Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις, αν ειναι οντως 1απριλιατικο αστειο και τοσο καιρο το διαφημιζουν απ εξω-απ εξω για νεο project με posters ακομα και με βιντεο, ε τοτε ειναι μεγαλα ζωα. αντι ν ασχοληθουν με πιο σημαντικα θεματα της εταιριας.

προσωπικα πιστευω οτι οντως θα βγει.

Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε σεις, αν ειναι οντως 1απριλιατικο αστειο και τοσο καιρο το διαφημιζουν απ εξω-απ εξω για νεο project με posters ακομα και με βιντεο, ε τοτε ειναι μεγαλα ζωα. αντι ν ασχοληθουν με πιο σημαντικα θεματα της εταιριας.

προσωπικα πιστευω οτι οντως θα βγει.

Είναι δεν είναι αστείο δε νομιζω πως το τμήμα που ασχολείται με hardware έχει να κανει και με το software που μας εδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στη παρέα μόλις παρέλαβα κ εγώ την κινητήρα!!πραγματικά απίστευτο!!!!10 Μαρτίου παράγωγης φρέσκο φρέσκο :p.Έρχομαι από nexus 5 και το καλό έγινε ακόμα καλύτερο!!Κάμερα,ήχος τα πρώτα που παρατήρησα...θέλω να τσεκάρω κ μπαταριά....κιτρίνισμα οθόνης δεν έχω αλλά ούτε κάποιο pixel καμμένο(προαιρετικό check)

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έκανα εχθές την αλλαγή της SIM από WIND με καινούρια TWIN, παρόλα αυτά ακόμα 4G δε βλέπω (με Η+ είμαι), παρόλο που έχω ενεργοποιημένο το LTE...

Τί στο καλό? Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δω / κάνω?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά έχω κινηθεί από Γλυφάδα μέχρι Ψυχικό σήμερα και δεν έπιασε τίποτα, τόσο χάλια;

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω το κινητο απο τον Οκτωβρη , ο,τι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι στιγμης και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος . Ωστοσο τις 2-3 τελευταιες μερες εχω ψιλοθεματακια με την οθονη (bugs νομιζω τα λενε), τελοσπαντων η οθονη δεν ειναι τοσο σμουθ οσο ηταν και δεν ρολαρει καλα , το πληκτρολογιο κρασαρει (swiftkey) και σημερα εκει που εγραφα μηνυμα ξαφνικα αρχισε και εγραφε μονο του χωρις να αγγιζα καν την οθονη!! Εχει ιδεα κανεις τι προβλημα ειναι αυτο και τι πρεπει να κανω ?

Δύο πράγματα πρέπει να δοκιμάσεις κατά τη γνώμη μου. Ένα να καθαρίσεις το ιστορικό και τη μνήμη του SwiftKey και το δεύτερο να απεγκαταστήσεις αν έχεις τίποτα περίεργα themes (+icons ίσως). Σε μένα κάποιες περιόδους που είχα θέμα αυτά έφταιγαν.

 

Είναι λίγο νωρίς για το 4G της Wind πιστεύω.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο νωρίς για το 4G της Wind πιστεύω.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

 

Τι να πω, εδώ άλλα λέει...

Από τον Μάρτιο έχει 75% κάλυψη στην Αθήνα και θα επεκτείνεται συνεχώς σε όλη την Ελλάδα.

 

Anyway, sorry αν είμαι off-topic, απλώς το έχω απορία, θα ήθελα να δω λίγο πιο γρήγορο internet..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

 

Τι να πω, εδώ άλλα λέει...

 

Anyway, sorry αν είμαι off-topic, απλώς το έχω απορία, θα ήθελα να δω λίγο πιο γρήγορο internet..

Διάβασε το σχετικό θέμα στο myphone. Θα δεις ότι δεν έχουν όλες οι sim, όλες οι περιοχές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανείς πως απενεργοποιουμε τελείως το double 2 wake? το ξετικαρω κ μετά από λίγο ενεργοποιητε πάλι.... επίσης πως αλλάζουμε φώτο ξεκλειδωματος? είμαι στοκ τελείως... Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανείς πως απενεργοποιουμε τελείως το double 2 wake? το ξετικαρω κ μετά από λίγο ενεργοποιητε πάλι.... επίσης πως αλλάζουμε φώτο ξεκλειδωματος? είμαι στοκ τελείως...

