Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως ο αισθητηρας δουλευει συνεχως,εβαλα το s4 με ανοικτη κάμερα πανω απο το one και φαίνεται καθαρα οτι λειτουργει nonstop

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως ο αισθητηρας δουλευει συνεχως,εβαλα το s4 με ανοικτη κάμερα πανω απο το one και φαίνεται καθαρα οτι λειτουργει nonstop

Βέβαια η κατανάλωση δεν είναι κάτι σημαντικό τουλάχιστον σε μένα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ!

Κάνει τα διάφορα Google Updates και μου ζήτησε τώρα update στην XNPH25R.

 

Edit: Στα καπάκια XNPH30O :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ!

Κάνει τα διάφορα Google Updates και μου ζήτησε τώρα update στην XNPH25R.

 

Edit: Στα καπάκια XNPH30O :)

 

Καλορίζικο περιμένουμε εντυπώσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το θεμα σχεδον απο την αρχη αλλα δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορα αν το παρεις με προσκληση απο το σαιτ τους με το αν το παρεις απο vickmall π.χ.

Μπορει να το εξηγισει καποιος σε απλα ελληνικα

 

Έλεος, Υπάρχει θέμα για παραγγελίες!!!

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου και του κολλητού έφυγε σήμερα απο Αγγλία και τα περιμένουμε την Τρίτη. Τελικά κανένας δεν είχε πρόβλημα με κιτρινίλες απο εδώ??? Γιατι στο δικό τους forum ακόμα και απο τις τελευταίες παραλαβές διάβασα οτι είχαν μερικά κρούσματα.
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου και του κολλητού έφυγε σήμερα απο Αγγλία και τα περιμένουμε την Τρίτη. Τελικά κανένας δεν είχε πρόβλημα με κιτρινίλες απο εδώ??? Γιατι στο δικό τους forum ακόμα και απο τις τελευταίες παραλαβές διάβασα οτι είχαν μερικά κρούσματα.

Η κιτρινίλα είναι ελάχιστη και φαίνεται υπό συγκεκριμένες γωνιές όταν έχεις τον φωτισμό χαμηλά. Και μόνο σε λευκό φόντο.

Αναπαράγεται και στην tv αν κάνεις mirroring.

Παρόμοιες περιπτώσεις υπάρχουν σε πολλές συσκευές. Πρόσφατο παράδειγμα το iPad air όπου τα περισσότερα την παρουσιάζουν στην μια πλευρά.

 

Είναι τόσο αμυδρή που δεν μ ενοχλεί. Σε εφαρμογές με λευκό φόντο όπως το tapatalk το evernote κλπ δεν φαίνεται καθόλου. Όποιος αμφιβάλλει μπορώ να ανεβάσω φωτο της οθόνης.

 

Εννοείται σε έγχρωμα backgrounds δεν υπάρχει τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το παρέλαβα εχτές έχει λίγο στο κάτω μέρος της οθόνης αλλά έχει μειωθεί μετά από μια μέρα χρήσης και δεν φαίνεται τόσο έντονα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα είναι ελάχιστη και φαίνεται υπό συγκεκριμένες γωνιές όταν έχεις τον φωτισμό χαμηλά. Και μόνο σε λευκό φόντο.

Αναπαράγεται και στην tv αν κάνεις mirroring.

Παρόμοιες περιπτώσεις υπάρχουν σε πολλές συσκευές. Πρόσφατο παράδειγμα το iPad air όπου τα περισσότερα την παρουσιάζουν στην μια πλευρά.

 

Είναι τόσο αμυδρή που δεν μ ενοχλεί. Σε εφαρμογές με λευκό φόντο όπως το tapatalk το evernote κλπ δεν φαίνεται καθόλου. Όποιος αμφιβάλλει μπορώ να ανεβάσω φωτο της οθόνης.

 

Εννοείται σε έγχρωμα backgrounds δεν υπάρχει τίποτα.

Κωστα απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Η συσκευή είναι πολύ δυνατή σε όλα της!

 

Oneplus.jpg

 

Το μέγεθος είναι μεγάαααλο.... σε σχέση με το Μ8 που έχω σαν καθημερινή συσκευή φαίνεται τεράστιο:)

IMG_20140815_195850.jpg

IMG_20140815_195906.jpg

 

Δεν θα μιλήσω για την ταχύτα, τα έχουν πεί ολα τα παιδιά... :D

 

Ο φορτιστής πέθανε μετά από μια ώρα φόρτισης του κινητού και εχω επικοινωνήσει με το support τους...

Τελικά η οθόνη μου στο κάτω μέρος είναι λίγο κίτρινη - αλλά δεν ενοχλεί καθόλου.

 

Battery drain δεν έχω δει - ο Proximity sensor μου δεν βαράει υπερωρίες :p

 

Τα υπόλοιπα εν καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα είναι ελάχιστη και φαίνεται υπό συγκεκριμένες γωνιές όταν έχεις τον φωτισμό χαμηλά. Και μόνο σε λευκό φόντο.

Αναπαράγεται και στην tv αν κάνεις mirroring.

Παρόμοιες περιπτώσεις υπάρχουν σε πολλές συσκευές. Πρόσφατο παράδειγμα το iPad air όπου τα περισσότερα την παρουσιάζουν στην μια πλευρά.

 

Είναι τόσο αμυδρή που δεν μ ενοχλεί. Σε εφαρμογές με λευκό φόντο όπως το tapatalk το evernote κλπ δεν φαίνεται καθόλου. Όποιος αμφιβάλλει μπορώ να ανεβάσω φωτο της οθόνης.

