Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Καλώς σας βρήκα :D. Σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητάκι. Δε ξέρω όμως έχει το UI του LG G3? Πρόκειται να το πάρει;

Προσωπικά θέλω το κινητάκι περισσότερο για το LG UI 3 . Το LG UI 2 Είναι άσχημο.

 

Καταρχήν καλώς όρισες. Το κινητό δεν έχει το ui του g3 αλλά του g2. Η lg λέει ότι θα το δώσει με update (μπορεί μαζί με το android L) αλλά κράτα μικρό καλάθι προς αυτό. Πάντως δεν είναι πρόβλημα καθώς το ui στο android αλλάζει σε δευτερόλεπτα. Μπορείς να βάλεις nova lacher με lg g3 ui όπως είχα κάνει εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακάρι να μας δώσουν android L. Το κινητό είναι αρκετά καινούργιο. Ελπίζω η LG Να αξιωθεί να μας δώσει την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για το LG Fino πάλι. Είναι αρκετά καλό και με ui 3. Φοβάμαι να πάρω το L90 διότι το LG L BELLO έιναι σαν το L90 αλλά με LG UI 3 Οπότε σκέφτομαι πως δεν πρόκειται η LG να δώσει ui 3 στο l90. Επίσης πρώτη φορά βλέπω εταιρία να μην μιλάει για το μέλλον των συσκευών της.. Το l90 είναι πρόσφατη συσκευή η οποία είναι σίγουρα συμβατή με το Android L. Το θέμα είναι θα αξιωθεί η LG να το δώσει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ -πέραν του ότι τα νεότερα μοντέλα που προανέφερες δεν έχουν καλύτερα specs- θα πήγαινα χαλαρά για το L90 μόνο και μόνο για την μπαταρια.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ -πέραν του ότι τα νεότερα μοντέλα που προανέφερες δεν έχουν καλύτερα specs- θα πήγαινα χαλαρά για το L90 μόνο και μόνο για την μπαταρια.

 

Όντος σαν συσκευή είναι πολύ ελκίστική και μόνο 160 Ευρο. Θα περιμένω μέχρι Τετάρτη να κατέβω πλαισιο/public μπας και δω πως είναι το LG UI 2 από κοντά. Οι εικόνες μόνο δεν φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

η LG έχει έχει την τάση στα καινούργια μοντέλα που βγάζει να τα υποβαθμίζει από την προηγούμενη γενιά. Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά το καινούργιο θα έχει μεγαλύτερη οθόνη και χειρότερη ανάλυση που θα κουράζει το μάτι. Επίσης όταν βγουν θα κοστίζουν παραπάνω από το l90 και θα αξίζει να δώσεις το κάτι παραπάνω μόνο για το g3 ui ενώ μπορείς να πάρεις το l90 και να του βάλεις εσύ ότι θες?
Link to comment
Share on other sites

η LG έχει έχει την τάση στα καινούργια μοντέλα που βγάζει να τα υποβαθμίζει από την προηγούμενη γενιά. Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά το καινούργιο θα έχει μεγαλύτερη οθόνη και χειρότερη ανάλυση που θα κουράζει το μάτι. Επίσης όταν βγουν θα κοστίζουν παραπάνω από το l90 και θα αξίζει να δώσεις το κάτι παραπάνω μόνο για το g3 ui ενώ μπορείς να πάρεις το l90 και να του βάλεις εσύ ότι θες?

 

Οταν λες να του βάλεις ότι θέλεις εσύ τι ενοείς?

Δεν βρίσκω κάτι πέρα από Cyanogenmod σε xda.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να του βάλεις ότι θέλεις εσύ τι ενοείς?

Δεν βρίσκω κάτι πέρα από Cyanogenmod σε xda.

 

του βάζεις τον nova launcher και μετά ότι θέμα θες εσύ πχ LG g3 κοίτα σε προηγούμενα ποστ είχα ανεβάσει φώτο. Αυτό γίνεται χωρίς ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνεις το l90 D410 dual?

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το αποκτήσω. Είμαι ήδη ευχαριστημένος με το single sim.

 

Δεδομένου ότι η αντιπροσωπία δεν το φέρνει στην Ελλάδα θα έχει εγγύηση? Ισχύει ότι ισχύει με συσκευές που εισάγονται από Ευρώπη?