 

Για το wallpaper στη lock screen (αν κατάλαβα καλά αυτό θες), πας settings > themes > Lock screen wallpapers

 

Για το άλλο δεν ξέρω, το έχω ενεργοποιημένο και με έχει βολέψει πολύ.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η απάντησή τους όσον αφορά για το καμένο πίξελ που τους έστειλα ότι έχω!!!! Hi Bill,

Thank you for your photos.

 

I understand that this may seem absurd to you. However, this is the case with all consumer electronics.

Please have a read at this: http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2

 

A full HD display has more than 2 million pixels, and sometimes a small amount of anomalies occur.

 

Please feel free to contact us for any other issue:)

 

Best regards,

Yoyo

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η απάντησή τους όσον αφορά για το καμένο πίξελ που τους έστειλα ότι έχω!!!! Hi Bill,

Thank you for your photos.

 

I understand that this may seem absurd to you. However, this is the case with all consumer electronics.

Please have a read at this: http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2

 

A full HD display has more than 2 million pixels, and sometimes a small amount of anomalies occur.

 

Please feel free to contact us for any other issue:)

 

Best regards,

Yoyo

 

ο Yoyo την εχει κανει yoyo απο το πολυ τακα-τακα... τι απάντηση είναι αυτή??

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα τον έκραξα του λέω δεν το περίμενα αυτό από εσάς και ότι είναι απαράδεκτοι!!! Τι άλλο μπορώ να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

Για το wallpaper στη lock screen (αν κατάλαβα καλά αυτό θες), πας settings > themes > Lock screen wallpapers

 

Για το άλλο δεν ξέρω, το έχω ενεργοποιημένο και με έχει βολέψει πολύ.

Σ'ευχαρηστω φιλε το βρήκα!!! για το double 2 wake εχει σχεση το προφίλ απ'οτι κατάλαβα....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα τον έκραξα του λέω δεν το περίμενα αυτό από εσάς και ότι είναι απαράδεκτοι!!! Τι άλλο μπορώ να κάνω;;;

 

Τίποτα.. Νομίζω αναφέρεται ότι δεν καλύπτουν από ένα αριθμό και κάτω καμένων πιξελ.. Όλες οι εταιρείες έχουν κάποιο αριθμό..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. Νομίζω αναφέρεται ότι δεν καλύπτουν από ένα αριθμό και κάτω καμένων πιξελ.. Όλες οι εταιρείες έχουν κάποιο αριθμό..

 

Αν δεν κανω λαθος, μεχρι 3. Παραπανω γινεται αντικατασταση με καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το κινητό γιατί δεν βλέπει την sim card vodafone θέλει ρύθμιση πρώτη φορά

μου συμβαινει (προηγ. κινητο LG G2??

Και μια δεύτερη πως μπαινουν οι επαφές μέσω λογαριασμού google???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω και εγώ πλέον εδώ και 3 μέρες και είμαι πραγματικά κατα ενθουσιασμένος. Είμαι βέβαια ακόμα στη φάση του σεταρισματος και δεν έχω βάλει τη sim...θα ήθελα να σας ρωτήσω δυο τρία πραγματάκια:

1. Έχω την εντύπωση πως στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει κιτρινιλα, εμφανής νομίζω σε λευκό φόντο, υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω? αξίζει να το αποστείλω πίσω ή ειναι κάτι που θα διορθωθεί με τη χρήση.

2. Η φόρτιση πρέπει να γίνεται κάποια συγκεκριμένη χρονική περίοδο καθώς μέχρι τώρα στο παλαιό κινητό το άφηνα να φορτίζει όλο το βράδυ και το έβγαζα από το φορτιστή το πρωί πριν πάω στη δουλειά. Ειναι σωστό αυτό η μπορεί να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

3. Που μπορώ να βρω την ημερομηνία παραγωγής, που έγραψε και ένας φίλος πιο πριν?

4. Πως μπορώ να μεταφέρω ταινίες από τον υπολογιστή και να τις δω στο κινητό είτε έχουν ενσωματωμένους υπότιτλους είτε σε ξεχωριστό αρχείο, γιατί με το cloud που δοκίμασα άκρη δεν βρήκα.

