Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα αν ειχε 3gb ram και qhd display 577 ppi θα ητανσαν g906s αξιζειμε 1000..μονο snap 805 εχει και cat6 το g901f

 

Ναι όντως αυτές είναι οι διαφορές. Έχει καλύτερο antutu απο το απλό s5 και μελλοντικά θα έχεις cat6 300mbs, αλλά μέχρι τότε μπορεί να έχουμε πάρει άλλο κινητό. Το μόνο που δεν ξέρω είναι η διαφορά στην μπαταρία του g900f με το gf901f, γιατί γρήγορος επεξεργαστής, σημαίνει και μεγαλύτερη κατανάλωση? Ή είναι πιο οικονομικός ο 805? Όσο και να έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι. Ένα μειονέκτημα που διαπίστωσα, αφότου το πήρα, είναι ότι το s5 plus δεν έχει την υποστήριξη σε custom roms όπως το απλό s5. Εντάξει όσο έχω την εγγύηση δεν το πειράζω, αλλά μελλοντικά δεν βλέπω πολλά. Φίλε ernesto1983 το g906s σε θέμα γραφικών και ταχύτητας πως είναι? Ανταποκρίνεται στην ghd οθόνη? το real racing 3 είναι ομαλό? αν έχεις παίξει. Η μπαταρία του? γιατί chipset, μπαταρία, συχνότητα cpu, gpu είναι σαν το s5 plus.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ναι όντως αυτές είναι οι διαφορές. Έχει καλύτερο antutu απο το απλό s5 και μελλοντικά θα έχεις cat6 300mbs, αλλά μέχρι τότε μπορεί να έχουμε πάρει άλλο κινητό. Το μόνο που δεν ξέρω είναι η διαφορά στην μπαταρία του g900f με το gf901f, γιατί γρήγορος επεξεργαστής, σημαίνει και μεγαλύτερη κατανάλωση? Ή είναι πιο οικονομικός ο 805? Όσο και να έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι. Ένα μειονέκτημα που διαπίστωσα, αφότου το πήρα, είναι ότι το s5 plus δεν έχει την υποστήριξη σε custom roms όπως το απλό s5. Εντάξει όσο έχω την εγγύηση δεν το πειράζω, αλλά μελλοντικά δεν βλέπω πολλά. Φίλε ernesto1983 το g906s σε θέμα γραφικών και ταχύτητας πως είναι? Ανταποκρίνεται στην ghd οθόνη? το real racing 3 είναι ομαλό? αν έχεις παίξει. Η μπαταρία του? γιατί chipset, μπαταρία, συχνότητα cpu, gpu είναι σαν το s5 plus.

 

Στην Αττική βρίσκω ήδη 4G+ δίκτυα αρκετά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....πως μπορω χωρις root να απενεργοππιησω μερικες εφαρμογες της Samsung που εχει το S5???

Πιστευω οτι το μεγαλυτερο προβλημσ ειναι αυτες οι εφαρμογες και μερικες το κινητο παρουσιαζει lag...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....πως μπορω χωρις root να απενεργοππιησω μερικες εφαρμογες της Samsung που εχει το S5???

Πιστευω οτι το μεγαλυτερο προβλημσ ειναι αυτες οι εφαρμογες και μερικες το κινητο παρουσιαζει lag...

 

Δυστυχώς φίλε και εγώ δεν θέλω πολλές εφαρμογές αλλά δεν γίνεται χωρίς ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε και εγώ δεν θέλω πολλές εφαρμογές αλλά δεν γίνεται χωρίς ροοτ

 

Εσενα σου παρουσιαζει καθολου υποψια lag??

Link to comment
Share on other sites

Εσενα σου παρουσιαζει καθολου υποψια lag??

Μερικές φορές όταν τρέχουν πολλές εφαρμογές βλέπω ένα ελάχιστο lag όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία αλλά το λιώνω το κινητό στο Skype messenger Viber και άλλες online εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησα αρκετές μέσω διαχείρισης εφαρμογών

Και εγω σκεφτηκα να τις απενεργοποιησω απο εκει αλλα με κραταει το παραθυρο που λεει αν κανω καταργηση μποει να δημιουργηθυον σφαλματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και δύο μέρες άρχισε να κρασάρει ο flashplayer στον dolphin. Τον έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή όπως και τον flashplayer αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και δύο μέρες άρχισε να κρασάρει ο flashplayer στον dolphin. Τον έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή όπως και τον flashplayer αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμιά ιδέα;

Καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα για τους browsers.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτηκα να τις απενεργοποιησω απο εκει αλλα με κραταει το παραθυρο που λεει αν κανω καταργηση μποει να δημιουργηθυον σφαλματα....

Να σου πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι αυτό το παράθυρο, μάλλον το αγνόησα.

Παρόλαυτα δουλεύει μια χαρά.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και δύο μέρες άρχισε να κρασάρει ο flashplayer στον dolphin. Τον έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή όπως και τον flashplayer αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμιά ιδέα;

 

δοκιμασε CM broswer να βρεις την υγεια σου..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεί να συνδέσει το S5 με το asdl router του με έναν adaptor micro usb to lan για να συνδεθεί στο δίκτυο ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεί να συνδέσει το S5 με το asdl router του με έναν adaptor micro usb to lan για να συνδεθεί στο δίκτυο ?

Γιατί να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνει αυτό;

 

Πρώτον για να παίξει !:lol:

 

Και δεύτερον γιατι το wifi μου κάνει νούμερα και βλέπω streaming ! :p

 

Δουλεύει σίγουρα σε tablet με κάτι τέτοιο.

 

http://www.ebay.ie/itm/371327357559?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κι επίσημο προιόν της Samsung γι αυτή τη δουλειά.

 

http://www.samsung.com/au/consumer/mobile-phone/mobile-phone/accessories/ET-UP900UBEGWW

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση και παρόλο που έκανα hard reset, το κινητό έχει τα λαγκάκια του. Πριν, ήταν σφαίρα σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον για να παίξει !:lol:

 

Και δεύτερον γιατι το wifi μου κάνει νούμερα και βλέπω streaming ! :p

 

Δουλεύει σίγουρα σε tablet με κάτι τέτοιο.

 

http://www.ebay.ie/itm/371327357559?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κι επίσημο προιόν της Samsung γι αυτή τη δουλειά.

 

http://www.samsung.com/au/consumer/mobile-phone/mobile-phone/accessories/ET-UP900UBEGWW

Αν σου κάνει νερα, κλείσε το wifi του router, πάρε ενα AP/Repeater και κανε την δουλειά σου, αν δεν θες ν' αλλάξεις ρουτερακι. Ειναι πάνφθηνα!

Σιγα τώρα που θα ξαναγυρίσουμε στο "αμόλα καλούμπα!"

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση και παρόλο που έκανα hard reset, το κινητό έχει τα λαγκάκια του. Πριν, ήταν σφαίρα σε όλα.

Κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Ότι η boe ήταν καλύτερη από boi. Βέβαια,με τη boi ήταν η πρώτη φορά που έκανα ota (πάνω στην boe) οπότε μπορεί και να φταίει αυτό.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

ΕΓω διαφωνω, clean install της ΒΟΙ και παει χαλαρα καλυτερα.

 

Συμφωνώ και από μπαταρία είναι καλύτερο σε μένα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...