 

 

Γνωρίζει κανείς? Ευχαριστώ

...το εχω αγοράσει...ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ...!!! σε επικοινωνια με την lg hellas ...τον τελευταιο μηνα άλλαξε η νομοθεσια και οποιαδήποτε συσκευη αγορασμένη απο κατάστημα εντος ευρωπαϊκής ένωσης έχει 2 έτη εγγύηση, ανέξαρτητα εάν εισάγεται επίσημσ ή όχι από την τοπική αντιπροσωπεία....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το L90 από Crazy Sundays και έχω δύο παράπονα και μια απορία:

 

1. Δεν έχει σταθεροποίηση βίντεο, κάτι που το θεωρούσα δεδομένο, καθώς το είχα στο iPhone4S, συσκευή τριετίας... Το συγκεκριμένο μου κάνει εντύπωση, καθώς είχα την εντύπωση πως είναι θέμα software. Μήπως υπάρχει καμιά πατέντα;

 

2. Παρατηρώ πως η πυξίδα του χάνει αρκετά. Δεν δημιουργεί πρόβλημα πάντα, αλλά σε κάποιες δραστηριότητες ναι...

 

Η απορία: Βλέπω κάπου πως αναβαθμίστηκε η εφαρμογή "φακός", τέτοια εφαρμογή όμως δεν βλέπω, ούτε την βλέπω μέσα play store...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω μόνο για την εφαρμογή του φακού γιατί για τα άλλα δεν έχω άποψη.

 

Ο φακός λοιπόν είναι ενσωματωμένη εφαρμογή στην ROM της LG και μπορείς να την εμφανίσεις από τα widgets δεξιά από την καρτέλα με τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας κ η τιμη του εχει πεσει αρκετα, το μεγεθος της οθονης μου φενεται ιδανικο κ ειναι κ ομορφο. Το προβλημα ειναι οτι διαβαζω πολους που λενε οτι κολλαει πολυ κ ειναι χαλια κ οτι το μοτο τζι ειναι χιλιες φορες καλυτερο! Οι μισοι λετε οτι τα σπαει κ οι αλλοι μισοι οτι κολλαει. Τι παιζει βγαινουν και ελλατοματικα οι απλα οι μισοι ειναι οι ψηρες που βλεπουν πιξελς σε 4 οθονες αναλυσης qhd λες κ στο pc με την 22-24αρα εχουν 4κ και οχι 1920x1080. Για πειτε ρε παιδιααξιζει? θα παρει L?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας κ η τιμη του εχει πεσει αρκετα, το μεγεθος της οθονης μου φενεται ιδανικο κ ειναι κ ομορφο. Το προβλημα ειναι οτι διαβαζω πολους που λενε οτι κολλαει πολυ κ ειναι χαλια κ οτι το μοτο τζι ειναι χιλιες φορες καλυτερο! Οι μισοι λετε οτι τα σπαει κ οι αλλοι μισοι οτι κολλαει. Τι παιζει βγαινουν και ελλατοματικα οι απλα οι μισοι ειναι οι ψηρες που βλεπουν πιξελς σε 4 οθονες αναλυσης qhd λες κ στο pc με την 22-24αρα εχουν 4κ και οχι 1920x1080. Για πειτε ρε παιδιααξιζει? θα παρει L?

 

Με φορτωμενες καμία 25 εφαρμογές και βαριά χρήση (από όλα όλα και αδιακοπα) πάει πύραυλος.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας κ η τιμη του εχει πεσει αρκετα, το μεγεθος της οθονης μου φενεται ιδανικο κ ειναι κ ομορφο. Το προβλημα ειναι οτι διαβαζω πολους που λενε οτι κολλαει πολυ κ ειναι χαλια κ οτι το μοτο τζι ειναι χιλιες φορες καλυτερο! Οι μισοι λετε οτι τα σπαει κ οι αλλοι μισοι οτι κολλαει. Τι παιζει βγαινουν και ελλατοματικα οι απλα οι μισοι ειναι οι ψηρες που βλεπουν πιξελς σε 4 οθονες αναλυσης qhd λες κ στο pc με την 22-24αρα εχουν 4κ και οχι 1920x1080. Για πειτε ρε παιδιααξιζει? θα παρει L?

