Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κάνεις το igo στο 1+;Το θέμα που έχω είναι ότι σβήνει η οθόνη μετά από 30 δευτερόλεπτα εάν δεν ακουμπισω την οθόνη. Ακριβώς το ίδιο πακέτο έχω στο Note 3 kai εκεί η οθόνη μένει αναμμενη όπως και πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο λογαριασμός της Cyanogen είναι για περίπτωση απώλειας του κινητού μόνο, από όσο ξέρω και εάν δεν έχει αλλάξει κάτι
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Eγω που δημιούργησα cyanogen account και ''έπαιζα'' με τις ρυθμίσεις, βλεπω απομακρυσμένη επαναφορα....δεν το πατάω λεω μωρε σιγα.

Factoring reset λοιπον και μου ήρθε να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο.

Ευτυχώς είχαν αποθηκευθει οι ρυθμίσεις και μου κατέβασε μονο του ολες τις εφαρμογές που είχα απο πριν. επαφες και foto δεν πειράχτηκαν. Επειτα εμεινα μονο η παραμετροποίηση για να το κανω όπως το ήθελα...κανα 2ωρω δηλαδή.

Αυτα παθάινεις αν παλιμπαιδίζεις ;););)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο με την εγγύηση 2 χρονων που δίνει το oneplusone είναι για τις χώρες όπου το στέλνει...

Oποτε εμείς που παίρνουμε με εικονική διεύθυνση τρώμε ακυρο?

πρέπει να το στείλουμε(βάλουμε ονoματα και διευθύνσεις) σε κάποιον φίλο μας πχ γερμανία που στέλνει έτσι ώστε να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εγγύηση εάν γίνει κάτι με το όνομα του φίλου μας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο με την εγγύηση 2 χρονων που δίνει το oneplusone είναι για τις χώρες όπου το στέλνει...

Oποτε εμείς που παίρνουμε με εικονική διεύθυνση τρώμε ακυρο?

πρέπει να το στείλουμε(βάλουμε ονoματα και διευθύνσεις) σε κάποιον φίλο μας πχ γερμανία που στέλνει έτσι ώστε να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εγγύηση εάν γίνει κάτι με το όνομα του φίλου μας?

Καλά τα είπες!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα είπες!

ok thanks φίλος...

η official miui rom για το oneplusone την έχει δοκιμάσει κανεις να πει καμια γνώμη?

και κατι τελευταιο και τελειωνει το πρηξιμο :rolleyes: γιατι καποιος να βγαλει την cyanogen η οποια ειναι απο μια πολυ καλη ομαδα και να βαζει 34095034 αλλες ρομ? απλα για πειραματισμούς ή εχουν κατι παραπανω οι αλλες ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα είπες!

 

Και δηλαδή αν πάθει κάτι, για όσους το αγοράσαμε με mailbox, δε μπορούμε να το στείλουμε με τον αντίστροφο τρόπο?

 

2 χρόνια εγγύηση = 0 χρόνια ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή αν πάθει κάτι, για όσους το αγοράσαμε με mailbox, δε μπορούμε να το στείλουμε με τον αντίστροφο τρόπο?

 

2 χρόνια εγγύηση = 0 χρόνια ?

Είναι πολύ θεωρητικό φίλε. Για αντίστροφο δεν ξέρω αν γίνεται. Πάντως εγώ που το πήρα από Κίνα είναι πιο εύκολο να το στειλω απευθείας εκεί. Αν έχει κανείς κάποια εμπειρία με επιστροφή σαν αυτή που λες ας μας γράψει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ θεωρητικό φίλε. Για αντίστροφο δεν ξέρω αν γίνεται. Πάντως εγώ που το πήρα από Κίνα είναι πιο εύκολο να το στειλω απευθείας εκεί. Αν έχει κανείς κάποια εμπειρία με επιστροφή σαν αυτή που λες ας μας γράψει

 

Μακάρι να μη τύχει σε κανέναν, αλλά είναι μια λεπτομέρεια που αλλάζει πολύ πιστεύω το τρόπο που θέλει κάποιος να το αποκτήσει.

 

Οπότε αν γνωρίζει κάποιος κατι παραπάνω ας μας πει

 

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ιςως χαζή αλλα θα ρωτήσω...

