Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου λεει καποιος στην συσκευασια εχει μονο καλωδιο usb η εχει κανονικα και φορτιστη?

 

Φορτιστής με είσοδο για USB καλώδιο

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα... Ψάχνοντας σε κάποια σαιτ είδα για Marshmallow και το κινητό αυτό, και λέγανε ότι πιθανότατα θα αναβαθμιστεί... Εσείς, το πιστεύετε; διότι εμένα μου φαίνεται δύσκολο λόγο hardware να μπορεί να το υποστηρίξει το 6.0...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ψάχνοντας σε κάποια σαιτ είδα για Marshmallow και το κινητό αυτό, και λέγανε ότι πιθανότατα θα αναβαθμιστεί... Εσείς, το πιστεύετε; διότι εμένα μου φαίνεται δύσκολο λόγο hardware να μπορεί να το υποστηρίξει το 6.0...

 

Δεν νομίζω να πάρει την 6.0 . Εδώ δεν έχει πάρει την 5.1.1, και συζητάμε για 6.0; Το hardware δεν νομίζω να είναι τόσο θέμα, αλλά κινητό του 14, και δη low-end, να πάρει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού εν έτη 16 (γιατί τότε θα την πάρει, άμα την πάρει) δεν είναι και πολύ πιθανό. Βέβαια, αν η LG κάνει και τέτοιο, τότε αξίζει ένα μεγάλο μπράβο. Αλλά χλωμό το βλέπω.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χρονια πολλα παιδια.. καλησπερα μετα απο καιρο.. αλλα εχω ενα θεματακι με το κινητο, στο viber και στο μεσσεντζερ εχει αλλαξει την γραματοσειρα απο μονο του, και δεν δεχεται καποια αλλη, ξερει κανεις τι παιζει; δεν ειναι rootαρισμενο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδια. Η κοπελα μου ειναι κατοχος του κινητου και πραγματικα μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ εχει γινει δραματικη η κατασταση του. Κολλαει υπερβολικα πολυ σε ολες τις χρησεις αλλα ειδικα κατα το ανοιγμα και την συνδεση σε wifi. Δεν κανει σκληρη χρηση περα απο fb messenger και ιντερνετ. Πως μπορουμε να το στρωσουμε? Μεχρι την αναβαθμιση τον πρωτο καιρο ηταν σφαιρα το κινητο ..
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πρέπει να προχωρήσει απαραίτητα σε root στο κινητό για να το κάνει να ξανανιώσει. Έπειτα θα χρειαστεί να αφαιρέσει άχρηστες εφαρμογές αλλά και να επιλέξει να μην εκκινούν στο ξεκίνημα πολλές άλλες που τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς κανένα λόγο. Εύκολο root γίνεται με το KingRoot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Η κοπελα μου ειναι κατοχος του κινητου και πραγματικα μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ εχει γινει δραματικη η κατασταση του. Κολλαει υπερβολικα πολυ σε ολες τις χρησεις αλλα ειδικα κατα το ανοιγμα και την συνδεση σε wifi. Δεν κανει σκληρη χρηση περα απο fb messenger και ιντερνετ. Πως μπορουμε να το στρωσουμε? Μεχρι την αναβαθμιση τον πρωτο καιρο ηταν σφαιρα το κινητο ..

Το ίδιο εχω και εγώ φίλε μου και δεν κολλάει καθόλου. Για αρχή δοκίμασε να απεγκαταστησεις το fb, εχω δει άλλο τηλέφωνο να κολλάει πολύ εξαιτίας του. Εγώ δεν το εχω εγκαταστήσει και ίσως για αυτό δεν μου κολλάει. Επίσης όπως σου είπαν απενεργοπποιησε ότι δεν χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω περάσει την cm13 που είναι Android 6 και πραγματικά το κινητό άλλαξε τελείως προς το καλύτερο. Πραγματικά σαν να πήρα άλλο τηλ. Το ξεσκονησα και λίγο και δουλεύει απροβληματιστα στα χέρια κοπέλας που το θέλει για απλή χρήση κυρίως φβ.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο εχω και εγώ φίλε μου και δεν κολλάει καθόλου. Για αρχή δοκίμασε να απεγκαταστησεις το fb, εχω δει άλλο τηλέφωνο να κολλάει πολύ εξαιτίας του. Εγώ δεν το εχω εγκαταστήσει και ίσως για αυτό δεν μου κολλάει. Επίσης όπως σου είπαν απενεργοπποιησε ότι δεν χρειάζεσαι.

 

 

εχω δοκιμασα τα παντα με αυτη την εκδοση..ενα downgrade θα βοηθουσε? φοβαμαι λιγο να το κανω μην το διαλυσω το κιν..

Link to comment
Share on other sites

να βγάλει το facebook και να βάλει το facebook lite, δεν είναι τόσο όμορφο όσο το κανονικό, αλλά είναι ελαφρύ.

 

Εμένα με γονάτιζε το facebook από την πρώτη μέρα που το πήρα το κινητό, είναι κωλοεφαρμογή γενικά, ειδικά από την στιγμή που πρέπει να έχεις και το messenger μαζί που βαραίνει και άλλο το κινητό.

Πραγματικά οι developers της εφαρμογής πρέπει να νοιάζονται μόνο αν δουλεύει στα κινητά των 500€ και πάνω, άλλωστε από την στιγμή που έβγαλαν το lite είναι σαν να το παραδέχονται και οι ίδιοι.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα υπαρχει κοσμος που αλλαζει κινητο για να τρεχει το fb παιζεται χοντρο παιχνιδι εκει περα..θα το δοκιμασουμε και αυτο αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι εχει γινει προχειρη δουλεια στην λολιποπ και θα ψαχτω για να βαλω την κιτκατ ξανα..με αλλαγη θα χασει οτι εχει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

δεν φταίει το λόλιποπ, και εγώ με το προηγούμενο το είχα αγοράσει και δεν είδα καμία διαφορά σε επιδόσεις με την αλλαγή στο λόλι.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας! Σήμερα το πρωι μου εβγαλε ειδοποίηση το κινητό οτι υπάρχει διάθεση ενημέρωση στο λογισμικό και μου λέει: βελτιωσεις;: περαιτέρω βελτίωση της λειτουργιας Χρηστικότητα και λειτουργικότητα τηλεφώνου.

Το έχει βγάλει και σε κανέναν/καμια απο σας; Να το κάνω ενημέρωση η θα γίνει χειρότερα; Ηδη μετα την ενημέρωση του λολιποπ έχει πολλά κολλήματα,

Link to comment
Share on other sites

wow update μετά από τόσο καιρό; φαντάστηκα θα μας έχουν ξεχάσει :P

 

πάω να τσεκάρω

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά αν προσέξατε καμία αλλαγή όσοι κάνατε την αναβάθμιση. Εγώ είχα γυρίσει σε kitkat γιατί το lollipop δεν παλευόταν αλλά αν είναι να το διόρθωσαν να το ξανά περάσω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα:)

εδω και λίγες μέρες εχω ενα lg l90 φοραει λολιποπ 5.0.2 το κινητο ψιλοκολαει

δεν ειναι root και ειναι εντος εγγυησης-με ποιον τροπο ξαναγυρνώ σε kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την τελευταία αναβάθμιση, είστε ακόμα σε 5.0.2 ή περάσατε σε νεότερη έκδοση android;
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος δρόμος για αναβάθμιση μετά την 5.0.2 είναι root και custom rom!!!https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160229/78bee492808d947d7ece27250bf60b67.jpg

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...