Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι οτι δεν ασχολούμαστε, είναι ότι δεν ξέρω προσωπικά τι να σας περιγραψω. Δεν είμαι γενικά γνώστης των smartphones και έτσι δεν ξέρω τι σας ενδιαφέρει. για μπαταρία που με ρώτησε κάποιος έδωσα screenshot καθώς επίσης και την γενική μου άποψη.

 

πείτε συγκεκριμένες ερωτήσεις για να σας πω τι παρατηρώ.

πως διαχειριζεται τα 64GB το κινητο?

φλασακι δεχεται?

η οθονη του τι λεει απο φωτεινοτητα,πιστοτητα χρωματων?

απο Lag και αλλα θεματακια (bugs) Πως παει?

απο μπαταρια βγαζει 2 μερες με μετρια χρηση?

απο ζεστη πως παει? ανεβαζει θερμοκρασια?

wifi - gps ειναι ΟΚ?

NFC υποστηριζει?

τα ηχεια του ειναι δυνατα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποια η διαφορα τις chinese version με αυτήν που πουλιέται στο site? και γιατί τέτοια διαφορα στα λεφτά?

2 version υπάρχουν δηλαδή chinese και αυτή από του site τους?

Link to comment
Share on other sites

πως διαχειριζεται τα 64GB το κινητο? απο τα 64GB σου δίνει 54 ενοποιειμένα για εφαρμογες+αρχεια κτλ.

φλασακι δεχεται?

Δεν το εχω δοκιμασει ακόμα γιατί δεν έχω καλώδιο κατάλληλο.

η οθονη του τι λεει απο φωτεινοτητα,πιστοτητα χρωματων?
πολύ καλή φωτεινότητα σε κάθε περίπτωση ακόμα και κάτω από τον ήλιο όσο έχει τέλος πάντων η Δανία. Χρώματα πάρα πάρα πολύ ζωντανά για κινητό.

απο Lag και αλλα θεματακια (bugs) Πως παει?
μέχρι τώρα δεν laggarei καθόλου αλλά παρατήρησα μιά φορα οτι μου κράσαρε η εφαρμογή για μυνήματα.

απο μπαταρια βγαζει 2 μερες με μετρια χρηση?
Άνετα.

απο ζεστη πως παει?
ανεβαζει θερμοκρασια? Δεν έχω παίξει παιχνίδια για να σου πω,στην καθημερινή χρήση δεν εχω παρατηρήσει υψηλή θερμοκρασία.

wifi - gps ειναι ΟΚ?
Πολύ γρήγορα και τα δύο. τόσο με τον wifi connection όσο και με το gps που κλειδώνε την θέση μου σε μερικά δευτερόλεπτα. Είδικά για το wifi το έχω συνδέσει πραγματικά σε πολλά δικτυακά περιβάλλοντα και παίζει άψογα. Δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια.

NFC υποστηριζει?
Ναι. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.

τα ηχεια του ειναι δυνατα?
Αρκετά δυνατά και με καλή ποιότητα ακόμα και με δυνατό ήχο.

 

Παιδες OTG-NFC υποστηριζει?

Αν ναι ο φιλος που το εχει το δοκιμασε?

Υποστήριζει και τα δύο δεν τα έχω δοκιμάσει όμως.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

που ειναι η ρυθμιση ρε παιδια για να γλιτωσουμε τα 12 επιπλεον ευρω που ζηταει το paypal απο τη τιμη του to2c???

 

 

AKΥΡΟ!!! Νομιζω το βρηκα..εκει που επιλεγουμε '' Bill me in the currency listed on the seller's invoice'' ........

 

 

και την εχω πατησει παμπολλες φορες ολα τα χρονια που εχω Paypal...

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

που ειναι η ρυθμιση ρε παιδια για να γλιτωσουμε τα 12 επιπλεον ευρω που ζηταει το paypal απο τη τιμη του to2c???

 

στον λογαριασμο σου πατας profile.μετα my money στο currencies επιλεγεις στο add currency σαν primary το αμερικανικο δολαριο,ετσι δεν κανει την μετατροπη το paypal αλλα η τραπεζα στην οποια ανηκει η καρτα σου

Link to comment
Share on other sites

το έκανα εγω αυτο που λες με το αμερικάνικο δολλάριο αλλα 290 μου βγαζει και όχι 278

 

τι 290..ευρω?,μα δεν θα επρεπε να σου βγαζει ισοτιμια με αυτο τον τροπο,χρεωνει στο νομισμα του πωλητη,βαλε και στην παραγγελια την χρεωση σε δολλαρια ωστε οταν σε παει στο paypal να παρει αυτο για βαση.

Link to comment
Share on other sites

δωσε το σαιτ να κανω μια εικονικη παραγγελια να δω

 

http://www.to2c.com/original-oneplus-one-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

πως κάνεις εικονική?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

 

παω μεχρι την σελιδα του paypal αλλα δεν το αγοραζω,εμενα εβγαλε 379.99 δολαρια,δεν πρεπει να σου βγαζει ευρω οταν φτανεις εκει,ας μας πει και κανενας αλλος μην και δεν το κανεις σωστα,δες εχεις βαλει σαν primary νομισμα το δολλαριο?

Link to comment
Share on other sites

παω μεχρι την σελιδα του paypal αλλα δεν το αγοραζω,εμενα εβγαλε 379.99 δολαρια,δεν πρεπει να σου βγαζει ευρω οταν φτανεις εκει,ας μας πει και κανενας αλλος μην και δεν το κανεις σωστα,δες εχεις βαλει σαν primary νομισμα το δολλαριο?

 

α οκ κι εγω ετσι κάνω.. μηπως πρέπει να διαλέξω Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

Γιατί έτσι μου το βγάζει σε δολλάρια.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

α οκ κι εγω ετσι κάνω.. μηπως πρέπει να διαλέξω Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

Γιατί έτσι μου το βγάζει σε δολλάρια.

 

ααα αυτο ειναι,ειδες,γερναω και ξεχναω,βαλε και αυτο,αυτο ειναι το βασικο,καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

στην παραγγελια η χρεωση δολλάρια ειναι

 

Καλο θα ηταν να μην φαινονται τα στοιχεια σου.

Φιλικα παντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στον λογαριασμο σου πατας profile.μετα my money στο currencies επιλεγεις στο add currency σαν primary το αμερικανικο δολαριο,ετσι δεν κανει την μετατροπη το paypal αλλα η τραπεζα στην οποια ανηκει η καρτα σου

Ακριβως οτι λεει ο daydream.

Ξερετε ποσα "καφεδακια" σας εχει πιει :) το paypal με την διαφορα ισοτιμιας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχουμε καμία εκτίμηση πόσο κάνει να έρθει αν το παραγγείλω από το to2c??

αντε ναμαι εγω ο τελευταιος που την πατησα απο την κολο pay pal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχουμε καμία εκτίμηση πόσο κάνει να έρθει αν το παραγγείλω από το to2c??

 

Mε κανονικες συνθηκες,δηλ να εχει στοκ και να το στειλει αμεσα κανει γυρω στις 20 μερες,εχω παραλαβει και σε 11 αλλα και περιμενω τωρα 30 και για αλλο δεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Mε κανονικες συνθηκες,δηλ να εχει στοκ και να το στειλει αμεσα κανει γυρω στις 20 μερες,εχω παραλαβει και σε 11 αλλα και περιμενω τωρα 30 και για αλλο δεμα.
Link to comment
Share on other sites

to 64αρι που ειναι στο to2c?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οπς...δεν το εβρισκα.. :happy:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...