 

Βλέπω σε up boxing video στο YouTube όπως το παρακάτω

οτι ο φορτιστής έρχεται σε δεύτερο πακέτο εκτος της κανονικής συσκευασίας του κινητού...

Το παλικαρι που παρέλαβε το δικό μου δεν εχει παραλάβει δεύτερο πακετακι σαν αυτο...τι γίνεται...?

Link to comment
Share on other sites

[...]Ευτυχώς είχαν αποθηκευθει οι ρυθμίσεις και μου κατέβασε μονο του ολες τις εφαρμογές που είχα απο πριν. [...]

 

Σου κατέβασε μόνο τις δωρεάν που είχες (όπως κάνει π.χ. το HTC Backup) ή και τις αγορασμένες;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις παρέλαβα το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι χρήσιμη η δημιουργία λογαριασμού cyanogenmod για το κινητό.

 

  1. Locate
  2. Remote Wipe
  3. Remove Account

Το πρώτο σου δείχνει που είναι στον χάρτη αλλά δεν σου δίνει δυνατότητα να το κάνεις να θορυβήσει (αν πχ το έχεις χάσει κάπου μέσα στο σπίτι και σε flight mode αλλά με WiFi ή στο αθόρυβο)

Αυτήν την δυνατότητα την έχουν τα iOS και την έχω βρει χρήσιμη.

 

Το τελευταίο ίσως έχει νόημα αν το πουλήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την oneplus για το πρόβλημα που έχω στην οθόνη και μετά από ένα μήνυμα επιβεβαίωσης, μου στείλανε ξανά άλλο μήνυμα όπου λέγανε πως λόγω του μεγάλου φόρτου που έχουν θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε δύο μέρες περίπου.

Για να δούμε.

Πως λέγεται συγκεκριμένα το πρόβλημα της οθόνης που παραθέτω στην φωτογραφία;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την oneplus για το πρόβλημα που έχω στην οθόνη και μετά από ένα μήνυμα επιβεβαίωσης, μου στείλανε ξανά άλλο μήνυμα όπου λέγανε πως λόγω του μεγάλου φόρτου που έχουν θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε δύο μέρες περίπου.

Για να δούμε.

Πως λέγεται συγκεκριμένα το πρόβλημα της οθόνης που παραθέτω στην φωτογραφία;

 

stuck pixel νομίζω ότι είναι.. αν ήταν dead θα ήταν μαύρο.. μην περιμένεις πολλά νομίζω δεν καλύπτουν ένα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την oneplus για το πρόβλημα που έχω στην οθόνη και μετά από ένα μήνυμα επιβεβαίωσης, μου στείλανε ξανά άλλο μήνυμα όπου λέγανε πως λόγω του μεγάλου φόρτου που έχουν θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε δύο μέρες περίπου.

Για να δούμε.

Πως λέγεται συγκεκριμένα το πρόβλημα της οθόνης που παραθέτω στην φωτογραφία;

Θα στειλεις το κινητο πισω για pixelακι;; Απολαυσε το οπως ειναι και μην ασχοληθεις για μενα.

Θα κανει μηνα να παει και να'ρθει.

Δοκιμασε καμια εφαρμογη απο playstore για κολλημενα pixel.

Link to comment
Share on other sites

stuck pixel νομίζω ότι είναι.. αν ήταν dead θα ήταν μαύρο.. μην περιμένεις πολλά νομίζω δεν καλύπτουν ένα.

Περιμένω την απάντηση τους.

Πχ η LG καλύπτει έστω και ένα.

Θα στειλεις το κινητο πισω για pixelακι;; Απολαυσε το οπως ειναι και μην ασχοληθεις για μενα.

Θα κανει μηνα να παει και να'ρθει.

Δοκιμασε καμια εφαρμογη απο playstore για κολλημενα pixel.

Δοκίμασα διάφορες εφαρμογές από το Play Store αλλά τίποτα!

 

Από την στιγμή που είναι ελάττωμα ναι θα το στείλω πίσω.

Το θέμα είναι μέχρι να σου απαντήσουν, διότι έχουν πολλά tickets.

