Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άδικος κόπος παιδιά. Το L90 δεν υποστηρίζει σύνδεση miracast. Δεν είναι θέμα software, αλλά hardware.

Δεν είναι hardware θέμα.στο κινητό μου Huawei honor 3c σε μια ρομ το είχαν βάλει οι κινέζοι.άσχετο εάν μετά το έβγαλαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άδικος κόπος παιδιά. Το L90 δεν υποστηρίζει σύνδεση miracast. Δεν είναι θέμα software, αλλά hardware.

 

Η σύνδεση γίνεται και με direct wifi αλλά δεν μπορώ να καταλάβω μετά την σύνδεση των συσκευών τι πρέπει να κάνω για να εμφανιστεί η οθόνη του κινητού στη τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Μα η LG θα ήταν χαζή να το έχει full στα features σε αυτή την τιμή. Πως θα πουλούσε την (τότε) ναυαρχίδα της G2 στην διπλάσια τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζητώ συγγνώμη παιδιά! Για το slimport μιλούσα. Για το miracast δείτε κι αυτό:

http://www.amazon.com/SmartPhone-Miracast-Mirroring-Streaming-Connections/dp/9713999835

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μα η LG θα ήταν χαζή να το έχει full στα features σε αυτή την τιμή. Πως θα πουλούσε την (τότε) ναυαρχίδα της G2 στην διπλάσια τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζητώ συγγνώμη παιδιά! Για το slimport μιλούσα. Για το miracast δείτε κι αυτό:

http://www.amazon.com/SmartPhone-Miracast-Mirroring-Streaming-Connections/dp/9713999835

 

μα αφου εχει η τιβι/media player μας miracast γιατι δεν βλεπουμε την εικονα του κινητου στην τιβι/media player??

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε λίγο στην άκρη το miracast. Άλλος τρόπος για να δεις το κινητό στην τηλεόραση είναι με WiFi direct.

Εγώ συνδέω κανονικά τις δύο συσκευές αλλά μετά τι πρέπει να κάνω για να δω την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση;

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε λίγο στην άκρη το miracast. Άλλος τρόπος για να δεις το κινητό στην τηλεόραση είναι με WiFi direct.

Εγώ συνδέω κανονικά τις δύο συσκευές αλλά μετά τι πρέπει να κάνω για να δω την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση;

Καμία ιδέα;

και εγω εκει κολλαω
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αλλο λεμε!να βλεπουμε την οθονη του κινητου σε οποια συσκευη ειναι miracast enabled!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αλλο λεμε!να βλεπουμε την οθονη του κινητου σε οποια συσκευη ειναι miracast enabled!

 

Έχω την εντύπωση πως μπερδεύετε το wifi-direct με το miracast ( ας με διορθώσει κάνεις εάν κάνω λάθος )

με το wifi-direct δεν μπορείς να προβάλεις την οθόνη του κινητού στην tv μόνο stream μπορείς να κάνεις δηλ μετάδοση δεδομένων , προβολη κανεις με miracast.

Το L90 δεν έχει miracast , στο tablet lg v500 που έχω κάνω προβολή του κινητού με miracast ..

 

Both are different things. Using WIFI DIRECT we can send images, files or different data between devices ( as we did in bluetooth) with fast speed and wide range. while Miracast is used to share our screen to the WIFI Displays i.e. from our device screen to lagre WIFI enabled TV screens. Miracast is also using the WIFI Direct technology for making connection between device and the Displays.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν νέο στο νήμα!

 

Προσπάθησα να γυρίσω τη συσκευή σε kitkat, αλλά το LG Flash Tool συνεχώς μου λέει ότι η σύνδεση απέτυχε και το τηλέφωνο ειναι κολλημένο σε Upgrade mode.

 

Την κάτσαμε τη βάρκα;

 

EDIT: Ευτυχώς βρήκα άκρη με offline update από XDA - μεγάλη η χάρη τους.

Πλεον έχω 4.4.2 V10d. Είναι αυτη η τελευταία KitKat;

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν νέο στο νήμα!

 

Προσπάθησα να γυρίσω τη συσκευή σε kitkat, αλλά το LG Flash Tool συνεχώς μου λέει ότι η σύνδεση απέτυχε και το τηλέφωνο ειναι κολλημένο σε Upgrade mode.