Σας ευχαριστώ όλους εκ´των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω και εγώ πλέον εδώ και 3 μέρες και είμαι πραγματικά κατα ενθουσιασμένος. Είμαι βέβαια ακόμα στη φάση του σεταρισματος και δεν έχω βάλει τη sim...θα ήθελα να σας ρωτήσω δυο τρία πραγματάκια:

1. Έχω την εντύπωση πως στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει κιτρινιλα, εμφανής νομίζω σε λευκό φόντο, υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω? αξίζει να το αποστείλω πίσω ή ειναι κάτι που θα διορθωθεί με τη χρήση.

2. Η φόρτιση πρέπει να γίνεται κάποια συγκεκριμένη χρονική περίοδο καθώς μέχρι τώρα στο παλαιό κινητό το άφηνα να φορτίζει όλο το βράδυ και το έβγαζα από το φορτιστή το πρωί πριν πάω στη δουλειά. Ειναι σωστό αυτό η μπορεί να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

3. Που μπορώ να βρω την ημερομηνία παραγωγής, που έγραψε και ένας φίλος πιο πριν?

4. Πως μπορώ να μεταφέρω ταινίες από τον υπολογιστή και να τις δω στο κινητό είτε έχουν ενσωματωμένους υπότιτλους είτε σε ξεχωριστό αρχείο, γιατί με το cloud που δοκίμασα άκρη δεν βρήκα.

Σας ευχαριστώ όλους εκ´των προτέρων.

 

1.Η κιτρινιλα ειναι γνωστό πρόβλημα σε κάποιες συσκευές.. Με τον καιρό θα εξασθενήσει..

2.Η φόρτιση Καλό είναι να γίνεται από το 20% μέχρι να πάει στο 100. Καλό είναι επίσης να μην το αφήνεις όλο το βράδυ.

3.Στο κουτί το γράφει

4.Το συνδέεις με καλώδιο ή κατέβασε κάποια εφαρμογή τύπου airdroid η shareit για να μην μπλέκεις με καλώδια.. Στο κινητό για να διαβάζει υπότιτλους κατέβασε το vlc

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό για την μπαταρία φίλε μου! Όποτε θες φόρτιζέ το και δεν πρόκειται να πάθει τίποτα! Αυτές η μπαταρίες χρειάζονται συχνά σύνδεση στα ρεύμα για να διατηρούνται! Και στο 90% να είναι εάν θες βάλτο! No problem! :) Επίσης και 20 ημέρες να το έχεις στην πρίζα δεν παθαίνει τίποτα! Όλα τα smartphone και tablet έχουν μηχανισμό που σταματούν την τροφοδοσία με το ρεύμα όταν πάνε στο 100%!

Μην αγχώνεσαι και μην ακούς ότι λέει ο καθένας! Εάν το ψάξεις και στο Ίντερνετ θα βρεις τους μύθους για τις μπαταρίες που ο καθένας λέει ότι θέλει μην το ένα μη το άλλο!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το κινητό γιατί δεν βλέπει την sim card vodafone θέλει ρύθμιση πρώτη φορά

μου συμβαινει (προηγ. κινητο LG G2??

Και μια δεύτερη πως μπαινουν οι επαφές μέσω λογαριασμού google???

Και εγώ πριν είχα το G2 και τη SIM κάρτα μου (micro WIND) τη βλέπει κανονικά. Πρόσεξε μήπως δεν την έχεις βάλει σωστά, αν και αφού έρχεσαι από το G2 περίπου την ίδια διαδικασία έχει. Τις επαφές σου, εάν τις έχεις στο Gmail λογαριασμό σου, με το που ενεργοποιείς για πρώτη φορά τη συσκευή και βάλεις το gmail σου, αυτομάτως έχεις και τις επαφές σου.

 

Το έχω το smartphone εδώ και δύο περίπου μήνες (μεταχειρισμένο) με stock launcher. Μου αρέσουν πολύ τα θέματα που έχει και στο κατάστημα θεμάτων όπου έχω αγοράσει κάποια και έτσι χρησιμοποιούσα τον stock. Σήμερα είπα να δοκιμάσω λίγο και τον Nova launcher μιας και τον έχω αγορασμένο και τον έβαζα πάντα στις προηγούμενες συσκευές που είχα. Τελικά είναι πιο γρήγορος από τον stock και σε αυτή τη συσκευή.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...