Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως φοραει το παλιο firmware που ηταν κιτρινη η αποχρωση του;

Μετα το αλλαξανε σε λευκο,δεν θυμαμαι απο ποια εκδοση και μετα ομως.

Οχι φιλε μου εκανα clean install στην 44s και η γενικοτερα κιτρινη οθονη συνεχιζει να υφισταται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι φιλε μου εκανα clean install στην 44s και η γενικοτερα κιτρινη οθονη συνεχιζει να υφισταται

 

Τι ημερομηνία παραγωγής έχει? Στα τελευταία είχε διορθωθεί αυτό.. Δοκίμασε αυτό με το uv φως μπας και φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Τι ημερομηνία παραγωγής έχει? Στα τελευταία είχε διορθωθεί αυτό.. Δοκίμασε αυτό με το uv φως μπας και φτιάξει

Ημερομηνια παραγωγης 13/09/2014.

Link to comment
Share on other sites

Θεικο customer Service...

Ειχε ενα θεμα με την ανανεωση το σαιτ τους οταν το ειχα παραγγειλει ενα μηνα+ πριν...

εστειλε ενα ticket...και περιμενα απαντηση...

εντωμεταξυ το κινητο εφυγε κανονικα και εφτασε στο Βελγιο...ολα καλα...

Χθες μετα απο ενα μηνα+ (ξαναθυμιζω) ηρθε απαντηση στο τοτε ticket...ελπιζουμε να εχει λυθει το προβλημα σας και αν μπορουμε να σας βοηθησουμε...

Φυσικα και εστειλα ενα ευγενικο αλλα ξεχεστηριο μυνημα για το απαραδεκτο ανυπαρκτο customer service...

με μια ευχη να μην τους χρειαστω στο μελλον γιατι ΔΕΝ περιμενω να καταφερουν να με βοηθησουν σε πιο συνθετο προβλημα... :D

Link to comment
Share on other sites

Θεικο customer Service...

Ειχε ενα θεμα με την ανανεωση το σαιτ τους οταν το ειχα παραγγειλει ενα μηνα+ πριν...

εστειλε ενα ticket...και περιμενα απαντηση...

εντωμεταξυ το κινητο εφυγε κανονικα και εφτασε στο Βελγιο...ολα καλα...

Χθες μετα απο ενα μηνα+ (ξαναθυμιζω) ηρθε απαντηση στο τοτε ticket...ελπιζουμε να εχει λυθει το προβλημα σας και αν μπορουμε να σας βοηθησουμε...

Φυσικα και εστειλα ενα ευγενικο αλλα ξεχεστηριο μυνημα για το απαραδεκτο ανυπαρκτο customer service...

με μια ευχη να μην τους χρειαστω στο μελλον γιατι ΔΕΝ περιμενω να καταφερουν να με βοηθησουν σε πιο συνθετο προβλημα... :D

 

Για σένα ανύπαρκτο.. Εγώ είχα πρόβλημα με τον φορτιστή μου και μου έστειλαν αλλον δωρεάν σε δυο μέρες και σε δέκα το είχα σπίτι μου.. Για μια εταιρεία που τώρα έχει ξεκινήσει μια χαρά τα πάει..

Link to comment
Share on other sites

βλέπεις ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα One Plus One mini με 5 ίντσες οθόνη και ενθουσίαζεσαι. Βλέπεις τα χαρακτηριστικά κ απογοητεύεσαι.. 8μπ κάμερα 615επεξεργαστη..συν τα μεγάλα μπεζελ.
Link to comment
Share on other sites

βλέπεις ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα One Plus One mini με 5 ίντσες οθόνη και ενθουσίαζεσαι. Βλέπεις τα χαρακτηριστικά κ απογοητεύεσαι.. 8μπ κάμερα 615επεξεργαστη..συν τα μεγάλα μπεζελ.

Ισχύει.. Να δούμε και αν θα βγει κιόλας.

Edit τελικά ο 615 είναι octa 64 bit

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα περίεργο θέμα και δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και θελησω να τερματισω την κλήση , με το που φερνω την συσκευή μπροστά μου για να πατήσω το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού τυς κλήσης , κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιησεων και πρέπει να την ανεβασω για να το κλείσω.

Το παθαίνει κανεις άλλος αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα περίεργο θέμα και δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και θελησω να τερματισω την κλήση , με το που φερνω την συσκευή μπροστά μου για να πατήσω το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού τυς κλήσης , κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιησεων και πρέπει να την ανεβασω για να το κλείσω.

Το παθαίνει κανεις άλλος αυτό;

 

Το παθαίνω κι εγώ μερικές φορές, είναι αρκετά ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον powerbank θα παρουσιάσει αύριο η oneplus..

 

Δείτε το τελευταίο ποστ της στο g+

 

Ε να πάρει, και ηλπιζα fitness tracker :(

Link to comment
Share on other sites

Και η ερώτηση ισχύει....