 

Την κάτσαμε τη βάρκα;

 

EDIT: Ευτυχώς βρήκα άκρη με offline update από XDA - μεγάλη η χάρη τους.

Πλεον έχω 4.4.2 V10d. Είναι αυτη η τελευταία KitKat;

 

Αυτη ειναι αλλα οχι για ολες τις χωρες. http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

Link to comment
Share on other sites

Θέμα για όσους χρησιμοποιούν τον LG Home Launcher !!!!!

3D Icons LGhome Theme!!!!

Δεν εχει τελειώσει βέβαια ακόμη δοκιμαστικα το έφτιαξα λοίπουν κάποια εικονίδια!!

[ATTACH]61766[/ATTACH][ATTACH]61767[/ATTACH]

[ATTACH]61768[/ATTACH][ATTACH]61769[/ATTACH]

 

https://drive.google.com/open?id=0BxSG-_lgAH9AMURjS2M4dlBqNzA&authuser=0

 

Νέο θεματάκι με 41 system icons και 21 εφαρμογών και συνεχίζω!!!!!

Έρχεται σύντομα!!!!!

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Στην ιδια κατασταση βρεθηκα και παραλιγο να το στειλω απο το παραθυρο σημερα.Οι εφαρμογες ηθελαν πατημα 2-3 φορες(οχι παντα)το wifi το βρηκα κλειστο κανα δυο φορες και ας εχω επιλεξει παραμενει σε λειτουργια παντα,ανεβαζει θερμοκρασια αισθητα και γενικα το βρηκα πολυ πιο αργο απο οτι πριν συν οτι η μπαταρια μου εβγαλε 1,30 ωρα οθονη λιγοτερο με την ιδια χρηση.Επαναφορα εκανα και πριν και μετα την εγκατασταση την ξαναφλασαρα με το flashtool μηπως δεν ειχε κατσει καλα αλλα παλι τα ιδια . Εδω θα βρεις τις stock rom(http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/) και χρειαζεσαι και το lg flash tool 2014 σε 8 λεπτα εισαι με κιτ κατ ξανα.Δεν χρειαζεται ροοτ ουτε ξεκλειδωματα κλπ.Αν δεν ξερεις πως να κανεις την διαδικασια στειλε μου μηνυμα να σου πω αναλυτικα[/QUOT

εκανα επαναφορα ρυθμισεων,ξαναεγκατεστησα τις εφαρμογες και το κινητο φυσαει τρεχει οπως ετρεχε...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη Lollipop... το κινητό τρέχει όπως έτρεχε, και μάλιστα πλέον έχει περισσότερη ελεύθερη ram από πριν! Μου φαίνεται κουλό σε άλλα L90 να τρέχει κανονικά και σε άλλα να κολλάει...το ίδιο μοντέλο δεν είναι; Απλά τσεκάρετε τις εφαρμογές που έχετε εγκατεστημένες και το Android System WebView που είχα αναφέρει παραπάνω, το οποίο λέγεται ότι δημιουργεί προβλήματα σε κάποιες περιπτώσεις (ίσως το έχουν διορθώσει στα τελευταία update). Και φυσικά, για όποιον περνάει τώρα τη Lollipop (αν έχει μείνει κανείς) ένα hard reset μετά την εγκατάσταση είναι αυτονόητο πριν από οτιδήποτε άλλο... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι.

Μια ερώτηση, το d405n με το d405 στο μονο που διαφέρουν είναι ότι το d405n έχει το nfc,

Ετσι δεν είναι?

Γιατι πήρα να παραγγείλω το d405n αλλα δεν υπήρχε και.παραγγειλα το d405.

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι.

Μια ερώτηση, το d405n με το d405 στο μονο που διαφέρουν είναι ότι το d405n έχει το nfc,

Ετσι δεν είναι?

Γιατι πήρα να παραγγείλω το d405n αλλα δεν υπήρχε και.παραγγειλα το d405.

