τελωνειο. Τα εκτελωνιστικα ειναι αναλογα της τιμης + καποια μικρα παγια τα εχω αναφερει σε παλιοτερα post. Μεγαλα ειναι τα εξοδα οταν το δεμα εκτελωνιστει απο ιδιωτικες εταιρειες οπως dhl, ups κλπ γιατι ζητανε τα 3πλα απο τα ελτα σαν παγια εξοδα,αποθηκευτρα κι ενα καρο εξτρα πραγματα που πρπει να πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και έγραψα εύχομαι να μη περάσει τελωνείο αχχαχα.. Γι αυτό από Κίνα μόνο απλό δωρεάν ταχυδρομείο. Όλα τα άλλα έχουν πιθανότητες για τελωνείο απλά η ems πολύ λιγότερες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι στην χρήση με ένα χέρι ? έχω το Coolpad και για 5η είναι συμμαζεμενο για αυτο ρωτάω. Μπαινει Σε καμια τσέπη ? επίσης λες να προτιμησουμε να μας το στείλουν με cyanogenmod περασμένη ? γιατι εγω ειμαι ασχετος απο ρουτ και απο υπολογιστες δεν πεταω. η μπαταρία με πολυ μέτρια χρήση πιστεύεις τις έχει τις 2 μέρες ? η κάμερα σε νυχτερινή λήψη έχει θέματα θολουρας? το φλας κάνει την νύχτα μέρα? και τέλος...πως λέγεται αυτη η λειτουργία που μπορείς και του αλλάζεις interface ? για να το δώ στο YouTube?

καποιος απο τους κατοχους εδω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδες γιατι δεν περιμενετε να το αγορασετε απο το επισημο σαιτ απο θεμα εγγυησης κλπ απο οτι λενε η εταιρια δεν υποστηριζει τα κινεζικα εκτος κινας οποτε θα πρεπει να το στειλετε πισω Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο τους κατοχους εδω ?

 

Σου απάντησα χωρίς παράθεση σε προηγούμενη σελίδα.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα χωρίς παράθεση σε προηγούμενη σελίδα.

στα ερωτηματα που εθεσα με καλυψες μονο για την μπαταρια. σε ολα τα αλλα δεν μου ανεφερες κατι...για αυτο και επανελαβα την ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

στα ερωτηματα που εθεσα με καλυψες μονο για την μπαταρια. σε ολα τα αλλα δεν μου ανεφερες κατι...για αυτο και επανελαβα την ερωτηση.

 

οκ, σορρυ αλλά μόνο σε αυτό μπορούσα.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...