 

Ρε παιδιά απλά απαντήστε μου να ξέρω....

 

Νομίζω δεν σου απαντάει κάποιος γιατί κανένας δεν χρησιμοποιεί mms.. Εψαξες στο google μήπως βρεις κάτι σχετικό? Ποια εφαρμογή sms χρησιμοποιείς? Δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια άλλη πχ textra sms

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες για άγνωστη αιτία, μου κρασάρει το Play Store. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να κάνω unistall τα updates της εφαρμογής αλλά δυστυχώς είναι παροδικό γιατί αυτο-αναβαθμίζεται. Τι να κάνω; Είναι κάτι γνωστό που σκοπεύει να διορθωθεί οσονούπω;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερνει το oppo 7a να βγαζει καλυτερα benchmarks απο τη στιγμη που εχει λιγοτερη ram και χειροτερο επεξεργαστη; Απλα το εχω απορια. Παιζει ρολο και η color os, που ειναι πιο ελαφρια; Γιατι παρατηρω οτι στο antutu με τη color os περναω οριακα το 1+1, αλλα εαν βαλω αλλη rom τοτε χανω κατα κρατος.

 

 

Επισης, μπορει καποιος να μου πει το συνολικο κοστος μαζι με τα ακουστικα τα κοκκινα ποσο βγαινει το κινητο; Μαζι με μεταφορικα. Για να το συγκρινω με τα 399 ευρω του oppo 7a.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μού είναι αν υπάρχουν χρήστες πού το κριτήριό τους για επιλογή συσκευής είναι τα benchmarks
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερνει το oppo 7a να βγαζει καλυτερα benchmarks απο τη στιγμη που εχει λιγοτερη ram και χειροτερο επεξεργαστη; Απλα το εχω απορια. Παιζει ρολο και η color os, που ειναι πιο ελαφρια; Γιατι παρατηρω οτι στο antutu με τη color os περναω οριακα το 1+1, αλλα εαν βαλω αλλη rom τοτε χανω κατα κρατος.

 

 

Επισης, μπορει καποιος να μου πει το συνολικο κοστος μαζι με τα ακουστικα τα κοκκινα ποσο βγαινει το κινητο; Μαζι με μεταφορικα. Για να το συγκρινω με τα 399 ευρω του oppo 7a.

 

Έχει απαντηθεί χίλιες φορές.. Αφού κάνεις έρευνα διάβασε και καμιά 20αρια σελίδες.. Φιλικά στο λέω

 

Λοιπόν 340 βγαίνει περίπου σύνολο..

 

Τα benchmark δεν λένε κάτι.. Αυτό που πρέπει να σε νοιάζει είναι πόσο σύντομα θα πάρει update το oppo.. Εμείς έχουμε ήδη καμιά 10αρια beta lollipop και αρχές Γενάρη θα βγει και η επίσημη ρομ από την oneplus. Από την άλλη με 3gb ram είναι πιο feature proof.. Βαλτα κάτω δες ποιο σου κάνει το κλικ και χτύπα το..

 

Το μόνο αρνητικό για μένα στο opo είναι ότι δε έχει ποικιλία στις θήκες..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Επισης, μπορει καποιος να μου πει το συνολικο κοστος μαζι με τα ακουστικα τα κοκκινα ποσο βγαινει το κινητο; Μαζι με μεταφορικα. Για να το συγκρινω με τα 399 ευρω του oppo 7a.

 

 

299 η συσκευή

37 τα ακουστικά JBL

20 τα μεταφορικά μέχρι Γερμανία

21 τα μεταφορικά μέχρι Ελλάδα από UPS

=377 σύνολο

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Με το καινουργιο update (?) λεει:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το one plus one και ειμαι ικανοποιημενος σε ολα πλην της καμερας και βασικα του φλας. Επειδη ειμαι σε φαση που χρησιμοποιω πολυ την καμερα σκεφτομαι να αλλαξω κινητο. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο κοντα στα λεφτα του one plus one αλλα με καλυτερη καμερα; Να χει και καλη μπαταρια γιατι μας καλοεμαθε η one plus και με την μπαταρια και με την ταχυτητα φορτισης.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το one plus one και ειμαι ικανοποιημενος σε ολα πλην της καμερας και βασικα του φλας. Επειδη ειμαι σε φαση που χρησιμοποιω πολυ την καμερα σκεφτομαι να αλλαξω κινητο. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο κοντα στα λεφτα του one plus one αλλα με καλυτερη καμερα; Να χει και καλη μπαταρια γιατι μας καλοεμαθε η one plus και με την μπαταρια και με την ταχυτητα φορτισης.

 

Ευχαριστω

 

Δεν νομίζω κάποιος εδώ μέσα να σου πει να πας σε άλλη συσκευή αδερφέ. Άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς καλύτερα..

 

 

Κάποιος άλλος που αντιμετωπίζει τα crashes τουPlay Store και πώς το αντιμετώπισε;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...