 

Εγώ ρε φίλε πήγα ΠΛΑΙΣΙΟ. Το είχαν εκεί σαν δείγμα και ήταν 500+ ώρες ανοιχτό. Δεν κολούσε όταν το χρησιμοποίησα. Για παράδειγμα ένα τεστ που μπορείς να κάνεις για να κάνεις είναι να κάνεις σκρολλάρισμα στην λίστα με τις εφαρμογές που έχει το σύστημα εγκατεστημένες. Πιστεύω πως αν το κινητό κολλάει εκεί τότε δεν αξίζει. Το l90 δεν κόλαγε αν και 500+ ώρες ανοιχτό. Όσο για την οθόνη είναι πολύ καλή δεν θα καταλάβεις pixels. Εκτός και αν κάνεις το κινητό φακό επαφής. Τώρα αν κάποιος έχει μάθει με 4κ αναλύσεις θα του κακοφανεί.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα η LG δεν ανακοίνωσε τίποτα για κανένα μοντέλο της.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν του βάλω κάρτα μνήμης class10 θα παίξει;

αν ναι, βλέπεις διαφορά σε σχέση με τις class4;

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αν του βάλω κάρτα μνήμης class10 θα παίξει;

αν ναι, βλέπεις διαφορά σε σχέση με τις class4;

 

Και βέβαια θα παίξει . Σαφώς η class 10 είναι πιο ακριβή έχει όμως καλύτερες επιδόσεις εγγραφή / ανάγνωση , αυτό σημαίνει μεγαλύτερη ταχύτητα προσπέλασις . Διαφορά θα καταλάβεις κατά την εγγραφή βίντεο και μεγάλων φωτογραφιών ... Τώρα για απλή χρήση σου κάνει και η class 4 .

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση βλέπω το LG να καθοδεύει στα 135τόσο οπότε νομίζω ότι θα αντικαταστήσει επάξια το πολυκαιρισμένο πια Xperia Tipo μου. Μερικές μικρές απορίες έχω.

 

1. Επειδή πλέον συνήθισα με το τάμπλετ σάμι προ 8.4 από ποιότητα οθόνης, το LG έχει τουλάχιστον συναγωνίσιμη ποιότητα χωρίς να δυσαρεστεί η σύγκριση; Το Tipo δεν βλέπεται πια ;)

 

2. Παρότι δεν βλέπω ιδιαίτερο ενθουσιασμό για την κάμερα, 8 ΜΡ είναι κιόλας, την έχει δοκιμάσει κανείς με το A Better Camera καθώς στο τάμπλετ μου βλέπω αρκετά αναγνωρίσιμες διαφορές. Πώς τα πάει και με το βίντεο σε 1080p;

 

3. Αν το ρουτάρω (που ίσως δεν θα το κάνω αν ισχύουν τα όσα αρνητικά επισήμανε ο papadis) και αργότερα βγει η Lollipop (κι αν για το συγκεκριμένο LG) θα είναι εύκολη η απευθείας αναβάθμιση ή θα πρέπει πρώτα να το επαναφέρω στην πρότερή του κατάσταση;

 

4. Αχέμ, βλέπω ότι δέχεται μόνο mini-SIM. Επειδή δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς με την καρτοκινητή, αν ζητήσω από το κατάστημα τηλεφωνίας την αλλαγή SIM κρατώντας το ίδιο νούμερο θα υπάρξει επιβάρυνση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

 

4. Αχέμ, βλέπω ότι δέχεται μόνο mini-SIM. Επειδή δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς με την καρτοκινητή, αν ζητήσω από το κατάστημα τηλεφωνίας την αλλαγή SIM κρατώντας το ίδιο νούμερο θα υπάρξει επιβάρυνση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και εγώ αυτό διάβασα στα specs αλλά παίρνει κανονική

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό διάβασα στα specs αλλά παίρνει κανονική

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, αυτό με το mini-SIM το είδα στο gsmarena οπότε εδώ παίζει κάθε χώρα άλλα specs. Συνεπώς αν το πάρω από το σκρουτζομάγαζο θα ξέρω τότε τι SIM παίρνει.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...