 

Εννοείται σε έγχρωμα backgrounds δεν υπάρχει τίποτα.

Αναπαράγεται και στην tv??? Δεν είναι θέμα hardware δηλαδή ?

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από την OPPOMART την backcover AIUXAN.

Εκπληκτική βελούδινη υφή γόμας.

Το χρώμα είναι μπορντο-κοκινο.

Σε δυνατό φως φαίνεται κόκκινη και σε χαμηλό μπορντό.

 

http://imagizer.imageshack.com/img674/1817/ItQxkR.jpg

 

@geo35

Από Κίνα το πήρα.

 

@Pantnick Ναι αναπαράγεται όπως το βλέπεις στην οθόνη του κινητού.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από την OPPOMART την backcover AIUXAN.

Εκπληκτική βελούδινη υφή γόμας.

Το χρώμα είναι μπορντο-κοκινο.

Σε δυνατό φως φαίνεται κόκκινη και σε χαμηλό μπορντό.

 

http://imagizer.imageshack.com/img674/1817/ItQxkR.jpg

 

@geo35

Από Κίνα το πήρα.

σε ευχαριστω κωστα,καταστημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναπαράγεται και στην tv??? Δεν είναι θέμα hardware δηλαδή ?

 

ειναι hardware τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι hardware τελικα?

 

Απ οτι λένε στο δικό τους forum η γενική κιτρινίλα δεν είναι θέμα hardware αλλα το οτι το διάλεξαν επίτηδες γιατι είναι πιο γήινα τα χρώματα έτσι. Φυσικά μπορείς να παίξεις απο τις ρυθμίσεις και να το βελτιώσεις. Επίσης για να περνάει στο mirroring σίγουρα δεν είναι θέμα hardware. Υπάρχει όμως μια άλλη κιτρινίλα (?) στο κάτω μέρος της οθόνης όμως που δεν έχω καταλάβει ακόμα αν υπάρχει σε όλα ή σε πολλά... Πάντως διαβάσω πολλά παράπονα οτι σβήνουν μηνύματα και δεν το δέχονται ως πρόβλημα κτλ κτλ...

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/page-204

 

Σε 3-4 ημέρες θα ξέρω απο πρώτο χέρι και εγω....

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Ξανα ανεβάζω φώτο να την δειτε.

Είναι στην μέση. Δεξιά είναι το iPhone 5s

 

http://imagizer.imageshack.com/img537/6691/y6luJb.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξανα ανεβάζω φώτο να την δειτε.

Είναι στην μέση. Δεξιά είναι το iPhone 5s

 

http://imagizer.imageshack.com/img537/6691/y6luJb.jpg

 

δεν νομιζω κωστα να ειναι hardware προβλημα,μια χαρα το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και εμένα έτσι είναι... Δεν ξέρω είναι SW η HW αλλά δεν ενοχλεί!

 

Το λάθος της OnePlus ήταν ότι δεν την έκανε όλη κίτρινη όπως του iPhone να μην φαίνεται τίποτα.

Η πραγματικότητα είναι αυτή που φαίνεται στην φωτογραφία.

Όποιον τον ενοχλεί να μην το αγοράσει η αν το έχει να το πουλήσει.

http://imagizer.imageshack.com/img674/4060/kFFDqA.jpg

 

Εγώ το δούλεψει με chromecast. Όπως έγραψα φαίνεται ότι βλέπεις στην οθόνη της συσκευής.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα το warm white η θερμοκρασία λευκού που έχει η οθόνη και άλλο η κιτρινιλα στο κάτω μέρος της οθόνης.

Απλα για α μπαλωσουν λίγο την κιτρινιλα στο κάτω μέρος, αλλαξαν την θερμοκρασία λευκού στο τελευταιο update σε cool white.

 

Η κάτω κιτρινιλα εννοείται οτι παραμένει απλα φαίνεται λιγότερο . και αποκλείεται να βγαίνει αυτό στην τηλεοραση. Αποκλείεται να φαίνεται κίτρινο το κάτω μέρος της τηλεορασης. Μην τρελαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση, προσπαθώ να τραβηξω φωτογραφία με φλας αλλά δεν μου ανάβει, ενω λειτουργει σαν φακός το τηλ. Φυσικά έχω κανει όλες τις παραλλαγές στην φωτο. Bug μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Το λάθος της OnePlus ήταν ότι δεν την έκανε όλη κίτρινη όπως του iPhone να μην φαίνεται τίποτα.

Η πραγματικότητα είναι αυτή που φαίνεται στην φωτογραφία.

Όποιον τον ενοχλεί να μην το αγοράσει η αν το έχει να το πουλήσει.

http://imagizer.imageshack.com/img674/4060/kFFDqA.jpg

 

Εγώ το δούλεψει με chromecast. Όπως έγραψα φαίνεται ότι βλέπεις στην οθόνη της συσκευής.

 

Ακριβως έτσι είναι και μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση, προσπαθώ να τραβηξω φωτογραφία με φλας αλλά δεν μου ανάβει, ενω λειτουργει σαν φακός το τηλ. Φυσικά έχω κανει όλες τις παραλλαγές στην φωτο. Bug μήπως;

Δες λίγο σε ποια λειτουργία την έχεις τη κάμερα. Πχ με clear image δε βγάζει με φλας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...