Από 'κει και πέρα είναι σχετικά γρήγοροι, φίλος εξυπηρετηθηκε σε 4 μέρες (σε ευρωπαϊκή χώρα που διατίθεται το τηλέφωνο και διαμενω με ότι συνεπάγεται αυτό για την εγγύηση).

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή αν πάθει κάτι, για όσους το αγοράσαμε με mailbox, δε μπορούμε να το στείλουμε με τον αντίστροφο τρόπο?

 

2 χρόνια εγγύηση = 0 χρόνια ?

Δεν ξερω ποιος ειναι ακριβως ο τροπος αποστολης στην Αγγλια, παντως με βαση το νομο εχεις εγγυηση 2 χρονια εφ'οσον εισαι Ευρωπη. Νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι αδιαμφισβητητο. Εδω η Apple δινει ενα χρονο και τρωει ακυρα στην Ευρωπη ακριβως γι'αυτον το λογο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα invitation που ληγει σε 2 μέρες. Ο πρώτος που θα μου στείλει pm το μαιλ του, το κέρδισε... Αλλά σκεφτείτε το σοβαρά, μην το στερήσετε από κάποιον που το θέλει πραγματικά, αν δεν είστε σίγουροι....Το invitation είναι για τον 64gb sandbox.

Υποθέτω ότι όλοι ξέρετε ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα, και πρέπει να το στείλεις σε άλλη χώρα που στέλνει πχ Αγγλία,Γερμανία σε κάποιο γνωστό /φίλο σας και να σας το στείλει αυτός, ή να χρησιμοποιήσεις εικονική διεύθυνση σε άλλη χώρα, υπάρχουν υπηρεσίες για αυτό.

 

Εχω άλλη μια πρόσκληση, οποιος θέλει να μου στείλει pm. Αλλά μόνο αν ενδιαφέρεται πργματικά. Λήγει αύριο...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmochina.com/2014/11/13/meizu-mx4-vs-huawei-honor-6-vs-xiaomi-mi4-vs-oneplus-one-which-chinese-smartphone-has-the-best-camera/

 

πως βλέπετε την κάμερα συγκριτικα με τα υπόλοιπα; είναι με τις νέες αναβαθμίσεις. Εγώ που θέλω πρώτα να έχει καλή κάμερα κ δεν με νοιαζουν πολύ οι rοm να παω σε κάτι άλλο π.χ mx4?

Link to comment
Share on other sites

Σου κατέβασε μόνο τις δωρεάν που είχες (όπως κάνει π.χ. το HTC Backup) ή και τις αγορασμένες;

 

 

Δυστυχώς δεν μπορω να σου απαντήσω γιατι δεν ειχα αγορασει καμία εφαρμογή. Ολες ήταν δωρεάν απο το Playstore.

Πάντως το sygic navigator το οποίο εγκατέστησα σπασμένο φυσικά και δεν το επανεγκατέστησε από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα έχω ένα 64 αρι μαύρο στα χέρια μου, ας όψεται ο geo35 που με μπριζωσε. Ελπίζω να μην το μετανοιωσω και ειδικά για την κάμερα.

Λοιπόν, περισσότερα τις προσεχείς ημέρες με απορίες λογικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να απενεργοποιήσω εντελώς τα themes του oneplus.

Ενεργοποιησα ενα (εχω κατεβασει 3-4 δωρεαν) , και γενικά δεν μπορώ να ξε-τσεκάρω κουτάκια αν δεν τικάρω αλλα απο αλλο theme.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να αποστειλουμε μια τηλεφωνικη επαφη μέσω sms. Δεν υπάρχει μετα τη 44 επιλογή για κοινοποίηση της επαφής μέσω sms!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να αποστειλουμε μια τηλεφωνικη επαφη μέσω sms. Δεν υπάρχει μετα τη 44 επιλογή για κοινοποίηση της επαφής μέσω sms!

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιής; με την 8 sms πάντως έχεις επιλογή πρόσθεσεις στοιχείων επαφής.Και εάν στους ρυθμίσεις κάνεις'αφαίρεση όλων των unicode χαρακτήρων' θα έχεις ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες.Τσέκαρε όλες τις ρυθμίσεις μια μια για να είσαι καλυμμένος

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...