Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Pc σου φαντάζομαι μουσική ακούς όχι ανοίγοντας πρώτα τον media player αλλά χργησιμοποιώντας τον file explorer των windows. Για αυτό λοιπόν και η συνήθεια. :)

Απλή περιέργεια πάντως αν το κάνει σε όλους να το κόβει στο κλείδωμα της οθόνης.

 

Ναι αλλά ο file explorer σε πετάει στην εφαρμογή και συνεχίζει από εκεί... Εδώ σε πετάει σε κάποιον πρόχειρο player... Και όπως είπα και αποπάνω που είπαν για ταξινόμηση σε φακέλους, δεν έχει κάποια διαφορά να φτιάξεις μια λίστα αναπαραγωγής που είναι τόσο απλό πλέον από τον Player (Μουσική)

 

Α και επειδή το τέσταρα τώρα εμένα συνεχίζει να παίζει και αφού κλείδωσα την οθόνη :confused:

 

Πως γκενεν αυτό? :cool:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για επανεκκινήσεις, ελέγξτε την κάρτα sim σας. Είχα μια παλιά κομμένη της wind και επειδή περνούσα από κατάστημα public, είπα να την αλλάξω σε micro sim. Πρέπει να έχω πέσει σε ελαττωματική γιατί, με 3g, χάνει 1 φορά τη μέρα το σήμα και μου ζητάει pin. Δεν ξέρω αν μου κάνει επανεκκίνηση, γιατί όταν το έχω στην τσέπη μου το κάνει αυτό.

 

Η κάρτα Sim έχει 3 μήνες εγγύηση. Προτείνω να πας να την αντικαταστήσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια, γιατί αν ακούσεις μουσική από τον file manager?? Τι παραπάνω σου δίνει?

Ούτε εμένα με βολεύει να ακούω μουσική μέσα απο την εφαρμογή μουσική !

 

Έχω ένα φάκελο με Rock και μέσα σε αυτό τον φάκελο έχω άλλους 5 χωρισμένα Ελληνικά ξένα και πάει λέγοντας.

Στην επίσημη εφαρμογή των WP δυστυχώς δεν μου δίνει την επιλογή να ακούω τραγούδια απο φακέλους αλλά μου τα πετάει όλα μαζί ως καλλιτέχνες album και πάει λέγοντας !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Α και επειδή το τέσταρα τώρα εμένα συνεχίζει να παίζει και αφού κλείδωσα την οθόνη :confused:

 

Πως γκενεν αυτό? :cool:

 

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα. :X

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με βολεύει να ακούω μουσική μέσα απο την εφαρμογή μουσική !

 

Έχω ένα φάκελο με Rock και μέσα σε αυτό τον φάκελο έχω άλλους 5 χωρισμένα Ελληνικά ξένα και πάει λέγοντας.

Στην επίσημη εφαρμογή των WP δυστυχώς δεν μου δίνει την επιλογή να ακούω τραγούδια απο φακέλους αλλά μου τα πετάει όλα μαζί ως καλλιτέχνες album και πάει λέγοντας !

 

A OK έτσι δεν το είχα σκεφτεί... Θα μπορούσες να φτιάξεις και΄λίστες με τα ονόματα ROCK-Ελληνικό, ROCK-Ξένο κτλ κτλ... Ή μία λίστα ROCK και να ταξινομίσεις τα τραγούδια όπως θες πχ τα 10 πρώτα τα Ελληνικά τα 10 επόμενα ξένα κτλ κτλ...

 

Δεν είναι και τρομερές λύσεις στο μάτι αλλά η πρώτη θα βολέψει πιστεύω καθώς δεν βολεύει να ακούς μουσική από τον file manager

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

A OK έτσι δεν το είχα σκεφτεί... Θα μπορούσες να φτιάξεις και΄λίστες με τα ονόματα ROCK-Ελληνικό, ROCK-Ξένο κτλ κτλ... Ή μία λίστα ROCK και να ταξινομίσεις τα τραγούδια όπως θες πχ τα 10 πρώτα τα Ελληνικά τα 10 επόμενα ξένα κτλ κτλ...

 

Δεν είναι και τρομερές λύσεις στο μάτι αλλά η πρώτη θα βολέψει πιστεύω καθώς δεν βολεύει να ακούς μουσική από τον file manager

 

Έχω ταξινομήσει όμορφα και ωραία 750GB μουσική στον υπολογιστή.

Δεν θα έμπαινε καν στην διαδικασία να φτιάξω για το κινητό

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τωρα πριν απο λιγο αρχισε μονο του να κανει Update,τι κανει και τι κατεβαζει δεν ξερω,μολις επανεκινησει και λειτουργισει θα σας πω ...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τωρα πριν απο λιγο αρχισε μονο του να κανει Update,τι κανει και τι κατεβαζει δεν ξερω,μολις επανεκινησει και λειτουργισει θα σας πω ...:):):)

 

Μου έβγαλε και εμένα κάποια ενημέρωση! Για να δούμε τι νέο θα έχει!