 

Ναι φίλε μου μονο το nfc και εγω αυτο εχω το d405

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σκέφτομαι την αγορά του κινητού για τον ανιψιό μου και αφού στην τιμή αυτή "συμπεριλαμβάνετε" και η αναβάθμιση σε lollipop όλα σούπερ !!! Από όσα διάβασα όμως τρώει τρομερά σκαλωματα το κινητό σε lollipop !!! Τι ισχύει ρε παίδες πως γίνεται να κολλάει σε μερικούς και σε άλλους όχι;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά είναι το μόνο πράγμα που με κρατάει απο το να αγοράσω αυτή την συσκευή !!!!
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σκέφτομαι την αγορά του κινητού για τον ανιψιό μου και αφού στην τιμή αυτή "συμπεριλαμβάνετε" και η αναβάθμιση σε lollipop όλα σούπερ !!! Από όσα διάβασα όμως τρώει τρομερά σκαλωματα το κινητό σε lollipop !!! Τι ισχύει ρε παίδες πως γίνεται να κολλάει σε μερικούς και σε άλλους όχι;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά είναι το μόνο πράγμα που με κρατάει απο το να αγοράσω αυτή την συσκευή !!!!

 

Η κλασική παγίδα. Το ότι δυο τρία άτομα παραπονιούνται για σκαλώματα δεν αντικατοπτρίζει την πλειοψηφία των αγοραστών που έχουν απροβλημάτιστη συσκευή. Είναι μπεστ σέλερ στην κατηγορία του, αν το αγοράσανε χίλιοι και παραπονεθούν τρεις, αυτό θα σε απέτρεπε από την αγορά του; Κι εφόσον το αγοράσεις με εγγύηση, έχεις φόρουμ σαν κι αυτό εδώ να σου λύσουν τα προβλήματα, σέρβις, DOA ή και αντικατάσταση με άλλο μοντέλο. Αυτό το θέμα που κάνουν κάποιοι στο στυλ "μου εμφάνισε προβλήματα η τάδε συσκευή άρα μακριά από μένα η όλη εταιρεία, πάω μόνο στην τάδε μάρκα" συνιστά δυσφήμηση, παραπληροφόρηση και προσβολή στη νοημοσύνη των υπολοίπων καταναλωτών.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντοτε και η επιλογή να μην κάνετε αναβάθμιση σε Lollipop εάν έχετε αμφιβολίες και δε θέλετε μετά να ασχολείστε με downgrade κλπ. Οι διαφορές που υπάρχουν δεν είναι και τόσο σημαντικές για εμένα...το κινητό είναι άψογη επιλογή όπως και να το πάρει κανείς!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ξεκίνησε να διατίθεται η V20b για OTA! Αναμένουμε μέσα στο μήνα... :D

Λογικά, όποια bugs υπάρχουν θα διορθωθούν με αυτή την αναβάθμιση.

 

http://s23.postimg.org/9qru9mbt3/1480783_755807224516513_3192785205149272884_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!! μπας και φτιαξουν λιγο το λαγκ.. ααα και κατι αλλο, ανεβαζεη θερμοκρασια μπαταριας και cpu πολυ ευκολα, μπαταρια με χρηση αρκετη σστα 41 κελσιου και cpu στα 51-53.. τι λετε να ειναι? η απο την ζεστη γενικοτερα;;
Link to comment
Share on other sites

Η κλασική παγίδα. Το ότι δυο τρία άτομα παραπονιούνται για σκαλώματα δεν αντικατοπτρίζει την πλειοψηφία των αγοραστών που έχουν απροβλημάτιστη συσκευή. Είναι μπεστ σέλερ στην κατηγορία του, αν το αγοράσανε χίλιοι και παραπονεθούν τρεις, αυτό θα σε απέτρεπε από την αγορά του; Κι εφόσον το αγοράσεις με εγγύηση, έχεις φόρουμ σαν κι αυτό εδώ να σου λύσουν τα προβλήματα, σέρβις, DOA ή και αντικατάσταση με άλλο μοντέλο. Αυτό το θέμα που κάνουν κάποιοι στο στυλ "μου εμφάνισε προβλήματα η τάδε συσκευή άρα μακριά από μένα η όλη εταιρεία, πάω μόνο στην τάδε μάρκα" συνιστά δυσφήμηση, παραπληροφόρηση και προσβολή στη νοημοσύνη των υπολοίπων καταναλωτών.

Φίλε για αρχή ευχαριστώ για την απάντηση... προσωπικά τα σχόλια που διάβασα δεν ήταν σε καμία περίπτωση 2-3!!! Εξού και ο λόγος να ρωτήσω τι παίζει με την συσκευή όταν "φοράει" lollipop !!! Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...