Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το χα και εγώ σαν απορία, γιατί το πρόβλημα, μου δημιουργήθηκε όταν έβγαλα την μεμβράνη της Oneplus και έβαλα tempered glass nillkin. Βεβαία μετά το έβγαλα το tempered αλλά το πρόβλημα υπήρχε. Μπορεί απλά να ήταν θέμα τύχης δεν ξέρω τι να πω.

 

Ασχετο, αλλα η μεμβρανη της oneplus, ειναι πολυ μαπα. Μετα απο καποια χρηση, κολλαει σαν μεμβρανη και δεν ρολλάρει καλα. Φιλος που εχει anti-finger, ρολλάρει πολυ καλα και δεν κολλαει το δαχτυλο σου καπως πανω στην οθονη.

 

Θα μπορουσε παντως να ειναι και θεμα μεμβρανης, απο την αποψη ισως δεν κανει και τοσο καλη επαφη με την οθονη και ψιλοχαζευει το touch.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως ευτυχώς δεν έχω θέμα και φοράει τζαμακι. Δεν ξέρω τι μάρκα είναι όμως ,μιας και το είχε φορεμένο όταν το πήρα. Στα τρία που έχω πάρει, το πρώτο μόνο είχε ένα ελαφρύ θέμα με το touch. Τα άλλα δύο ευτυχώς άριστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

τρέχω CM12.1 2905 και kernel AK TC

 

Χτες όλο το βράδυ που ήμουν έξω δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την οθόνη και σήμερα όλη την μέρα στην παραλία το παραμικρό πρόβλημα δεν έβγαλε η οθόνη

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

τρέχω CM12.1 2905 και kernel AK TC

 

Χτες όλο το βράδυ που ήμουν έξω δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την οθόνη και σήμερα όλη την μέρα στην παραλία το παραμικρό πρόβλημα δεν έβγαλε η οθόνη

 

Και η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

περι μπαταριας,

 

σε κιτκατ 05Q=8 SOT

σε λολλιποπ 12s=6SOT.

 

ιδια ακριβως χρηση.χωρις ματσακονιες, κερνελ κλπ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας να πω κι εγώ ότι με 5.0.2 ήταν - 30% σε αυτονομία και τώρα με την 5.1.1 και τις τελευταίες αναβαθμίσεις της blissrom είναι στα ίδια με την 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας να πω κι εγώ ότι με 5.0.2 ήταν - 30% σε αυτονομία και τώρα με την 5.1.1 και τις τελευταίες αναβαθμίσεις της blissrom είναι στα ίδια με την 4.4.4

Πως την βλέπεις την blissrom είναι κομπλέ?

Link to comment
Share on other sites

Πως την βλέπεις την blissrom είναι κομπλέ?

Έκανα αρκετές δοκιμές και μπορώ να πω ότι blissrom και euphoria είναι οι καλύτερες απλά μου άρεσε λίγο περισσότερο η blissrom.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

έχω κάτσει και έχω διαβάσει ένα σωρό από αυτά που γράφεται αλλά δεν παίρνω και πολύ .... ζαλίστηκα. όπως και να έχει θεωρώ πως και εγώ πρέπει να έχω θέμα με την οθόνη γιατί στα μηνύματα όταν γράφω αλλά πατώ και άλλα γράφω οπότε αυτό είναι δείγμα ( με το nexus πριν 99 % ήταν ακριβείας σε αυτά που πατούσα ) εγώ αυτό που αντιμετωπίζω σαν πρόβλημα τελευταία - στην αρχή δεν το είχα - και παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει γιατί το έχω ξανα γράψει αλλά δεν μου απάντησε κάποιος - είναι πως όταν έχω τα soft keys το πλήκτρο back δεν μου βγάζει το multitask αλλά δουλέυει κανονικά όταν το πατάω για επιστροφή... απλά έγινε ξαφνικά μια μέρα.όταν βάζω τα touch keys μου δουλεύει το multitask...καποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