 

Edit:

8.10.12393.890 η νέα έκδοση!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα κάποια ενημέρωση! Για να δούμε τι νέο θα έχει!

 

Edit:

8.10.12393.890 η νέα έκδοση!

 

Ακριβως αυτο..νεα εκδοση..αντε παλι εγκατασταση ολες οι εφαρμογες απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο..νεα εκδοση..αντε παλι εγκατασταση παλι ολες οι εφαρμογες απο την αρχη...

 

Θα το κάνεις hard reset μετά την εγκατάσταση της νέας έκδοσης; Αν όχι δεν θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα κάποια ενημέρωση! Για να δούμε τι νέο θα έχει!

 

Edit:

8.10.12393.890 η νέα έκδοση!

 

Τι εννοείς η νέα έκδοση? Η επίσημη αναβάθμιση?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς η νέα έκδοση? Η επίσημη αναβάθμιση?

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8-1-preview-developers/287382-new-update-8-10-1293-890-a.html

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς η νέα έκδοση? Η επίσημη αναβάθμιση?

 

Αναβάθμιση της developer preview είναι, όχι ακόμα η επίσημη! Κοίταξα πάντως το account του Belfiore στο twitter αλλά δεν αναφέρει κάτι για την αναβάθμιση που κάνουμε τώρα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ταξινομήσει όμορφα και ωραία 750GB μουσική στον υπολογιστή.

Δεν θα έμπαινε καν στην διαδικασία να φτιάξω για το κινητό

 

Απο τα πρωτα χρονια των smartphones πολλοι απο μας αντικαταστησαμε τον παλιο τροπο (explorer κλπ) που ακουγαμε την μουσικη με τις playlist ... Αυτο εγινε και στο pc γιατι ειναι πιο ευκολο να ακους τα γραγουδια με την σειρα που θελεις ...

Ισως θα πρεπει να κανεις μια προσπαθεια να φτιαξεις καποιες λιστες και να δοκιμασεις ...

Εξαλλου στο κινητο δεν θα βαλεις τοσα gb μουσικη ...

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση της developer preview είναι, όχι ακόμα η επίσημη! Κοίταξα πάντως το account του Belfiore στο twitter αλλά δεν αναφέρει κάτι για την αναβάθμιση που κάνουμε τώρα!

 

Α οκ, γιατί έτισ όπως το έγραψες αυτό κατάλαβα...

 

Δεν μου έχει βγάλει κάτι ακόμα πάντως...

 

Και εγώ το πρώτο πράγμα που κοίταξα είναι το twitter του Belfiore :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι minor το update γιατί είναι γύρω στα 20mb! Ακόμα δεν έχω δεί κάποια αισθητή διαφορά πάντως!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι minor το update γιατί είναι γύρω στα 20mb! Ακόμα δεν έχω δεί κάποια αισθητή διαφορά πάντως!

 

Ούτε στο WPC ξέρουν τι είναι...

 

Εμένα πάντως δεν το βρίσκει ακόμα...

 

Προφανως και ειναι διορθωσεις ..αλλιως θα ειχε γινει γνωστο απο πριν.

Με καποιον που μιλαγα πριν απο λιγο μου ειπε οτι δεν εχει σοβαρες αλλαγες ....

Μπαταρια παλι καποιες αλλαγες και γενικη προετοιμασια του λειτουργικου για το μεγαλο ΜΠΟΥΜ ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο WPC ξέρουν τι είναι...

 

Εμένα πάντως δεν το βρίσκει ακόμα...

 

ουτε εμενα...σε ταπεινο αλλα τιμιο 520

Link to comment
Share on other sites

Από WPC μόλις τώρα...

 

Update: Users are now reporting that Quiet Hours are now global and do not require Cortana. Likewise, the Windows Phone boot screen has now changed from left to right (as seen above) for some users, which matches the Lumia 630. Other previously had the boot screen on the right, so may not be new for some of you.

 

Και το λινκ: http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-preview-updated-version-12393?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το update στο 1520 έκανε επανεκκίνηση και την ώρα που πήγε να ανοίξει μου πέταξε error σε μπλε οθονη και έμεινε εκεί !

Χρειάστηκε να το κάνω επανεκκίνηση από τα κουμπιά στο πλάι.

Μου έκανε εντύπωση ότι κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει τις ξανά εγκατέστησε

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το update , βλέπω βελτίωση ταχύτητας στο μενού και στην φόρτωση εφαρμογών. Επίσης ο internet explorer πάει σφαίρα ( δεν περίμενα να το πω ποτέ αυτό).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...