έχω κάτσει και έχω διαβάσει ένα σωρό από αυτά που γράφεται αλλά δεν παίρνω και πολύ .... ζαλίστηκα. όπως και να έχει θεωρώ πως και εγώ πρέπει να έχω θέμα με την οθόνη γιατί στα μηνύματα όταν γράφω αλλά πατώ και άλλα γράφω οπότε αυτό είναι δείγμα ( με το nexus πριν 99 % ήταν ακριβείας σε αυτά που πατούσα ) εγώ αυτό που αντιμετωπίζω σαν πρόβλημα τελευταία - στην αρχή δεν το είχα - και παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει γιατί το έχω ξανα γράψει αλλά δεν μου απάντησε κάποιος - είναι πως όταν έχω τα soft keys το πλήκτρο back δεν μου βγάζει το multitask αλλά δουλέυει κανονικά όταν το πατάω για επιστροφή... απλά έγινε ξαφνικά μια μέρα.όταν βάζω τα touch keys μου δουλεύει το multitask...καποια βοήθεια?

 

Μα το multitask εμφανίζεται με αυτό το soft key..

Link to comment
Share on other sites

φτουυύ!!! 50 € κάτω η τιμή!

https://forums.oneplus.net/threads/the-one-is-now-at-a-special-price-flash-sales-all-week.314147/

και το παρήγγειλα πριν απο 6 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

φτουυύ!!! 50 € κάτω η τιμή!

https://forums.oneplus.net/threads/the-one-is-now-at-a-special-price-flash-sales-all-week.314147/

και το παρήγγειλα πριν απο 6 μέρες!!!

 

**out of stock** ;)

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

πριν απο 15 λεπτά που έκανα την ανάρτηση ήταν διαθέσιμο... τώρα κ εμένα μου βγάζει "out of stock"

επιασε το κόλπο!!! ξεπουλήσανε!

Link to comment
Share on other sites

πριν απο 15 λεπτά που έκανα την ανάρτηση ήταν διαθέσιμο... τώρα κ εμένα μου βγάζει "out of stock"

επιασε το κόλπο!!! ξεπουλήσανε!

 

Γεια σας,χθες βραδυ ξενυχτησα και εγω για να αγορασω το 64αρι και τελικα τα καταφερα με πολυ υπομονη,μπορει καποιος να με βοηθησει με τα πρωτα βηματα? τι ακριβως πρεπει να κανω? Ευχαριστω εκ των προτερων,ειμαι νεος χρηστης στο σαιτ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Θα σου έρθει με τη Cyanogen 44s, θα το ανοίξεις, θα επιλέξεις τη γλώσσα που θέλεις,θα πάρει αναβαθμίσεις στα καπάκια έως 12S, και θα απολαύσεις τη συσκευή σου.

 

Αργότερα αν και εφόσον χρειαστείς unlock root κτλ (λέω αν) υπάρχουν tools που μπαίνουν στο pc σου, και τα κάνεις όλα αυτά εύκολα και απλά...

:)
Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μήνες είχα αναφέρει εδώ ότι αντιμετώπισα θέμα με κολλημένα pixel στην οθόνη. Το έστειλα πίσω, έγινε η αντικατάσταση και όλα οκ.

 

Όλα οκ; Κι όμως…

 

Η νέα συσκευή που έστειλαν έχει από χθες το ίδιο πρόβλημα. Κολλημένα pixel. Τι να τους πεις…

:shoot::shoot: Κουράστηκα… :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μήνες είχα αναφέρει εδώ ότι αντιμετώπισα θέμα με κολλημένα pixel στην οθόνη. Το έστειλα πίσω, έγινε η αντικατάσταση και όλα οκ.

 

Όλα οκ; Κι όμως…

 

Η νέα συσκευή που έστειλαν έχει από χθες το ίδιο πρόβλημα. Κολλημένα pixel. Τι να τους πεις…

:shoot::shoot: Κουράστηκα… :rocket:

 

η απολυτη ξεφτίλα......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...